MENÜ

Singapur Havayolları

Singapur Havayolları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Singapur Havayolları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 689 Singapur Havayolları haberi bulunmuştur.

Singapur Havayolları Haberleri

İstanbul Havalimanına büyük övgü

İstanbul Havalimanı'na büyük övgü

Singapur Havayolları Avrupa Başkanı Subhas Menon, "İstanbul Havalimanı dünyada 1’inci olacak" dedi.

24.04.2019Ekonomi
Havada internet cebinizi yakmasın

Havada internet cebinizi yakmasın

Uçakta koltuğunuza oturduktan sonra cep telefonunuzu tamamen kapatmayı veya uçuş moduna almayı unutmayın. Yoksa çok ciddi telefon faturaları ile karşılaşabilirsiniz. Tıpkı geçen günlerde Belçika’dan Dubai’ye uçan ve telefonunu açık bıraktığı için inişte 5 bin 463 Euro’luk telefon faturası ile karşılaşan yolcu gibi.

21.04.2019Seyahat
İstanbul hava sahasında leylek alarmı

İstanbul hava sahasında leylek alarmı

Havaların ısınmasıyla birlikte leyleklerin göç hattı üzerinde bulunan Atatürk Havalimanı'nda alarm verildi. Pilotlar, leylek sürüleriyle ilgili birbirlerini uyarmaya başladı.

21.03.2019Gündem
Bir Trump şovu

Bir Trump şovu

Dış Haberler Servisi olarak, bu yıl da Trump’ın Twitter hesabını ‘stalklayıp’ durduk, attığı tweet’lerle hop oturup hop kalktık.Trump kabinesinden üst üste gelen istifa ve görevden almalar hepimizi şaşırttı. ABD’nin Suriye’den çekildiğini açıklamasıysa yılın son sürprizi oldu.Tweetleri, açıklamaları ve polemikleriyle kimi zaman bir ‘Trump şov’ izliyormuşuz hissine kapıldık. Bu yıl dünya siyasi tarihi, belki yıllarca konuşulacak trajik bir olaya da sahne oldu: Cemal Kaşıkçı cinayeti. Kaşıkçı cinayetiyle birlikte şüphe çeken Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da dünyanın en çok konuştuğu isimlerden biri oldu. Hadi gelin derlediğimiz sorularla 2018’e kısa bir yolculuk yapalım…

1.01.2019Dünya
Aktarmasız 21 bin 570 km

Aktarmasız 21 bin 570 km

BOEING, VIP müşterileri için en uzun menzilli yeni uçağını tanıttı.

13.12.2018Dünya
100 saatte devri âlem

100 saatte devri âlem

100 saatte dünya turu yapmak mümkün mü? Belki de geçtiğimiz haftaya kadar bu sorunun cevabı benim için de “hayır” olabilirdi. Ancak pazartesi günü saat 14.30’dan cuma günü 18.30’a kadar geçen 100 saatlik sürede, üç kıtada, dört şehir, altı havalimanı dolaşıp, dört farklı uçak tipiyle dört ayrı uçuş yaparak dünyanın çevresinde bir tam tur attım. Nasıl mı? İşte detaylar…

29.11.2018Seyahat
Dünyanın en uzun aktarmasız uçuşu bugün sefere başlıyor

Dünyanın en uzun aktarmasız uçuşu bugün sefere başlıyor

Singapur-New York arasındaki uçak, 18 saat 25 dakika havada kalacak. Uçuşta standart ekonomi sınıfından bilet satılmıyor.

11.10.2018Dünya
Egzotik Bali…

Egzotik Bali…

Bali’ye gelirken oldukça heyecanlıydım. Uzun bir yol, farklı bir iklim, kısa bir sürede birçok iş başarma hedefleri doğal bir baskı yaratıyor elbette. Bir de sıkışık bir zamanda mecburen gitmek durumunda kaldığımdan sıkı araştırma yapmak yerine kendimi doğal akışına bırakmış gibi oldum. İşte size Bali gezi rehberi…

2.08.2018Seyahat
Singapur Havayolları, dünyanın en uzun uçuşunu gerçekleştirecek

Singapur Havayolları, dünyanın en uzun uçuşunu gerçekleştirecek

Singapur Havayolları,11 Ekim'de dünyanın en uzun uçuşunu gerçekleştireceğini duyurdu. 19 saate yakın sürmesi beklenen uçuş Singapur'dan New York'un hemen dışına gerçekleşecek.

30.05.2018Dünya
Avustralya’nın Perth Havalimanı’nda acil durum

Avustralya’nın Perth Havalimanı’nda "acil durum"

Avusturalya’nın uluslararası ve iç hat uçak seferlerinin düzenlendiği Perth Havalimanı’nda acil durum ilan edildi.

8.05.2018Dünya
Lezzetli yemekleriyle yolcularını şaşırtan 7 havayolu

Lezzetli yemekleriyle yolcularını şaşırtan 7 havayolu

Özellikle sık sık uçakla seyahat edenler için havayolu seçiminde önemli faktörlerden biri de hiç kuşkusuz yemekleri. Yerden metrelerce yüksekteyken neredeyse lüks restoranları aratmayacak kadar lezzetli yemekler servis eden havayolları arasında hem ilginç hem de nefis tatlarıyla bilinenleri sizler için sıraladık. İşte detaylar…

11.04.2018Seyahat
36 saatte Bangkok

36 saatte Bangkok

Bangkok’ta ilk öğrenilen Tayca sözcüklerden biri farang, yani yabancı. Tayland’ın başkenti, kutsal yapıları kadar kışkırtıcı özellikleriyle her yıl 20 milyon farang çekiyor. Dünyanın en popüler turistik merkezlerinden. Otellerde, restoranlarda, Siam Square’deki klimalı dev AVM’lerde, Chatuchak pazarında, Budist tapınağı Wat Pho ya da Wat Arun’da tanıdıklarınıza rastlarsanız şaşırmayın.

27.02.2018Seyahat
Business’ta çift kişilik yatak

Business’ta çift kişilik yatak

Yanınızda sevgiliniz veya eşiniz. İki koltuk yatıyor ve çift kişilik hale geliyor… 10 bin metrede romantik dakikalar için bilet fiyatları ne kadardan başlıyor?

24.02.2018Seyahat
Egzotik bir dünya: Bali

Egzotik bir dünya: Bali

Farklı enerjisiyle insanı etkileyen bir yer Bali. Uzun bir yol, farklı bir iklim, farklı insanlar ve farklı duygular... Sıkışık bir zamanda mecburen gitmek durumunda kaldığım Bali'de sıkı araştırma yapmak yerine kendimi doğal akışa bırakmış gibi oldum. Bali'ye gitmem de birçok arkadaşın olumlu görüşleri ve teşvikleri motivasyonuma iyi geldi ama bir şeyler vardı ki çok arzulu değildim...

24.01.2018Seyahat
Singapur Havayolları 39 adet uçak alacak

Singapur Havayolları 39 adet uçak alacak

Singapur Havayolları, Boeing'ten 13,8 milyar dolar değerinde 39 adet uçak satın almak üzere anlaşma imzaladı.

24.10.2017Ekonomi
Do&Co ile sorunun perde arkası... Ayrılığın nedeni 120 milyon dolar

Do&Co ile sorunun perde arkası... Ayrılığın nedeni 120 milyon dolar

TÜRK Hava Yolları ile Atilla Doğudan’ın şirketi Do&Co, yüzde 50 ortaklıkla kurduğu Turkish Do&Co ile yolları ayırmaya hazırlanıyor. 1 Ocak 2007’de faaliyete başlayan Do&Co ile THY arasındaki anlaşmazlığın nedeni ise üçüncü havalimanı ile ilgili olduğu ifade edildi. Doğudan’ın yeni havalimanına THY’nin istediği miktarda yatırım yapamacağı öğrenildi. 29 Ekim 2018’de açılması planlanan üçüncü havalimanı için THY yönetimi ise Singapur Havayolları’nın ikram şirketi SATS ile ön anlaşma imzaladı. SATS’ın yeni havalimanına 120 milyon dolar yatırım yapması bekleniyor.

18.10.2017Ekonomi
36 saatte Tokyo

36 saatte Tokyo

Baş döndürücü hızla genişleyen dev Japon şehrinin belirgin bir merkezi yok. Gökdelenler farklı öbekler halinde yayılmış. Batıdaki Shibuya’dan doğudaki Ginza’ya en kalabalık semtler arı kovanı gibi. Zamanınız kısıtlıysa cepheleri video ekranına dönüştürülmüş binaların hipnotik etkisine kapılmadan kültürel çeşitlilik açısından zengin semtlere yönelin. İşte 36 saatte Tokyo...

Çocukların uçaklarla ilgili hayalleri 23 Nisanda gerçekleşti

Çocukların uçaklarla ilgili hayalleri 23 Nisan'da gerçekleşti

Singapur Havayolları ve SosyalBen Vakfı işbirliğiyle 23 Nisan pazar günü, Atatürk Havalimanı’nda çocukların yüzünü güldüren keyifli bir etkinlik gerçekleştirildi. Defalarca dışarıdan gördükleri uçaklara binmeyi, uçağın içinde neler olduğunu merak eden çocuklardan oluşan 30 kişilik grubun hayalleri için özel bir çalışma yapıldı. İşte detaylar…

27.04.2017Seyahat
Dev uçak onlar için İstanbula indi

Dev uçak onlar için İstanbul'a indi

Singapur Havayollarına ait jumbojet olarak bilinen Boeing 747 tipi dev kargo uçağı ile Avustralya'dan iki adet timsah İstanbul'a getirildi.

14.04.2017Gündem
Robotlar markaları öldürecek mi

Robotlar markaları öldürecek mi?

Dünyada 5-10 yıl içinde otomobiller kendi kendilerine gitmeye başladığında, yani sürücüye ihtiyaç duymayan robot otomobillerin devreye girmesiyle bu araçlarla yolculuk edecekler için markanın Ford, BMW ya da Mercedes olması fark edecek mi? Nasıl uçaklarda, otobüslerde veya trenlerde markaya bakmıyorsak, otomobillerde bakacak mıyız? İşte son dönemde otomotiv dünyasındaki en önemli tartışma konusu.

18.12.2016Ekonomi
36 saatte Seul gezi rehberi

36 saatte Seul gezi rehberi

Seul, bir zamanlar Asya’nın kıymeti fark edilmeyen şehirlerindendi. Kore’nin pop kültürü öylesine önem kazandı ki şimdilerde Beijing’den Bangkok’a, modadan eğlenceye onun sözü geçiyor. Güney Kore’nin başkenti Seul şimdilerde turizm patlamasıyla öne çıkıyor. İşte 36 saatte Seul gezi ve kültür turu

3.08.2016Seyahat
O, hem bir şarkıcı hem de  140 ülkeye ayak basan bir gezgin: Atilla Atasoy

O, hem bir şarkıcı hem de 140 ülkeye ayak basan bir gezgin: Atilla Atasoy

Özellikle 1970’lerin ortalarında en sevilen sanatçılardan biriydi... ‘Aşk şarkıları’ dendiğinde akıllara ilk sıralarda ‘Attilâ Atasoy’ geliyordu. Hâlâ şarkıları besteleyip söylüyor. Ancak hayatının büyük bir kısmını artık seyahatleri oluşturuyor. Kazandığı tüm parasını, birikimini dünyayı dolaşmak ve yeni yerler keşfetmek için harcıyor.

1.08.2016Seyahat
Yolcu uçağında yangın çıktı

Yolcu uçağında yangın çıktı

Singapur Havayolları'na ait yolcu uçağı, Changi Havalimanı'na acil iniş yaptıktan sonra alev aldı. Uçaktaki dehşet anları, yolculardan biri tarafından saniye saniye kaydedildi.

27.06.2016Dünya
Yolcu uçağı böyle yandı

Yolcu uçağı böyle yandı

Singapur Havayolları'na ait yolcu uçağı, Changi Havalimanı'na acil iniş yaptıktan sonra alev aldı. Uçaktaki dehşet anları, yolculardan biri tarafından saniye saniye kaydedildi.

27.06.2016Dünya
Acil iniş yapan Singapur Havayolları uçağı alev aldı

Acil iniş yapan Singapur Havayolları uçağı alev aldı

Singapur Havayolları'na ait yolcu uçağı, ChangiHavalimanı'na acil iniş yaptıktan sonra alev aldı. İtalya'nın Milano kentinegitmek üzere havalanan Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağı, kalkıştan iki saatsonra teknik arıza nedeniyle Changi Havalimanı'na geri döndü. Motorundaki yakıtsızıntısı nedeniyle Changi Havalimanı'na acil iniş yapan uçakta yangın çıktı.Uçakta bulunan 222 yolcu ve 19 kişilik mürettebat tahliye edildi. Olaydayaralanan olmadı. Changi Havalimanı yetkilileri, itfaiye ekiplerinin yangını 10dakikada söndürdüğünü açıkladı.      

27.06.2016Haber
Atatürk Havalimanı’nda radar arızası

Atatürk Havalimanı’nda radar arızası

ATATÜRK Havalimanı’nda bu sabah radar arızası meydana geldi. Sabah 07.30 sıralarında başlayan arıza yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından uçuşlar normale döndü.

12.06.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Bak şu rüzgârın yaptığına

Kocaman, tonlarca ağırlığa sahip, yüzlerce yolcuyu taşıyan uçak... “Havada esen rüzgârdan etkilenir mi?” demeyin. Öyle bir etkiliyor ki… Havayolları rotaları üzerindeki rüzgârların analizlerine göre anlık rotalar oluşturuyor.

3.11.2018

Egzotik Bali…

Bali’ye gelirken oldukça heyecanlıydım. Uzun bir yol, farklı bir iklim, kısa bir sürede birçok iş başarma hedefleri doğal bir baskı yaratıyor elbette. Bir de sıkışık bir zamanda mecburen gitmek durumunda kaldığımdan sıkı araştırma yapmak yerine kendimi doğal akışına bırakmış gibi oldum. İşte size Bali gezi rehberi…

31.07.2018

En uzun uçuş 11 Ekim’de!

Dünyanın en uzun havayolu uçuşu 11 Ekim’de Singapur Changi-New York-Newark Liberty Havalimanı arasında yapılacak. 19 saat sürecek uçuş için Airbus, Singapur Havayolları’na A350-900ULR denilen ultra uzun menzilli uçak imal etti.

17.07.2018

20 saat uçabilir misiniz?

Ultra uzun menzilli yolcu uçakları, duraksız uçuş rekorunu neredeyse 20 saate taşıyacak. Bu kadar uzun süre ekonomi sınıfı koltuğunda oturmak mümkün mü? İşte havayollarının menzil yarışı…

28.04.2018

Havayollarında hedef gençler

Spor ayakkabı giymiş kabin memurları… Cep telefonundan seyredilen dizi filmler… Havayollarındaki yeni dalga hızla yükseliyor.

7.04.2018

Sydney’e direkt uçacak

Türk-Amerikan ilişkilerinin gerilmesi üzerine Boeing 787 alımında ortaya çıkan soru işaretleri Airbus’ın şansını yükselti. THY, uçak alımında ekstra geniş gövdeli ve uzun menzilli Airbus A350 için harekete geçti.

12.12.2017

Tam da şu sıralar gidebileceğiniz hem vizesiz hem de ucuz yerler

Vizeniz yoksa üzülmeyin. Önünüzde, yılbaşına kadar yaklaşık bir aydan fazla süre var. Fiyatların ucuz olduğu bu dönemde, birkaç saatlik uçuşla sonbaharın keyfini seyahat ederek çıkartın. 

11.11.2017

Havada otel keyfi

Singapur Havayolları yeni teslim alacağı 5 ve kullandığı 14 adet iki katlı Airbus A380 uçağının kabinlerini 850 milyon dolara yeniliyor. Uzakdoğu’daki rekabetin yine lideri olacak.

7.11.2017

Büyük uçaklar büyük geldi

On yıl önceydi. Havacılık sektörü, iki katlı dev yolcu uçağı A380’le tanıştı. Liste satış fiyatı 436,9 milyon dolar olan A380, üç sınıfta 550 koltuk kapasiteli.

8.08.2017

Uçakta temizlik seti dağıtılacak

Yerden 10 bin metre yüksekte kıyafetinize uçakta en çok içilen içeceklerden biri olan domates suyu damlattınız. İndiğinizde toplantıya kırmızı bir lekeyle gitmek ister misiniz?

8.08.2017

Dünya'nın en uzun uçak yolculuğu yapıldı! Bakın kaç saat sürdü...

Katar Havayolları’nın Doha’dan kalkan Boeing 777-200LR uçağı, 259 yolcusuyla 15 saat 40 dakika uçup Yeni Zellanda’da Auckland’a indi. Bu sefer, dünyanın duraksız yapılan en uzun uçuşu oldu.

17.02.2017

Yükselen yıldız ‘premium ekonomi’

Ne ‘first’ ne de ‘business class’… Havayollarında en büyük rekabet, ‘premium ekonomi’ kabininde yaşanıyor. Dev havayolları arka arkaya business ile ekonomi arasındaki bu yeni sınıfa ürünler sunuyor.

27.12.2016

Havayolları kabini sıkıştırıyor

Koltuklar inceliyor, koridor daralıyor, mutfak-tuvalet sıkıştırılıyor. Peki şirketler neyin peşinde? 

17.12.2016

Gökyüzünün en iyileri

Havayolu sektörünün en uzun soluklu ödüllerinden olan Skytrax, gökyüzünde kaliteyi yakalayan havayollarını açıkladı. Türk Hava Yolları Avrupa’da altıncı kez ‘en iyi havayolu’ seçildi.

15.07.2016

Doğudan’ın uçan şefleri, Michelin yıldızına karşı

Gelirlerinin önemli bir kısmını business koltuklardan sağlayan havayolu şirketleri, şimdi de bu kabinlerde yemek ve şefleriyle fark yaratmanın peşinde. Türk Hava Yolları “uçan şefler” ile öne çıkarken, rakipleri “Michelin” yıldızlı şeflerle işbirliği yapıyor.

25.06.2016

Ekranlar sizden, eğlence şirketten

Koltuk arkalarına konulan ekranlar uçaklardan kalkıyor.

20.02.2016

Bir gün bu konuda tek bir satır yazamamak umuduyla

Terör, terörist, bomba, pusu, savaş, yaralı, kayıp kelimelerinin sözlüklerimizden silinebildiği...

19.02.2016