MENÜ

Sınav Tarihi

Sınav Tarihi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sınav Tarihi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sınav Tarihi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.881 Sınav Tarihi haberi bulunmuştur.

Sınav Tarihi Haberleri

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi öğrenci alımı başvuruları ne zaman bitecek

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi öğrenci alımı başvuruları ne zaman bitecek?

Muvazzaf ve sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak üzere Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine öğrenci alımı için başvurular başladı. Söz konusu başvuruların ne zaman biteceği, henüz başvuru yapmayan kişilerce merakla araştırılıyor. Peki, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi öğrenci alımı başvuruları ne zaman bitecek?

19.01.2020Gündem
2020 Bursluluk Sınavı (İOKBS) ne zaman yapılacak MEB tarih verdi

2020 Bursluluk Sınavı (İOKBS) ne zaman yapılacak? MEB tarih verdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 2020 tarihini duyurdu. Sınava katılacak olan öğrenciler başvuru işlemlerini bakanlığın e okul sisteminden ya da http://www.odsgm.meb.gov.tr internet sitesi üzerinden yapacak. Peki, İOKBS başvuruları ne zaman yapılacak? Bursluluk sınavı hangi tarihte? İşte, 2020 İOKBS sınavı hakkında ayrıntılı bilgiler

16.01.2020Gündem
ATA AÖF 2020 bütünleme sınavı ne zaman İşte ATA AÖF sınav tarihleri

ATA AÖF 2020 bütünleme sınavı ne zaman? İşte ATA AÖF sınav tarihleri

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi final sınavları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Finalde bekledikleri başarıyı yakalamayan öğrenciler bütünleme sınavlarına yoğunlaştı. ATA AÖF 2020 bütünleme sınav tarihi öğrenciler tarafından merak ediliyor. Peki, ATA AÖF bütünleme sınavları ne zaman hangi tarihte? İşte, ATA AÖF sınav tarihleri ve konuyla ilgili detaylar.

16.01.2020Gündem
EKPSS sınavı ne zaman 2020 EKPSS başvuruları ne zaman başlayacak

EKPSS sınavı ne zaman? 2020 EKPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) başvurular yakın zaman sonra başlayacak. 2020 EKPSS sınavının oturumuna katılımı planlayan vatandaşlar, konuya dair tarih bilgisini araştırıyor. Peki, EKPSS sınavı ne zaman? 2020 EKPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

16.01.2020Gündem
Sahil Güvenlik ve Jandarma 2020 subay alımı başladı Başvuru şartları neler

Sahil Güvenlik ve Jandarma 2020 subay alımı başladı! Başvuru şartları neler?

Bir süredir beklenti içinde olunan Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına subay alımı hakkında haber geldi. Kurumlara sözleşmeli subay alımı yapılacağı açıklandı. Bu gelişmenin ardından başvuru şartları merak konusu oldu. Peki, Sahil Güvenlik ve Jandarma subay alımı başvuru şartları neler?

16.01.2020Gündem
TUS 1. Dönem başvuruları için son güne giriliyor TUS başvurusu nasıl yapılır

TUS 1. Dönem başvuruları için son güne giriliyor! TUS başvurusu nasıl yapılır?

TUS 1. dönem başvuruları için son güne girildi. 2020 yılında ÖSYM'nin TUS başvurusu, 3-13 Ocak tarih aralığında kabul edilecek. Tıpta Uzmanlık elde etmek isteyen doktorlar, bu başvuru için 225 TL sınav ücreti ödeyecek. Peki, TUS 1. Dönem başvuruları ne zaman başlayacak? İşte, TUS başvurusu hakkında merak edilen bazı bilgiler

13.01.2020Eğitim
AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak AÖF final sınavları ne zaman

AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖF final sınavları ne zaman?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi final sınavları için geri sayım başladı. 2019 2020 öğrenim döneminde AÖF son sınavlarına katılım sağlayacak olan öğrenciler, sınav tarihlerini sorguluyor. AÖF sınav yerleri de merak edilen diğer gündem konusu oldu. Peki, AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖF final sınavları ne zaman? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

8.01.2020Gündem
2020 AYT, TYT, YDT sınavı ne zaman yapılacak YKS başvuruları başladı mı

2020 AYT, TYT, YDT sınavı ne zaman yapılacak? YKS başvuruları başladı mı?

Üniversiteye giriş kapsamında uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları ve sınav tarihi gündeme gelmeye başladı. 3 oturum halinde ÖSYM tarafından düzenlenecek olan üniversite sınavının başvurularını tamamlayacak adaylar, kurum tarafından yayımlanacak olan YKS başvuru kılavuzunu bekliyor. Peki, YKS oturumları olan AYT, TYT, YDT sınavı ne zaman yapılacak? YKS başvuruları başladı mı? İşte, o konular hakkında ayrıntılar.

7.01.2020Gündem
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday belirleme sınavı başvuru tarihleri açıklandı

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday belirleme sınavı başvuru tarihleri açıklandı

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday belirleme sınavı tarihleri açıklandı. ÖSYM'den yapılan duyuruya göre sınava başvurular, 07 Ocak - 10 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak 07 Ocak 2020 günü ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

6.01.2020Gündem
Hazine ve Maliye Bakanlığı 100 personel alımı yapacak |  Maliye Uzman Yardımcısı başvuru şartları neler

Hazine ve Maliye Bakanlığı 100 personel alımı yapacak | Maliye Uzman Yardımcısı başvuru şartları neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazete'de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ilanına göre, Ankara'da 63 ve İstanbul'da 37 olmak üzere merkez teşkilatında boş bulunan kadrolar için yapılacak sınav sözlü usulle gerçekleştirilecek. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

31.12.2019Ekonomi
2020 YÖKDİL sınavları ne zaman

2020 YÖKDİL sınavları ne zaman?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının 2020'de hangi tarihlerde yapılacağı merak konusu oldu. Alana özgü yapılan YÖKDİL sınavlara katılım sağlamak isteyen adaylar, şimdiden söz konusu sınavların 2020 takvimini araştırıyor. Peki, 2020 YÖKDİL sınavları ne zaman?

30.12.2019Gündem
Milli Savunma Bakanlığına uzman yardımcısı alınacak Başvuru şartları neler

Milli Savunma Bakanlığı'na uzman yardımcısı alınacak! Başvuru şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında istihdam edilmek üzere 45 uzman yardımcısı alınacak. Söz konusu alımlar hakkında detaylar belli olunca araştırmalar da hız kazandı. Peki, MSB uzman yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

26.12.2019Gündem
LGS Aralık örnek soruları yayınlandı 2020 LGS ne zaman

LGS Aralık örnek soruları yayınlandı! 2020 LGS ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 7 Haziran 2020'de yapılacak merkezi sınava yönelik hazırlanan aralık ayı örnek soru kitapçığı yayınlandı. Gözler şimdi LGS'nin 2020 etabının yapılacağı tarihte. İşte, LGS örnek soruları ve LGS'ye dair ayrıntılar...

25.12.2019Gündem
Üniversite sınavı ne zaman 2020 YKS sınav başvuruları ne zaman yapılacak

Üniversite sınavı ne zaman? 2020 YKS sınav başvuruları ne zaman yapılacak?

Üniversiteye geçiş kapsamında uygulanan YKS'de sınav tarihi, yeni yılın yaklaşmasıyla beraber merak konusu oldu. Geçtiğimiz haftalarda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 2020 YKS sınav ve başvuru tarihlerini açıkladı. Takvim bilgisi doğrultusunda adaylar YKS ne zaman yapılacak sorusunun cevabını merak ediyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman? 2020 YKS sınav başvuruları ne zaman alınacak? İşte, sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler.

23.12.2019Gündem
Dışişleri Bakanlığı uzman yardımcısı alımı başvuru şartları neler

Dışişleri Bakanlığı uzman yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığının merkez teşkilatında görev yapmak üzere yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre 22 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı alınacak. Söz konusu ilanın başvuru şartları ve diğer detayları vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, Dışişleri Bakanlığı uzman yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

20.12.2019Gündem
YDUS snavı ne zaman yapılacak ÖSYM YDUS sınav yeri sorgulama

YDUS snavı ne zaman yapılacak? ÖSYM YDUS sınav yeri sorgulama

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) için geri sayım devam ediyor. Sınava günler kala hazırlıklarını sürdüren adaylar, AİS sayfası üzerinden sorgulanan YDUS sınav giriş yerlerini nasıl öğreneceklerini araştırıyor. Peki, YDUS sınavı ne zaman hangi tarihte yapılacak? YDUS sınav yerleri nasıl öğrenilir? İşte, ÖSYM YDUS sınav yeri sorgulama ve sınav tarihi.

19.12.2019Gündem
ATA AÖF final sınavları ne zaman yapılacak Güz Dönemi yarıyıl sonu sınav tarihi

ATA AÖF final sınavları ne zaman yapılacak? Güz Dönemi yarıyıl sonu sınav tarihi

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde (ATA AÖF) öğrenim gören öğrenciler yıl sonu sınavlarının ne zaman yapılacağını araştırıyor. Özellikle kasım ayında düzenlenen vize sınavında istedikleri başarıyı yakalayamayanlar, ATA AÖF son sınavına odaklandı. Peki, ATA AÖF final sınavları ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte, ATA AÖF Güz Dönemi yarıyıl sonu sınav tarihi.

14.12.2019Gündem
ÖSYM takvimine göre 2020 DGS başvuruları ne zaman İşte 2020 DGS sınav tarihi

ÖSYM takvimine göre 2020 DGS başvuruları ne zaman? İşte 2020 DGS sınav tarihi

ÖSYM tarafından açıklanan DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 2020 yılı takvimi, ön lisans programlarından lisans programlarına geçiş yapmak isteyen üniversitelilerin gündeminde yer alıyor. Yeni yıla kısa süre kala DGS sınavı ne zaman sorusunun yanıtı için araştırmalar hızlandı. Peki, 2020 DGS başvuruları ne zaman alınacak? İşte, ÖSYM takvimine göre 2020 DGS sınav tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.12.2019Gündem
MBS Deniz Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri sözleşmeli er temini başvuru sonuçlarını açıkladı Sınav aşamalarında önemli detay

MBS Deniz Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri sözleşmeli er temini başvuru sonuçlarını açıkladı! Sınav aşamalarında önemli detay

Milli Savunma Bakanlığı tarafından alınacak olan Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri sözleşmeli er temi, ön başvuru sonuçları açıklandı. 25 yaşını bitirmemiş olma şartının arandığı başvurulardan geçen adaylar, ilerleyen süreçte MSB'nin internet sitesinden yer alan bilgiler ışığında sınava çağrılacak. Peki, 2019 Deniz Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri sözleşmeli er temini başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, MSB ön başvuru sonucu sorgulama ekranı.

12.12.2019Gündem
26. Dönem POMEM sınavları ne zaman 2019 PMYO yedek sonuçları sorgulama ekranı

26. Dönem POMEM sınavları ne zaman? 2019 PMYO yedek sonuçları sorgulama ekranı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 7 bin polis adayı alımında süreç devam ediyor. 26. Dönem POMEM kapsamında alınacak olan polis adaylarının başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından 2019 PMYO yedek sonuçları da belli oldu. Adayların gözü şimdi sınav tarihlerine çevrildi. Peki, 26. Dönem POMEM sınavları ne zaman? İşte, 2019 PMYO yedek sonuçları sorgulama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

9.12.2019Gündem
Milli Savunma Bakanlığı 45 Uzman Yardımcısı alımı yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı 45 Uzman Yardımcısı alımı yapıyor!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), PERTEM üzerinden yayımladığı kılavuz ile 45 Uzman Yardımcısı istihdam edileceğini duyurdu. KPSS ve YDS puanı talep eden Milli Savunma Bakanlığı, bu şartları karşılayan vatandaşların başvuruda bulunabileceğini kılavuzda vurguladı. Peki, MSB 45 Uzman Yardımcısı personel alımı şartları ve başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.12.2019Gündem
Diyanet 10 kadroya açıktan atama yapacak Başvurular ne zaman başlayacak

Diyanet 10 kadroya açıktan atama yapacak! Başvurular ne zaman başlayacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı ise prodüktör, kameraman, montajcı ve ses kayıtçısı kadrosuna toplam 10 personel alımı için sözlü sınav sonucuna göre açıktan atama yapacak. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan personel alımı başvuru şartları neler?

6.12.2019Gündem
MSB Muvazzaf Astsubay alımı ön başvuru sonuçları açıklandı

MSB Muvazzaf Astsubay alımı ön başvuru sonuçları açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı'nın Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 Yılı Muvazzaf Astsubay ön başvuru sonuçları açıklandı. Yapılan açıklamaya göre personel temin süreci 10 Aralık 2019 - 13 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

4.12.2019Gündem
KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuruları ne zaman 2020 KPSS ne zaman

KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuruları ne zaman? 2020 KPSS ne zaman?

Llisans, önlisans ve ortaöğretim mezunu vatandaşlar Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2020 tarihini araştırıyor. Sınav hazırlıklarına devam eden vatandaşlar, ÖSYM tarafından KPSS başvuru kılavuzunun yayımlanmasıyla başvurularını tamamlayacaklar. Peki, KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuruları ne zaman? 2020 KPSS ne zaman? İşte, KPSS sınav tarihi ile ilgili merak edilen bilgiler.

4.12.2019Gündem
AÖF vize sınavları ne zaman AÖF ara sınav takvimi

AÖF vize sınavları ne zaman? AÖF ara sınav takvimi

AÖF güz dönemi vize (ara) sınavları için geri sayım başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde okuyan öğrenciler için vize sınav zamanları yaklaşıyor. Güz dönemi vize sınavları için son hazırlıklarını yapmaya devam eden öğrenciler bir yandan da sınavın net tarihini öğrenmek istiyorlar. Peki, AÖF güz dönemi vize sınavları ne zaman yapılacak?

1.12.2019Gündem
YDS 3 sınav yeri sorgulama 2019 YDS sınavı ne zaman saat kaçta

YDS 3 sınav yeri sorgulama! 2019 YDS sınavı ne zaman saat kaçta?

2019 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2019-YDS/3) binlerce adayın katılımı ile ÖSYM tarafından düzenlenecek. Yılın son YDS sınavı yaklaşırken hazırlıklarını tamamlayan adaylar, bir yandan da YDS sınav giriş yerlerini araştırmaya başladı. YDS sınav tarihi ve saati de merak edilen diğer konulardan oldu. Peki, 2019 YDS sınavı ne zaman saat kaçta? YDS sınav yerleri nasıl öğrenilir? İşte, YDS 3 sınav yeri sorgulama ve konuyla ilgili detaylar.

29.11.2019Gündem
2020 Müdür Yardımcılığı Sınavı ne zaman

2020 Müdür Yardımcılığı Sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için düzenlenen 'Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı'nın (MEB-EKYS) 2020'de ne zaman düzenleneceği bu kapsamda beklenti içinde olan yönetici adayları tarafından merakla araştırılıyor. Peki, 2020 Müdür Yardımcılığı Sınavı ne zaman?

26.11.2019Gündem
YDUS geç başvurularında sona gelindi.... 2019 YDUS sınavı ne zaman yapılacak

YDUS geç başvurularında sona gelindi.... 2019 YDUS sınavı ne zaman yapılacak?

2019 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) geç başvurularında sona gelindi. Başvuru işlemlerinin ardından adayların gündemine şimdi de YDUS sınav tarihi gelmeye başladı. Sınav hazırlıklarına devam eden vatandaşlar, bir yandan da YDUS sınav takvimini araştırıyor. Peki, 2019 YDUS sınavı ne zaman yapılacak? YDUS sınav yerleri ne zaman belli olacak? İşte, detaylar.

21.11.2019Gündem
26. Dönem POMEM fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ne zaman POMEM sınav yeri sorgulama

26. Dönem POMEM fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ne zaman? POMEM sınav yeri sorgulama

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ön başvuruları tamamlanan 26. Dönem POMEM sınavı giriş yerleri ve tarihleri açıklandı. 7 bin polis alımı için başvuruda bulunan adaylar, POMEM ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı tarihlerine e devlet şifresi ile ulaşacaklar. Peki, 26. Dönem POMEM fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ne zaman? POMEM sınav yerleri nasıl öğrenilir? İşte, merak edilenler.

20.11.2019Gündem
Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınavları ne zaman

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınavları ne zaman?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Dönem başında kayıt işlemlerini tamamlayan ve ders kitaplarını alarak çalışmaya başlayan binlerce açık lise öğrencisi, 2019-2020 eğitim yılı 1. dönem sınav tarihlerini bekliyor. Peki, AÖL sınavları ne zaman? Açık lise sınavları ne zaman?

20.11.2019Gündem
2020 LGS ne zaman yapılacak

2020 LGS ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın, 2020'de ne zaman yapılacağı, bu sınava katılacak öğrenciler ve aileleri tarafından merakla araştırılıyor. Peki, 2020 LGS ne zaman yapılacak?

18.11.2019Gündem
2020 DGS ne zaman yapılacak 2020 DGS başvurusu ne zaman

2020 DGS ne zaman yapılacak? 2020 DGS başvurusu ne zaman?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) olarak bilinen ve ÖSYM'nin iki yıllık programlardan 4 yıllık programlara geçiş için her sene gerçekleştirdiği 2020 DGS sınav tarihi belli oldu. Sınav başvuru tarihleri ile birlikte duyurulan 2020 DGS sınav tarihleri, internet üzerinden öğrenilebilecek. İşte, 2020 DGS sınav başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler

18.11.2019Gündem
YKS sınavı ne zaman yapılacak sorusuna ÖSYMden yanıt geldi İşte YKS sınav başvuru tarihi

"YKS sınavı ne zaman yapılacak?" sorusuna ÖSYM'den yanıt geldi! İşte YKS sınav başvuru tarihi

Üniversite adaylarının aylardır merakla beklediği YKS sınav tarihi ile ilgili açıklama ÖSYM'den geldi. AYT,TYT,YDT olmak üzere üniversiteye giriş kapsamında düzenlenecek olan sınavda, YKS başvuru tarihleri ve 2020 YKS başvuru kılavuzu merak edilen bir diğer konu oldu. Peki, YKS sınavı ne zaman yapılacak? YKS üniversite sınavı başvurusu ne zaman yapılacak?

18.11.2019Gündem
Arabuluculuk sınavı ne zaman 2019 Arabuluculuk sınav tarihi

Arabuluculuk sınavı ne zaman? 2019 Arabuluculuk sınav tarihi

Adalet Bakanlığı'nca alımı yapılacak olan arabuluculuk için sınav tarihleri açıklandı. Hukuk fakültesi mezunlarının gireceği Arabuluculuk Sınavı için son hazırlıklarına başlayan adaylar, bir yandan da 2019 arabuluculuk sınav tarihlerini sorgulamaya başladı. Peki, arabuluculuk sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2019 arabuluculuk sınav tarihi ve konuyla ilgili detaylar.

18.11.2019Gündem

26. Dönem POMEM sınavları ne zaman? Polislik sınavı ne zaman?

26. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavı'na ait belgeler, 15 Kasım Cuma akşamı binlerce polis adayının erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte, sözlü ve fiziki mülakatların ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki, 26. Dönem POMEM sınavları ne zaman? Polislik sınavı ne zaman?

16.11.2019Gündem
İcra müdürlüğü sınavı ne zaman Sınav başvuruları ne zaman bitecek

İcra müdürlüğü sınavı ne zaman? Sınav başvuruları ne zaman bitecek?

Adalet Bakanlığı'na açıktan ve naklen atama ile alınacak 700 icra müdür ve müdür yardımcısı için başvuru süreci devam ediyor. Yazılı ve sözlü sınavla 5-9'uncu dereceli kadrolara giriş sınavına başvuru için 216 TL sınav ücretinin ödenmesi gerekiyor. Peki, icra Müdürlüğü sınavı ne zaman? Sınav başvuruları ne zaman bitecek?

12.11.2019Gündem
Polis adayları bekliyor: POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

Polis adayları bekliyor: POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 26. Dönem POMEM ön başvurularının geçtiğimiz hafta tamamlanmasının ardından polis adaylarının heyecanlı bekleyişi başladı. Başvurularını http://www.pa.edu.tr adresinden gerçekleştiren polis adayları, sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Peki, POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

5.11.2019Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman YÖKDİL puanı kaç yıl geçerli

YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL puanı kaç yıl geçerli?

Bu yıl ilk kez ÖSYM tarafından düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2019-YÖKDİL) 41 il, 47 sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Gözler şimdi sınavın düzenleneceği tarihte. Öte yandan YÖKDİL puanının kaç yıl geçerli olacağı da merak konusu oldu. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL puanı kaç yıl geçerli?

1.11.2019Gündem
ALES 3 ne zaman yapılacak ALES sınav giriş yerleri açıklandı mı

ALES 3 ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri açıklandı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan (2019-ALES/3) için son günlere girildi. Başvurularını tamamlayarak sınava odaklanan adaylar, aynı zamanda ALES tarihini ve ALES sınav giriş belgelerinin yayımlanacağı tarihi sorguluyor. Peki, ALES 3 ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri açıklandı mı? İşte, sınava dair merak edilen detaylar.

30.10.2019Gündem
2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak

2019 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

2019 YÖKDİL sınavı için geri sayım devam ediyor. Sınava katılmak için geçtiğimiz aylarda başvurularını tamamlayan adaylar, sınava yönelik hazırlık yaparken bir yandan da sınavın yapılacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

30.10.2019Gündem
ÖSYM duyurdu: ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak

ÖSYM duyurdu: ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/3) başvurularının tamamlanmasının ardından sınav takvimi adayların gündemine gelmeye başladı. Sınav hazırlıklarına devam eden adaylar, bir yandan da "ALES ne zaman yapılacak?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2019 ALES 3 hangi gün ne zaman? İşte, sınav tarihi ve ALES'e yönelik merak edilen detaylar.

28.10.2019Gündem
25. Dönem Özel Harekat Kadın Polis (POMEM) sınav giriş belgeleri ve parkur bilgileri yayınladı

25. Dönem Özel Harekat Kadın Polis (POMEM) sınav giriş belgeleri ve parkur bilgileri yayınladı

25. Dönem Özel Harekat Kadın Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) giriş sınavına katılacak adayların ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik ve mülakat sınav merkezleri ile tarihleri açıklandı. Ayrıca adayların merakla beklediği parkur bilgileri de yapılan açıklama ile duyuruldu.

28.10.2019Gündem
LGS ne zaman yapılacak LGS başvurusu nasıl yapılır

LGS ne zaman yapılacak? LGS başvurusu nasıl yapılır?

LGS ne zaman yapılacak sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanıtlandı. Toplam 1.5 milyon öğrencinin katılım sağlamasının beklendiği LGS için sınav tarihi haziran ayının içerisine dahil edildi. Peki, LGS ne zaman yapılacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı LGS başvuru tarihi ve detaylı bilgiler

27.10.2019Gündem
YKS 2020 ne zaman yapılacak Üniversite sınav tarihleri açıklandı mı

YKS 2020 ne zaman yapılacak? Üniversite sınav tarihleri açıklandı mı?

2020 yılı yaklaşırken üniversite sınav tarihleri de YKS'ye hazırlanan adaylar tarafından gündeme gelmeye başladı. Özellikle LGS 2020 sınav takviminin geçtiğimiz günlerde açıklanmasıyla birlikte, üniversite adaylarının 2020 YKS takvimine yönelik araştırmaları yoğunlaştı. Peki, Üniversite sınavı ne zaman? 2020 YKS sınav tarihi belli oldu mu? İşte, o konu hakkında detaylar.

25.10.2019Gündem
2020 LGS’nin tarihi belli oldu

2020 LGS’nin tarihi belli oldu

MEB tarafından, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı sonunda LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihi, 7 Haziran 2020 olarak belirlendi. İki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı.

24.10.2019Eğitim
LGS 2020 sınavı ve başvuruları ne zaman Örnek sorular yayımlandı

LGS 2020 sınavı ve başvuruları ne zaman? Örnek sorular yayımlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen ve İki oturumda yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 2020 sınav takvimi açıklandı. Öğrenciler sınav hazırlıklarına devam ederken, LGS 2020 sınav tarihinin yanı sıra sınav başvuru tarihini de merak konusu oldu. Peki, LGS 2020 sınavı ne zaman yapılacak? LGS başvuru tarihi hangi tarihte? İşte, o konu hakkında detaylar.

24.10.2019Gündem
2019-TUS 2. Dönem: TUS tercihlerinin tarihleri belli oldu.. İşte sınav ücretleri ve detaylar

2019-TUS 2. Dönem: TUS tercihlerinin tarihleri belli oldu.. İşte sınav ücretleri ve detaylar

2019-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2019-TUS 2. Dönem) tercih işlemleri, 23-31 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.Tercih işlemi 31 Ekim 2019 tarihinde saat 23:59'da sona erecektir. Adaylar, bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır

23.10.2019Eğitim
Adalet Bakanlığı icra memuru personel alımı ne zaman başlayacak Başvuru şartları neler

Adalet Bakanlığı icra memuru personel alımı ne zaman başlayacak? Başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı, açıktan ve naklen atama ile 700 icra müdür ve müdür yardımcısı alımı için başvuru süreci merak konusu oldu. Yazılı ve sözlü sınavla 5-9'uncu dereceli kadrolara 700 icra müdür ve icra müdür yardımcısı alımında adayların gözü başvuru tarihlerine çevrildi. Peki, İcra müdür ve müdür yardımcısı alımı ne zaman başlayacak? Başvuru şartları neler? İşte, o konu hakkında detaylar.

23.10.2019Gündem
İcra müdürlüğü sınavı ne zaman yapılacak Toplam 700 kişi istihdam edilecek

İcra müdürlüğü sınavı ne zaman yapılacak? Toplam 700 kişi istihdam edilecek!

İcra müdürlüğü ve müdür yardımcılığı sınavı için geri sayım başladı. Bu yıl toplam 700 personel alımı yapacak olan Adalet Bakanlığı, İcra müdür yardımcılığı için başvuruları 7 Kasım tarihinde almaya başlayacak. Peki, İcra müdürlüğü sınavı ne zaman yapılacak? İşte,yazılı sınav hakkında bazı bilgiler

21.10.2019Gündem
YÖKDİL sınav yerleri belli oldu mu YÖKDİL ne zaman

YÖKDİL sınav yerleri belli oldu mu? YÖKDİL ne zaman?

ÖSYM tarafından uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) sınavı için kısa bir süre kalması nedeniyle gözler ‘sınav yerleri’ bilgisine çevrildi. 2019 yılı sonbahar dönemi YÖKDİL sınavı hazırlıklarını sürdüren adaylar bir yandan da sınav tarihi ve giriş belgesini araştırıyor. Peki, YÖKDİL sınav yerleri belli oldu mu? YÖKDİL ne zaman?

21.10.2019Eğitim