MENÜ

Şinasi Furkan Avcı

Şinasi Furkan Avcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şinasi Furkan Avcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 44 Şinasi Furkan Avcı haberi bulunmuştur.

Şinasi Furkan Avcı Haberleri

Google aramalarında en doğru sonuca ulaşmanın pratik yolları

Google aramalarında en doğru sonuca ulaşmanın pratik yolları

Google’da aradığımız, merak ettiğimiz birçok şeyi bulabiliyoruz; ancak bu her zaman kolay olmuyor. Yaptığımız her aramada karşımıza sayfalarca web site ve kaynak çıkıyor. Ama neyse ki bu derya deniz dünyada, en doğru arama sonucuna kolayca ulaşmanın çok pratik yolları var. Tek yapmanız gereken doğru kelimeleri ve sembolleri kullanmak.

21.10.2019Teknoloji
Facebook’un dijital para birimi projesi Libra’nın kaderi bugün belli olacak

Facebook’un dijital para birimi projesi Libra’nın kaderi bugün belli olacak

Facebook’un 2020 yılında aktif kullanıma sunmayı hedeflediği dijital para birimi Libra’nın kaderi, tüm kurucu üyelerin katılımıyla bugün Cenevre’de gerçekleşecek ‘Libra Konseyi’ toplantısında belli olacak.

14.10.2019Teknoloji
Türkiye, kadınların teknolojide yaratacağı çeşitlilik ile güçlenecek

Türkiye, kadınların teknolojide yaratacağı çeşitlilik ile güçlenecek

Sanayi devriminin 4. jenerasyonu olarak kabul edilen Endüstri 4.0, Türkiye’nin yeni nesil bilişim teknolojileriyle ve endüstri faaliyetleriyle kalkınması için önemli bir fırsat. Önümüzdeki bu fırsatı değerlendirmek için de henüz yeterince devreye sokamadığımız büyük bir kozumuz var: Kadınlar!

30.09.2019Teknoloji
Influencer’ınızı nasıl alırdınız; mikro, makro, mega

Influencer’ınızı nasıl alırdınız; mikro, makro, mega?

Günümüzün yeni medya terminolojisinde kendine geniş bir yer bulan ‘influencer’ kelimesi, özellikle sosyal medyada, belirli bir gücü ve popülerliği elinde bulunduran, hedef kitlesini etkileme özelliğine sahip kişileri tarif etmek için kullanılıyor. İnternet dünyasında otorite kabul edilen bu ‘etkileyici’ profilleri yakından tanımak içinse etki güçlerine göre sınıflandırma yapmak gerekiyor.

23.09.2019Teknoloji
2019 yılının ‘Emoji Trend Raporu’ yayınlandı

2019 yılının ‘Emoji Trend Raporu’ yayınlandı!

Adobe, 2019 emoji trend raporunu yayınladı ve dijital dünyanın global iletişim dili olan emojiler hakkında çok dikkat çekici veriler ortaya koydu. Hangi emojiler daha etkili, kullanıcılar duygularını ağırlıklı olarak hangi emojilerle anlatıyor, emojilerin markalar için stratejik önemi ne… Gelin hepsini birlikte değerlendirelim…

16.09.2019Teknoloji
Zuckerberg’in çöpçatanlık hamlesi ‘Dating’ Facebook’a eski günlerini yaşatır mı

Zuckerberg’in çöpçatanlık hamlesi ‘Dating’ Facebook’a eski günlerini yaşatır mı?

Son dönemde güç kaybetmesine rağmen hala dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook, geçirdiği sıkıntılı günleri yeni çöpçatanlık özelliği ‘Facebook Dating’ ile aşmayı hedefliyor. Mark Zuckerberg’in öncelikli hedefi genç kitleyi bir an önce geri kazanmak…

8.09.2019Teknoloji
Okul öncesi dönemi fırsata çevirmek isteyen markaların gözü dijital mecralarda

Okul öncesi dönemi fırsata çevirmek isteyen markaların gözü dijital mecralarda

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala ‘back to school’ dönemini fırsata çevirmek isteyen markaların rekabeti hız kazandı. Hepsinin hedefinde ise dijital mecralar var. Çünkü alışverişlerde belirleyici olan hedef kitlenin neredeyse tamamı son kararını dijital mecralarda veriyor.

2.09.2019Teknoloji
Biz birbirimizi anlayamazken robotlar bizi nasıl anlayacak

Biz birbirimizi anlayamazken robotlar bizi nasıl anlayacak?

Bilim insanları, nöronların taranarak insan beyninin analiz edildiğini ve günün birinde yapay zeka desteğiyle bilgisayarların, akıllı robotların duygularımızı anlayacağını iddia ediyor. Peki, biz bile kendimizi, birbirimizi çoğu zaman yeterince anlayamazken insan ürünü dijital varlıklar bizi nasıl anlayacak?

26.08.2019Teknoloji
Sosyal medyayı etkin kullanan e-ticaret siteleri rekabette bir adım önde

Sosyal medyayı etkin kullanan e-ticaret siteleri rekabette bir adım önde

E-ticaret sitelerinin, alışveriş alışkanlıklarımızı büyük oranda değiştirdiği bir dönemi yaşıyoruz. Eskiden mağazaların vitrinlerinde görüp incelediğimiz ürünleri şimdilerde web sitelerinin dijital vitrinlerinde inceliyoruz ve kolayca satın alıyoruz. Ancak her geçen gün yeni alternatifler ortaya çıkıyor ve e-ticaret siteleri de ciddi bir rekabet içine girmek durumunda kalıyor. Peki markalar, e-ticaret siteleriyle birçok rakip arasından sıyrılıp son tüketiciye ulaşmak için nasıl bir yol izlemeli?

15.08.2019Teknoloji
Etik hacker’lar siber geleceğimizin güvencesi olur mu

Etik hacker’lar siber geleceğimizin güvencesi olur mu?

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, siber bir gelecekten bahsetmek de kaçınılmaz oldu. Kullandığımız bilgisayarlar, mobil cihazlar ve gündelik hayatımızda yer edinen diğer tüm dijital aygıtlar bize ait önemli bilgiler içeren vazgeçilmez parçalarımız olmuş durumda. Peki biz bu kadar dijitalleşmişken siber geleceğimiz ne kadar güvende, etik hacker’ların bu sistemdeki misyonu ne? Gelin konuyu derinlemesine değerlendirelim…

5.08.2019Teknoloji
FaceApp ile güldük eğlendik, ama DeepFake videoların şakası yok

FaceApp ile güldük eğlendik, ama DeepFake videoların şakası yok!

FaceApp uygulamasıyla başlayan ve sosyal medyada geniş kitlelere yayılan fotoğraf üzerinde gerçekçi değişiklikler yapma akımı, kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başardı. Bu uygulama her ne kadar zararsız ve eğlence odaklı görünse de kullandığı teknoloji yakın gelecekte karşımıza çıkabilecek kötü amaçlı ve tehlikeli uygulamaların habercisi. Deepfake videolar da bunun en canlı örneği…

29.07.2019Teknoloji
LinkedIn’de verilen antrenör ilanı kulüpler için bir devrim başlatır mı

LinkedIn’de verilen antrenör ilanı kulüpler için bir devrim başlatır mı?

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, geçtiğimiz günlerde LinkedIn üzerinden altyapı antrenörü ilanı vermiş ve bir anda sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Bir grup, bu ilanın kurumsallığa uygun olduğunu dikkat çekerken diğer bir grup da amatörce olduğunu düşünüp eleştirmişti. Peki bu ilan neden LinkedIn üzerinden verildi, gelin birlikte değerlendirelim.

22.07.2019Teknoloji
Instagramın beğenileri gizlemesi sosyal medyayı ikiye böldü

Instagram'ın beğenileri gizlemesi sosyal medyayı ikiye böldü

Instagram yeni güncellemeyle birlikte gönderilerin beğeni sayılarını gizleme kararı aldı ve bu radikal değişiklikle ilgili süreci başlattı. İlk olarak Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda’da test edilen değişiklik şimdiden sosyal medyayı ikiye böldü.

18.07.2019Teknoloji
Brand Week Istanbul için geri sayım başladı

Brand Week Istanbul için geri sayım başladı

Brand Week Istanbul bu yıl ‘’Geleceği Tasarlamak’’ mottosuyla; hayal eden, üreten, geleceğe dair fikirler üreten birçok marka temsilcisini, bilim insanını ve sanatçıyı bir araya getirmeye hazırlanıyor. 4-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan ilham verici buluşmalar şimdiden büyük bir merakla bekleniyor.

16.07.2019Teknoloji
Göz kamaştırıcı kariyerleriyle, LinkedIn’in ‘balon’ profesyonelleri

Göz kamaştırıcı kariyerleriyle, LinkedIn’in ‘balon’ profesyonelleri

Güncel verilerle, 630 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan ve iş dünyasının profesyonellerini bir araya getiren LinkedIn, özellikle beyaz yakalıların son dönemde en fazla iş başvurusu yaptığı dijital platform olarak öne çıkıyor. Ancak LinkedIn’de işverenlerin ve İK departmanlarının ciddi bir problemi var; etkileyici görünen ‘balon’ profiller…

8.07.2019Teknoloji
Yeni girişimcilere can simidi olacak dijital tavsiyeler

Yeni girişimcilere can simidi olacak dijital tavsiyeler

Marka ve hizmet bilinirliğini artırmak, daha fazla ürün satmak, müşterilerle iletişime geçmek, potansiyel müşterilere ulaşmak, kriz süreçlerini yönetmek, daha fazla konuşulur olmak, büyümek ve daha fazla kazanç elde etmek… İşte günümüzde birçok markanın, kurumun, işletmenin ortak hedefleri bunlar ve hepsinin bu hedeflere ulaşmak için kullandığı ortak bir silah var: Dijital İletişim!

1.07.2019Teknoloji
Instagram’da kötü fotoğraf yoktur, düzenlenmemiş fotoğraf vardır

Instagram’da kötü fotoğraf yoktur, düzenlenmemiş fotoğraf vardır

Sosyal medyada fotoğraflarını beğenerek takip ettiğiniz birçok fenomen, muhtemelen sizinle aynı akıllı telefonu kullanıyor. Peki nasıl oluyor da onların paylaştığı fotoğraflar, sizin çekip paylaştıklarınızdan daha iyi görünüyor ve daha fazla etkileşim alıyor? İşte bunun cevabı, özellikle Instagram fenomenlerinin sıklıkla kullandığı fotoğraf düzenleme uygulamalarında...

26.06.2019Teknoloji
Yeni Medya’ bölümü hakkında bilinmesi gerekenler

'Yeni Medya’' bölümü hakkında bilinmesi gerekenler

Bu yıl 2 milyondan fazla öğrenci, hedeflediği üniversiteye yerleşmenin hayaliyle sınav heyecanı yaşadı. Şimdiyse önümüzde zorlu bir tercih süreci var. Hiç şüphe yok ki, tercih döneminin en gözde bölümlerinden biri de üniversitelerin iletişim fakültelerinde yer alan ‘’Yeni Medya’’ bölümü.

19.06.2019Teknoloji
Sosyal medyanın sıcak gündemi: Soğuk ülke İzlanda

Sosyal medyanın sıcak gündemi: Soğuk ülke İzlanda

Milli takımımızın İzlanda’da yaşadığı tatsız olaylar sonrası sosyal medyamız adeta alev aldı ve İzlanda bir anda dijital gündemimizin bir numaralı maddesi oldu. Oluşturulan hashtag’ler üzerinden atılan on binlerce tweet ile konu sadece ülkemizde değil, dünyada da Twitter gündemine girdi.

12.06.2019Teknoloji
Siz 1 saatlik bayram ziyaretindeyken Instagram’da neler oluyor

Siz 1 saatlik bayram ziyaretindeyken Instagram’da neler oluyor?

İstatistiklere göre, siz 1 saatlik bayram ziyaretindeyken, ortalama 4 milyon yeni Instagram paylaşımı yapılıyor ve bu paylaşımlar gün boyunca 5 milyardan fazla beğeni alıyor. Üstelik 300 milyon story paylaşımı da bu sayılara dahil değil…

6.06.2019Teknoloji
En tehlikeli 6 dijital virüsün 1,2 milyon dolarlık buluşması

En tehlikeli 6 dijital virüsün 1,2 milyon dolarlık buluşması

Dünyanın en tehlikeli 6 dijital virüsünü taşıyan The Persistence of Chaos (Kaosun Kalıcığı) isimli dizüstü bilgisayar, satışa sunulduğu müzayedede 1,2 milyon dolara yeni sahibini arıyor. Kendini internet sanatçısı olarak tanımlayan Guo O Dong tarafından oluşturulan bu sıra dışı ‘sanat eseri’ hem potansiyel tehlikesi hem felsefesi hem de fiyatıyla sosyal medyada son günlerin en çok tartışılan gündem maddelerinden.

29.05.2019Teknoloji
Hiçbir ‘’stalker’’ masum değildir

Hiçbir ‘’stalker’’ masum değildir!

Sosyal medyayla birlikte hayatımıza giren ‘’stalking’’ ya da daha sık kullanılan tabirle ‘’stalk’lamak’’, günümüzde global bir sosyal medya refleksine dönüşmüş durumda. Bir kişiyi haberi olmadan gizlice takip etmek, özel hayatı hakkında bilgi edinmek anlamlarına gelen bu eylemin meşruluğu ve ahlaki boyutu son dönemde sıkça tartışılır oldu. Peki, ‘’stalking’’ masum bir merak giderme eylemi midir, yoksa sosyal bir taciz midir, gelin birlikte değerlendirelim...

21.05.2019Teknoloji
Online alışverişte güven sorununu nasıl aşarız

Online alışverişte güven sorununu nasıl aşarız?

2019 yılının satın alma davranışlarını inceleyen uzmanlar, dünyanın %84’ünün alışveriş yapmadan önce internette araştırma yaptığını ve araştırılan ürünlerin veya hizmetlerin %75 oranında internet üzerinden satın alındığını belirtiyor. Türkiye’de ise bu oran %67’ye geriliyor.

14.05.2019Teknoloji
Dijital platformlarda hangi renk ne etki yaratıyor

Dijital platformlarda hangi renk ne etki yaratıyor?

Renkler, dijital platformlardaki satın alma davranışlarında en belirleyici etkenlerin başında geliyor. Özellikle ürün tercih etme noktasında, kullanıcıların karar verme mekanizması %90 oranında renklere bağlı olarak çalışıyor.

9.05.2019Teknoloji
Instagram kullanıcılarının ‘beğeni’ kaygısı sona eriyor

Instagram kullanıcılarının ‘beğeni’ kaygısı sona eriyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Instagram, kullanıcılarının ‘beğeni’ kaygısını ortadan kaldıracak radikal bir değişikliği hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kulis bilgilerine göre Instagram’ın yeni güncellemesiyle birlikte, gönderilerin kaç beğeni aldığı yalnızca paylaşımı yapan kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek.

3.05.2019Teknoloji
Game of Thronesta nefesler tutuldu: Gözler Winterfellde

Game of Thrones'ta nefesler tutuldu: Gözler Winterfell'de

Game of Thrones dizisinin merakla takip edilen final sezonunda nefesler tutuldu, sona doğru geri sayım başladı. 2011 yılından beri devam eden ve dünyanın gelmiş geçmiş en fazla izleyici kitlesine sahip yapımı kabul edilen dizi, 2 haftadır sosyal medyanın da 1 numaralı gündemi.

24.04.2019Teknoloji
Sosyal Medyada her kapıyı açan anahtar: #Hashtag

Sosyal Medyada her kapıyı açan anahtar: #Hashtag

Dijital bir kategorizasyon aracı olan hashtag’ler, sosyal medya iletişiminin olmazsa olmazlarından. Araştırmalara göre sosyal medya kullanıcılarının %71’i, tüm paylaşımlarını hashtag kullanarak yapıyor ve en az 1 hashtag kullanılarak yapılan Instagram paylaşımları, diğerlerine göre %12.6 daha fazla etkileşim alıyor.

16.04.2019Teknoloji
Yeni trend: dijital detoks

Yeni trend: dijital detoks!

Dijital detoks uygulamalarına ilgi her geçen gün artıyor. Belirli bir süre zarfında akıllı telefon, bilgisayar, tablet, internet kullanımına ara vermek ve dijital mecraların zararlı etkilerinden arınmak için uygulanan bu detoks, hem fiziksel hem de psikolojik birçok fayda sağlıyor.

10.04.2019Teknoloji
En fazla çalışan sirkülasyonu teknoloji şirketlerinde

En fazla çalışan sirkülasyonu teknoloji şirketlerinde

Teknoloji şirketlerinde ve dijital mecralara temas eden yeni iş alanlarında, çalışan sirkülasyonu ya da sektörel tabirle ‘’turn-over’’ günümüz iş dünyasının bir gerçeği. Üstelik geleneksel insan kaynakları yargılarının aksine bu sektörlerdeki sirkülasyonun olumsuz bir algısı da yok.

3.04.2019Teknoloji
Yapay zeka teknolojisine tarihi yatırım

Yapay zeka teknolojisine tarihi yatırım

McDonald’s, yapay zekâ teknolojisiyle algoritmik güdümlü çözümler ve kişiselleştirilmiş deneyimler sunan Dynamic Yield şirketini satın aldığını duyurdu. Peki bu ne anlama geliyor? Şirket yapay zekadan nasıl faydalanacak?

29.03.2019Teknoloji
Google’dan ‘’iyi reklam - kötü reklam’’ açılımı

Google’dan ‘’iyi reklam - kötü reklam’’ açılımı

Google, reklam sektöründe yer alan profesyonellerin sık sık tartıştığı ‘’Reklamın iyisi, kötüsü olur mu?’’ sorunsalına yayınladığı reklam politikalarıyla yeni bir boyut kazandırdı. Dünyanın en büyük dijital reklam platformu Google’ın konuyla ilgili tavrı net: ‘’Reklamın kötüsü olur, ama bizde değil!’’

19.03.2019Teknoloji
Dijital mecralara yapılan reklam yatırımları artıyor

Dijital mecralara yapılan reklam yatırımları artıyor

Markalar tarafından geleneksel mecralara yapılan reklam yatırımları hızla azalırken, dijital ve mobil reklam pazarı büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde MMA Türkiye (Mobil Pazarlama Birliği) tarafından yayımlanan Mobil Reklam Harcama Araştırması’nda, son 1 yılda gerçekleşen mobil reklam yatırımlarının 1 milyar 503 milyon TL’ye ulaştığı açıklandı.

7.03.2019Teknoloji
Darüşafaka’dan Kadınlar Günü’ne özel elektronik sertifika

Darüşafaka’dan Kadınlar Günü’ne özel elektronik sertifika

155 yıldır sayısız çocuğun yaşamını eğitimle değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırladığı elektronik bağış sertifikası ile özel günlere anlam katma geleneğini sürdürüyor.

21.02.2019Teknoloji
Black Mirror distopyası Tinder’la gerçek olur mu

Black Mirror distopyası Tinder’la gerçek olur mu?

Geçtiğimiz yıl 1.2 milyon yeni abone kazanan ve tüm uygulamalar arasında, Netflix’in ardından en fazla abone gelirine ulaşan Tinder, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne de damga vurgu. InterActive Corp’a bağlı Match Group çatısı altında çalışmalarını sürdürenTinder’ın bu başarısı, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı ve uygulama haftanın en çok konuşulanları arasında yerini aldı.

18.02.2019Teknoloji
Türkiye’nin dijital karnesi yayımlandı

Türkiye’nin dijital karnesi yayımlandı

Dijital dünyanın nabzını tutan ve her yıl ülkelerin kullanıcı verilerini tek bir raporda sunan We Are Social Digital 2019 raporu yayımlandı. Türkiye internet ve sosyal medya kullanımı hakkında 63 sayfalık istatistiğin paylaşıldığı raporda dikkat çekici sonuçlar ortaya çıktı.

6.02.2019Teknoloji
Google Translate çevirilerdeki cinsiyet ön yargısını yıkmaya çalışıyor

Google Translate çevirilerdeki cinsiyet ön yargısını yıkmaya çalışıyor

Google Translate geliştirme ekibinin başında bulunan Macduff Hughes, çeviri sonuçlarında sıkça karşılaştıkları ‘’kelimelerin cinsiyeti’’ ve ‘’ön yargılı çeviri’’ sorunlarını çözmek için yeni çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

31.01.2019Teknoloji
Dijital kampanyalar yerel seçimlerde belirleyici olacak

Dijital kampanyalar yerel seçimlerde belirleyici olacak

31 Mart tarihinde gerçekleşecek 2019 yerel seçimleri öncesinde, hem partiler hem de adaylar dijital mecralarda kritik bir sınav veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz ay gündeme getirdiği #ÇevreDostuKampanya yaklaşımı hem vatandaşlar hem de partiler tarafından kabul görünce, seçim kampanyalarının odağı da bir anda dijital mecralar olmuştu. Peki çalışmalar nasıl gidiyor, mecralar nasıl kullanılıyor, gelecek seçimlerde bizleri neler bekliyor; gelin birlikte inceleyelim...

24.01.2019Teknoloji
Altıncı his teknolojisi çok yakında hayatımızda olacak

Altıncı his teknolojisi çok yakında hayatımızda olacak

Uzun zamandır görmediğiniz birinin, tam da onu düşünürken karşınıza çıktığı oluyorsa ya da başınıza gelecek bir olayı hemen öncesinde sezebiliyorsanız, altıncı hissinizin kuvvetli olduğunu iddia edebilirsiniz. Ama böyle bir iddianız yoksa, Silikon Vadisi’nde bu konuyla ilgili çalışmalarını sürdüren Dr. David Eagleman’a kulak vermenizde fayda var; çünkü ona göre, yakında hepimizin teknolojik bir altıncı hissi olacak!

17.01.2019Teknoloji
Dijital Mecralarda 2019’un trend renkleri belli oldu

Dijital Mecralarda 2019’un trend renkleri belli oldu

Dünyanın önde gelen lisanslı görsel, video ve müzik sağlayıcısı Shutterstock, ‘2019 Renk Trendleri’ raporunu yayınladı.

10.01.2019Teknoloji
Markalar yeni yılda Z kuşağını etkilemek için yarışacak

Markalar yeni yılda Z kuşağını etkilemek için yarışacak

Büyük markalar, geride bıraktığımız 2018 yılının değerlendirmesini yapmaya ve yeni yıl hedeflerini belirlemeye başladı. Peki, reklam ve pazarlama stratejilerinin havalarda uçuştuğu bu dönemde, toplantı odalarında en çok neyin konuşulduğunu merak ediyor musunuz? Gelin hep birlikte öğrenelim…

2.01.2019Teknoloji
2019’da öne çıkacak teknolojiler

2019’da öne çıkacak teknolojiler

2019 yılını karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde, hayatımıza girecek yeni teknolojileri de merakla beklemeye başladık. İşte dünyaca ünlü araştırma şirketlerinin değerlendirmelerine göre, yeni yılda öne çıkacak teknolojiler…

21.12.2018Teknoloji
Son dakika... MHPnin aday listesi belli oldu

Son dakika... MHP'nin aday listesi belli oldu

MHP'nin 27. dönem milletvekilliği aday listesi netleşti. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu. MHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural ile anayasa ve uyum çalışmalarında yer alan Mehmet Parsak'ın listede yer almaması dikkat çekti.  Aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22'si yeniden aday olarak yer aldı.

17.05.2018Gündem