MENÜ

Sinan Tanyıldız

Sinan Tanyıldız ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinan Tanyıldız haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 243 Sinan Tanyıldız haberi bulunmuştur.

Sinan Tanyıldız Haberleri

Adana’nın yolları...

Adana’nın yolları...

Seyahatlerimin çoğunun nedeni kültür sanata dayanır. Ya bir kitap fuarı açılmıştır ya da bir toplantıya davetliyimdir. Tüyap Kitap Fuarı açıldığı için Adana’ya yaptığım ‘maceralı’ seyahatleri hatırladım.

9.01.2019Kitap Sanat
DHAya iki ödül

DHA'ya iki ödül

28.09.2018Merkez
Güzel insana veda

Güzel insana veda

HÜRRİYET Gazetesi Çukurova Bölge Temsilcisi, usta gazeteci, yazar, ailesinin ve arkadaşlarının “güzel insan”ı Sinan Tanyıldız son yolculuğuna uğurlandı. 

22.05.2018Gündem
Hürriyet’in acı günü

Hürriyet’in acı günü

Hürriyet Gazetesi Adana Bölge Temsilcisi Sinan Tanyıldız (66), tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

21.05.2018Gündem
TSYD üyelerine plaket

TSYD üyelerine plaket

14.12.2017Merkez
MHP hayatın içinde

MHP hayatın içinde

Çukurova şehirlerinde 4 parti de var. Ama özellikle MHP ülke ortalamasındaki gücünden daha yüksek oranda rekabette ve hayatın içinde. Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş’ta AK Parti rahat kazanırken ikinci parti MHP. Osmaniye’de MHP yine AK Parti ile rekabet ederek kazanıyor. Adana ve Mersin’de 3 parti de soluk soluğa yarışta. Adana’da MHP büyükşehir belediye başkanlığını yine AK Parti ile çekişerek kazandı. Mersin’de CHP, başkanlığı uzun süreden sonra yine çekişerek MHP’ye kaptırdı.

18.04.2014Gündem
Adana’ya güç verenler listesinde Hürriyet Dünyası’ndan 2 isim

Adana’ya güç verenler listesinde Hürriyet Dünyası’ndan 2 isim

Adana'da Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu, Seyhan Rotary Kulübü ve Güney Rotary Kulübü'nün girişimi, Çukurova Üniversitesi'nin desteği ve 31 sivil toplum kuruluşunun da katkısıyla gerçekleştirilen 'Adana'ya Güç Verenler 1' projesinin sanatsal etkinlikleri başlıyor.

19.01.2014Gündem
En iyi 10 çay bahçesi

En iyi 10 çay bahçesi

Baharın gelip güneşin ara ara da olsa yüzünü göstermesiyle birlikte en büyük açık hava keyiflerimizden birinin de tam vakti: Çay bahçeleri. Listenin önemli bir kısmı İstanbul’dan. Ama Adana ve Manisa’dan da sürpriz adresler var. Kimi 11 bitkiden yapılan çayı, kimi manzarası için tercih ediliyor. Kimi adını bahçedeki çınarlardan kimi de kaktüslerden alıyor.

13.04.2012Seyahat
O uçak bildiğiniz plastikten değil

O uçak bildiğiniz plastikten değil

“İLK plastik uçak” başlıklı haber, 27 Eylül’de sürmanşetten yayımlandı. Haberin spotunda, “Boeing’in gövdesi tamamen kompozit yani plastik malzemeden imal edilen ilk yolcu uçağı 787 Dreamliner, Japon ANA Havayolları’na Seattle’da yapılan törenle teslim edildi” deniyordu.

9.10.2011OkurTemsilcisi
Şehirde en iyi 10 yürüyüş güzergâhı

Şehirde en iyi 10 yürüyüş güzergâhı

Havalar ısındı. Artık formunuzu korumak ve sağlıklı yaşam için kendinizi spor salonlarına kapatmanıza gerek kalmadı. Açık havada yürüyebilir, yeşilliklerin içinde doğayla baş başa kalıp, ciğerlerinize bol oksijen doldurabilirsiniz. Ya da biraz deniz havası alıp, dalga seslerini dinlerken, Boğaz’ı seyredip stres atabilirsiniz. Karar sizin. İşte şehir merkezinde yürümek için en iyi 10 parkur.

26.05.2011Seyahat
İçinizi ısıtacak 10 içecek

İçinizi ısıtacak 10 içecek

Bu hafta listemiz biraz farklı görünebilir. Çünkü sıralamayı mekâna değil, içeceğe göre yaptık.

30.01.2010Kelebek
Kışın içinizi ısıtacak 10 içecek

Kışın içinizi ısıtacak 10 içecek

Bu hafta listemiz biraz farklı görünebilir. Çünkü sıralamayı mekâna değil, içeceğe göre yaptık. Ama sakın salep, bozadan veya Türk kahvesinden daha mı iyi diye düşünmeyin. Jürimizin bahsettiği her içeceğe yer verebilmek için böyle yaptık.

29.01.2010Kelebek
‘Bu çocuk son peygamber olacak’

‘Bu çocuk son peygamber olacak’

Rahip Bahira, Busra’da Ebu Talib’in kervanındaki Hz. Muhammed’i görünce aynen böyle söylemişti.

23.08.2009Gündem
Düşünen çocuk ve Cahiliye devri

Düşünen çocuk ve Cahiliye devri

Peygamber Efendimiz dünyaya gelmeden önce zulmün yaşandığı Cahiliye devrinde kız çocukları bile diri diri gömülüyordu...

22.08.2009Gündem
Hürriyet 60 yaşında

Hürriyet 60 yaşında

Yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren doğru ve güvenilir habercilik ilkesinden vazgeçmeyen Hürriyet, 60’ıncı yıldönümünü önceki akşam SuAda’da düzenlenen partiyle kutladı.

10.05.2008Kelebek
YAZARLAR BAĞIMSIZLIĞINI İLAN ETTİ

YAZARLAR BAĞIMSIZLIĞINI İLAN ETTİ

Serdar Devrim sayfasının tadı tuzu olan üç yazarımız – sizlerden gelen talep ve öneriler üzerine – bugünden geçerli olmak üzere ve resmen bağımsızlığını ilan etti... Daha rahat okuyabilmeniz, eski yazılarına kolayca ulaşabilmeniz (ve yazarların daha rahat hareketini temin) için onlara has bir sütun açtık. Bundan sonra Sezai Bayar, Y.Sinan Tanyıldız ve Şenay Ordu’nun sayfa içinde kendi köşeleri var. Bu yeni formatı beğeneceğinizi umuyoruz...

19.03.2007Spor Arena
Dünya Kadınlar Günü’ne karşıyım…

Dünya Kadınlar Günü’ne karşıyım…

Şimdi bu da nerden çıktı diyeceksiniz… Dünya Kadınlar Gününe sadece ben değil, kadınlar da karşı… Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Birten Gökyay, üstüne basa basa bu güne karşı olduğunu söyledi… Neden mi? (ÇUKUROVA/Y.Sinan TANYILDIZ)

28.02.2007Gündem
Kim daha kurnaz Kayserili mi Darendeli mi

Kim daha kurnaz? Kayserili mi Darendeli mi?

Anadolu’da bazı iller birbirleriyle yarışır… Hatta bazı ilçeler bağlı bulundukları illerle yarışırlar… Bir zamanlar Kayseri’nin ilçesi olan sonra da Malatya’ya bağlanan Darende ile Kayserililer arasında da tatlı bir kurnazlık çekişmesi vardır… (ÇUKUROVA’DAN / Y.Sinan TANYILDIZ)

18.02.2007Gündem
Fıtık ameliyatı ve son çare yalanları…

Fıtık ameliyatı ve son çare yalanları…

Millet olarak fısıltıyı seviyoruz ve doğru olmasa da kulaktan kulağa yayılan söylentilere inanıyoruz… Bu yüzden fıtık hastaları kıvranıp duruyor… “Ameliyat en son çare” söylentileri yüzünden sabahlara kadar uyuyamıyoruz… (ÇUKUROVA’DAN/ Y.Sinan TANYILDIZ)

22.01.2007Kelebek
GELDİM, GELDİM ...

GELDİM, GELDİM ...

31.12.2006Kelebek
Garcia’ya mektup ve çalışma arkadaşım…

Garcia’ya mektup ve çalışma arkadaşım…

Yeryüzünde bir çok şairin, yazarın şiirleri, öyküleri, romanları, yabancı dillere çevrilmiş, kendi ülkesi dışında da yayımlanmıştır ama… Galiba yalnızca bir gazetecinin, bir “gazete köşe yazısı” birçok yabancı dillere çevrilmiş ve kendi ülkesi dışında bir çok ülkede de yayımlanmıştır. O gazetecinin adı, Elbert Hubbart, o köşe yazısının başlığı ise “Garcia’ya Mektup”tur. (Y.Sinan TANYILDIZ / ÇUKUROVA’DAN)

10.12.2006Gündem
LA FRANCE SYPHILISÉE

LA FRANCE SYPHILISÉE

Yazının başlığı “La France Syphilisée”. Belki Fransızca bilenler “yahu bu syphilisée olmaz, olsa olsa civilisée’dir, burada yazım hatası var” falan diyebilirler; hayır hiçbir hata yok. “Medeni Fransa” yazmak isteseydim “La France Civilisée” yazardım. (ÇUKUROVA’DAN/ Y.Sinan TANYILDIZ)

29.10.2006Spor Arena
In Adana Alles Gut

In Adana Alles Gut

Feyruz Bağırsakçı şu an Adana’da yatırımı olan aslında Antakyalı bir girişimcidir ve Almanya’da eğitim aldığı için, onları geçme yarışı içindedir… Bu nedenle “In Adana Alles Gut” başlığı da Almanya’ya bir göndermedir… (Çukurova’dan / Y.Sinan TANYILDIZ)

27.09.2006Gündem
sinanyildiz.com.tr

sinanyildiz.com.tr

15.09.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Çukurova Kitap Fuarı dün açıldı

ÇUKUROVA Kitap Fuarı 12 yıldır kitapseverler için kapılarını açıyor.

6.01.2019

‘Çıplak arama’ mevzuatı

“ÇIPLAK arama iddiasına yalanlama” haberi, sanatçı Pınar Aydınlar’ın cezaevine konulması sırasında “zor kullanılarak çıplak arandığı ve kötü muamelede bulunulduğu” iddialarıyla ilgiliydi.

27.05.2018

Sinan

ADANA’nın en eski kahvelerinden birisinde otururken...

25.05.2018

Olumsuzlukları körüklemek en kolay yöntem

ÇUKUROVA Gazeteciler Cemiyeti yönetimindeki meslektaşları, birkaç yıl önce Hürriyet Adana Bölge Temsilcisi Sinan Tanyıldız’ı ziyarete gitti.

23.05.2018

Bölge eklerinin önemi

ÇUKUROVA Kitap Fuarı, dün törenle Adana’da açıldı.

9.01.2016

İşte böyle bir Hürriyet

BERLİN’den Brüksel’e, Sofya’dan Adana’ya...

1.08.2013

Adana de Janeiro!

ALYA, arı gibi “vızır vızır” tepemde. Durmadan soruyor.

“Bu karnaval nasıl bir şey?”

15.04.2013

Sevilmek sevmekten daha zor bir sihirdir

ADANA temsilcimiz Sinan Tanyıldız’ın sesi heyecandan titriyordu.

14.02.2013

At antrenöründen kabin memuruna kadar farklı mezun veriyor, iş garantisi kendiliğinden oluşuyor

KAPADOKYA Meslek Yüksek Okulu Mütevelli Heyeti Başkanı Alev Alatlı, sayıları 180 dolayına ulaşan devlet ve vakıf üniversitelerine dikkat çekti:

29.07.2012

Hürriyet'in künyesinde Ergenekon anketi

HÜRRİYET’in yazı işleri kadrosu, Ergenekon olayına nasıl bakıyor?

Ezelden beri gözünü başkasının evinden ayıramayan, hayatını bir nevi Hürriyet röntgenciliği ile idame ettirebilen bazı meslektaşlarımıza bakarsanız bu gazeteyi yapanlar "çetelerin varlığına inanmaz".

27.01.2009

Tren, öküz ve ben

LATİF Demirci’yi tanıyorsunuz; kendisi yetişkin bir insan, memleketin bir numaralı karikatür ustası.

17.07.2008

Romatizmanın ilacı: Sakine Sultan

Florida Üniversitesi’nde buradan katkıları için teşekkürler, onların sayesinde çalışma odamdaki manken Sakine Sultan’ın yüzü güldü. Zira artık işadamları, romatizmadan yakınmıyor ve Sakine Sultan’ı daha iyi anlıyor…(ÇUKUROVA’dan / Y.Sinan TANYILDIZ)

18.03.2007

Otobüsün ’Has’ı

ERTUĞRUL ÖZKÖK pazar sabahı telefonda, içimi renklendiren bir otobüsten söz etti.

21.11.2006