MENÜ

Sinan Ak

Sinan Ak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinan Ak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 973 Sinan Ak haberi bulunmuştur.

Sinan Ak Haberleri

Terzi Fikri anıtına Ak Parti muhalefeti

Terzi Fikri anıtına Ak Parti muhalefeti

TÜRKİYE solunun simge isimlerinden, Terzi Fikri adıyla bilinen Ordu Fatsa'nın efsane belediye başkanı Fikri Sönmez'in anısına İzmir'in Karabağlar ilçesine dikilmek istenen anıt, CHP ve AK Parti arasında tartışma yarattı. AKP Grubu'nun anıta muhalefetiyle başlayan atışmada CHP Grubu, Ak Parti'yi bir yandan Sönmezin anıtına karışı çıkarken öte yandan 12 Eylül mağdurlarını Anayasa referandumuna siyasi malzeme yapmakla suçladı.

3.08.2010Gündem
İbrahim Sinan Ak / Zorlu Enerji Genel Müdürü

İbrahim Sinan Ak / Zorlu Enerji Genel Müdürü

İTÜ İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından ABD Old Dominion University’de MBA eğitimini tamamladı. 2000 yılında Zorlu Grubu’na katılan Ak, Vestel Komünikasyon’da Finans Şefi, Vestel Beyaz Eşya’da Finans Müdürü olarak görev aldı. 2006’da Zorlu Enerji Grubu’na katıldı ve Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’de Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

16.01.2012Atamalar
Zorlu Enerji’ye ‘Avrupa İş’ ödülü

Zorlu Enerji’ye ‘Avrupa İş’ ödülü

Zorlu Enerji Grubu, sürdürülebilirlik ve kurumsal sorumluluk alanındaki çalışmalarıyla iş dünyasının en prestijli ödüllerinden European Business Awards (Avrupa İş Dünyası Ödülleri) 2013 - 2014 kapsamında “Ulusal Şampiyon” unvanını aldı.

14.08.2013Ekonomi
Turgut Özakmanı kaybettik

Turgut Özakman'ı kaybettik

1 milyondan fazla satan ‘Şu Çılgın Türkler’ kitabı başta olmak üzere, Çanakkale’den Cumhuriyet yıllarına uzanan çalışmalarıyla Türk milletinin gönlünde taht kuran tiyatro ve edebiyat dünyasının duayen ismi Turgut Özakman 83 yaşında hayata veda etti. Özakman, yarın Kocatepe Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

28.09.2013Gündem
Yurt dışında Türk yatırımcıya DEİK desteği

"Yurt dışında Türk yatırımcıya DEİK desteği"

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), yeni kurduğu "Yurtdışı Yatırımlar İş Konseyi" ile Türkiye'nin uluslararası doğrudan yatırımcılar arasında bölgesel lider olmasını hedefliyor.

6.10.2013Ekonomi
Güneşi ‘Zorlu’yor

Güneşi ‘Zorlu’yor

Zorlu Holding güneş enerjisi yatırımına hazırlanıyor. Regülasyonların değişmesi halinde en az 500 milyon dolarlık yatırım için Ar-Ge çalışmaları devam ediyor. CEO Ömer Yüngül, “Yabancı ortaklık da olabilir” dedi.

30.09.2015Ekonomi
Türk şirketin santralı İsrailde açıldı

Türk şirketin santralı İsrail'de açıldı

Zorlu Enerji Grubu'nun İsrail'deki ikinci enerji santrali olan Ashdod Kojenerasyon 20 Aralık'ta devreye alındı.

23.12.2015Ekonomi
Güneş topla benim için

Güneş topla benim için

Güneş enerjisinde Türkiye’de çatı üstü uygulamaları henüz yaygınlaşamadı. Zorlu Enerji, yakında çatılara çıkıp, müşteriler için panel kurup işletmeye hazırlanıyor.

29.12.2015Ekonomi
2015 enerji sektörü için verimli geçti

2015 enerji sektörü için verimli geçti

Enerji sektörü temsilcileri, 2015 yılının iyi geçtiğine dikkati çekerek, 2016 yılından umutlu olduklarını ifade etti.

3.01.2016Enerji
Lisanssız enerji projelerinde mevzuat değişiyor: ‘Çantacı’ya trafo yasağı

Lisanssız enerji projelerinde mevzuat değişiyor: ‘Çantacı’ya trafo yasağı

EPDK’nın lisanssız enerji projelerini yakından ilgilendirecek yeni mevzuat taslağının yakında Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor. Buna göre, artık aynı trafo bölgesinde aynı yatırımcı tarafından 1 megavattan (MW) fazla elektrik şebekeye verilemeyecek.

26.02.2016Ekonomi
Zorlu Enerjiden bir ilk

Zorlu Enerji'den bir ilk

Zorlu Enerji, Türkiye’deki rüzgar enerji santral projelerinden sonra Pakistan’daki rüzgar santrali için de itibarlı yenilenebilir enerji projelerini derecelendiren "Gold Standard" sertifikasını aldı. Böylece Zorlu Enerji, Pakistan’da Gold Standard sertifikası alan ilk şirket olurken, yılda 100 bin tona yakın karbon salınımının önüne geçen projenin çevresel ve toplumsal boyutlarıyla sürdürülebilirliğe sunduğu katkı teyit edildi.

5.07.2016Ekonomi
Zorlu Enerji’nin Türkiye’deki yeni RESleri devrede

Zorlu Enerji’nin Türkiye’deki yeni RES'leri devrede

Zorlu Enerji’nin Türkiye’deki ikinci rüzgar santral projesi olan Sarıtepe-Demirciler Rüzgar Enerjisi Santralleri, tam kapasite elektrik üretimine başladı

26.08.2016Ekonomi
Zorlu Enerji rüzgârda büyüyor

Zorlu Enerji rüzgârda büyüyor

ZORLU Enerji’nin Türkiye’deki ikinci rüzgâr santral projesi olan Sarıtepe-Demirciler rüzgâr enerjisi santralleri, tam kapasite elektrik üretimine başladı.

29.08.2016Ekonomi
Sinan Ak,  Zorlu Enerji  Grubu Başkanı

Sinan Ak, Zorlu Enerji Grubu Başkanı

ZORLU Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak oldu.

16.12.2016Ekonomi
Zorlu Enerjiden Pakistana 100 megavatlık güneş parkı

Zorlu Enerji'den Pakistan'a 100 megavatlık güneş parkı

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Ak: "Enerji alanında iş birliğine attığımız her adımda Pakistan’ın enerjide dışa bağımlılığı azalırken, Türkiye bölgede hedeflediği büyümeye biraz daha yaklaşıyor. Grubumuzun bölgedeki ticari gücünü artırarak hedeflediğimiz büyümeye ulaşmayı ve Türkiye’nin bölgedeki gücünü artırmayı planlıyoruz" açıklamasında bulundu.

27.01.2017Ekonomi
Zorlu Pakistan’da  solar park kuruyor

Zorlu Pakistan’da solar park kuruyor

ZORLU Enerji, güneş enerjisi alanında yatırımlarına Pakistan’ın Lahor kentinde gerçekleşen imza töreni ile 100 megavatlık (MW) bir solar park ekliyor. Pakistan Hükümeti tarafından 3 yıl sonra kabul edilen ilk ve en büyük yenilenebilir enerji başvurusu olma özelliği taşıyan bu yatırımla birlikte Zorlu Enerji’nin yurtdışında kurulu gücü 447 MW’a, toplam kurulu gücü ise 1147 MW’a ulaşacak.

28.01.2017Ekonomi
Osmangazide son imzalar da atıldı

Osmangazi'de son imzalar da atıldı

Zorlu Enerji Grubu, 2 Şubat tarihinde imzalanan anlaşmayla Osmangazi Elektrik Dağıtım Bölgesi’nde elektrik dağıtım ve satış faaliyetlerini resmi olarak üstlendi.

3.02.2017Ekonomi
Enerji yatırımı devam edecek

Enerji yatırımı devam edecek

ZORLU Enerji Grubu, 2 Şubat’ta imzalanan anlaşmayla Osmangazi Elektrik Dağıtım Bölgesi’nde elektrik dağıtım ve satış faaliyetlerini resmi olarak üstlendi.

4.02.2017Ekonomi
Zorlu’dan Pakistan’a yatırım

Zorlu’dan Pakistan’a yatırım

ZORLU Enerji, Pakistan’daki 100 megavatlık (MW) güneş enerjisi yatırımını, 200 MW’lık ikinci proje için imzaladığı niyet anlaşması ile büyütüyor.

25.02.2017Ekonomi
Teknoloji için yatırım bankası

Teknoloji için yatırım bankası

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, teknolojiye destek vermek için ya bankalardan birinin yapılandırılacağını ya da yeni banka kurulacağını söyledi. Şimşek, enflasyon için de Gıda Komitesi’ni toplantıya çağırdığını belirtti.

5.05.2017Ekonomi
Zorlu Enerji, Filistinde güneş tarlası kuracak

Zorlu Enerji, Filistin'de güneş tarlası kuracak

Zorlu Enerji, Filistin'de güneş enerji santrallerinin kurulması ve işletilmesi için JDECO ile iyi niyet anlaşması imzaladı.

20.07.2017Ekonomi
ABD’li güneş devi ile Türkiye’de fabrika

ABD’li güneş devi ile Türkiye’de fabrika

Zorlu’nun, YEKA ihalesine katılmaması sürpriz olmuştu. Zorlu Enerji Grup Başkanı Sinan Ak, hedeflerinde iki yıl içinde ABD’li güneş devi First Solar ile Türkiye’de panel fabrikası kurmak olduğunu açıkladı. Ancak bunun için First Solar’ın geliştirdiği yeni teknolojiyi bekleyeceklerini söyledi.

16.10.2017Ekonomi
Zorlu Enerjiden çok önemli gaz anlaşması

Zorlu Enerji'den çok önemli 'gaz' anlaşması

İsrail’de özel sektörde faaliyet gösteren az sayıdaki enerji şirketinden biri olan Zorlu Enerji’nin ortağı olduğu Dorad, Ashdod ve Ramat Negev enerji şirketleri Akdeniz’deki Karish ve Tanin sahaları için “Gaz Alım Satım” anlaşmasına imza attı.

1.11.2017Ekonomi
1.8 milyar dolarlık su etkisi

1.8 milyar dolarlık su etkisi

SABANCI Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından, Garanti Bankası ana sponsorluğunda yürütülen CDP (Karbon Saydamlık Projesi) İklim Değişikliği ve Su Programları’nın 2017 Türkiye sonuçları raporu dün kamuoyu ile paylaşıldı.

28.11.2017Ekonomi
Elektrikli araçta şarj istasyonu sayısı artacak

Elektrikli araçta şarj istasyonu sayısı artacak

Zorlu Enerji Grup Başkanı Sinan Ak, gelecek 2 yılda elektrikli araç ithalatının artacağını belirterek "Biz de Zorlu Enerji olarak mayısta hızlı şarj istasyonlarıyla ilgili bir lansman yapacağız. Bu yaz başı itibarıyla Adana'ya kadar, yıl sonu itibarıyla ise tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde ve 200 kilometreye bir şarj istasyonu yerleştireceğiz." dedi.

9.04.2018Teknoloji
Müsteşardan ‘rekabet’ uyarısı

Müsteşardan ‘rekabet’ uyarısı

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, başta elektrik üreticileri olmak üzere tüm sektöre rekabet uyarısı yaparak, “Bir araya gelip fiyat, tedarik konuşamazsınız. Bir araya gelip birlikte arıza-bakım tarihlerine karar veremezsiniz. Konuşulmaya başladığı anda toplantıyı terk etmek, kurumunuza gidip hukuk müşaviri aracılığı ile işlem başlatmanız gerekir. Yoksa toplantıda sessiz sessiz oturan birinin şirketine döndüğünde bilgi için bir diğer kişiye attığı ‘şu fiyatlar konuşuldu’ şeklindeki ifadesi bile canınızı yakabilir. Bakın Rekabet Kurumu ciro üzerinden ceza yazıyor. Rakamlar çok yüksek. Bir diğer önemli nokta ise bir husus Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) mevzuatında olmasa, yazmasa, EPDK mevzuatında cevaz verilse de, Rekabet Hukukuna aykırı olabilir. Ne yapacaksanız, arıza başta olmak üzere diğer hususları da Enerji Piyasaları İşletme AŞ’ye (EPİAŞ) bildirmeniz gerekiyor” dedi.

9.04.2018Ekonomi
Elektrikli aracı olan 2019 sonlarında Türkiyeyi dolaşabilecek

Elektrikli aracı olan 2019 sonlarında Türkiye'yi dolaşabilecek

Zorlu Enerji Grup Başkanı Sinan Ak, şu anda İstanbul-İzmir-Ankara yolu üzerinde kurdukları 10 hızlı şarj istasyonunu bu yıl sonuna kadar 25'e çıkaracaklarını belirterek, "2019 sonunda Türkiye'nin her yerini elektrikli araçla dolaşabilecek şekilde bir sistem oluşturarak 200 ayrı lokasyonda hızlı şarj istasyonu kuracağız ve 10 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirmiş olacağız." dedi.

10.10.2018Teknoloji
Zorlu Enerji BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi

Zorlu Enerji BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi

Sürdürülebilirlik Kurulu öncülüğünde hazırladığı 5’inci Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınlayan Zorlu Enerji, BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde de 3’üncü kez yer aldı.

19.11.2018Ekonomi
Yeni elektrik piyasası geliyor

Yeni elektrik piyasası geliyor

ENERJİ sektörünün önemli isimleri dün İstanbul’da düzenlenen Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi ISTRADE 2019’da bir araya geldi.

30.04.2019Ekonomi
Verimsiz santral göçü

Verimsiz santral göçü

Zorlu Enerji, Türkiye’de verimsiz çalışan santralların-daki gaz türbinlerini ABD’ye satıyor. Bu türbinler yurtdışında yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretiminde yaşanabilecek ani aksaklıkları dengelemek amacıyla aniden devreye girmek için hazır bekleyen yedek santrallar olarak kullanılıyor.

14.10.2019Ekonomi
Sakarya

Sakarya

24.02.1999Gündem
Bilecik

Bilecik

24.02.1999Gündem

Yazar Sonuçları

İş dünyasının Paris çıkarması

TÜRKİYE’nin imajının Batı’da çeşitli nedenlerden ötürü giderek “solduğu” bir dönemde iş dünyasının önde gelen isimleri Fransa’ya kapsamlı bir çıkarma yaptı.

20.06.2016

THY, Pakistan’ı uçak koltuğu için yokluyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan seyahatinin ikinci gününde önceki akşam İslamabad’dan Pencap bölgesinin başkenti Lahor’a geçti.

18.11.2016

Zorlu’ya ABD'li ortak

Öyle görünüyor ki dünyada enerji üretimi için gelecek ‘güneş’te. Türkiye, güneş enerjisinde yeni bir sürece girerken, Çin ve ABD gibi ülkelerden gruplar fırsat kolluyor. Zorlu da güneşte ABD’li First Solar ile yeni yatırım yapabilir. Gözler YEKA ihalesinde olacak.

11.02.2017

Jeotermale 1.5 milyar dolar yatırdı, 150 milyon dolarlık gazı kesti

Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, helikopterle Kızıldere’ye (Denizli) inerken bölgedeki ilk jeotermal santralı işaret etti:

6.05.2019