MENÜ

Simsarlar

Simsarlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Simsarlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 114 Simsarlar haberi bulunmuştur.

Simsarlar Haberleri

Rehabilitasyon merkezinde rapor şoku

Rehabilitasyon merkezinde rapor şoku!

İstanbul'daki bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine kaydı yapılan çocuk için alınan hastane raporunun sahte olduğu iddiası ile savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Raporun alındığı hastaneden ise “Bir şebeke ortaya çıkarıldı. Ve bazı raporlarda usulsüzlük yapılmış. Konu tüm yönleri ile savcılığa bildirildi” açıklaması geldi. Söz konusu rehabilitasyon merkezinin sahibi ise, usulsüz rapor alınmasının söz konusu olamayacağını belirtti. Usulsüz rapor alınarak kaydı yapılan öğrenci sayısı yüzlerle ifade edilirken, devletin yıllık kaybının 5 milyon lirayı aştığı belirtildi.

3.05.2019Gündem
Adalet Bakanı Gülden önemli uyarı: Sigorta şirketlerine ve simsarlara kanmayın

Adalet Bakanı Gül'den önemli uyarı: Sigorta şirketlerine ve simsarlara kanmayın

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Avukat mesleğinin ikamesi yoktur. Trafik kazalarında ya da başka şekillerde avukatın önüne geçerek sigorta firmalarına ya da bu işin simsarlarına asla bir hak edeceğim diye vatandaşlarımız kapılmasınlar hak aramanın ya da savunmanın en temel unsuru avukattır" dedi.

4.03.2019Gündem
Bakan Dönmez duyurdu: Köylerimiz için müjdemiz var...

Bakan Dönmez duyurdu: Köylerimiz için müjdemiz var...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Köylerimiz için müjdemiz var. Kendi gazınızı kendinizin üretebileceği bir teknoloji üzerinde çalışıyoruz. Biyogaz. Dolayısıyla siz gaza para ödemeyeceksiniz. Oradan elde ettiğiniz gazla ocağınızda çayınızı tüp parası ödemeden pişirmiş olacaksınız." dedi.

1.03.2019Gündem
Hortum fırsatçılarına dikkat

Hortum fırsatçılarına dikkat!

Antalya’da yaşanan hortum felaketinin ardından Kumluca Ziraat Odaları Birliği Başkanı Süleyman Kayhan uyardı: “Seralarımızda büyük hasar var. Sadece Kumluca’da örtü altı tarım yapılan 1000 dekar alanda zarar olduğunu tahmin ediyoruz. Ancak bu tarım ürünlerinin fiyatlarını yükseltmez. Ancak ortaya aracı simsarlar çıkıp, hortumu ganimet bilip tarım ürünlerinin fiyatlarını yükseltmek isteyenler olabilir” dedi.

14.11.2017Ekonomi
İşyeri sahipleri dikkat 1 Temmuzda başlıyor

İşyeri sahipleri dikkat! 1 Temmuz'da başlıyor!

Kundura tamircisinden yufkacıya, taksi durağından eczaneye, fırından sepet üreticisine kadar uzanan geniş bir yelpazede yer alan ve yüz binlerle ifade edilen küçük ölçekli işletmede, 1 Temmuz'dan itibaren başlayacak işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu nedeniyle telaş başladı.

30.05.2017Ekonomi
Osmanlıspordan Hakan Balta açıklaması

Osmanlıspor'dan Hakan Balta açıklaması

Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

17.05.2017Futbol
Sanayici simsarların eline düştü

Sanayici simsarların eline düştü

Organize Sanayi Bölgeleri Derneği (OSBDER) Başkanı Vahit Yıldırım, kurlardaki yükseliş, bazı sektörlerde meydana gelen sıkıntılar nedeniyle zorda kalan sanayicinin simsarların ve kuyumcuların eline düştüğünü söyledi.

17.05.2017Ekonomi
Ürküten uyarı: Sanayici simsarların eline düştü

Ürküten uyarı: Sanayici simsarların eline düştü

Organize Sanayi Bölgeleri Derneği (OSBDER) Başkanı Vahit Yıldırım, kurlardaki yükseliş, bazı sektörlerde meydana gelen sıkıntılar nedeniyle zorda kalan sanayicinin simsarların ve kuyumcuların eline düştüğünü söyledi.

17.05.2017Ekonomi
Don Kişot gibi saldırmaya devam ediyorlar

'Don Kişot gibi saldırmaya devam ediyorlar'

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, referandum sonrası MHP'ye yönelik eleştirilere "Malum MHP aleyhtarı yorumcular, ellerine MHP düşmanlığı hastalığından başka bir şey geçmediği halde bunu garip bir tiryakilikle adeta bir geçim ve şöhret kapısı haline getirmişlerdir. Hatta bazıları polemik için en uygun unsur olarak gördüklerinden, 'politik kıtlık vukuunda daima un gibi besleyici çözümler üreten MHP değirmeni'ne Don Kişot gibi saldırmaya devam etmektedir" dedi.

17.04.2017Gündem
Sabancı Tiyatro Festivali başladı

Sabancı Tiyatro Festivali başladı

ADANA’da Sabancı Vakfı ile Devlet Tiyatroları işbirliğiyle bu yıl 18’inci kez düzenlenen Devlet Tiyatroları- Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde başladı. Festival kapsamında usta oyuncu Erdal Özyağcılar’a ’Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ verildi. Türkiye’den 16, yurtdışından 7 olmak üzere toplam 23 oyunun sahneleneceği festival, 30 Nisan’a dek sürecek.

28.03.2016Çukurova
Vali Toprak: İzmir, bir çadır kent alanı değil

Vali Toprak: İzmir, bir çadır kent alanı değil

İZMİR Valisi Mustafa Toprak, Suriyeli mültecilerin Avrupa ülkelerine yasa dışı yollarla ulaşabilmek için özellikle İzmir gibi kıyı illerinde yoğunlaşmalarına karşın yeni tedbirler alınacağını belirtti. Vali Toprak, "İzmir bir çadır kent alanı, kamp alanı, yerleşme alanı değil" dedi.

6.08.2015Ekonomi
ABD kaçak petrole savaş açtı

ABD kaçak petrole savaş açtı

Washington Yönetimi, IŞİD’in Türkiye bağlantılı petrol kaçakçılığını Kuzey Irak üzerinden yaptığını ilk kez açıkça söylerken, bundan sonra bu kaçaklığıkla ilişkili kişilere yaptırım uygulanacağını duyurdu. Cohen "Aracı, tüccar, rafine eden, taşıyan şirketler ve IŞİD petrolüyle ilişkili diğer herkes bilmeli ki, onları tespit etmede çok çalışıyoruz ve onları durdurmak için araçlara sahibiz" dedi.

23.10.2014Ekonomi
TFF Genel Kuruluna Beyefendi damgası

TFF Genel Kurulu'na 'Beyefendi' damgası

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Mali Olağan Genel Kurul Toplantısı oldukça ilginç açıklamalara sahne oldu. Türk futbolunun mali yapısı ve geleceğinin tartışılması beklenirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ismi ön plana çıktı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in açıklamalarını ardından söz alan İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA'dan gelecek olası cezaya vurgu yaparken, Başbakan Erdoğan'ın TFF kararlarına müdahale ettiği iddiasına ateş püskürdü. Bordo-mavili kulübün başkanı, "Herkesi Beyefendi korkusu sarıyor. simsarlar çok var. 'Beyefendi böyle istiyor' deniyor. Sayın Başbakan, bizzat bana 'Bu işlerin içinde yokum' dedi. 'Beyefendi böyle istiyor' diye kimseye baskı yapılmasın. Başbakan'a ulaşamıyorlarsa, bana söyleyin ben ileteyim. TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, bizi Başbakan'a şikayet ediyor. Acaba Kemal Kılıçdaroğlu'na da, Devlet Bahçeli 'ye de şikayet ettiniz mi? Yarın Rize ile Trabzon'un arası bozulursa, sizin bu yaptıklarınızdan dolayıdır" ifadelerini kullandı.

21.07.2014Haber
TFF Genel Kuruluna Beyefendi damgası

TFF Genel Kurulu'na 'Beyefendi' damgası

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Mali Olağan Genel Kurul Toplantısı oldukça ilginç açıklamalara sahne oldu. Türk futbolunun mali yapısı ve geleceğinin tartışılması beklenirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ismi ön plana çıktı.

21.07.2014Futbol
Irakta çalışma vizesi olmayana 3 ay hapis cezası

Irak'ta çalışma vizesi olmayana 3 ay hapis cezası

Dışişleri Bakanlığının, Türk işçilerine yönelik, "çalışma vizesi ve İŞKUR sözleşmesi olmadan Irak'a seyahat etmeyin" uyarısına rağmen Irak'a "çalışma vizesi" olmadan gelişler devam ediyor ve bu durum, birçok işçinin mağdur olmasına neden oluyor - Irak'ta çalışma vizesi olmayan veya vize süresini aşan Türk işçilerine üç ay hapis cezası veriliyor.

13.07.2014Ekonomi
Fıstıklı ürünlerin üretimine ara verebiliriz

Fıstıklı ürünlerin üretimine ara verebiliriz

Antep fıstığı fiyatlarının 65 liraya kadar yükselmesi baklavacıları da olumsuz etkiliyor. Baklava fiyatları artarken, Faruk Güllüoğlu’nun sahibi Faruk Güllü, fıstıklı ürünlerin üretimine ara verebileceklerini açıkladı.

4.09.2013Ekonomi
Aniçkov Köprüsü’nden St. Petersburg

Aniçkov Köprüsü’nden St. Petersburg

Fontanka üzerindeki 15 köprünün kesinlikle en güzeli, Aniçkov. Köprünün dört başında dört bronz at, dördü de şaha kalkmış, dizginlerine yapışıp kendilerine gem vurmaya çalışan terbiyecilerine ecel terleri döktürüyor. Rivayet o ki, batıya yönelen nallılar düşmanları, doğuya yönelen nalsızlar dostları bekliyor.

23.06.2013Seyahat
Bahçeli grup toplantısında konuştu

Bahçeli grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "MHP bu faiz lobisinin, hemen, acilen TBMM’de Araştırma Komisyonu kurularak incelenmesini, ele başlarının, yerli ve yabancı işbirlikçilerinin ortaya çıkarılmasını talep etmektedir" dedi.

11.06.2013Gündem
Kadının alınteri para etmiyor

Kadının alınteri para etmiyor

Resmi rakamlar mevsimlik tarım işçilerinin zor yaşam koşullarını ortaya koyarken özellikle kadınların durumu dikkat çekiyor.

8.05.2013Ege
Bu işin de korsanı çıktı

Bu işin de korsanı çıktı

Türkiye Fizyoterapistler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Dalkılınç, son günlerde popülaritesi artan fizyoterapistlik mesleğinin korsanların yeni hedefi olduğunu belirterek, “Sahte doktor, diş hekimi ve hemşirelerden sonra sahte fizyoterapistler hastaların iyileşme umutlarını sömürüyor” dedi.

8.03.2012Sağlık
Kocanı sakın kızdırma Suriye’den kadın alır

Kocanı sakın kızdırma Suriye’den kadın alır

Türkiye ile Suriye vize kolaylığı konusunda anlaşmaya vardığından beri, sınırlar evlilik kapısı oldu.

7.03.2011Gündem
Getir hastaları al parayı

Getir hastaları al parayı

Hastane koridorlarını mesken tutan 'hasta simsarları' ayda 10 bin-35 bin lira kazanıyor. Faturayı ise hastalar ve SGK ödüyor.

2.03.2011Kelebek
New York sonbahar müzayedelerinin bir derin analizi

New York sonbahar müzayedelerinin bir derin analizi

Sonbahar müzayedeleri denilen bu satışlar iki açıdan önemli. Birincisi, sanat piyasasında fiyatların nereye gittiğini gösteriyor.

14.11.2009Kelebek
TEKNELERİ KAPTANLAR BATIRIYOR

"TEKNELERİ KAPTANLAR BATIRIYOR"

Batı ülkelerinin zenginliği doğu ülkelerinde yaşayan insanları cezbediyor. Kitle iletişim araçlarının artamasıyla Batı'nın zenginliğini gören yoksul ülkelerin insanları "UMUDA" yolculukda ölüme yakalanıyorlar. Ya bir kamyon kasasında, ya da batan bir teknede çoluk çocuk yaşamlarını yitiriyorlar. Yeni bir, "İçi mültecilerle dolu tekne battı" haberi Bodrum'dan geldi. Üçü çocuk, 7 kişi öldü. Hayaleri Yunanistan'ın Kos Adası'na (İstanköy) çıkmaktı. Oradan da "ver elin Avrupa" diyeceklerdi. Olmadı. Tekne battı. Bazıları şans eseri kurtuldu. Adını açıklamak istemeyen üst düzey bir yetkili, mültecileri taşıyan teknelerin, tekne kaptanları tarafından bizzat batırıldığını ve kmaçakların denizin ortasında ölüme terk edildiği söyledi. Bu iddiaya göre, paraları alınan mülteciler gözden çıkartılmış bir tekneye bindiriliyor ve denizin ortasında yalnızlığa terk ediliyor. Yol yapmayan tekne sert havalarada su alarak batıyor. Simsarlar, Yunanistan'da ağır ceza alacakları için insanları denizde bırakıyo

6.11.2009Haber
Her hamle hatalıydı

Her hamle hatalıydı

Başkan transferde kimseye sormadan oyuncu aldı, teknik patronun dönüp dönmeyeceğini gereksiz yere uzatması takımın ahengini bozdu. Başarısız sonuçlar taraftarı ikiye böldü.

5.10.2009Futbol

Yazar Sonuçları

Aksaray ve yerel seçim

NİĞDE’den 1989 yılında koparılarak il yapılan Aksaray, köklü bir tarih geçmişine sahip; son yıllarda kültürel değerlerini daha çok öne çıkarıyor.

31.07.2018

Beyoğlu simsarları kimlerdir

BEYOĞLU’ndan bir grup esnafla konuştuk.

25.07.2018

Exim’de düşük faizi gören araya ‘kaynak’ yapmaya çalışıyor

TÜRK Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Londra’da Japon Mizuho Bank liderliğindeki 23 bankayla 640 milyon dolarlık sendikasyon kredisine imza attıktan sonraki sohbetimize bankanın kaynak yapısını ortaya koyarak girdi:

6.08.2017

Domatesin makûs talihi

Yıllar geçse de domatesin kaderi değişmiyor. Nisan ayı sonunda mayıs ayı başında fiyatı fırlayan domates, tarla ve bahçe domatesi piyasaya çıkınca inişe geçiyor. Bu yıl da aynısı oldu. İki hafta önce kilosu 10 liraya kadar çıkan domatesin fiyatı halde 70 kuruşa, marketlerde 1.75 TL’ye kadar düştü.

19.05.2017

Ayaz'ın çizgileri

Mustafa Ayaz, her zaman sergilerine gidip saatlerce izlemekten ve kendisiyle sanat dahil her alanda uzun süren sohbetler yapmaktan keyif aldığım, Ankara’nın çıkardığı büyük bir Türkiye değeri.

7.05.2017

DEAŞ’ın Türk malı potasyum nitratları

RUSLAR dışında kimse Türk Hükümeti’ni DEAŞ’la petrol kaçakçılığı yaptığı için suçlamadı.

17.12.2016

Karkamış-Öncüpınar hattında neler oluyor

TÜRKİYE’de bulunduğum sırada Suriye sınırını dolaşma imkânım oldu. Şanlıurfa Akçakale’den Kilis Öncüpınar’a gümrük kapılarını ve arada kalan yaklaşık 200 kilometrelik sınır hattını gezdim. Gözlemlerimi aktarmaya çalışacağım.

22.08.2015

Daha da gelmem Uludağ’a!

Sömestr tatili göz açıp kapayıncaya kadar geldi.

24.01.2015

New York sonbahar müzayedelerinin bir derin analizi

Akşam saat 9’da iş bitmiş, 200 zengin salondan çıkmış, Sotheby’s çağdaş sanat başkanı elinde beyaz şarap, ağzı kulaklarında, içmeden sarhoş, mikrofonun arkasına geçmişti.

14.11.2009

Helal borsa, haram borsa

BORSA ne işe yarar ? Çok özetlersek şu işe yarar:

22.09.2009