MENÜ

Simone Kaslowski

Simone Kaslowski ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Simone Kaslowski haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 60 Simone Kaslowski haberi bulunmuştur.

Simone Kaslowski Haberleri

İzmir ve Rusya’ya ‘Odak’landık

İzmir ve Rusya’ya ‘Odak’landık

Simone Kaslowski başkanlığındaki TÜSİAD’da yönetim kurulu üyesi olan, Odak Grubu’nun ikinci kuşak temsilcisi İrem Oral Kayacık, aile şirketlerinin yeni hedeflerini anlattı. Katı yakıt ticaretinin önde gelen oyuncusu olan, Akdeniz’in en büyük AVM’sini Antalya’da açan Odak Grubu, bir süredir faaliyet göstermediği Rusya’da ve İzmir’de yeni projelere hazırlanıyor.

27.07.2019Ekonomi
O geceki ihaneti unutmayacağız

O geceki ihaneti unutmayacağız!

Hükümet üyeleri 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptıkları paylaşımlarda, o gece yapılan ihanetin ve yazılan demokrasi destanının unutulmayacağına dikkat çekerek, o gece yaşanan gerçekleri anlatmaya devam ederek cesur insanların miraslarına sahip çıkılmış olacağını vurguladılar.

16.07.2019Ekonomi
Reformlara odaklanırsak Türkiye’yi kimse tutamaz

Reformlara odaklanırsak Türkiye’yi kimse tutamaz

TÜRK Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski, seçimsiz geçecek dört yılın, yapısal reformların hayata geçirilmesi için çok büyük bir fırsat olduğunu belirterek, “Tüm toplum kesimleri olarak siyasi farklılıkları bir kenara bırakıp Türkiye ajandasına, yapısal çözümlere odaklanmalıyız. Bu dönem, ülkemize aynı 2003-2007 dönemi gibi, Türkiye’yi içinde bulunduğu ülke gruplarından ekonomik olarak pozitif ayrıştıracak, AB tam üyeliğine yaklaştıracak, bölgesel ve küresel ağırlıkta bir güç olma fırsatı veriyor. Bu dönemi polemiklerden uzak, tüm ülkenin hayrına olan yapısal reformlara odaklanarak, barış ve kardeşlik anlayışı ile yönetebilirsek Türkiye’yi kimse tutamaz” dedi.

16.05.2019Ekonomi
TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Katma değerini artırmak yegane amacımız olmalı

TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Katma değerini artırmak yegane amacımız olmalı

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski "İnovasyonun yıkıcı etkilerinin hissedildiği bu dönemde sanayimizin katma değerini artırmak yegane amacımız olmalı. Dijital teknolojileri üretim sistemlerimize entegre etmenin yanı sıra bu teknolojilerin ülkemizde üretilme ve kullanılma yetkinliğinin geliştirilmesi, katma değer artışının kritik etkeni olarak ortaya çıkıyor" dedi.

7.05.2019Ekonomi
Başkanlar toplanıyor

Başkanlar toplanıyor

CHP, yerel seçimlerden sonra göreve gelen 11 büyükşehir belediye başkanını bugün Ankara’da toplantıya çağırdı. CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bu ilk görüş alışverişimiz olacak. Göreve geldikten sonra karşılaştıkları sorunları dinleyeceğiz ve ortak çözüm bulacağız” dedi.

26.04.2019Gündem
Yapıcı mesajlar veriyorum

'Yapıcı mesajlar veriyorum'

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

26.04.2019Gündem
Yatırıma yeni düzen

Yatırıma yeni düzen

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu yeni yapısıyla ilk kez bugün toplanıyor. Cumhurbaş-kanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapılacak toplantı için “Kamu, iş dünyası ve ilgili sivil toplum kuruluşları olarak, illerdeki yatırımların önündeki engelleri bir bir kaldırmaya devam ederken etik farkındalığı arttırmaya çalışacağız” diye konuştu.

25.04.2019Ekonomi
YOİKK yeni yapısıyla yarın ilk kez toplanacak

YOİKK yeni yapısıyla yarın ilk kez toplanacak

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yarın toplanacak.

24.04.2019Ekonomi
TÜSİAD: Saldırıyı kınıyoruz

TÜSİAD: Saldırıyı kınıyoruz

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırıyla ilgili Twitter'dan açıklamada bulundu.

21.04.2019Ekonomi
Reform coşkusu

Reform coşkusu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ‘Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019’ iş dünyası tarafından olumlu karşılandı. Özellikle kıdem tazminatı reformu ve bankacılık sistemine ilişkin düzenlemelere dikkat çeken iş dünyası yeni adımları değerlendirdi.

12.04.2019Ekonomi
TÜSİAD Başkanı Kaslowski ve heyeti Silikon Vadisinde

TÜSİAD Başkanı Kaslowski ve heyeti Silikon Vadisi'nde

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski "TÜSİAD Silikon Vadisi Ağı girişimimiz ile Türkiye’nin küresel rekabet gücü için yeni açılımlar ve projelerin çoğalmasını temenni ediyoruz" dedi.

9.04.2019Ekonomi
Bakan Pekcan: Ekonomide çok önemli adımlar atılacak

Bakan Pekcan: Ekonomide çok önemli adımlar atılacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Önümüzdeki dönem, ekonomide çok önemli adımların atılacağı tam bir icraat dönemi olacak bizim için." dedi.

5.04.2019Ekonomi
TÜSİAD Başkanı Kaslowskiden istihdam açıklaması

TÜSİAD Başkanı Kaslowski'den istihdam açıklaması

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, istihdam teşviklerinde çok önemli ilerlemelerin kaydedildiğini söyledi.

27.02.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan TÜSİADın yeni başkanına tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'ın yeni başkanına tebrik

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Simone Kaslowski’ye bir telgraf göndererek, tebrik etti.

21.02.2019Ekonomi
Yeni başkan Kaslowski

Yeni başkan Kaslowski

TÜSİAD’ın dün gerçekleşen 49. genel kurulunda Simone Kaslowski başkan seçildi. Tuncay Özilhan’ın tekrar YİK Başkanı olarak seçildiği genel kurulda Ömer Koç da ilk kez TÜSİAD yönetiminde görev alarak YİK Başkan Yardımcısı oldu.

21.02.2019Ekonomi
Binali Yıldırımdan Kaslowskiye tebrik

Binali Yıldırım'dan Kaslowski'ye tebrik

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, TÜSİAD'ın yeni başkanı Simone Kaslowski'yi tebrik etti.

21.02.2019Ekonomi
TÜSİAD yeni başkanını seçti

TÜSİAD yeni başkanını seçti

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin genel kurulunda yeni başkan belirlendi. Tek aday olan Simone Kaslowski genel kurulda başkanlığa seçildi.TÜSİAD genel kurulunda tek aday olan Simone Kaslowski başkan olarak seçildi. Bugün gerçekleştirilen TÜSİAD 49. Genel Kurulu Four Seasons Hotel'de yapıldı. TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı'na ise yeniden Tuncay Özilhan seçildi.

20.02.2019Haber
TUSİAD Başkanı Simone Kaslowski kimdir

TUSİAD Başkanı Simone Kaslowski kimdir?

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) 49. Genel Kurulu'nda, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Simone Kaslowski, yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Bu gelişmenin ardından 'Simone Kaslowski kimdir?' sorusu yoğun şekilde sorgulanmaya başladı. İşte, TUSİAD Başkanı Simone Kaslowski hakkında detaylar...

20.02.2019Gündem
TÜSİAD yeni başkanını seçti

TÜSİAD yeni başkanını seçti

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin genel kurulunda yeni başkan belirlendi. Tek aday olan Simone Kaslowski genel kurulda başkanlığa seçildi.

20.02.2019Ekonomi
TÜSİAD’da Kaslowski sürprizi

TÜSİAD’da Kaslowski sürprizi

İş dünyası kulislerinde Türk Sanayici ve İşinsanları Derneği’nin (TÜSİAD) başkanlık görevini başkan yardımcılarından Simone Kaslowski’nin devralacağı konuşuluyor. TÜSİAD’ın seçimli genel kurul toplantısı 20 Şubat’ta yapılacak.

30.01.2019Ekonomi
TÜSİAD Buenos Aires’teki B20 Zirvesi’ne katılıyor

TÜSİAD Buenos Aires’teki B20 Zirvesi’ne katılıyor

TÜSİAD Arjantin'in başkenti Buenos Aires’te düzenlenecek B20 Zirvesi’nde yer alacak.

3.10.2018Ekonomi
TÜSİAD ile BDI’den Sanayi 4.0 mutabakatı

TÜSİAD ile BDI’den Sanayi 4.0 mutabakatı

TÜSİAD Almanya Networkü ve Alman Sanayi Federasyonu (BDI) arasında, Sanayi 4.0 alanında bir mutabakat metni imzalandı.

13.10.2017Ekonomi
Huawei’nin “Turkey Seeds for the Future 2017” Pekinde başladı

Huawei’nin “Turkey Seeds for the Future 2017” Pekin'de başladı

Huawei, üniversite öğrencilerine eğitim olanakları sunmaya devam ederek, Çin'de teknoloji deneyimi kazanmalarını sağlıyor. ‘’Geleceğin Tohumları’’, Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Halil Madazlı, Huawei Pekin Ofisi Direktörü Zhao Xiaobin ve Huawei Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Mine Zaim Özcan'ın katılımıyla başladı.

20.09.2017Teknoloji
“Turkey Seeds for the Future 2017” Pekinde başladı

“Turkey Seeds for the Future 2017” Pekin'de başladı

Geleceğin Tohumları ie üniversite öğrencilerine eğitim olanakları sunarak, Çin'de teknoloji deneyimi kazanmaları hedefleniyor.

19.09.2017Kampüs
Yaratıcılığın ilacı özgürlük

Yaratıcılığın ilacı özgürlük

Geleceğin teknolojilerinin nabzı olarak görülen Silikon Vadi’sinden yararlanmak için ağ kurduklarını kaydeden TÜSİAD Başkanı Bilecik, Türkiye’nin kaynak yapısı kısıtlı olduğu için startup’ların (girişim) ancak daha fazla demokrasi, daha fazla hukuk üstünlüğü ve daha fazla özgürlükle başarı yakalanabileceğini belirtti.

12.07.2017Ekonomi
Saray’da gündem istihdam seferberliği

Saray’da gündem istihdam seferberliği

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın TÜİSAD heyetiyle görüşmesinde TOBB Ekonomi Şurası’nda başlatılan istihdam seferberliği gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seferberliğe destek istediği TÜSİAD, kampanyaya destek vereceğini açıkladı.

21.02.2017Ekonomi
Endişeli değiliz

Endişeli değiliz

TÜSİAD’ın 18’inci başkanı Hürriyet’in geçen hafta duyurduğu gibi Erol Bilecik oldu. Yeni başkan olarak çıktığı kürsüde teröre karşı sağduyu ve birlik mesajı veren Bilecik, “Zorlu bir dönemde olduğumuzu inkâr etmek mümkün değil. Ama önümüzdeki dönemin zorlu olması, gerçekten bizleri endişelendirmiyor. Tam aksine daha fazla çalışmak adına motive ediyor” dedi.

12.01.2017Ekonomi
İşte merak edilen TÜSİAD listesi

İşte merak edilen TÜSİAD listesi

Türkiye’nin en önemli iş dünyası örgütlerinden TÜSİAD’da 12 Ocak’ta yapılacak Genel Kurul öncesi başkan adayı olarak açıklanan Erol Bilecik’in yönetim kurulu listesi belli oldu.

5.01.2017Ekonomi
TÜSİAD Başkanı EROL BİLECİK

TÜSİAD Başkanı EROL BİLECİK

Türkiye’nin en önemli iş dünyası örgütlerinden TÜSİAD uzun süren başkan arayışına nokta koydu. Yönetim Kurulu Üyelerinden Erol Bilecik’in 12 Ocak’ta yapılacak genel kurulda yeni bir yönetim kurulu ile başkanlığa aday olmasına karar verildi.

3.01.2017Ekonomi
TÜSİAD, Almanlara 15 Temmuz’u anlattı

TÜSİAD, Almanlara 15 Temmuz’u anlattı

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes ve yönetim kurulu üyeleri 15 Temmuz ve sonrasında yaşananların doğru anlaşılması için Almanya’yı ziyaret etti.

23.09.2016Ekonomi
Diyalog ihtiyaçtı,başladı

'Diyalog ihtiyaçtı,başladı'

TÜSİAD, Washington’da Türk-Amerikan ilişkilerini görüşmek üzere Beyaz Saray ve Dışişleri Bakanlığı’yla üst düzey toplantılar yaptı. TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, görüşmelerin ardından “Özellikle 2014 yılından bu yana diyaloğa olan ihtiyacın arttığından, bu diyaloğun da gerçekleştiğinden bahsedildi” dedi.

15.04.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Belediyelerin bir önemli işi de işsizlere iş bulmak

BELEDİYELERİN kendi bünyeleri dışında iş alanları yaratmak ve tarıma destek olmak çabalarını ilgiyle izleyip desteklerim.

31.08.2019

Bir bardak suda fırtına

NASIL ki atanmış valilerimiz ve kaymakamlarımız görev yaptıkları kentin en güzel yerlerindeki tarihi konaklarda ikamet ediyor, bence seçilmiş belediye başkanları da aynısını hak ediyor.

29.05.2019

Gündem yapısal reformlar olacak

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonominin yeni yol haritasını 10 Nisan Çarşamba günü açıklayacağını duyurdu. Bir süredir zaten yapılan yapısal reform tartışmalarının bu açıklamanın ardından alevlenmesi bekleniyor.

8.04.2019

Sivil toplumculukta İzmir neden önemli

TÜRKİYE Sanayici ve İş insanları Derneği’nin (TÜSİAD) yeni başkanı Simone Kaslowski oldu.

23.02.2019

ABD ile arka kapı diplomasisi

Geçen hafta Apple’dan GE’ye 52 büyük şirketin CEO’su Ankara’daydı. Nisan ayında Washington’da düzenlenecek zirvede iki ülke işinsanları yeni bir yol haritası için çalışmalara başladı. İşinsanlarının arka kapı diplomasisi adını verdiği yeni süreçte serbest ticaret anlaşması da gündemde.

17.02.2019

Türkiye, ABD’ye yatırım hızında 9’uncu oldu

DIŞ Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile bağlı iş konseylerinin bu ayın başlarında gerçekleşen genel kurulunda Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) Başkanı seçilen Mehmet Ali Yalçındağ, ilk sohbet buluşmasında söze şu mesajla girdi:

31.01.2018

En güzel fotoğraf

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda seçimler yapıldı. 143 iş konseyinde başkan ve yönetim kurulları belirlendi. 66 başkan değişti. 14 kadın ise başkan oldu. Zeynep Bodur 7 kişilik koordinatör başkanlar arasına girdi. ‘Aile fotoğrafı’nda kadınların sayısının artması, iş dünyasında değişimin sinyalini verdi.

13.01.2018

TÜSİAD’a başkan aranıyor

İş dünyasının önemli örgütlerinden TÜSİAD’da seçimler yaklaşıyor. 600 üyeli derneğin genel kurulu 12 Ocak’ta toplanıyor. Genel kurula bu kadar az kalmışken TÜSİAD’ın başkanı kim olacak sorusu hâlâ yanıt bulmuş değil.

1.01.2017

TÜSİAD’a başkan aranıyor

İş dünyasının önemli örgütlerinden TÜSİAD’da seçimler yaklaşıyor. 600 üyeli derneğin genel kurulu 12 Ocak’ta toplanıyor. Genel kurula bu kadar az kalmışken TÜSİAD’ın başkanı kim olacak sorusu hâlâ yanıt bulmuş değil. 

31.12.2016