MENÜ

Simon Weil

Simon Weil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Simon Weil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5 Simon Weil haberi bulunmuştur.

Simon Weil Haberleri

Eli Abramoviç, 5 yaşında, Auschwitz

Eli Abramoviç, 5 yaşında, Auschwitz

Hata ettim, keşke bir yolunu bulup gitseydim. Bugün, belki de şu saatlerde, Polonya’da bir tören yapılıyor. Adı bile insanın kanını donduran “sembolik” bir yerde : AUSCHWİTZ’de. Kamptakı son esirlerin kurtarılışının 60’ıncı yıldönümü vesilesiyle. Herhalde muhteşem bir tören olur, yürek dayanmaz. Bu vesileyle...

27.01.2005Kelebek
Can çekişen SPD’ye ‘kurtarıcı’ aranıyor

Can çekişen SPD’ye ‘kurtarıcı’ aranıyor

Almanya’da 2009 yılından beri yapılan Federal Meclis seçimleri ile son dönemlerde yapılan eyalet seçimlerinde sistematik olarak oy kaybına uğrayan Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) tam bir ‘can çekişme’ havası yaşanırken, ‘kurtarıcı’ olarak Andrea Nahles 2018 yılı nisan ayında genel başkan olarak göreve getirildi.

7.08.2019Avrupa
Abdülmecid Efendi Köşkü ‘İçimdeki Çocuk’ ile kapılarını açtı

Abdülmecid Efendi Köşkü ‘İçimdeki Çocuk’ ile kapılarını açtı

Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminin önemli yapılarından biri olan Nakkaştepe’deki Abdülmecid Efendi Köşkü, 16. İstanbul Bienali süresince Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç koleksiyonundan eserler ile ‘İçimdeki Çocuk’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

24.09.2019Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Zengin insan mı daha çok yaşar güzel kadınlar mı

İŞİ gücü olmayan gazeteci ne yapar? Araştırmacı gazetecilik...

28.12.2017

Herkesin çorbada tuzu var

Sponsorlar olmasa hayatın birçok tadından mahrum kalacağız. Bu yıl mesela 18. İstanbul Caz Festivali’nin 3 milyon TL’lik bütçesinin yüzde 47’si sponsorlardan geldi.

29.07.2011