MENÜ

Silah Üreticileri

Silah Üreticileri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Silah Üreticileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 200 Silah Üreticileri haberi bulunmuştur.

Silah Üreticileri Haberleri

Silah üreticileri Suudi Arabistanın kara listeye alınmasına karşı

Silah üreticileri Suudi Arabistan'ın 'kara liste'ye alınmasına karşı

Avrupa Birliği'nin (AB) silah üretici üyelerinin, terörün finansmanı ve kara para aklama ile mücadelede başarısız ülkeler listesine Suudi Arabistan'ın eklenmesine karşı çıktıkları belirtildi.

11.02.2019Dünya
Türkiye küresel silah endüstrisinde atağa geçti

Türkiye küresel silah endüstrisinde atağa geçti

Türkiye, 2017'de küresel silah endüstrisinde atağa geçen ülkeler arasında yer aldı.

10.12.2018Ekonomi
Sanal dünyada silah devriyesi

Sanal dünyada silah devriyesi

İÇİŞLERİ Bakanlığı, özellikle Facebook ve Instagram gibi sosyal medya sitelerinde ve internet üzerinde silah satışının engellenmesi amacıyla kurulan sanal devriye sistemine yivsiz tüfeklerin de dahil edildiğini kaydetti.

30.04.2018Gündem
Son dakika S-400 anlaşması Ankarada imzalandı

Son dakika! S-400 anlaşması Ankara'da imzalandı

Ve Türkiye ile Rusya arasında hava savunma sistemleri S-400'e ilişkin nihai anlaşmanın Ankara'da imzalandığı aktarıldı. Türkiye, Rusya'dan S-400 satın alan ilk NATO ülkesi oldu.

29.12.2017Gündem
Rus basınında müthiş Türkiye iddiası

Rus basınında müthiş Türkiye iddiası

Rus basınında, Rusya savunma sanayi şirketi Rosteh'in başkanı Sergey Çemezov'un, 'Türkiye'nin Rusya'dan 4 adet S-400 füze savunma sistemi bataryasını 2.5 milyar dolar karşılığında satın aldığı' açıklaması yer ardı.

27.12.2017Dünya
Kargoya da gözaltı

Kargoya da gözaltı

İÇİŞLERİ Bakanlığı, ‘bireysel silahlanma’ ile ilgili detaylı bir açıklama yaparak istatistikler paylaştı. Açıklamada özetle şu bilgilere yer verildi:

8.11.2017Gündem
Papadan laik devlet çıkışı

Papa'dan 'laik devlet' çıkışı

Katolik Kilisesi’nin lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, devletlerin laik olması gerektiğini belirterek, "Dini devletlerin sonu kötü bitiyor" dedi.

17.05.2016Dünya
Papa: “Devletler laik olmalı, dini olanların sonu kötü bitiyor

Papa: “Devletler laik olmalı, dini olanların sonu kötü bitiyor"

Katolik Kilisesi'nin lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, devletlerin laik olması gerektiğini belirterek, “Dini devletlerin sonu kötü bitiyor" dedi.

17.05.2016Dünya
12den vurdular

12'den vurdular

YAKLAŞIK 2 aydan beri IŞİD terör örgütüne yönelik operasyon hazırlıklarına devam eden ABD, halka açık silah şirketlerini ihya etti. Silah üreticileri, piyasa değerini milyarlarca dolar arttırarak rekor kırdı.

3.10.2014Ekonomi
Niye görüşeyim

Niye görüşeyim

Başbakan, medya ile görüşmesi öncesinde Arınç’la telefon teması olup olmadığı sorusuna “Hayır. Görüşmedim. Niye görüşeyim” yanıtını verdi. Polonya gezisinde Başbakan Erdoğan’a yöneltilen sorular ve yanıtları şöyle:

8.11.2013Gündem
Türkiyenin ilk özgün tasarım piyade tüfeği

Türkiye'nin ilk özgün tasarım piyade tüfeği

Türkiye'nin ilk özgün tasarım piyade tüfeği SAR 223 ve makineli tabancası TE 54 tanıtıldı.

6.05.2013Ekonomi

Afganistan 2013: Connection Terminated

NATO’nun Afganistan’daki kaderi 2013’te belirlenecek. Taliban’ın 2 liralık kerpiç duvarına 218 bin liralık füze atıp duran NATO’nun “güvenlikçi” politikalarıyla yaşanan fiyasko, Türkiye’yi haklı çıkardı bile… Kabil’den Brüksel’e video-konferansla bağlanan Kanadalı tümgeneralin donuk yüzünde gördüğüm o ifade her şeyi özetliyor: “Connection Terminated.”

1.01.2013Gündem
İsteyen böyle dolaşabilecek

İsteyen böyle dolaşabilecek

TBMM Silah Alt Komisyonu, silah lobilerinin isteği doğrultusunda silah bulundurma yaşını 18’e indirdi.

12.12.2010Gündem
CHPli Ersinden silah yasa tasarısına tepki

CHP'li Ersin'den silah yasa tasarısına tepki

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, yakında TBMM Genel Kurulu’na gelecek yeni ateşli silahlar yasasına tepki gösterdi.

4.03.2010Gündem
Kalaşnikov kahraman ilan edildi

Kalaşnikov kahraman ilan edildi

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, “tüm Ruslar'ın gurur duyduğu bir ürünü yarattı” dediği Kalaşnikov silahlarının yaratıcısı olan Mihail Kalaşnikov'u, “Rusya Kahramanı” olarak ilan etti.

10.11.2009Dünya
NATO, nükleer silahları sahiplenmedi

NATO, nükleer silahları sahiplenmedi

NATO, Soğuk Savaş döneminde Sovyet tehdidine karşı Türkiye, Belçika, Hollanda, Almanya ve İtalya'ya yerleştirildiği iddia edilen nükleer silahları sahiplenmedi.

30.07.2009Dünya
Askeri harcamalarda yeni bir rekor

Askeri harcamalarda yeni bir rekor

Dünyada askeri harcamaların, Irak savaşı, Rusya'nın pazara geri dönüşü ve Çin'in de ortaya çıkmasıyla geçen yıl yeni bir rekor kırdığı bildirildi.

8.06.2009Dünya
Askeri harcamalarda yeni rekor

Askeri harcamalarda yeni rekor

Dünyada askeri harcamaların, Irak savaşı, Rusya'nın pazara geri dönüşü ve Çin'in de ortaya çıkmasıyla geçen yıl yeni bir rekor kırdığı bildirildi.

8.06.2009Dünya
Silah karşıtı toplantıda silah propagandası

Silah karşıtı toplantıda silah propagandası

Umut Vakfı’nın dün İstanbul Dedeman Otel’de düzenlediği "Kurusıkı Silahların Hukuki ve Sosyal Durumu" Toplantısı’nın açılışını yapan Başkan Nazire Dedeman, "Yıllardır gerçek silaha dönüştürülen kurusıkı silahlar birçok yurttaşımızın hayatına mal olmuştur. Kurusıkı silahlar birer oyuncak değildir. Son derece tehlikeli bir şiddet aracıdır. Şiddet aracının oyuncağı ya da imitasyonu olmaz" dedi.

12.01.2008Gündem
G3 değişiyor

G3 değişiyor

Savunma Sanayi Müsteşarı (SSM) Murad Bayar, yıllardır Türk silahlı kuvvetlerinin piyade tüfeği ihtiyacını karşılayan G3'ün yerine son teknolojiler kullanılarak yeni bir piyade tüfeği geliştirilmesi konusunda karar aşamasına gelindiğini bildirdi.

2.12.2007Gündem
Onlar mayınları avlıyor

Onlar mayınları avlıyor

Anti-Personel mayınlarının kullanımının yasaklandığı Ottawa Sözleşmesi'nin imzalanmasının üzerinden tam 10 yıl geçti. Anti-Personel Mayınlarının Kullanımının, Depolanmasının, Üretiminin ve Devredilmesinin Yasaklanması ve Bunların İmhası ile ilgili sözleşmeyle ilgili çalışmalar Eylül 1997'de Norveç'in başkenti Oslo'da tamamlanmış, sözleşme aynı yıl Aralık ayında 122 ülke tarafından imzalanmıştı. Sözleşme, 1999 yılında uygulamaya konuldu.

26.09.2007Gündem
Toplu alana aynı tabancayı 600 YTL’den satabiliriz

Toplu alana aynı tabancayı 600 YTL’den satabiliriz

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün bakan arkadaşlarına veda hediyesi olarak verdiği Yavuz 16 marka tabancaların fiyatı MKEK’de 1.600 YTL’den başlarken, silahların üreticisi Girsan, 600 YTL’lik fiyata destek verdi. Girsan’ın Genel Müdürü Murat Cürgül, "Toplu alım yapacağım diyene daha düşük fiyattan silah satarız. Paraya sıkıştığımızda MKEK’ye de ucuza veririz, onlar da ona göre fatura keser" diye konuştu.

10.08.2007Gündem
İşte PKKnın silahlarının listesi

İşte PKK'nın silahlarının listesi

Genelkurmay Başkanlığı, PKK’nın kullandığı silah ve patlayıcıları ülke ülke belirledi. Bunlar arasında Amerika’dan Almanya’ya, Çin’den İtalya’ya kadar her ülkenin silah ve patlayıcısı var. Son dönemlerde PKK, kaynağının belli olmaması için silahların seri numaralarını siliyor.

19.07.2007Gündem
PKK’ya herkes silah satmış

PKK’ya herkes silah satmış

Kuzey Irak’ta PKK’nın Kandil Dağı’ndaki kampına ABD askerlerince silah taşındığı iddialarının ardından Genelkurmay Başkanlığı ele geçirilen teröristlerin silah kaynaklarını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

15.07.2007Gündem
MKEK: Taksitli satış bir defaya muhsus olacak

MKEK: Taksitli satış bir defaya muhsus olacak

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), yurt içinde yerli ve yabancı silah ve mühimmat satış yetkisini yürürlükteki kanun, tüzük ve yönetmeliklere uygun olarak yerine getirdiğini bildirdi.

30.08.2006Gündem
ABD’nin, dünya egemenliğini sürdürmek için 5 yeni silahı

ABD’nin, dünya egemenliğini sürdürmek için 5 yeni silahı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Irak’ta düşük teknolojili bir savaşın içinde çırpınırken, bilim kurgu roman veya filmlerindeki silahları anımsatan, ilginç üstün teknolojilere sahip 5 tane yeni nesil silah projelendirdi.

1.10.2004Spor
Otoparkta boya savaşı

Otoparkta boya savaşı

Bilkent Center Kapalı Otoparkı, paintball tutkunlarının yeni mekanı. MTG Paintball, başta gençler olmak üzere Ankara’daki oyuncuları için, kapalı otoparkta bir paintball etabı kurdu. İdeal sayı, üçer kişilik gruplardan altı kişi.

23.06.2004Kelebek
Silah ticaretinde düşüş

Silah ticaretinde düşüş

Dünyada geçen yıl, gelişmekte olan ülkelere yönelik silah satışında keskin bir düşüş olduğu bildirildi.

9.08.2002Dünya
Silah şirketlerine dava yolu açılıyor

'Silah şirketlerine dava' yolu açılıyor

Chicago’da bir mahkeme, yakınları silahla öldürülen kişilerin silah şirketleri hakkında dava açabileceğini bildirdi.

2.01.2002Dünya
Usame bin Ladini öldürmek yeterli mi

Usame bin Ladin'i öldürmek yeterli mi

Dünya Ticaret Merkezi ve Pentagon'a düzenlenen vahşi saldırıların ardından akıllara pek çok soru takılıyor.

25.09.2001Dünya
Usame bin Ladini öldürmek yeterli mi

Usame bin Ladin'i öldürmek yeterli mi

Dünya Ticaret Merkezi ve Pentagon'a düzenlenen vahşi saldırıların ardından akıllara pek çok soru takılıyor.

25.09.2001Gündem

26.06.2000Gündem

30.03.2000Gündem

Yazar Sonuçları

Silahlanmaya 1 milyon kere hayır

Gülben Ergen, 6 ay önce kızı öldürülen, bu sebeple geçtiğimiz ay silahlanmaya karşı imza kampanyası başlatan Nihat Palandöken ve Umut Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Psikiyatr Ayhan Akcan’la bir araya geldi. Ergen, silahlanmayla ilgili yürütülen çalışmaları ve kampanyanın detaylarını konuştu.

24.04.2018

ABD Başkanı’nın seyahatinin şifreleri

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan’dan başlayan İsrail, Filistin ve Vatikan’dan sonra dün Brüksel’e uzanan ziyareti yeni dönemde Washington’ın dış politika önceliklerine dair de bazı işaretler veriyor.

25.05.2017

FETÖ soruşturmalarında 'derin' kuşkular var

CHP Hatay milletvekili Av. Mevlüt Dudu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a soruyor:

20.12.2016

Smith&Wesson da polise rüşvet vermiş!

AMERİKALI hafif silah üreticisi Smith&Wesson, uluslararası işlerinde rüşvet verdiği gerekçesiyle para cezasına çarptırıldı.

3.08.2014

Asker gömleğini neden giydim

SON Amerika seyahatinde kendime ilginç bir gömlek aldım.

18.10.2013

Güle güle kullan Türkiye

İNSANIN ağzında silah varken konuşması zordur...

16.12.2010

Daniel Cohn-Bendit'ye yanıt

Kırk yıllık dostum, emekli diplomat arkadaşım Ülkü Başsoy’un Daniel Cohn-Bendit’ye gönderdiği eleştirel mektubu olduğu gibi yayınlıyorum:

17.12.2003