MENÜ

Sıla

Sıla ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sıla haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sıla haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.237 Sıla haberi bulunmuştur.

Sıla Haberleri

Sıla hasreti mi sağlık sorunu mu

Sıla hasreti mi sağlık sorunu mu

Fransız televizyonu TF1'den dün gece naklen yayınlanan Avrupa Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek 20 yaşındaki Yelda Kaya finale katılmadan Türkiye'ye döndü. Fransızlar, Kaya'nın ‘‘Memleketimi özledim’’ diyerek döndüğünü söylediler. Miss Europe'un Türkiye Başkanı Özcan Sandıkçıoğlu, olayın sağlık sorunu olduğunu söyledi.

12.09.2003Gündem
Owensız geldiler

Owen'sız geldiler

İngiltere Milli Takımı, sakat olan ünlü golcüsünden yoksun olarak İstanbul’a geldi. Konuk ekip için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

9.10.2003Spor
Adanın son sakinini, beyaz ayılar öldürdü

Adanın son sakinini, beyaz ayılar öldürdü

Anadolu’ya gidin, terk edilmiş köyler içinizi sızlatacaktır. Sadece Güneydoğu’daki terör yüzünden boşalmış veya boşaltılmış olanlardan bahsetmiyorum. Anadolu’nun pek çok yerinde gençleri büyük kente göçmüş, “Ben köyümde ölmek istiyorum” diyen ihtiyarlara kalmış binlerce köy var.

16.10.2003Kelebek
Bağdattan sadece bomba sesleri gelmiyor

Bağdat'tan sadece bomba sesleri gelmiyor

Irak'tan çıkan ilk ve en ünlü beynelminel sanatçı olan Ilham Al Madfai'nin, Bayram'da Türkiye'de de piyasaya sürülecek olan ‘‘Baghdad/Bağdat’’ adlı albümü, geleneksel Arap müziğiyle, dans ve caz ritimlerinin bileşiminden oluşan bir sentez... Her biri ayrı bir hikaye anlatan şarkılar, ömrünün büyük bir kısmını ülkesine hasret geçirmiş bir sanatçının duygularını yansıtıyor.

14.11.2003Gündem
Geldi gelecek

Geldi gelecek

Kendimizi kopyalatacağız. Öldükten yıllar sonra torunlarımız bizi hayata döndürecek. Genetik kodumuz kimliğimize basılacak. Doğum kontrolü için mısır yenecek. İlaçlar 'kişiye özel' üretilecek. 21'inci Yüzyıl'ın 'yabancı dili' genetik olacak. 'Genetik dil'de okuyup yazanlar kaderimizi belirleyecek... Bu iddiaların sahibi Harvard Üniversitesi'nde 'yaşambilim uzmanı' olarak çalışan Juan Enriquez. 'Gelecek Peşinizde' adlı kitabında geleceğe dair ilginç tahminlerde bulunuyor.

12.12.2003Gündem
Tekke bile açtılar

Tekke bile açtılar

Bu olay çok derin... Kim kucak açarsa onun kucağına düşüyorlar. Ekonomi düzeldikçe başka sorunlar çıkıyor, sıla hasreti şoven milliyetçiliğe, dinsel inanç ihtiyacı da tarikatçılığa dönüşüyor kolayca. Paris’te tekkeler ve zaviyeler olduğunu biliyor muydunuz?

22.12.2003Dünya
Desenden animasyona

Desenden animasyona

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı (VACD) Programı’nda Modelden Çizim ve Video Yaratımı derslerini alan öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı "Desenden Animasyona" sergisi, 25 Aralık 2003 Perşembe günü Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi (SSBF) Galerisi’nde 9 Ocak tarihine kadar sürüyor.

1.01.2004Kelebek
Avare

Avare

18.02.2004Gündem
Zerda ekibi kaza geçirdi

'Zerda' ekibi kaza geçirdi

Gaziantep'te, geçirdikleri trafik kazasında yaralanan ''Zerda'' dizisi oyuncularından Güven Hokna (Sultan Ana), Konukoğlu Tıp Merkezi'ndeki tedavisinin ardından taburcuedildi. Kazada yaralanan diğer oyunculardan Barış Çakmak (Osman), Derya Artemel (Sıla) ve Hülya Şen Küçükkaymaz'ın (Hacer) tedavileri ise sürüyor.

22.02.2004Gündem
Zerda oyuncuları ölümden döndü

Zerda oyuncuları ölümden döndü

Televizyon dizisi Zerda'nın ekibi, çekim yaptıkları Nurdağı İlçesi'ndeki Hurşit Ağa Konağı'ndan önceki gece otomobille kaldıkları Gaziantep'e doğru yola çıktı.

22.02.2004Gündem
Süet ceketli ama sportmen İnönü

Süet ceketli ama sportmen İnönü

YANYA

KITA Yunanistan’ında ilk kez bir seçim kampanyasını izliyorum.

4.03.2004Gündem
Eski koca infazı

Eski koca infazı

Ayrıldığı eşi Zeynep’in kendi yanında çalışan Ziya Genç’le evlenmesini gururuna yediremeyen Osman Polat’ın intikamı kanlı oldu. İki yıllık amansız bir takipten sonra karı kocayı, Mersin’de bulup yol ortasında 12 kurşunla öldürdü.

14.03.2004Gündem
Bu sonu bekliyorduk

Bu sonu bekliyorduk

Mersin’de dört gün önce Ziya ve Zeynep Genç çifti, Zeynep Genç’in eski eşi Osman Polat tarafından öldürülmüştü. Polat, Genç çiftini henüz 1 yaşındaki çocukları Sıla Zeren’in gözleri önünde kurşun yağmuruna tutmuştu. Ziya Genç’in annesi Hatice Genç, ölen gelini için ‘O kadın oğlumuzu kandırdı. Sanki büyülenmişti. Bu sonu hepimiz bekliyorduk’ dedi.

16.03.2004Kelebek
New York’ta 40 istasyonda 40 ünlü Türk

New York’ta 40 istasyonda 40 ünlü Türk

Fotoğrafçı Muammer Yanmaz ‘40 İstasyon’ projesinin ikinci ayağını New York’ta tamamladı. Yanmaz, dünyanın 13 metropolünde yaşayan Türkleri, en sevdikleri metro istasyonlarında görüntülemek üzerine kurulan projeye 2002 yılında Paris’te başlamıştı.

19.03.2004Kelebek
New York’ta 40 istasyonda 40 ünlü Türk

New York’ta 40 istasyonda 40 ünlü Türk

Fotoğrafçı Muammer Yanmaz, '40 İstasyon' projesini New York’ta tamamladı. Projede 40 ünlünün New York'un metro istasyonlarında çekilen görüntüleri yeralıyor.

20.03.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Kazan Kayseri'ye!

KAYSERİLİLERİN başı sağ olsun, en büyük hemşehrililerini yitirdiler.

29.09.2003

Avrupa Parlamentosu uyan!

Haftada üç gün özel yazı yazdığım Hürriyet Avrupa'dan Türkiye'ye izne gelen Avrupalı Türklerin başlarına gelenlerle, çektikleri çilelerle ilgili haber başlıkları aktaracağım:

11.10.2003

Atay, Atatürk'ün ölümünü anlatıyor (2)

DÜNKÜ yazımda Atatürk'ün en yakınlarından Falih Rıfkı Atay'ın Çankaya isimli eserinden size alıntılar vermiş, Atatürk'ün hastalığını onun kaleminden iletmiştim. Şimdi hastalık ve ölüm olayını Çankaya'dan anlatmayı (özetleyerek) sürdürüyorum. (BATEŞ Yayınları.)

10.11.2003

Süet ceketli ama sportmen İnönü

YANYA

KITA
Yunanistan'ında ilk kez bir seçim kampanyasını izliyorum.

5.03.2004

Sultan şehir Edirne

Bu sınır kentine kaçıncı gidişim unuttum. Ama baktım ki değişen bir şey yok. Her şey bıraktığım gibi. Edirne kaderine terk edilmiş.

6.03.2004