MENÜ

Sıla Aydın

Sıla Aydın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sıla Aydın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 353 Sıla Aydın haberi bulunmuştur.

Sıla Aydın Haberleri

Çiftlik Bank’ı yazılım şirketi sanmış

Çiftlik Bank’ı yazılım şirketi sanmış

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın eşi olan Sıla Aydın’ın, 48 sanıklı Çiftlik Bank davası kapsamında Bursa Karacabey 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ne verdiği ifade ortaya çıktı.

23.07.2019Gündem
Sıla Aydın ifade verdi: Para kaçırmadım…

Sıla Aydın ifade verdi: Para kaçırmadım…

Kamuoyunda ‘Çiftlik Bank’ olarak bilinen sistemin kurucu ve yöneticilerinin yargılandığı davanın sanıklarından Sıla Aydın'ın ifadesi talimatla alındı.

22.07.2019Gündem
Sıla Aydın kimdir

Sıla Aydın kimdir?

Çiftlik Bank dolandırıcılığının bir numaralı ismi firari sanık Mehmet Aydın ve eski eşi Sıla Aydın’ın yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Lüks yattaki fotoğraflar ardından Sıla Aydın bir kez daha gündeme geldi. Peki, Sıla Aydın kimdir?

5.07.2019Gündem
Yeni görüntüleri ortaya çıktı... Tosuncukun lüks yat sefası...

Yeni görüntüleri ortaya çıktı... 'Tosuncuk'un lüks yat sefası...

Çiftlik Bank dolandırıcılığının bir numaralı ismi firari sanık Mehmet Aydın'ın yurt dışında sürdüğü lüks yaşama ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

5.07.2019Gündem
Çiftlik Bank davasında şaşırtan sözler

Çiftlik Bank davasında şaşırtan sözler

ÇİFTLİK BANK'ın kurucusu Mehmet Aydın’ın kayınpederi olan davanın firari sanığı Hakan Soysal, 1 Temmuz 2017 tarihinde davanın görüldüğü İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne giderek teslim oldu. İfadesinin ardından serbest bırakılan Hakan Soysal sahibi oldukları şirketi Çiftlik Bank’a sattıklarını, ücretli olarak çalışmaya başladıklarını, 1 ay sonra da işten çıkarıldıklarını öne sürdü.

5.07.2019Gündem
Çiftlik Bank davasında flaş gelişme

Çiftlik Bank davasında flaş gelişme!

Kamuoyunda "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucu ve yöneticilerine yönelik, 2s'i tutuklu 5'i firari 48 sanığın yargılandığı davada, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verildi.

4.07.2019Gündem
Tosunun yeni görüntüleri ortaya çıktı Eşi için bunu yapmış

'Tosun'un yeni görüntüleri ortaya çıktı! Eşi için bunu yapmış

Çiftlik Bank vurgununun bir numaralı ismi 'Tosun' lakaplı firari sanık Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'a hazırladığı nişan töreni fotoğraflarından oluşan klip ortaya çıktı.

18.05.2019Haber
Tosunun yeni görüntüleri ortaya çıktı

'Tosun'un yeni görüntüleri ortaya çıktı

Çiftlik Bank vurgununun bir numaralı ismi 'Tosun' lakaplı firari sanık Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'a hazırladığı nişan töreni fotoğraflarından oluşan klip ortaya çıktı.

18.05.2019Gündem
Tosunun yeni görüntüleri ortaya çıktı Eşi için bunu yapmış

'Tosun'un yeni görüntüleri ortaya çıktı! Eşi için bunu yapmış

Çiftlik Bank vurgununun bir numaralı ismi 'Tosun' lakaplı firari sanık Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'a hazırladığı nişan töreni fotoğraflarından oluşan klip ortaya çıktı.

18.05.2019Gündem
Çiftlik Bank davasında şok ifadeler: Aydının kardeşi hayvan çaldı

Çiftlik Bank davasında şok ifadeler: Aydın'ın kardeşi hayvan çaldı

Kamuoyunda "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucu ve yöneticilerine yönelik, 11'i tutuklu 48 sanığın yargılandığı davada, 24 sanığın savunması alındı.

10.05.2019Gündem
Son dakika: Mehmet Aydının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika: Mehmet Aydın'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı 

KAMUOYUNDA  'Tosuncuk' olarak tanınan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın firar etmeden önceki yaşamına ait yeni görüntüler ortaya çıktı.  132 bin 222 kişiden, 1 milyar 139 milyon lira toplayarak yurtdışına kaçan Mehmet Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarılmış, vurgunu filmlere konu olmuştu. DHA, Aydın'ın firarından önce lüks yaşamına dair yeni görüntülere ulaştı.

26.11.2018Gündem
Çiftlik Bank soruşturmasında flaş gelişme

Çiftlik Bank soruşturmasında flaş gelişme

Çiftlik Bank'a yönelik soruşturma kapsamında sistemin beyin takımından olduğu iddia edilen ve savcılığa giderek teslim olan şüpheli Suat Fehmi Emur tutuklandı. Soruşturma kapsamında, Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın kayın pederi Hakan Soysal ise aranıyor.

4.07.2018Ekonomi
Tosun İstanbulda bulamadı, Kıbrıstan Brezilyaya getirtti

'Tosun' İstanbul'da bulamadı, Kıbrıs'tan Brezilya'ya getirtti!

Mehmet Aydın, Çiftlik Bank vurgunuyla yüzbinlerce kişiyi dolandırdı. Yurt dışına kaçtı. Eşi Sıla’dan boşanmak için de her şeyi yaptı. Mahkeme işlemlerini başlatması için Kıbrıs’tan bir noteri Brezilya’ya getirttiği ortaya çıktı!.

8.05.2018Gündem
Mehmet Aydın tarihi ceza alabilir

Mehmet Aydın tarihi ceza alabilir

Son olarak yurtdışına kaçış görüntüleri ortaya çıkan Çiftlik Bank'ın kurucusu firari Mehmet Aydın'ın yakalanması için Kırmızı Bülten bekleniyor. Hukukçulara göre ise 132 binden fazla mağdurun şikayetçi olması halinde Aydın'ın alacağı ceza Türk hukuk tarihinin en yüksek cezası olabilir.

2.04.2018Ekonomi
Tosuncuğun kedicik merakı...

'Tosuncuğun' kedicik merakı...

Çiftlik Bank Ceo’su firari Mehmet Aydın’ın kendi ismini kullanmayıp başka isimlerle sosyal medya hesapları açtığı ortaya çıktı

29.03.2018Gündem
Çiftlik Bank, Taraklı’da davullu, zurnalı ve mangallı açılış yapmış

Çiftlik Bank, Taraklı’da davullu, zurnalı ve mangallı açılış yapmış

ÇİFTLİK Bank’ın, Sakarya’nın Taraklı ilçesinde kurduğu mavi yumurta üretim tesisinin davullu, zurnalı açılış görüntüleri ortaya çıktı.

27.03.2018Gündem
Yönetim Kurulu Başkanı anlattı: 700 bin lira prim aldım

Yönetim Kurulu Başkanı anlattı: '700 bin lira prim aldım'

Sakarya merkezli Çiftlik Bank soruşturması kapsamında tutuklanan şirketin yönetim kurulu üyesi Savaş Yıkılmaz ve firari şirket sahibi Mehmet Aydın'ın yengesi Hava Aydın'ın ifadelerinde dikkati çeken detaylar yer alıyor. Şüpheli Savaş Yıkılmaz, ''Yönetim kurulu üyesi olarak 'Çiftlik Bank' adına Tekirdağ Saray'da bulunan çiftliği 6 milyon 500 bin, Sakarya Taraklı'da bulunan tesisi 2 milyon 900 bin liraya satın aldım. Satın aldığım çiftliklerin anlaşmasını yapıp firari Mehmet Aydın'a bildiriyordum. Satın aldığım bu tesislerin karşılığında 'Çiftlik Bank' şirketinden 700 bin lira prim aldım" derken, Hava Aydın ise "Mehmet Aydın ve Sıla, balayı için Uruguay'a gittiler. Haziran 2017 içerisinde beni Uruguay'a çağırdılar. Uruguay'a gittiğimde Mehmet Aydın ve eşi Sıla Aydın ile Montevideo'da buluştuk ve şu anda sosyal medyada ve internette Mehmet Aydın'ın bulunduğu villa diye gösterilen villaya gittik" dedi.

27.03.2018Gündem
Çiftlik Bank vurgununda 3 kritik isim daha var

Çiftlik Bank vurgununda 3 kritik isim daha var

Çiftlik Bank vurgununda, MASAK müfettişleri ve savcılıkların yaptığı incelemelere göre, çetenin tepe yöneticisi Mehmet Aydın dışında aynı soyisimde 3 yönetici daha var. Bu 3 yöneticinin altında ise 4 isim bulunuyor. Vurgun kapsamında sistem üzerinden toplanan paralarla farklı şehirlerde büyükbaş hayvan çiftlikleri, arıcılık ve kümes hayvancılığı tesisleri kuruluyormuş gibi gösterildi; sahte açılışlar organize edildi. Çete lideri Mehmet Aydın’ın Uruguay’dan Brezilya’ya kaçtığı belirtiliyor ancak civar ülkelerle de temasa geçildi. Arjantin dışında Dubai’ye de bir dosya gönderildi.

26.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank soruşturmasında flaş gelişme... Sanılandan da beter

Çiftlik Bank soruşturmasında flaş gelişme... Sanılandan da beter!

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, çeşitli illerde yürütülen soruşturmalar ile ilgili önemli bir karar aldı. Tüm soruşturma dosyaları İstanbul'da toplanıyor. Üyelerden 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 TL toplayan Çiftlik Bank, 687 milyon 838 bin TL geri ödeme yapmış. Sistemdeki mal varlığı değeri 58 milyon 126 bin TL. Şirketlere sermaye olarak aktarılan para tutarı ise 128 milyon 490 bin TL. Başsavcılık yazısında "Sistemin kuruluşundan bu yana öngörüldüğü şekilde çalıştığının varsayılması halinde katılımcılara 2 milyar 971 milyon 905 bin TL geri ödeme yapılması gerektiği, şüphelilerin ise baştan beri durumun farkında olduğu ve dolandırıcılık kastıyla hareket ettiği" belirtildi.

25.03.2018Ekonomi
Çay bahçesinde çalışırken tanıştık dedi, anlattı...

'Çay bahçesinde çalışırken tanıştık' dedi, anlattı...

Çiftlik Bank’la 77 bin kişiyi dolandırıp kaçan Mehmet Aydın’ın tezgâhını, eşi Sıla Aydın anlattı: “Çay bahçesinde asgari ücretle çalışıyor, Facebook’ta FarmVille oynuyordu. Sonra Fame Game oyununu kurdu, çiftlik kiraladı. Uruguay, Arjantin ve BAE’den geçici vatandaşlık aldı. İşi bu üçgende sürdürüyordu” dedi

25.03.2018Gündem
Herkes bunu merak ediyordu. Karısının ifadesiyle ortaya çıktı

Herkes bunu merak ediyordu. Karısının ifadesiyle ortaya çıktı

Türkiye'nin gündemine oturan Çiftlik Bank soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Çiftlik Bank'ın aranan firari Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın savcılık ifadesinde, "Mehmet, Urguay'ın yanında Dubai ve Arjantin'den de geçici vatandaşlık almıştı. Uruguay patladığı için bu iki ülkede olabilir" dedi.

24.03.2018Gündem
O kaçtı, yengesi yandı...

O kaçtı, yengesi yandı...

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın yengesi tutuklandı

23.03.2018Ekonomi
Çaldıklarını  Uruguay’da yedi

Çaldıklarını Uruguay’da yedi

Türkiye’de onbinlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın Uruguay’da aylar öncesinde kurduğu tezgâh ortaya çıktı. Aydın’ın ilk olarak Mayıs 2017’de Uruguay’a giderek lüks bir villa, Ferrari ve yat satın aldığı, ülkede ticari faaliyetlerde bulunmak için çeşitli kişilerle temasa geçtiği öğrenildi. Aydın’ın satın aldığı mülkleri 10 yıldır Uruguay’da yaşayan ve inşaat işleriyle uğraşan Osman K. isimli bir Türk’ün üzerine kayıt ettirdiği iddia edildi.

21.03.2018Dünya
İşte Uruguaydaki meçhul Osman

İşte Uruguay'daki meçhul Osman!

Çiftlik Bank skandalında şirketin CEO’su Mehmet Aydın için Uruguay’da aracılığı Osman K.'nin yaptığı iddia ediliyor. Uruguay'a yerleşen Mehmet Aydın'ın Ferrari, malikâne ve yatı Osman K.'nin üzerine aldırdığı ileri sürülüyor. Hürriyet, Uruguay'da yaşayan Osman K.'ye ulaştı...Osman K.'nin iddiasına göre, Mehmet Aydın Uruguay'da çiftlik kurmak üzere kendisiyle iletişime geçti. Osman K., Çiftlik Bank CEO’su ile olan ilişkisinden 30 bin dolar para kazandığını söyledi. Türkiye’deki çiftliklerin işleyişini gördükten sonra Mehmet Aydın ve kardeşi Fatih Aydın’a inandığını söyleyen Osman K., Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın ile Türkiye’ye özel uçakla seyahat etmiş… Ancak 10 sene önce Uruguay'a yerleşen Osman K.'nin Mehmet Aydın ile tanıştıktan sonra zenginleştiği iddiası da Uruguay basınında konuşuluyor.

21.03.2018Dünya
Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

Sakarya merkezli Çiftlik Bank soruşturması kapsamında 7 ilde 19 adrese yönelik eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 4 şüpheli tutuklandı.

19.03.2018Gündem
Çiftlik Bank CEOsu Mehmet Aydın kimdir Kaç yaşındadır Ses kaydı paylaştı

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın kimdir? Kaç yaşındadır? Ses kaydı paylaştı

Yaptığı büyük vurgunla Türkiye’nin konuştuğu isim haline gelen Mehmet Aydın, paylaştığı ses kaydı ile gündeme geldi. Her gün hakkında yeni bir detay ortaya çıkan Mehmet Aydın’ın hayatı merak konusu oldu. Peki Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın kimdir, kaç yaşında?

17.03.2018Gündem
Çiftlik Bank CEOsu Mehmet Aydının Uruguaydaki evi ortaya çıktı

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın Uruguay'daki evi ortaya çıktı

Çiftlik Bank’ın sahibi olarak Türkiye’nin konuştuğu isim Mehmet Aydın’ın (27) Uruguay’da yaşadığı evin görüntüsüne Hürriyet ulaştı. Başkent Montevideo’daki iki katlı ve bahçeli rezidansın özel girişi ve otoparkı da var. Montevideo ülkenin en turistik ve en popüler şehri olarak biliniyor.

16.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank operasyonu büyüyor... 6 ilde çok sayıda gözaltı kararı

Çiftlik Bank operasyonu büyüyor... 6 ilde çok sayıda gözaltı kararı

Sakarya’nın Geyve ilçesi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Çiftlik Bank soruşturması kapsamında 6 ilde 19 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Karar, ilgili illerin başsavcılıklarına gönderildi.

16.03.2018Gündem
Çiftlik Bank soruşturmasında bir kişi daha tutuklandı

Çiftlik Bank soruşturmasında bir kişi daha tutuklandı

Sakarya'da, Çiftlik Bank soruşturması kapsamında gözaltına alınan bir kişi daha tutuklandı. Dün soruşturma kapsamında Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Çolak ve Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın tutuklanmıştı. Mehmet Aydın'la ilgili yeni detaylar da ortaya çıkıyor.

15.03.2018Gündem
Çiftlik Bank Belediye Başkanını da mağdur etti: Tosuncuk tüm Türkiyeyi kandırdı

Çiftlik Bank Belediye Başkanı'nı da mağdur etti: Tosuncuk tüm Türkiye'yi kandırdı!

Çiftlik Bank sisteminin çökmesinin en çok zarar verdiği yerlerden biri de Konya’nın Tuzlukçu İlçesi… 7 bin kişinin yaşadığı ilçenin Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa “5 ay önce bize geldiler. 700 milyon liralık yatırım yapacaklarını söylediler. Biz de inandık halk da inandı. Hepimizde çok çok büyük bir burukluk var. Şimdi de Uruguay’a kaçtığını duyuyoruz. Tosuncuk (Mehmet Aydın) bizi de kandırdı tüm Türkiye’yi de kandırdı” dedi.

15.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bankın CEOsu Mehmet Aydın kimdir Bulaşıklık yapmış

Çiftlik Bank'ın CEO'su Mehmet Aydın kimdir? Bulaşıklık yapmış

Yüksek getiri vaadiyle binlerce vatandaştan 511 milyon lira para toplayıp sırra kadem basan Çiftlik Bank'ın CEO'su Mehmet Aydın ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Çiftlik Bank’ı kurarak yüz binlerce kişiyi dolandıran ve kaçan Mehmet Aydın’ın eski patronu Yusuf Sabahyıldızı Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Sabahyıldızı, 2013'te sahibi olduğu iş yerinin mutfak bölümünde bulaşıkçı olarak çalıştığını söyledi.

15.03.2018Gündem
Son dakika... Çiftlik Bank soruşturmasında flaş gelişme

Son dakika... Çiftlik Bank soruşturmasında flaş gelişme

Sakarya Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Çiftlik Bank soruşturması kapsamında, savcılığa gelerek teslim olan Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın ve şirketin yönetim kurulu üyesi Cemal Çolak tutuklandı.

14.03.2018Gündem
Tam ‘çiftlik’ oldu Karısı ile yönetim kurulu üyesi tutuklandı

Tam ‘çiftlik’ oldu! Karısı ile yönetim kurulu üyesi tutuklandı

Saadet zinciri yapılanması ‘Çiftlik Bank’ ile ilgili sular durulmuyor. 511 milyon lira para toplayan Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın Uruguay’a kaçtığı belirtilirken, dün teslim olan eşi Sıla Aydın ve evinde gözaltına alınan şirketin yönetim kurulu üyesi Cafer Çolak tutuklandı. Kayınpeder Hakan Soysal’ın ise iki ay önce yeni bir şirket kurduğu tespit edildi.

14.03.2018Ekonomi
Çiftlik Bank vurgununda yeni gelişmeler... Boşanmadı, Uruguaya kaçtı, karısı teslim oldu

Çiftlik Bank vurgununda yeni gelişmeler... Boşanmadı, Uruguay'a kaçtı, karısı teslim oldu

Çiftlik Bank vurgunuyla ilgili Hürriyet Dünyası yeni bilgilere ulaştı. Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın ve eşi Sıla Aydın sosyal medyada yayılan iddiaların aksine henüz resmi olarak boşanmadı. Kayıp Mehmet Aydın nafaka ödemeye bile yanaşmadı. Ailenin avukatı Abdullah Yörük, Mehmet Aydın'ın Uruguay'a kaçarak inşaat işine girdiğini söyledi. Kayınpeder Hakan Soysal'ın ise ocak ayında yeni bir şirket kurduğu ortaya çıktı. Sıla Aydın'ın ailesinin gelen tehditler nedeniyle koruma kararı için başvuru yapacağı öğrenildi. Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın ise Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim oldu. Soruşturmada gizlilik kararı bulunuyor. Akşam saatlerinde ise İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca bütün Türkiye’deki tesislerine kayyum atanacağı iddia edildi. İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı ise soruşturma başlatıldığını ve el koyma işlemlerine başlandığını açıkladı.

14.03.2018Ekonomi
Paraları nereye kaçırdıkları belli oldu

Paraları nereye kaçırdıkları belli oldu!

Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın’ın yüksek getiri vaadiyle topladığı paraların büyük kısmını KKTC’deki şahsi hesabına aktardığı belirlendi. Aydın’ın reel yatırımlar dediği üç şirketin de zararda olduğu ortaya çıktı

2.01.2018Ekonomi
Yenimahalle Belediyespor: 29 - Muratpaşa Belediyespor: 23

Yenimahalle Belediyespor: 29 - Muratpaşa Belediyespor: 23

Bayanlar Hentbol Süper Kupa maçında Muratpaşa Belediyespor'u 29-23 mağlup eden Yenimahalle Belediyespor üst üste ikinci kez kupanın sahibi oldu.

8.09.2015Diğer