MENÜ

Sigortacı

Sigortacı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sigortacı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 628 Sigortacı haberi bulunmuştur.

Sigortacı Haberleri

Kasko trafik ile birleşti

Kasko trafik ile birleşti

Aksigorta, yeni nesil sigortacılık anlayışı ile tamamlayıcı trafik sigortası ürünü geliştirdi.

26.11.2018Ekonomi
Kadınları liderliğe hazırlıyorlar

Kadınları liderliğe hazırlıyorlar

Türkiye’de 800 çalışanı ve 2 bin 500 acenteyle hizmet veren Mapfre Sigorta, istihdamda kadın güçlenmesini destekleyen projeleriyle KAGİDER’in Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Mapfre Sigorta İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Necla Aksoy, “Bundan sonraki yıllarda yüzde 42 olan yönetimde kadın oranımızı, kadın çalışanlarımızın liderlik gelişimlerine vurgu yaparak korumayı ve kadın yöneticilerimizi üst yönetim ve icra kurulu pozisyonlarına hazırlamayı hedefliyoruz” diyor.

27.10.2018İK/Yeni Ekonomi
Çete liderinin evinden cezaevi krokisi çıktı

Çete liderinin evinden cezaevi krokisi çıktı

Adana'da hasarlı araç sahiplerini sigorta şirketinden aradıkları izlenimi vererek dolandırdığı ileri sürülen çetenin liderinin evinde Kürkçüler Cezaevinin krokisi bulundu.

26.10.2018Gündem
Medyumdan ilginç ifade: Adana polisi cinlerimden hızlı çıktı

Medyumdan ilginç ifade: Adana polisi cinlerimden hızlı çıktı

Adana'da hasarlı araç sahiplerini sigorta şirketinden aradıkları izlenimi vererek dolandırdığı ileri sürülen çetenin liderinin polise yakalanmamak ve daha fazla kişiyi dolandırmak için çete üyesi medyuma muska yazdırdığı ortaya çıktı. Polisi karşısında gören medyumun, "Adana polisi cinlerimden hızlı çıktı" dediği öne sürüldü.

23.10.2018Gündem
Dolandırıcıların ‘lüks’ tutkusu... Paraları böyle yemişler

Dolandırıcıların ‘lüks’ tutkusu... Paraları böyle yemişler

Adana’da sürücüleri sigorta şirketi çalışanı gibi arayıp dolandıran 20 zanlıdan 3’ü tutuklandı. Şebeke üyelerinin göl manzaralı villa kiralayıp, VIP minibüs ile barlara gidip eğlendikleri ortaya çıktı

21.10.2018Gündem
Çete lideri yatağında yakalandı

Çete lideri yatağında yakalandı

Adana'da kaza yapıp kullanılamaz hale gelen araçların sürücülerini sigorta şirketinden aradıkları izlenimiyle dolandıran ve 20 vatandaştan yaklaşık 200 bin lira dolandırdığı ileri sürülen çete lideri düzenlenen operasyonla yatağında yakalandı.

17.10.2018Gündem
Tüm finansal yük bankalarda

Tüm finansal yük bankalarda

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Can Akın Çağlar, Türkiye’deki tüm finansal yükün bankacılığın üzerinde kaldığını, bunun paylaştırılması gerektiğini belirterek, “Sigortacılar olarak elimizde 133 milyar TL fon var ve ekonomiyi uzun vadeli fonluyoruz. Bizim hızla büyümemiz lazım” dedi.

7.10.2018Ekonomi
İstanbula tsunami uyarısı 6 metrelik dalgalar Ataköye ilerleyecek

İstanbul'a tsunami uyarısı! 6 metrelik dalgalar Ataköy'e ilerleyecek

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Jeolog Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 15 yıl içinde meydana geleceği ileri sürülen İstanbul depremiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ersoy, "Bu konuda yetkin ve uzman biri olarak şunu söyleyebilirim: Marmara, kapalı deniz olmasına rağmen tsunami tehlikesi barındırıyor. Tsunami dalgası Ataköy’ün sonuna kadar ilerleyecektir. " dedi.

31.08.2018Gündem
Süper Lig hakemlerinin en tecrübelisi Cüneyt Çakır

Süper Lig hakemlerinin en tecrübelisi Cüneyt Çakır

Spor Toto Süper Lig'de 2018-2019 sezonunda düdük çalacak hakemler arasında en tecrübelisi Cüneyt Çakır.

5.08.2018Futbol
Kan donduran detaylar Ünlü oyuncu her şeyi tek tek anlattı

Kan donduran detaylar! Ünlü oyuncu her şeyi tek tek anlattı!

Film yönetmeni, tiyatro sanatçısı Hamdi Alkan’ın eski eşi, oyuncu Canan Hoşgör’ü, yatıya gittiği sigortacı arkadaşı Ayşe C. ile şoförü Barış E.’nin kahvesine uyku ilacı atıp 182 bin dolarını çaldığı belirlendi. Barış E., ‘Beden bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı yağma’ suçundan tutuklandı. Olay sonrası kayıplara karışan Ayşe C. de dün akşam gözaltına aldı. İfadesi alınan Ayşe C. savcılık tarafından mahkemeye sevk edilip tutuklandı.

Fotoğraflar: Kelebek - Instagram

24.07.2018Magazin
Şoföründen sonra o isim de tutuklandı

Şoföründen sonra o isim de tutuklandı

FİLM yönetmeni, tiyatro sanatçısı Hamdi Alkan’ın eski eşi oyuncu Canan Hoşgör’ün, yatıya gittiği sigortacı arkadaşı Ayşe C.’nin evinde 182 bin dolarının çalındığı iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, sigortacı Ayşe C. ile organize olup, Canan Hoşgör’ün kahvesine uyku ilacı atarak parasını aldıkları iddia edilen özel şoförü Barış E.’nin tutuklanmasını ardından, dün akşam göz altına alınan Ayşe C.’de, çıkartıldığı adliyede, ‘beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı yağma’ suçundan tutuklandı.

23.07.2018Magazin
Ünlü ismin kahvesine ilaç atmışlar... Şöför yakalandı, sigortacı Ayşe C. mahkemeye sevk edildi

Ünlü ismin kahvesine ilaç atmışlar... Şöför yakalandı, sigortacı Ayşe C. mahkemeye sevk edildi

Film yönetmeni, tiyatro sanatçısı Hamdi Alkan’ın eski eşi, oyuncu Canan Hoşgör’ü, yatıya gittiği sigortacı arkadaşı Ayşe C. ile şoförü Barış E.’nin kahvesine uyku ilacı atıp 182 bin dolarını çaldığı belirlendi. Barış E., ‘Beden bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı yağma’ suçundan tutuklandı. Olay sonrası kayıplara karışan Ayşe C. de dün akşam gözaltına aldı. İfadesi alınan Ayşe C. savcılık tarafından mahkemeye sevk edildi.

23.07.2018Magazin
Oyuncu Canan Hoşgör: Kahveme ilaç atıp paramı çaldılar

Oyuncu Canan Hoşgör: Kahveme ilaç atıp paramı çaldılar

875 bin TL'si giden oyuncu Canan Hoşgör 'Kahveme ilaç atıp paramı çaldılar' deyip, savcılığa başvurdu

22.07.2018Magazin
Sigortacıya evinin önünde infaz

Sigortacıya evinin önünde infaz

SAMSUN'da dün evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan sigortacı Erkan Yaşar (30), kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

18.07.2018Gündem
Raylarda sönen hayatlar

Raylarda sönen hayatlar

Tren kazasında hayatını kaybedenler: Ersen Gül, Serhat Şahin, Melek Tuna, Ayşe Başaran, Ergün Kerpiç, Hakan Sel, Oğuz Arda Sel, Özgenur Dikmen, Gülce Dikmen, Sena Köse, İrfan Kurt, Mavinur Tiflizden, Bahar Koçman, Yağmur Laçin, Özcan Cesur, Derya Kurtuluş, Beren Kurtuluş, Emel Duman, Bihter Bilgin, Ömer Alperen Can, Seyfi Erbil, Zübeyde Seven, Gani Kartal ve Rubize Kartal. İşte onlardan geriye kalan acı ve gözyaşı:

9.07.2018Gündem
Bu kez sigorta aracıları dolandırıcıların kurbanı

'Bu kez sigorta aracıları dolandırıcıların kurbanı'

Son yıllarda giderek artan dolandırıcılık ve sahtekarlık olayları sigorta sektöründe de görülmeye başlandı. Olaylardan en fazla etkilenenler ise sigorta aracıları oluyor.

9.07.2018Ekonomi
Ünlü oyuncuya arkadaş şoku 200 bin dolar ‘sır’ oldu

Ünlü oyuncuya arkadaş şoku! 200 bin dolar ‘sır’ oldu

Oyuncu Canan Hoşgör, ertesi gün bankaya yatırmayı düşündüğü 200 bin dolarla sigortacı arkadaşına yatıya gitti. Sabah parayı bulamayan Hoşgör, sigortacı arkadaşı hakkında şikâyetçi oldu

5.07.2018Gündem
Sakarya MHP milletvekili adayları kimdir 2018 MHP Sakarya adayları

Sakarya MHP milletvekili adayları kimdir? 2018 MHP Sakarya adayları

Yaklaşık 800 bin kişinin ikamet ettiği Sakarya'da MHP milletvekili adayları araştırılmaya devam ediliyor. Türkiye'nin nüfus yoğunluğu sıralamasında orta sıralarda yer alan Sakarya, 2018 seçimlerinde TBMM'ye 7 milletvekili adayı çıkaracak. Peki, MHP Sakarya Milletvekili adayları kimlerden oluşuyor? İşte, 2018 MHP Sakarya adayları ve detaylı bilgiler

22.06.2018Gündem
MHP Ordu Milletvekili Adayları kimler 2018 MHP Ordu Adayları

MHP Ordu Milletvekili Adayları kimler? 2018 MHP Ordu Adayları

27. Dönem Milletvekili seçimi için adaylar araştırılmaya devam ediliyor. 2018 Ordu MHP milletvekili adayları arasında kimlerin yer aldığını merak eden bölge halkı, konuyla ilgili sorgulamalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Ordu'da, öğretmen, işadamı, doktor gibi birçok meslek dalından aday çıkaran MHP, toplam 6 adayın ismini YSK'ya bildirdi. Peki, 2018 MHP Ordu adayları kimler oldu? İşte, Ordu vekil aday listesi

22.06.2018Gündem
Kırklareli MHP Milletvekili Adayları kimler 2018 MHP Kırklareli Adayları

Kırklareli MHP Milletvekili Adayları kimler? 2018 MHP Kırklareli Adayları

Kırklareli MHP Milletvekili adayları, yöre halkı tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Aday adayları arasından parti merkezinin de aldığı karar doğrultusunda belirlenen 3 isim, Kırklareli'deki milletvekili adaylarını sorgulayan vatandaşların araştırdığı husus oldu. Peki, 2018 MHP Kırklareli Milletvekili Adayları arasında kimler yer alıyor? İşte, o isimler ve meslek dalları hakkında bilgiler

22.06.2018Gündem
Saadet Partisinin adayları belli oldu

Saadet Partisi'nin adayları belli oldu

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu; "Kendi adaylarımızı kendi listemizden gösterdik. CHP listesi ile ilgili bir çalışmamız olmadı" dedi.

21.05.2018Gündem
Son dakika... MHPnin aday listesi belli oldu

Son dakika... MHP'nin aday listesi belli oldu

MHP'nin 27. dönem milletvekilliği aday listesi netleşti. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu. MHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural ile anayasa ve uyum çalışmalarında yer alan Mehmet Parsak'ın listede yer almaması dikkat çekti.  Aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22'si yeniden aday olarak yer aldı.

17.05.2018Gündem
Göller Yöresinin kuşlarını foto safariyle görüntülediler

Göller Yöresi'nin kuşlarını foto safariyle görüntülediler

Göller Yöresi'nin kalbi Burdur'da Dünya Göçmen Kuşlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Foto Safari"de 175 kuş türü fotoğraflandı. "Foto Safari"ye katılan kuş gözlemcilerinin kamuflaj için seçtikleri giysiler dikkati çekti.

16.05.2018Gündem
ATMde bununla karşılaşırsanız dikkat.... Sakın oradan ayrılmayın

ATM'de bununla karşılaşırsanız dikkat.... Sakın oradan ayrılmayın

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), POS kullanımı, ATM ve internette gerçekleştirilen işlemleri, dolandırıcılıklara karşı daha güvenli kılmak için dikkat edilmesi gerekenlere dikkat çekti

19.04.2018Ekonomi
BKMden kart kullanıcılarına uyarı

BKM'den kart kullanıcılarına uyarı

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), POS kullanımı, ATM ve internette gerçekleştirilen işlemleri, dolandırıcılıklara karşı daha güvenli kılmak için dikkat edilmesi gerekenlere dikkat çekti.

19.04.2018Ekonomi
BKMden kredi kartı kullananlar için önemli uyarı

BKM'den kredi kartı kullananlar için önemli uyarı

Türkiye'de banka veya kredi kartı kullanıcılarının sayısı her geçen yıl artıyor. Türkiye, “Nakitsiz Ödemeler Toplumu” hedefine doğru hızla ilerlerken, kart kullanıcıları da daha bilinçli ve daha güvenli ödeme yapmaya ihtiyaç duyuyor. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) bu kapsamda kartlı ödeme yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları paylaştı.

19.04.2018Teknoloji
Elektrikler ne zaman gelecek İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul elektrik kesintisi

İstanbul'da yaşayan vatandaşların merakla araştırdığı elektrikler ne zaman gelecek sorusu, elektrik dağıtım şirketlerinin verdiği bilgilere göre sorgulanmaya devam ediliyor. Peki İstanbul'da özellikle Güngören ve Güneşli taraflarında elektrik ne zaman gelecek? İşte, dağıtım şirketinin konuyla ilgili yaptığı duyuru

9.04.2018Gündem
Araç sahiplerine iyi haber Kaskoda yüzde 50 tasarruf

Araç sahiplerine iyi haber! Kaskoda yüzde 50 tasarruf

Muafiyetli kasko, bütçe aşımı nedeniyle kasko yaptırmaktan vazgeçen sürücülere yüzde 25-50 arasında tasarruf imkanı sağlıyor.

14.03.2018Ekonomi
Trafik sigortasında buna dikkat Değer kaybı tazminatında büyük oyun

Trafik sigortasında buna dikkat! Değer kaybı tazminatında büyük oyun

Trafik sigortası kapsamında onarım gören araçlar için ödenen değer kaybı tazminatı rant kapısı haline geldi. Vatandaştan vekalet alan aracı adı altında kişiler, tazminatın çoğunu kendilerine ayırıyor. Sigortacılar ise isyanda.

25.02.2018Ekonomi
Sigortacılara pazaryeri

Sigortacılara pazaryeri

Global girişimicilik ekosisteminin en sıcak alanlarından biri olan sigorta teknolojileri (insuretech) için yerli girişimciler de harekete geçti. Sigorta acenteleri ile müşterileri bir araya getiren online pazaryeri olarak kurulan Bi’Sigortacı, şu anda 520 acente ile hizmet veriyor.

3.01.2018Ekonomi
Dolandırıcıların bu yöntemlerine dikkat edin

Dolandırıcıların bu yöntemlerine dikkat edin!

Son yıllarda e-ticaret, sosyal medya ve mobil uygulama kullanımının yaygınlaşmasıyla bu alanlardaki dolandırıcılık vakalarında artış yaşanırken, uzmanlar, dolandırıcılık girişimlerine karşı vatandaşları uyarıyor.

17.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

İnşaatlarda zorunlu olacak

Meclis’te görüşmeleri süren Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile bina tamamlama sigortası zorunlu olacak. Teklifin yasalaşması halinde müteahhitler yapı ruhsatı almadan önce bina tamamlama sigortası yaptıracak, böylece vatandaşın mağduriyeti önlenecek.

19.11.2018

Vatandaşı kandırıp, sigorta tazminatını nasıl alıyorlar?

BU köşeden defalarca yazdım, ‘trafikte, aracı adı altındaki kişilere paranızı kaptırmayın’ diye. Yine yazacağım ama bu sefer okuyuculardan gelenleri, daha doğrusu okuyucuların başına gelenleri paylaşacağım. Önümüz bayram ve birçok kişi otomobiliyle seyahate çıkacak. Elbette başınıza bir şey gelmesin ama anlatılanlar da aklınızın bir köşesinde bulunsun. Okuyucuların isimleri bende saklı.

10.06.2018

Danıştay’dan sürücülere müjdeli haber

Danıştay, onarım gören araçlara ödenen değer kaybı tazminatındaki sınırlamayı, şimdilik kaldırdı.

4.03.2018

Değer kaybında büyük oyun

Trafik sigortası kapsamında onarım gören araçlar için ödenen değer kaybı tazminatı rant kapısı haline geldi. Vatandaştan vekalet alan aracı adı altındaki kişiler, tazminatın çoğunu kendilerine ayırıyor. Sigortacılar ise isyanda.

25.02.2018

Bina sigortası neden gündeme geldi?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın geçen hafta yaptığı açıklamayı şaşkınlıkla okudum.

21.01.2018

Kusurlu sürücü için tazminat yok

Yargıtay, kendi kusurundan dolayı kaza yapıp hayatını kaybeden sürücünün yakınlarına trafik sigortasından tazminat ödenmeyeceğine karar verdi. Gerekçe olarak da tazminat için vefat edenin üçüncü kişi olması gerektiğini gösterdi.

26.11.2017