MENÜ

Sigmar Gabriel

Sigmar Gabriel ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sigmar Gabriel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sigmar Gabriel haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.049 Sigmar Gabriel haberi bulunmuştur.

Sigmar Gabriel Haberleri

Gabriel’i de harcadılar

Gabriel’i de harcadılar

Politika acımasızdır... Politikacılar da öyle... İşte bunun en son örneklerine bugünlerde yine tanık olduk. Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile büyük koalisyon hükümetini sürdürme kararı alan Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) haftalardır Federal Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in görevinde kalıp kalmayacağı tartışılıyordu.

10.03.2018Avrupa
Yeni Alman Dışişleri Bakanı kimdir: Sözünü  sakınmayan bakan

Yeni Alman Dışişleri Bakanı kimdir: Sözünü sakınmayan bakan

Almanya’da Angela Merkel başbakanlığında kurulan yeni CDU/SPD hükümetinin bakanları açıklandı. Türkiye için önemli olan Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturacak Heiko Maas, daha önce Ankara’ya yönelik eleştirileriyle gündeme gelmişti. Maas, Almanya’daki Türkleri ise yakından tanıyan bir siyasetçi.

9.03.2018Dünya
SPDnin bakanları belli oldu

SPD'nin bakanları belli oldu

Almanya'da Sosyal Demokratlar yeni kabinede görev alacak bakanlarını açıkladı. Dışişleri Bakanlığına Adalet Bakanı Heiko Maas getirilirken Katarina Barley Adalet Bakanı, Olaf Scholz Maliye Bakanı olarak görev yapacak.

9.03.2018Dünya
SPD’nin bakanları belli oldu

SPD’nin bakanları belli oldu

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) yeni kabinede görev alacak bakanlarını açıkladı. Dışişleri Bakanlığına Adalet Bakanı Heiko Maas getirilirken Katarina Barley Adalet Bakanı, Olaf Scholz Maliye Bakanı olarak görev yapacak.

9.03.2018 Avrupa
Gabriel gidiyor Mass geliyor

Gabriel gidiyor Mass geliyor

ALMANYA’da bugün Angela Merkel’in CDU’su ile SPD’nin kurduğu büyük koalisyonun kabinesinin açıklanması bekleniyor.

8.03.2018Dünya
Son dakika... Der Spiegel duyurdu... Almanyada yeni dışişleri bakanı belli oldu

Son dakika... Der Spiegel duyurdu... Almanya'da yeni dışişleri bakanı belli oldu

Alman Der Spiegel haber portalı, Almanya'da Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in koltuğunu Alman Sosyal Demokrat Parti'den Heiko Maas'ın geleceğini duyurdu.

8.03.2018Dünya
‘Bu sabah telefonla aradılar. Yeni hükümette yokum’

‘Bu sabah telefonla aradılar. Yeni hükümette yokum’

Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, SPD’ye vekaleten genel başkanlık yapan Olaf Scholz ile Grup Başkanı Andrea Nahles’in bu sabah kendisini arayarak yeni hükümette görev alamayacağını bildirdiklerini açıkladı.

8.03.2018Dünya
Çavuşoğlu: “Gabriel, Türkiye’ye seyahat uyarısını gözden geçiriyor”

Çavuşoğlu: “Gabriel, Türkiye’ye seyahat uyarısını gözden geçiriyor”

Berlin Turizm Fuarı’na katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in Türkiye’ye seyahat uyarısını gözden geçirdiğini söyledi.

7.03.2018Dünya
Almanya’nın Dışişleri Bakanı kim olacak

Almanya’nın Dışişleri Bakanı kim olacak?

Almanya’da Sosyal Demokratların yeni hükümette görev yapacak altı bakanı hafta sonuna kadar belirlemesi bekleniyor. Dışişleri Bakanlığı görevine kimin getirileceği ise en çok tartışılan konular arasında.

7.03.2018Dünya
Çavuşoğlundan Almanyaya seyahat uyarısı

Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya 'seyahat' uyarısı

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Berlin’de bir araya geldi. Çavuşoğlu, görüşmeleri öncesinde ortak basın toplantısında, son aylarda kendisi ve mevkidaşı arasında başlayan diyalog ve yakın işbirliğinin ilişkilere yansıdığını ve bundan mutluluk duyduklarını söyledi. Çavuşoğlu, basın toplantısında özetle şu konulara değindi:

6.03.2018Gündem
Almanya Salih Müslimi iade edecek mi Alman Dışişleri Bakanı cevap verdi

Almanya Salih Müslim'i iade edecek mi? Alman Dışişleri Bakanı cevap verdi

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel Salih Müslim'in iade talebi hakkında konuştu. Eski PYD eşbaşkanı Salih Müslüm'le ilgili soruya cevap veren Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, "Türkiye'den sözlü nota aldık, bunu Adalet Bakanlığı'na ilettik. Bu konudaki kararı hukuk verecek" dedi.

6.03.2018Dünya
Çavuşoğlundan net mesaj: Peşini bırakmayacağız

Çavuşoğlu'ndan net mesaj: Peşini bırakmayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bu çabalarımız Çekya ya da Almanya ile sınırlı değildir. Salih Müslüm nereye giderse gitsin peşini bırakmayacağız” dedi.

5.03.2018Gündem
Türkiye parayı kesti... Belediye ve Alman Dışişleri olmasa iflas edecek

Türkiye parayı kesti... Belediye ve Alman Dışişleri olmasa iflas edecek

Türkiye’nin bu sene 23’üncü kez yapılacak Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali’ne iki yıldır teşvik vermediği ortaya çıktı. Festival yönetimi, destek kesildiği için programı küçültmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

3.03.2018Dünya
Rusyadan ABDye ateşkes çağrısı

Rusya'dan ABD'ye ateşkes çağrısı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile yaptığı telefon konuşmasında ABD'nin Suriye'deki koalisyonuna BM Güvenlik Konseyi'nin kararını yerine getirmesi çağrısında bulundu.

27.02.2018Dünya
İngiltereden Rusyaya Suriye çağrısı

İngiltere'den Rusya'ya "Suriye çağrısı"

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Suriye'de barış yolunda ilerlenmesinde Esed rejiminin engel oluşturduğunu belirterek, "Bu nedenle Rusya'yı, Esed rejimini müzakere masasına getirmek için bütün nüfuzunu kullanmaya ve Suriye halkının umutsuzca ihtiyaç duyduğu barış yolunda adımlar atmaya çağırıyorum." dedi.

26.02.2018Dünya
Almanyanın kararı Suudi Arabistanı kızdırdı

Almanya'nın kararı Suudi Arabistan'ı kızdırdı

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Bin Ahmed el-Cubeyr Almanya'nın Yemen'deki savaşa taraf olan ülkelere silah satmama kararı almasına ilişkin, "Sizin silahlarınıza ihtiyacımız yok. Onları başka yerden temin ederiz.” dedi.

23.02.2018Dünya
‘Koltuğa yapışmadım başkası da olabilir’

‘Koltuğa yapışmadım başkası da olabilir’

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in bu görevi yeni hükümette de sürdürmek için, Türkiye’de bir yıl tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen gazeteci Deniz Yücel olayını kullandığı iddialarına cevap verdi...

22.02.2018Dünya
Binali Yıldırımdan Leopard yanıtı

Binali Yıldırım'dan 'Leopard' yanıtı

Başbakan Binali Yıldırım, "Leopard 2" tipi Alman tanklarının Zeytin Dalı Harekatı'nda kullanılmasına ilişkin, "Gayet tabii ki kullanacağız, biz bunları bu günler için aldık. Ülkemize yapılan saldırılarda bu silahları kullanmayıp ne zaman kullanacağız." dedi.

18.02.2018Gündem
Almanya Dışişleri Bakanı Gabrielden Deniz Yücel açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel'den Deniz Yücel açıklaması

Münih Güvenlik Konferansında konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel dünyanın 2018 yılı başlangıcında tehlikeli bir uçurumun kenarında olduğunu söyledi ve uluslararası siyasette günümüzde en az bulunan ve ihtiyaç duyulan unsur öngörülebilirlik ve güvenilirlik dedi. Gabriel Alman gazeteci "Deniz Yücelin tutukluluğu ilişkilerin geliştirilmesi önünde çok önemli bir engeldi, fakat tek engel değildi." ifadelerini kullandı.

17.02.2018Dünya
‘Dostum Mevlüt’e teşekkür ediyorum’

‘Dostum Mevlüt’e teşekkür ediyorum’

54. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı kapsamında Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile bir araya gelen Çavuşoğlu, görüşmenin ardından mevkidaşıyla ortak basın açıklamasında bulundu.

17.02.2018Dünya
Bir yıl sonra

Bir yıl sonra

İSTANBUL’da 14 Şubat 2017’de gözaltına alınan, 27 Şubat’ta ‘örgüt propagandası yapmak’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlarından tutuklanarak Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ne konulan Alman Die Welt Gazetesi’nin Türkiye muhabiri Deniz Yücel’le ilgili iddianame tamamlandı. İddianameyi kabul eden mahkeme Deniz Yücel’in tahliyesine karar verdi. Yücel’in avukatı Veysel Ok, dün öğle saatlerinde Deniz Yücel ve eşi Dilek Mayatürk Yücel’in Silivri cezaevi önünde birbirlerine sarılmış fotoğrafını Twitter’dan paylaşıp tahliyeyi haber verdi. Deniz Yücel’in elinde, eşi Dilek Mayatürk Yücel’in “Aşkımızın ağacı” dediğini aktardığı bir demet maydanoz vardı. Yücel, özel uçakla dün akşam Almanya'ya döndü.

16.02.2018Gündem
Çelik’ten AB’ye takvim tepkisi: Çifte standart

Çelik’ten AB’ye takvim tepkisi: Çifte standart

AVRUPA Birliği Dönem Başkanı Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da, Birlik üyesi ülkelerin dışişleri bakanlarıyla gayriresmi nitelikli (GYMNICH) toplantıda bir araya gelen AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Batı Balkan ülkelerine üyelik için 2025 tarihinin verilmesine tepki gösterdi.

16.02.2018Dünya
Deniz Yücel serbest Özel uçakla Almanya’ya döndü

Deniz Yücel serbest! Özel uçakla Almanya’ya döndü

Alman “Die Welt” gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel serbest... Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Yücel'in tahliye edildi. Bu arada Yücel hakkında iddianame de düzenlendi. Hakkında "Örgüt propagandası yapmak" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından 4 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Yücel, mahkemenin iddianameyi kabulüyle tahliye edildi. Tahliye ile ilgili Almanya'dan ilk açıklama geldi. Alman Hükümet Sözcüsü Yardımcısı Ulrike Demmer, bugün başkent Berlin'de düzenlenen basın toplantısında, Yücel'in tahliye edilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Almanya Başbakanı Merkel ise "Deniz Yücel'in serbest bırakılmasından memnunum" ifadelerini kullandı. Deniz Yücel, tahliye işlemlerinin bitmesinin ardından özel uçakla Almanya'ya döndü.

16.02.2018Dünya
Merkel’le sansürsüz konuşacağız

Merkel’le sansürsüz konuşacağız

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Almanya Başbakanı Angela Merkel’le bugünkü görüşmesi öncesinde ilişkilerde yeni bir sayfa açma çağrısında bulundu.

14.02.2018Dünya
Başbakan Yıldırım: Merkel ile tüm konuları sansürsüz konuşacağım

Başbakan Yıldırım: Merkel ile tüm konuları sansürsüz konuşacağım

Başbakan Binali Yıldırım, yarın Berlin’de Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşecek. Görüşmede, bozulan ikili ilişkilerde yeni bir sayfa açılması hedefleniyor. Görüşme öncesi Alman televizyon kanalı ADR’ye konuşan Yıldırım, Şansölye Merkel’le tüm konuları ‘sansürsüz’ konuşacağını söyleyerek, Türkiye’de tutuklu bulunan Türk-Alman gazeteci Deniz Yücel’in serbest bırakılmasıyla ilgili olarak olumlu mesajlar verdi.

14.02.2018Dünya
6’sını harcadı, 7’ncisi geliyor

6’sını harcadı, 7’ncisi geliyor

En büyük rakibi Sosyal Demokrat Parti, peş peşe genel başkan değiştirirken, 2005 yılında CDU Genel Başkanı seçilen ve aynı yıl başbakanlık koltuğuna oturan Angela Merkel, yerini hep korudu. SPD’de ise aynı süre içinde altı lider değişti. Şimdi sıra yedincide.

14.02.2018Dünya
Alman basınından flaş iddia Anlaşmaya varıldı

Alman basınından flaş iddia! "Anlaşmaya varıldı"

Alman Bayerischer Rundfunk haber sitesi, Alman savunma şirketi Rheinmetall ile Türk firma arasında tank modernizasyonunun sağlanması için anlaşma yapıldığını iddia etti.

13.02.2018Dünya
Almanya’da siyaset toz duman oldu

Almanya’da siyaset toz duman oldu

Almanya’da üç partinin çarşamba günü anlaşmaya vardığı ‘büyük koalisyon’ umudu tehlikeye girdi. Önemli bakanlıkları rakiplerine kaptıran Merkel’e parti içinde tepkiler yükselirken, Dışişleri Bakanlığını kabul eden Martin Schulz baskılar yüzünden bakanlıktan vazgeçti.

10.02.2018Dünya
Almanya’da Dışişleri Bakanlığı krizi

Almanya’da Dışişleri Bakanlığı krizi

ALMANYA Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel yeni hükümette de aynı koltuğu korumayı umuyordu. Ancak Gabriel’in partisi SPD’nin lideri Martin Schulz’un söz konusu koltuk için adı geçti.

9.02.2018Dünya
‘Verilen sözlerin değeri yokmuş’

‘Verilen sözlerin değeri yokmuş’

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, kendisine bu bakanlığın bırakılmaması üzerine partisini topa tuttu. Gabriel, SPD’de ilişkilerin saygısız, verilen sözün ise hiçbir değeri olmadığını söyledi.

9.02.2018Dünya
Kulisler bunu konuşuyor: Dışişleri koltuğuna oturmayacak

Kulisler bunu konuşuyor: Dışişleri koltuğuna oturmayacak!

Almanya’da yeni kurulacak hükümette Dışişleri Bakanı olacağı açıklanan Martin Schulz’a baskı artıyor. Siyasi kulislerde SPD Genel Başkanlığı’nı bırakacağını söyleyen Schulz’un, Dışişleri Bakanlığı koltuğuna da hiç oturmayacağı ve siyasi kariyerinin sona ereceği söylentileri dolaşıyor.

9.02.2018Dünya
‘Verilen sözlerin hiçbir değeri yokmuş’

‘Verilen sözlerin hiçbir değeri yokmuş’

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, kendisine bu bakanlığın bırakılmaması üzerine partisini topa tuttu. Gabriel, SPD’de ilişkilerin saygısız, verilen sözün ise hiçbir değeri olmadığını söyledi.

9.02.2018Dünya
Eski genel başkan neden kızdı

Eski genel başkan neden kızdı?

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, yeni kurulacak koalisyon hükümetinde kendisine bakanlık verilmemesine tepki gösterdi. Gabriel, partisi Sosyal Demokrat Parti’nin yönetimini ‘saygısızlıkla’ itham etti.

9.02.2018Dünya
Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel partisini topa tuttu

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel partisini topa tuttu

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, yeni kurulacak koalisyon hükümetinde kendisine bakanlık verilmemesine tepki gösterdi. Gabriel, partisi Sosyal Demokrat Parti'nin yönetimini "saygısızlıkla" itham etti.

9.02.2018Dünya
Nahles, ‘solun Merkel’i olabilecek mi

Nahles, ‘solun Merkel’i olabilecek mi?

Alman basınında Merkel’in büyük koalisyon için verdiği ödünler ve SPD lideri Schulz’un koltuğu devredeceğini açıkladığı Nahles’e yönelik yorumlar öne çıkıyor.

8.02.2018Dünya
İsrail ve Almanya canlı yayında atıştı

İsrail ve Almanya 'canlı yayında' atıştı

Almanya Dışişleri Bakanı, İsrail ve Filistin ziyareti sırasında Netanyahu'ya iki devletli çözümün temel alınması gerektiğini söyledi. Gabriel ayrıca Kudüs'ün statüsü konusunda da Almanya'nın tavrını dile getirdi.

1.02.2018Dünya
Leopard krizi... Almanya modernizasyon kararını yeni hükümete bıraktı

Leopard krizi... Almanya modernizasyon kararını yeni hükümete bıraktı

TSK’nın Afrin operasyonunda Almanya’dan satın alınan Leopard tankları kullanmasına Alman muhalefetinden büyük tepki gelince Merkel hükümeti tankların modernizasyonu planını askıya aldı. Buna göre tanklarla ilgili karar için yeni hükümetin kurulması beklenecek. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da tanklarla ilgili komisyon toplantısının ertelendiğini ama bir askıya alma durumu olmadığını söyledi.

25.01.2018Dünya
Almanya Dışişleri Bakanlığı: “Türkiyenin güvenlik çıkarları da hesaba katılmalı”

Almanya Dışişleri Bakanlığı: “Türkiye'nin güvenlik çıkarları da hesaba katılmalı”

Almanya Dışişleri Bakanlığı Türkiye’nin “Zeytin Dalı Operasyonu” ile ilgili, “Türkiye’nin güvenlik çıkarları da hesaba katılmalı” açıklamasını yaptı. Öte yandan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel de, Türkiye'ye satılan tankların modernizasyonu konusundaki tartışmalar ve Alman medyasına yansıyan haberler konusunda, yeni hükümet kurulana kadar bu gibi kritik konularda karar alınmayacağını söyledi.

25.01.2018Dünya
Alman basınının Leopard iddiasına Bakandan yanıt geldi

Alman basınının Leopard iddiasına Bakan'dan yanıt geldi

Almanya'da yayımlanan Der Spiegel dergisi, Türkiye'nin Afrin operasyonu nedeniyle Alman hükümetinin TSK'nın elindeki Leopard tanklarının modernizasyonu projesini dondurduğunu iddia etti. Bakan Çavuşoğlu, 'Leopard tanklarıyla ilgili bir komisyon toplanacaktı. Bu komisyon toplantısı ertelendi. Askıya alma ya da iptal diye bir şey yok' diye konuştu.

25.01.2018Dünya
ABden Zeytin Dalı harekatı için ilk yorum

AB'den Zeytin Dalı harekatı için ilk yorum

Türkiye’nin Afrin'deki terör hedeflerine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk iki gününde ‘askeri operasyonlar konusunda yorum yapmadığı gerekçesiyle’ sessiz kalmayı tercih eden Avrupa Birliği sessizliğini üçüncü günde bozdu. Operasyon Brüksel’de bir araya gelen AB dışişleri bakanlarının gündemindeydi. Toplantı sonrasında basına konuşan AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, gelişmelerden çok endişeli olduğunu söyledi.

22.01.2018Dünya
Çavuşoğlu ve Gabriel telefonda görüştü

Çavuşoğlu ve Gabriel telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel ile telefonda görüştü.

22.01.2018Dünya
Tahran rest çekti

Tahran rest çekti

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’la nükleer anlaşmayı 4 ay daha uzatmasıyla birlikte bu süre sonunda talep ettiği değişiklikler olmazsa anlaşmadan çekileceğini açıklamasına Tahran çok sert tepki gösterdi. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, “Anlaşma yeniden müzakere edilemez. Hiçbir değişikliği kabul etmeyeceğiz” dedi.

13.01.2018Dünya
Türkiye de, Almanya da benim vatanım

Türkiye de, Almanya da benim vatanım

Alman Dışişleri Bakanı ve Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) eski Genel Başkanı Sigmar Gabriel’in muhafazakarlara, aşırı sağcılara ve sağ popülistlere bırakmamak için heimat (vatan) ile leitkultur (öncü kültür) gibi değerlerin açık bir şekilde tartışılmasını gündeme getirmesi üzerine göçmen kökenli insanların çoğu gibi ben de kendi kendime “Benim vatanım neresi?” diye sordum.

13.01.2018Dünya
Çavuşoğlu: YPG için Rusya, ABD yarışıyor

Çavuşoğlu: YPG için Rusya, ABD yarışıyor

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya’da Alman gazetecilere verdiği röportajda, Türkiye’de bu defaki olağanüstü hal (OHAL) uygulamasının uzatılmasının son olmasını beklediğini, Rusya ve ABD’nin terör örgütü YPG için rekabet halinde olduklarına işaret etti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’da hükümet kurulmasının ardından Başbakan Merkel’i davet etmek istediğini söyledi. Çavuşoğlu şöyle konuştu:

11.01.2018Dünya
AB Trumpa meydan okudu

AB Trump'a meydan okudu

Başkan Trump’ın bugün Tahran ile nükleer anlaşmanın kaderiyle ilgili karar vermesi beklenirken dün AB kanadı İran Dışişleri Bakanı Zarif ile yaptığı toplantının ardından Washington’a ‘İmzana sadık kal’ çağrısında bulundu.

11.01.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Meclis’i bombalamanın cezası nedir?

GAZETECİLERE, yazdıkları ne olursa olsun, “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezası verilirse, Meclis’i bombalayanlara, halka ateş açanlara ne ceza verilir?

18.02.2018

İtalya’ya bile kilosu 90 dolara hazır giyim ihracatı yapıyoruz

ORKA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, 2017’nin ekim ayı ortalarında Stuttgart (Almanya) Damat-Tween mağazası açılışı gündeme geldiğinde kararsızdı:

20.01.2018