MENÜ

Sigmar Gabriel

Sigmar Gabriel ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sigmar Gabriel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sigmar Gabriel haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.045 Sigmar Gabriel haberi bulunmuştur.

Sigmar Gabriel Haberleri

Almanya ile sular durulmuyor... Bir açıklama da Merkelin rakibinden geldi

Almanya ile sular durulmuyor... Bir açıklama da Merkel'in rakibinden geldi

Almanya'da Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) dünkü kongresinde genel başkanlığa ve başbakan adaylığına seçilen Martin Schulz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Angela Merkel ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

20.03.2017Dünya
İmtiyazlı ortaklık mı özel ilişki mi

İmtiyazlı ortaklık mı özel ilişki mi?

TÜRKİYE son dönemlerde Avrupa’dan ciddi bir biçimde uzaklaşmaya başladı.Tabii Avrupa da Türkiye’den...

20.03.2017Dünya
Krizi körüklemeye devam ediyorlar Almanya, Türkiyeye AB kapılarını kapattı

Krizi körüklemeye devam ediyorlar! Almanya, Türkiye'ye AB kapılarını kapattı

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) girme şansının daha önce hiç bugün olduğu kadar az olmadığını söyledi.

20.03.2017Dünya
Gabriel: Koyu bir  Türkiye dostuyum

Gabriel: Koyu bir Türkiye dostuyum

ALMAN haftalık “Der Spiegel” dergisine konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’ye AB’ye tam üyelik yerine imtiyazlı ortaklığı gündeme getirdi.

19.03.2017Dünya
‘Türkiye, AB’ye şimdi daha uzak’

‘Türkiye, AB’ye şimdi daha uzak’

ALMANYA Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’yle Almanya arasında yaşanan gerginliklerle ilgili Alman Der Spiegel dergisine konuştu.

18.03.2017Dünya
Merkelden Türkiyeyi kızdıracak Hollanda açıklaması

Merkel'den Türkiye'yi kızdıracak 'Hollanda' açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hollanda'daki genel seçimleri Başbakan Mark Rutte'nin liderliğindeki merkez sağ partisi VVD'nin kazanmasını memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

16.03.2017Dünya
Almanyada 13 bölgede sandık kurulacak

Almanya'da 13 bölgede sandık kurulacak

Almanya, Türkiye’de 16 Nisan’da yapılacak referandumda ülkede yaşyan bir milyon 400 bin seçmenin oy kullanmasına onay verdi.

15.03.2017Dünya
Avrupa’ya hiç yakışmıyor

Avrupa’ya hiç yakışmıyor

AVRUPA denince akla demokrasi gelir. Avrupa denince akla özgürlük gelir.

13.03.2017Dünya
Hollanda’yı uyardı: Bıçak kemiğe dayandı

Hollanda’yı uyardı: Bıçak kemiğe dayandı

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Berlin’de Alman Dışişleri Bakanlığı binasına 100 metre mesafedeki Titanic Otel’de vatandaşlarla buluştu. Bakan konuşmasının büyük bölümünü referanduma ayırırken Hollanda’da sert dille uyardı ve “Artık bıçak kemiğe dayandı” dedi.

12.03.2017Dünya
Erdoğandan NATOya füze sitemi

Erdoğan'dan NATO'ya füze sitemi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ekonomik ve askeri konularda çok olumlu bir görüşme yaptığını belirtirken, NATO’ya sitem etti. Rusya’dan hava savunma sistemleri (S-400’leri kastederek) satın alınması konunda görüşmeler yaptıklarını açıklayan Erdoğan, “NATO içinde bu imkânları yakalayamıyorsak, o zaman elbette başımızın çaresine bakmak durumundayız” dedi. Cumhurbaşkanı, Rusya ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilerin gündemle ilgili sorularına şu yanıtları verdi:

11.03.2017Gündem
Son dakika: Çavuşoğlu: Hak ettikleri karşılığı vereceğiz

Son dakika: Çavuşoğlu: Hak ettikleri karşılığı vereceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda'ya uçuş izninin iptal edilmesinin ardından havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, kararın skandal ve kabul edilemez olduğunu söylerken 'Bu adımın elbette bir karşılığı olacak' dedi.

11.03.2017Gündem
Şu anki yönetime söylemiyoruz

'Şu anki yönetime söylemiyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk bakanların Almanya’daki etkinliklerinin iptaline yönelik eleştirilerini Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’e yönelttiğini söylerken “Bakana, ‘Siz hayır tarafını tutuyorsunuz. Siz bizim içerideki referandumumuza taraf oluyorsunuz’ dedim. Tek tek söyledim” dedi. ‘Nazi benzetmesi’nin şu anki yönetime yönelik olmadığını belirten Çavuşoğlu, dün gazetecilerle yaptığı sohbette özetle şunları vurguladı:

9.03.2017Gündem
Çavuşoğlundan Hollanda açıklaması: Adam gibi rica ederse...

Çavuşoğlu'ndan 'Hollanda' açıklaması: Adam gibi rica ederse...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda'ya gerçekleştirmeyi planladığı ziyaretle ilgili konuştu. Çavuşoğlu, Hollanda'daki etkinlik için mevkidaşıyla görüşeceklerini belirterek, "Bugün haber bekliyorum Bert Koenders'tan. Kendisi bugün arayacak, ona göre de bugün kararımızı vereceğiz. Rica ederse 'Seçim sonrası gel' diye, adam gibi rica ederse yalnız, öyle şey yok baskıyı maskıyı kabul etmeyiz biz, seçim sonrası cuma ya da cumartesi günü gidebiliriz. Yok her şartta bizim için zor derse, bu cumartesi ben giderim. Gideceğim" dedi.

9.03.2017Dünya
Çavuşoğlu: Nazi benzetmesi kişiye değil, uygulamalara yönelik

Çavuşoğlu: Nazi benzetmesi kişiye değil, uygulamalara yönelik

Almanya'da temaslarda bulunan Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Almanya-Türkiye arasındaki gerilimi DW Türkçe'ye değerlendirdi. Bakan, Nazi benzetmesine yönelik de açıklama yaptı.

8.03.2017Dünya
Almanların Türkiye sevgisi feda edilemez

Almanların Türkiye sevgisi feda edilemez

TÜRSAB Yurtdışı Temsilcisi Hüseyin Baraner, Türkiye ile Almanya arasında yaşanan siyasi gerginliğin en çok turizme zarar verdiğini söyledi.

8.03.2017Ekonomi
Zaman sağduyu zamanı

Zaman sağduyu zamanı

Kızgınlık, öfke, tehdit, restleşme, hakaret, karşılıklı suçlama, kabadayılık...

8.03.2017Dünya
Çavuşoğlu ile Gabriel Berlinde görüşüyor

Çavuşoğlu ile Gabriel Berlin'de görüşüyor

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel bugün Berlin'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesi öncesi, "Bu görüşmeden fazla bir şey beklemeyin" mesajı verdi

8.03.2017Haber
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Almanyada flaş açıklamalar

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Almanya'da flaş açıklamalar

Ankara-Berlin ilişkilerinin 'toplantı' krizi nedeniyle gerilmesinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel bir araya geldi. Almanya'nın başkenti Berlin'deki görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü. İki bakan ayrı ayrı basın toplantısı düzenledi. Gabriel, Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerin "adım adım" düzeltilmesi için Çavuşoğlu ile görüş birliğine vardıklarını söyledi. Çavuşoğlu ise, "Gabriel iyi düşüncelerini ve temennilerini, Almanya’nın beklentilerini samimi bir şekilde söyledi. Dostum Gabriel’i Türkiye’de ağırlayacağız" dedi. Çavuşoğlu ayrıca, "Biz hiçbir zaman Almanya'daki seçilerde taraf tutmadık. Almanya da taraf tutmamalı. Herhangi bir 'hayır' veya 'evet'e meyil göstermemelidir. Biz hiç kimsenin seçimine, iç işine karışmıyoruz. Dostlarımızdan da beklentimiz budur" dedi.

8.03.2017Dünya
Alman bakanlardan AB’ye Türkiye uyarısı

Alman bakanlardan AB’ye Türkiye uyarısı

Türkiye’den bakanların Almanya’daki Türk seçmenlerle referandum toplantılarına yasak getirilmesine ilişkin gerilim sürerken dün Alman siyasetçilerden art arda açıklamalar geldi. Alman Dışişleri Bakanı Gabriel, Brüksel’de AB’ye “Türkiye’nin daha fazla doğuya sürüklenmemesi bizim ortak çıkarımıza” mesajı verdi. Savunma Bakanı Ursula von der Leyen de “Şimdi önemli olan gerilimi yatıştırmak. Ses tonunda objektif olmalıyız” dedi.

6.03.2017Dünya
Almanya Başbakanı Merkelden Türkiye açıklaması

Almanya Başbakanı Merkel'den 'Türkiye' açıklaması

Türk bakanların Almanya'da konuşma yapacağı etkinliklerin iptal edilmesine Türkiye sert tepki göstermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün "Sizin şu andaki uygulamalarınız geçmişteki Nazi uygulamalarından farklı değil, bunu böyle biliniz" dedi. Bugün ise Almanya Başbakanı Angela Merkel'den açıklama geldi. Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı 'Nazi' benzetmesinin mazereti olamayacağını savundu, iki ülke arasındaki üç konuya dikkat çekti.

6.03.2017Dünya
Alman Bakan Gabriel’den üç günde ikinci telefon

Alman Bakan Gabriel’den üç günde ikinci telefon

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geç saatlerde Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile bir telefon görüşmesi yaptı. Telefon görüşmesinin Gabriel’in talebi üzerine yapıldığı öğrenildi.

5.03.2017Gündem
Gabriel üçüncü kez baba oldu

Gabriel üçüncü kez baba oldu

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, üçüncü kez baba oldu. Gabriel, kızının dünyaya gelişini sosyal medya hesabından hesabından dünyaya duyurdu.

5.03.2017Dünya
Gabriel: Almanlar ve Türkler dosttur

Gabriel: Almanlar ve Türkler dosttur

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Bild am Sonntag gazetesinde yayınlanan makalesinde Türk-Alman dostluğuna vurgu yaptı.

5.03.2017Dünya
Hollanda Başbakanı Facebook’tan yazdı: İşbirliği istemiyoruz

Hollanda Başbakanı Facebook’tan yazdı: İşbirliği istemiyoruz

ALMAN Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel’in tutuklanması, ardından Almanya’da Türk bakanların katılacağı referandum etkinliklerinin iptalleriyle başlayan gerginlik devam ederken bir engelleme de Hollanda’dan geldi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Facebook hesabından Hollanda’da başka bir ülkenin seçim etkinliği yapmasını istemediklerini yazdı. BBC Türkçe’ye göre, Hollanda devlet televizyonu NOS, Hollanda hükümetinin, Türk yetkililerin 11 Mart’ta Rotterdam kentinde yapmayı planladığı “anayasa referandumu gösterisini istemediğini” açıkladı.

4.03.2017Dünya
Beyaz Saray’da görüşecekler

Beyaz Saray’da görüşecekler

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump ile görüşmek için Washington’a gidiyor.

4.03.2017Dünya
Toplantı krizi sonrası ilk telefon

Toplantı krizi sonrası ilk telefon

Almanya’nın, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin vatandaşlarla toplantılarına izin vermemesine Ankara’nın sert tepki göstermesinin ardından akşam saatlerinde Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu telefonla aradı.

3.03.2017Gündem
Türk Büyükelçi Alman  Dışişleri’ne davet edildi

Türk Büyükelçi Alman Dışişleri’ne davet edildi

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in talebi üzerine Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, dün Dışişleri Bakanlığı’na davet edildi.

28.02.2017Dünya
Türkiyede tutuklanan Deniz Yücelle ilgili Merkelden açıklama: Karar orantısız

Türkiye'de tutuklanan Deniz Yücel'le ilgili Merkel'den açıklama: Karar orantısız

Alman “Die Welt” gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel'in tutuklanmasına Almanya Başbakanı Angela Merkel de tepki gösterdi.

28.02.2017Dünya
Steinmeier, Türklere ve Türkiye’ye nasıl bakıyor

Steinmeier, Türklere ve Türkiye’ye nasıl bakıyor

GEÇEN yılın ortalarına doğru Almanya’nın Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, yeniden aday olmayacağını açıkladı.

13.02.2017Dünya
Almanyada bir dönem sona mı eriyor: Schulzlu Sosyal Demokratlar, Merkel’in Birlik Partilerini geride bıraktı

Almanya'da bir dönem sona mı eriyor: Schulzlu Sosyal Demokratlar, Merkel’in Birlik Partilerini geride bıraktı

Avrupa Parlamentosu eski Başkanı Martin Schulz’un Alman Sosyal Demokrat Parti’nin başbakan adayı olarak açıklanmasıyla hızla yükselişe geçen SPD, Başbakan Angela Merkel’in önderliğindeki Hristiyan Birlik partilerini (CDU/CSU) geride bıraktı.

6.02.2017Dünya
Gabriel ABD’ye gergin gitti mutlu döndü

Gabriel ABD’ye gergin gitti mutlu döndü

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Trump yönetimiyle ilk görüşmede, buzları eritmeye çalıştı. Gabriel, Trump’ın gümrük vergisi planlarına karşı uyarılarda bulundu.

4.02.2017Dünya
ABD-Almanya gerilimini bu görüşme çözebilir mi

ABD-Almanya gerilimini bu görüşme çözebilir mi

ABD Başkanı Trump, Meksika ve Çin’den sonra Almanya’yı hedef aldı. Trump’ın Almanya’yla sözlü savaşı şimdi uygulamaya koymasından korkuluyor. Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, apar topar ABD Dışişleri Bakanı’yla görüşmeye gitti.

2.02.2017Dünya
Martin Schulz seçimi kaybederse ne olur

Martin Schulz seçimi kaybederse ne olur?

SPD’yi ilk kez SPD’yi bu kadar canlı gördüm. Schulz başbakan adayı olarak, SPD’nin üzerindeki mahmurluğu atmış, yeniden özgüven vermiş. SPD, Schröder’den sonra ilk kez yeniden ümitlendi.

31.01.2017Dünya
Geçmişleri benzer Sosyal Demokratlar

Geçmişleri benzer Sosyal Demokratlar

ALMAN Sosyal Demokrat Partili (SPD) ünlü politikacılar deyince akla gelen ilk isimler..

30.01.2017Dünya
‘Bak Marie, ben burada çalışıyorum’

‘Bak Marie, ben burada çalışıyorum’

Almanya’da koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) lideri Sigmar Gabriel, parti liderliği ve başbakan adaylığından vazgeçtikten sonra rahatladı.

29.01.2017Dünya
‘Bak Marie, ben burada çalışıyorum’

‘Bak Marie, ben burada çalışıyorum’

Almanya’da koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) lideri Sigmar Gabriel, parti liderliği ve başbakan adaylığından vazgeçtikten sonra rahatladı.

29.01.2017Dünya
İlk gezisini Fransa’ya yaptı

İlk gezisini Fransa’ya yaptı

Almanya’nın yeni Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, ilk yurt dışı gezisini Fransa’ya yaptı.

29.01.2017Dünya
Siyaset kültürü dersi: ‘Önce SPD, sonra ben’

Siyaset kültürü dersi: ‘Önce SPD, sonra ben’

ALMANYA’da hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel, aldıkları yenilgilere rağmen koltuklarına yapışıp kalan ve bir türlü terk etmek istemeyen politikacılara tam bir siyaset kültürü dersi verdi.

28.01.2017Dünya
Almanya’nın yeni Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel oldu

Almanya’nın yeni Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel oldu

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, cumhurbaşkanı adayı olarak görevini bıraktı.

27.01.2017Dünya
Almanyanın yeni Dışişleri Bakanı Gabriel oldu

Almanyanın yeni Dışişleri Bakanı Gabriel oldu

Almanya’da cumhurbaşkanlığına aday gösterilen Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, görevi bıraktı. Yeni Dışişleri Bakanı, Ekonomi Bakanlığı görevini de yürüten Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel oldu.

27.01.2017Dünya
Sosyal Demokratlar’ın umudu Martin Schulz

Sosyal Demokratlar’ın umudu Martin Schulz

ALMANYA’da 24 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri’nin (CDU/CSU) yeniden başbakan adayı olan Başbakan Angela Merkel’e karşı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) kısa bir süre önce Avrupa Parlamentosu Başkanlığını bırakan Martin Schulz’u yarışa süreceği resmen ilan edildi.

27.01.2017Dünya
‘Çok umutluyuz Schulz’la kazanacağız’

‘Çok umutluyuz Schulz’la kazanacağız’

Avrupa Parlamentosu’nun eski Başkanı Martin Schulz’un, Almanya’da SPD’nin başbakan adayı olmasını Uyum Bakanı Aydan Özoğuz, Hürriyet’e değerlendirdi. Özoğuz, “Schulz’la kazanacağımızdan çok umutluyuz” dedi.

27.01.2017Dünya
Schulz, Merkel’i ne kadar zorlayacak

Schulz, Merkel’i ne kadar zorlayacak

Almanya’da eylül ayındaki genel seçimlerde Başbakan Merkel’in karşısına ciddi bir rakip çıktı. Avrupa Parlamentosu eski Başkanı Martin Schulz, Merkel’i zorlayacak.

26.01.2017Dünya
Martin Schulz Merkelin rakibi olacak

Martin Schulz Merkel'in rakibi olacak

Alman Sosyal Demokrat Partinin (SPD) 24 Eylül'de yapılacak genel seçimlerdeki başbakan adayı, eski Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz olacak.

24.01.2017Dünya

SPD’nin başbakanı adayı Schulz mu?

Almanya’da koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel, eylül ayında yapılacak seçimlerde partisinin başbakan adayı olmayacak. Gabriel, parti genel başkanlığını da bırakacak.

24.01.2017Dünya