MENÜ

Sığır Eti

Sığır Eti ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sığır Eti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sığır Eti haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 969 Sığır Eti haberi bulunmuştur.

Sığır Eti Haberleri

Rüyada et görmek ne anlama gelir Rüyada çiğ ve pişmiş et yemek tabiri

Rüyada et görmek ne anlama gelir? Rüyada çiğ ve pişmiş et yemek tabiri

Rüyada görülen simgeler insanların uyandığında çoğu zaman hafızasında yer etmiş oluyor ve gördükleri nesnelerin ne anlama geldiğini internette araştırıyorlar. Peki rüyada et görmek ne anlama geliyor? Rüyada çiğ ve pişmiş et yemenin tabiri nedir? İşte detaylar

18.12.2019Rüya Tabirleri
Afyonda sığır eti 22.25 liradan satıldı

Afyon'da sığır eti 22.25 liradan satıldı

Afyon'da sığır etinin kilogramı 20,25-22,25 liradan işlem gördü.

19.11.2019Ekonomi
Kırmızı et üretiminde büyüme stratejisi

Kırmızı et üretiminde "büyüme" stratejisi

Kırmızı et üretiminin artırılması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla hayvancılık işletme ölçeklerinin büyütülmesi ve uzmanlaşmanın sağlanmasına yönelik destek modelleri hayata geçirilecek.

17.11.2019Ekonomi
Kırmızı et üretim istatistikleri açıklandı

Kırmızı et üretim istatistikleri açıklandı

Toplam kırmızı et üretimi 2019 yılı üçüncü çeyrekte 443 bin 14 ton olarak tahmin edildi.

12.11.2019Ekonomi
Balık Burcu Diyeti

Balık Burcu Diyeti

Katı ve sıkıcı diyetlerden bunalan Balıklar için yüksek proteinli, düşük yağ ve şeker içeren diyetlerin daha faydalı olabileceğini düşünüyoruz.

11.09.2019Burçlar
Finlandiya’dan AB’ye dikkat çeken Brezilya önerisi

Finlandiya’dan AB’ye dikkat çeken Brezilya önerisi

Finlandiya, Amazon ormanlarındaki yangının yol açtığı tahribat nedeniyle Brezilya’dan sığır eti alımının yasaklanması önerisinde bulundu.

23.08.2019Dünya
Dernek ve vakıfların sığır eti ithalatı için istisnai düzenleme

Dernek ve vakıfların sığır eti ithalatı için "istisnai düzenleme"

Dernek ve vakıflar tarafından ticari amaç güdülmeksizin ithal edilecek sığır cinsi hayvanlara ait etlerin ithalatındaki kuralların Tarım ve Orman Bakanlığınca belirlenebilmesine yönelik istisnai düzenleme yapıldı.

10.08.2019Ekonomi
Kırmızı et üretimi açıklandı

Kırmızı et üretimi açıklandı

Kırmızı et üretimi, yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,1 azalışla 255 bin 455 ton oldu.

9.08.2019Ekonomi
Trump’ın vergi baskısı AB’yi etçi yapacak

Trump’ın vergi baskısı AB’yi etçi yapacak

ABD Başkanı Trump’ın, Avrupa’dan otomobillere gümrük vergisi uygulayacağı tehdidi, AB’yi daha fazla Amerikan sığır eti ithal etmeye zorladı. ABD ile AB arasında imzalanan sığır eti ithalatı sözleşmesiyle Avrupa, yılda ABD’den gümrüksüz 35 bin ton et satın alabilecek.

4.08.2019Avrupa
‘Kokusuz küçükbaş denge sağlar’

‘Kokusuz küçükbaş denge sağlar’

Türkiye’nin sahip olduğu doğal imkân ve zenginlikleriyle dünyadaki en şanslı ülkelerden biri olduğunu belirten İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, “Tarımsal işletmeler hâlâ küçük ve dağınık halde. Hayvancılıkta ölçek sorunu var. Et tüketimin yüzde 90’ı sığır eti. Küçükbaş hayvan tüketimi kokusundan dolayı çok azaldı. Bazı uygulamalarla bu etin kokusuz olması sağlanırsa denge küçükbaşa döndürülebilir” dedi.

13.06.2019Ekonomi
Hindistanda sığır eti taşıyan Müslümanları ölümüne darp ettiler

Hindistan'da "sığır eti" taşıyan Müslümanları ölümüne darp ettiler

Hindistan'da Müslüman olan biri kadın 3 kişinin "sığır eti taşıdıkları" iddiasıyla dayak yemesinin ardından, Hindistan polisi olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

25.05.2019Haber
Müslümanları ölümüne darp ettiler

Müslümanları ölümüne darp ettiler

Hindistan’da bir grup saldırgan, ’sığır eti taşıdıkları’ iddiası ile Müslüman olan biri kadın, 3 kişiyi ölümüne darp etti. Hindistan polisi olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı. Saldırganlardan 4’ü tutuklandı.

25.05.2019Dünya
Afrika mutfağına davetlisiniz

Afrika mutfağına davetlisiniz

Afrika Kıtası’nın çokkültürlü ve rengârenk yemek dünyası, Cumhurbaşkanlığı'nın himayesinde projelendirilen ‘Afrika Yemek Kültürü’ adlı kitapta toplandı. Kıtanın beş ana bölgesinden merak uyandıran lezzetler ve 58 yemek tarifi okuyanı mutfağa sokmaya aday...

22.05.2019Kitap Sanat
Kırmızı et üretim rakamları açıklandı

Kırmızı et üretim rakamları açıklandı

Kırmızı et üretimi, yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,5 düşüşle 211 bin 435 ton oldu.

10.05.2019Ekonomi
Ramazanda hazır yemek sektörünün umudu vardiyalı iş yerlerinde

Ramazanda hazır yemek sektörünün umudu vardiyalı iş yerlerinde

Ramazanın gelmesiyle hazır yemek sektöründe durgunluk beklenirken, yemek firmaları daha çok vardiyayla çalışan sektörlere iftar hizmeti vermeyi planlıyor

5.05.2019Ekonomi
Et ve Süt Kurumundan et satış duyurusu

Et ve Süt Kurumundan et satış duyurusu

Et ve Süt Kurumunca yarından itibaren Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) üyesi yemek şirketleri ve şarküteri üretimi yapan kırmızı et sanayi alanında fiilen faaliyet gösteren firmalara dondurulmuş çeyrek karkas sığır eti satışı yapılacağı bildirildi.

10.04.2019Ekonomi
Hindistanda inek eti sattığı iddia edilen Müslümana saldırı

Hindistan'da inek eti sattığı iddia edilen Müslüman'a saldırı

Hindistan'ın Assam eyaletinde inek eti sattığı iddia edilen bir Müslüman'ın, Hindu bir grubun saldırısına uğradığı bildirildi.

9.04.2019Dünya
Canlı hayvan ve hayvansal ürün fiyatları açıklandı

Canlı hayvan ve hayvansal ürün fiyatları açıklandı

Kültür sığır fiyatı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 21,5 artarak 7 bin 347 lira, melez sığır fiyatı yüzde 26,7 artışla 6 bin 1 lira oldu. Canlı hayvan değeri yüzde 24,1 artışla 146,2 milyar liraya ulaştı. Hayvansal ürün üretim değeri 79,1 milyar lira olarak gerçekleşti.

27.03.2019Ekonomi
Troya nedir Çanakkale Troya müzesi nerede

Troya nedir? Çanakkale Troya müzesi nerede?

Milattan önce 3000 yıllarına dayanan kalıntıları ile arkeoloji tarihi için son derece önemli bir yere sahip olan Troya Antik Kenti, son günlerde gündemdeki merkezler arasında yer almaya devam ediyor. Truva olarak da bilinen bölge, çağlar öncesi insanlarının tercih ettiği bölgeler arasında yer almıştır. Peki, 2014 yılında yapımına başlanan ve 2019 yılında 75 milyon lira maliyetle yenilenen Troya müzesi nerede yer alıyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

18.03.2019Gündem
Domuz tarafından ısırılan fitness fenomeninin kalçasının son hali

Domuz tarafından ısırılan fitness fenomeninin kalçasının son hali!

Dünyaca ünlü fitness fenomeni Michelle Lewin, Bahamalar'da fotoğraf çekimi esnasında bir anda plaja inen domuzların saldırısına uğradığı kalçasının son halini paylaştı.

20.02.2019Avrupa
Dünyaca ünlü fitness fenomenini kalçasından domuz ısırdı

Dünyaca ünlü fitness fenomenini kalçasından domuz ısırdı!

Dünyaca ünlü fitness fenomeni Michelle Lewin, Bahamalar'da fotoğraf çekimi esnasında bir anda plaja inen domuzların saldırısına uğradı.

14.02.2019Avrupa
Rusya Tarım Bakanından Türkiye açıklaması: Yılın ilk yarısında başlayacak

Rusya Tarım Bakanı'ndan Türkiye açıklaması: Yılın ilk yarısında başlayacak

Rusya Tarım Bakanı Dimitry Patruşev, bu yılın ilk yarısında Rusya'dan Türkiye'ye sığır eti ihracatına başlanacağını söyledi.

14.02.2019Ekonomi
Kırmızı et üretimi düşüşe geçti

Kırmızı et üretimi düşüşe geçti

Kırmızı et üretimi dördüncü çeyrekte yıllık yüzde 12.1 azaldı.

12.02.2019Ekonomi
Alkali Diyet Nedir Alkali - Asidik Besinler Nelerdir

Alkali Diyet Nedir? Alkali - Asidik Besinler Nelerdir?

Dönem dönem gündemde birçok popüler diyet vardı. Kimi yüksek proteini savunurken kimi yağ tüketimini artırmamızı önerdi. Atkins diyeti, İsveç diyeti, Dukan diyeti, aralıklı oruç diyeti, paleo diyeti popüler diyetlerin başında geliyordu. Fakat popüleritesini kaybetmeyen diyetlerden biriyse alkali diyeti oldu. Hala en çok merak edilen diyetlerden birisi. Peki nedir bu alkali diyet?

Gribe İyi Geliyor Diye Bilinenler Gerçekten Faydalı Mı

'Gribe İyi Geliyor' Diye Bilinenler Gerçekten Faydalı Mı?

Bağışıklık sistemi, hava koşullarından, stresli iş yaşamına kadar birçok faktörden olumsuz etkileniyor. Bağışıklık sisteminin zayıflaması ile meydana gelen grip, etkisini özellikle kış aylarında gösteriyor. Dahiliye Uzmanı Dr. Güzin Oğuz Yıldırım, bağışıklık sistemi ve grip hastalığı hakkında önemli bilgiler verdi.

Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olur

Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olur?

Kan grubuna göre beslenme şekli natüropat Peter J. D'Adamo tarafından bulunmuştur. Bu beslenme prensibinde yediğimiz yemeğin kan tipimize göre kimyasal olarak tepki gösterdiği belirtiliyor. Eğer kan grubumuza uygun bir beslenme şeklini uygularsak, vücudumuzun yemeği daha verimli bir şekilde hazmedeceği söyleniyor. Bu diyeti uygulayanların kilo vereceği, daha fazla enerjisinin olacağı ve hastalıklardan korunmanın kolaylaşacağı iddia ediliyor.

İthal ete 8 milyar ödendi

İthal ete 8 milyar ödendi

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in sorularına yanıt veren Et ve Süt Kurumu (ESK), ithal canlı hayvan ile karkas ve kemiksiz ete son 8 yılda, 7 milyar 919 milyon 549 bin lira ödendiğini açıkladı.

28.12.2018Ekonomi
Dopamin hangi yiyeceklerde var İşte dopamin içeren besinler

Dopamin hangi yiyeceklerde var? İşte dopamin içeren besinler

Dopamin hangi yiyecekler var sorusunun yanıtı vatandaşların araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Beynin hipotalamus bölgesinden salgılanan dopamin, tıpkı diğer bir nörotransmitter kimyasal olan serotonin gibi, mutluluk hissi vermesi ile bilinmektedir. Peki, dopamin hangi yiyeceklerde var? İşte dopamin içeren besinler.

10.12.2018Sağlık
Küresel gıda fiyatları kasımda düştü

Küresel gıda fiyatları kasımda düştü

FAO Gıda Fiyat Endeksi, kasımda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,5, bir önceki aya göre yüzde 1,3 azaldı.

6.12.2018Ekonomi
Kırmızı et üretimi arttı

Kırmızı et üretimi arttı

Türkiye'nin toplam kırmızı et üretimi, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,4 artışla 339 bin 379 ton olarak gerçekleşti.

12.11.2018Ekonomi
Bu Önerilerle Bağışıklığınızı Güçlendirin

Bu Önerilerle Bağışıklığınızı Güçlendirin!

Bağışıklık sistemini ayakta tutmak ve havaların soğumaya başlaması ile birlikte vücudunuzu korumaya almak tamamen sizin elinizde. İşin sırrı sağlıklı beslenmek. Yaz boyunca alınan kilolardan kurtulmak adına, bu aylarda farklı farklı diyetler aramaya başlanılıyor, oysaki diyet yerine sağlıklı beslenme üzerine araştırmalar yapılmalı ve organlar arınarak, sağlıklı beslenme üzerine emin adımlar atılmalı.

Kolajen Etkili 8 Besin Grubu

Kolajen Etkili 8 Besin Grubu

Kemik, kas, diş, deri, tendon bağlar, damarların yapısında bulunan kolajen, vücut dokularına güç ve esneklik kazandıran, vücutta en çok bulunan bir çeşit proteindir. Vücudumuz kolajen üretiminin bir bölümünü kendi yapar. Kalan bölüm için ise besinlerle desteklemek gerekir. Yaşın ilerlemesi ile üretimi azalan kolajenin üretimini bu besinlerle destekleyebilirsiniz.

AB, ABDyle et ithalatı müzakeresine hazırlanıyor

AB, ABD'yle et ithalatı müzakeresine hazırlanıyor

Avrupa Birliği (AB), ABD'yle sığır eti ithalatı konusunda yaşadığı anlaşmazlığı çözmek için müzakerelere başlamaya hazırlanıyor.

3.09.2018Ekonomi
Kırmızı et üretiminde artış

Kırmızı et üretiminde artış

Toplam kırmızı et üretimi ikinci çeyrekte 266 bin 330 ton olarak tahmin edildi.

13.08.2018Ekonomi
B vitamini hangi besinlerde bulunur

B vitamini hangi besinlerde bulunur?

B vitamini hangi besinlerde bulunur sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Vücudun ihtiyacı olan B vitaminini birçok besinle birlikte sağlayabilirsiniz. İşte B vitamininin bulunduğu besinler.

7.08.2018Sağlık
Havayollarında vegan tartışması

Havayollarında vegan tartışması

Dünyanın en büyük et üreticilerinden biri olan Yeni Zelanda’nın milli havayolunun ikram listesine giren etsiz hamburger, büyük tartışma başlattı. Vejetaryen veya vegansanız uçağa özel yemekler yükletebileceğinizi biliyor musunuz?

29.07.2018Seyahat
Çinko eksikliği nasıl giderilir

Çinko eksikliği nasıl giderilir?

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için, insanlar gerekli tüm mineral ve vitaminleri almalıdır. Hücre çoğalması ve büyümesi için gerekli olan çinko da insan sağlığı ve kaliteli bir yaşam için gerekli olan mineraller arasındadır. Bu nedenle çinko, her gün belli miktarda besinler aracılığıyla alınması gerekmektedir. Peki, çinko eksikliği nasıl giderilir? İşte, bulunduğu besinler ve çinko hakkında bazı bilgiler

27.07.2018Gündem
Türk tüketiciler deniz ürünlerinde güven arıyor

Türk tüketiciler deniz ürünlerinde güven arıyor

Norveç Deniz Ürünleri Konseyi tarafından dünya genelinde 25 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırma, tüketicilerin deniz ürünü satın alma kararlarında, ürünün güvenli ve sürdürülebilir olmasının etkisini en fazla dikkate alan ülkelerden biri de, Avrupa ülkeleri arasında ilk sırada yer alan Türkiye.

18.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

2020 Beslenmede Devrim

Bu yazımda beslenme trendlerinden bahsedeceğim ancak şu önemli konulardan başlamak isterim...

15.01.2020

Ne kadar et?

Et, yüksek protein gücü, demir zenginliği, kolajen yükü ve doğal yağ yapısı nedeniyle “faydalı besinler” listesinde üst sıralarda yer alıyor. Ne var ki, kırmızı etin gereğinden çok tüketiminin de bir hastalık davetçisi olduğu kesin!

24.12.2019

Ne kadar et!

Kırmızı etin sık ve gereğinden çok tüketiminin bir hastalık davetçisi olduğu kesin. Haftada 2 veya 3 porsiyondan fazla et yemekten kaçınmak bu nedenle önemli.

9.04.2019

Çöp şişi ve bulgur pilavı için gidilir ÇETİN USTA

Güngören’de düzgün bir kebapçı Çetin Usta. Ülkemiz koşullarına göre fiyat-kalite oranı makul. Aşçısı işinin ehli bir kebap ustası. Standart etlerle çalışıyor ama sonuç hayli başarılı.

30.03.2019

Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yemelisiniz?

Tıpkı cilt gibi, saçınızın durumu sağlığın dışa dönük bir işaretidir. Her bir saç telini oluşturan hücreler için, belli başlı besin maddelerinin düzenli olarak alınmasını gerektirir. Aşağıdaki vitamin ve minerallerin doğru miktarlarda tüketilmesi saçların parlak, güçlü olmasını ve daha hızlı uzamasını sağlar.

13.03.2019

5 soru 5 yanıt

Bugün sizden gelen 5 ayrı soruya yanıtlar hazırladık. Hazırsanız, buyurun...

18.01.2019

Kolajenine sahip cık

Kolajen bedenin mihenk taşı. Tıpkı kas ve kemikler gibi o da biz yaşlandıkça azalıyor. O azaldıkça da cilt, kas, eklem, kemik kısacası bedendeki hemen her türlü destek dokusu daha erken yaşlanıyor. İşte bu nedenle yaş 40’ı geçince “kolajenine sahip çık” gibi bir kampanyayı süratle devreye sokmak gerekiyor. En mühimi de kolajeni bol besinlere müracaat etmek. Peki hangi besinlerde daha çok kolajen var? Liste uzun. İlk 5 bence en önemlileri...

14.09.2018

Havayollarında vegan tartışması

Dünyanın en büyük et üreticilerinden biri olan Yeni Zelanda’nın milli havayolunun ikram listesine giren etsiz hamburger, büyük tartışma başlattı. Vejetaryen veya vegansanız uçağa özel yemekler yükletebileceğinizi biliyor musunuz?

29.07.2018