MENÜ

Sığınmacı

Sığınmacı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sığınmacı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.815 Sığınmacı haberi bulunmuştur.

Sığınmacı Haberleri

Bosna Hersekte kar yağışı can aldı

Bosna Hersek'te kar yağışı can aldı

Bosna Hersek'te, 2 gün süren yoğun kar yağışı nedeniyle bazı şehirlerde "doğal afet" ilan edilirken, buzlanma nedeniyle meydana gelen trafik kazaları ise can kaybına yol açtı.

16.12.2018Dünya
AB’ye çağrı: Teşvik edici olun

AB’ye çağrı: Teşvik edici olun

5. Reform Eylem Grubu (REG) Toplantısı’nın ardından yayımlanan ortak bildiride “Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerinin bir an evvel başlaması hem Avrupa Birliği (AB) hem de Türkiye’nin yararına olacaktır. Önümüzdeki süreçte, AB’nin çabalarımızı teşvik edici şekilde siyasi, mali ve teknik desteğini arttırmasını bekliyoruz” denildi.

12.12.2018Gündem
Frankfurt’un1 Numaralı karakolunda skandal

Frankfurt’un1 Numaralı karakolunda skandal

Frankfurt merkezdeki 1 no’lu karakolda görev yapan 5 polisin masalarında, çekmece, dolap ve evlerinde aramalar yapıldı. Bilgisayralarına ve cep telefonlarına el konuldu. Gerekçe ise aşırı sağcıların üye olduğu sosyal medya sitelerinde Hitler, gamalı haç, göçmen ve engelli insanlara hakaretler içeren neonazi paylaşımları...

11.12.2018Avrupa
Danimarka’da mültecilere yönelik sert yasalar protesto edildi

Danimarka’da mültecilere yönelik sert yasalar protesto edildi

Danimarka’nın başkenti Kopenhag ve ülkenin 2’nci büyük kenti Arhus’ta, mülteciler ve göçmenlere yönelik sert yasalar protesto edildi.

11.12.2018Avrupa
Avrupa ve ABDye: Medeniyet makyajı aktı

Avrupa ve ABD'ye: Medeniyet makyajı aktı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Buldukları her fırsatta Türkiye’nin demokrasisine, insan haklarına, özgürlüklerine laf edenler bugün kendi imtihanları ile baş başalar. Avrupa ve ABD için söylenecek söz, medeniyet makyajının aktığı ve altındaki gerçek yüzlerin ortaya çıkmaya başladığıdır” dedi. Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen ‘İnsanlığın Medeniyeti’ programında özetle şunları söyledi:

11.12.2018Gündem
Danimarkada mültecilere yönelik yasalara protesto

Danimarka'da mültecilere yönelik yasalara protesto

Danimarka'nın başkenti Kopenhag ve ülkenin 2'nci büyük kenti Arhus'ta, mülteciler ve göçmenlere yönelik sert yasalar protesto edildi.

11.12.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen 'İnsanlığın Medeniyeti Programı' ve 'İnsanlığa Umut: Türkiye' programında konuştu. Yerel seçimlerle ilgili uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kibir ve büyüklenme bataklığına düşen, erişilemeyen kişi durumuna gelen kimsenin AK Parti'de yeri yoktur" dedi.

10.12.2018Gündem
Suriyeli sığınmacıların eserleri Yenikapı’da

Suriyeli sığınmacıların eserleri Yenikapı’da

Türkiye'de yaşayan 12 Suriyeli sığınmacı 'Umudun Renkleri' projesi kapsamında profesyonel sanat eğitimi aldılar. Sığınmacıların eserleri 12 Aralık'a kadar İstanbul'daki Yenikapı Metro İstasyonu'nda sergilenecek.

7.12.2018Kitap Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Arjantin'deki G20 zirvesindeki temaslarının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan Doğu Akdeniz'de KKTC'nin haklarının emrivakilerle gaspedilmesine ve Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'nin güvenliğine tehdit oluşturan hiçbir yapıya izin verilmeyeceğinin altını çizdi.

1.12.2018Gündem
Alice Weidel’den çamur üstüne çamur

Alice Weidel’den çamur üstüne çamur

Federal Meclis olarak bilinen Alman Parlamentosu’nda bütçe görüşmeleri vardı geçen hafta. Başbakanlığın bütçesi görüşülürken kürsüye ilk çıkan konuşmacı, Almanya’da geçerli yasalara göre yurt dışından parti bağışı almak yasak olduğu halde, İsviçreli bir şirketten kendi seçim bölgesi için partisi adına 130 bin euro bağış aldığı ortaya çıkan sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) Meclis Grubu Eş Başkanı Alice Weidel’di. Weidel, Başbakan Angela Merkel’i ‘bölücü bir politika izlemekle’ suçladı.

26.11.2018Avrupa
Yine mi çifte vatandaşlık

Yine mi çifte vatandaşlık?

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in CDU genel başkanlığını bırakacağını açıklamasının hemen ardından partide koltuk kavgası başlatan üç aday da sığınmacı, göç ve uyum politikasını ön plana çıkararak ‘oy avcılığı’ yapıyor.

24.11.2018Avrupa
Son Dakika.. Dışişleri duyurdu: Türkiye ve ABden önemli İran kararı

Son Dakika.. Dışişleri duyurdu: Türkiye ve AB'den önemli İran kararı

Türkiye ve Avrupa Birliği (AB), yaptırımların kaldırılması sonucu İran’ın yararlanmakta olduğu ekonomik faydaların sürdürülmesinin önemi hususunda mutabık kaldı.

22.11.2018Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan vize serbestisi açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan vize serbestisi açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komiseri Johannes Hahn ile ortak basın toplantısı düzenledi.

22.11.2018Dünya
Muhteşem bir proje dedi... SGRSnin detaylarını anlattı

'Muhteşem bir proje' dedi... SGRS'nin detaylarını anlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "SGRS projesiyle sınır güvenlik alt yapımıza denizlerimizi de entegre ediyoruz. Bu da muhteşem bir projedir. Ege, Karadeniz ve Akdeniz. Üçü de artık gözetleme sahamızın içerisinde olacak." dedi.

21.11.2018Gündem
28 yaşında milli takım hocası oldu Afganistan...

28 yaşında milli takım hocası oldu! Afganistan...

Sığınmacı olarak ayrıldığı ülkesine milli takım oyuncusu olarak dönen Anoush Dastgir, Temmuz 2018'de henüz 28 yaşında Afganistan A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörlüğüne getirildi.

16.11.2018Futbol
Kanadaya iltica için başvuran ABD vatandaşlarının sayısı altı kat arttı

Kanada'ya iltica için başvuran ABD vatandaşlarının sayısı altı kat arttı

Kanada'ya iltica etmek için başvuruda bulunan ABD vatandaşlarının sayısında rekor sayıda artış yaşanıyor. Bu artışın arkasında Trump yönetiminin göçmen karşıtı politikasının etkisi olduğu belirtiliyor.

15.11.2018Dünya
Merkel için sonun  başlangıcı mı

Merkel için sonun başlangıcı mı?

Angela Merkel, tam 14 yıl önce tabanıyla yaşadığı zıtlık nedeniyle parti liderliğini bırakacağını açıklayan Başbakan Gerhard Schröder için “Sonun başlangıcı” yorumu yapmıştı. Schröder de geçen hafta Berlin’de “Merkel için sonunun başlangıcı başladı” dedi.

12.11.2018Avrupa
Tüm göçmenlerin tercihi AfD mi

Tüm göçmenlerin tercihi AfD mi?

Hessen’de 28 Ekim’de yapılan eyalet seçimlerinde CDU toplam oyların yüzde 27’sini, Yeşiller yüzde 19.8’ini, SPD yüzde 19.8’ini, FDP yüzde 7.5’ini ve Sol Parti de yüzde 6.3’ünü aldı. Sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) de yüzde 13.1’ini.

7.11.2018Avrupa
Yemendeki iç savaşın sembol ismi olan Emel yaşamını yitirdi

Yemen'deki iç savaşın sembol ismi olan 'Emel' yaşamını yitirdi

İç savaşın sürdüğü Yemen'de, açlığa bağlı sağlık durumunun kötüleşmesi nedeniyle kaldırıldığı hastanede zayıf düşmüş fotoğrafı yayılan 7 yaşındaki Emel Hüseyin hayatını kaybetti.

3.11.2018Dünya
Korkulara oynuyor

Korkulara oynuyor

6 Kasım Kongre ara seçimleri yaklaştıkça ABD Başkanı Trump, Orta Amerika’dan kuzeye yürüyen göçmen kafileleriyle ilgili seçmen endişelerini oya çevirmeyi umuyor. ABD güçlerinin sınırda taş atarlarsa göçmenlere ateşle yanıt verebileceğini söyleyen Trump, sığınma hakkı konusunda da kısıtlamalara gideceklerini belirtti.

2.11.2018Dünya
Seçmenler karar değiştirtti

Seçmenler karar değiştirtti

Almanya’da başbakanların üyesi oldukları partilerin genel başkanlığını da üstlenme gibi bir gelenek vardır. Nitekim Almanya’nın ilk Başbakanı Konrad Adenauer (1949-1963), aynı zamanda CDU’nun da genel başkanıydı.

31.10.2018Avrupa
Son dakika: Tarihi Suriye Zirvesi sonrası 4 liderden önemli açıklamalar

Son dakika: Tarihi Suriye Zirvesi sonrası 4 liderden önemli açıklamalar

İstanbul'daki tarihi zirve sona erdi. Dörtlü Suriye Zirvesi'nin ardından Erdoğan, Putin, Merkel ve Macron ortak basın toplantısı düzenledi.

27.10.2018Gündem
Suriyeli Rawdanur: Mülteci olarak doğmadım

Suriyeli Rawdanur: Mülteci olarak doğmadım

Göç ve mülteci konusunu işleyen Kartepe Zirvesi’nde Suriyeli Rawdanur mültecilik günlerini anlattı.

27.10.2018Gündem
Belçika’ya 9 ayda 3.075 çocuk geldi

Belçika’ya 9 ayda 3.075 çocuk geldi

Belçika’da mülteci adaylarının kabulü ve ağırlanması için çalışan federal şube (Fedasil), refakatsiz ve ailelerinden ayrı düşmüş mülteci çocukların oranında artış kaydedildiğini açıkladı.

26.10.2018Avrupa
Özgürlük gösterilerinden kin ve nefret gösterilerine

Özgürlük gösterilerinden kin ve nefret gösterilerine

Eski Doğu Almanya olarak bilinen Demokratik Almanya Cumhuriyeti (DDR), 7 Ekim 1949’da Sovyetler Birliği’nin (SSCB) işgalindeki bölgede kuruldu.

22.10.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Kaşıkçı cinayeti ve Libya'da gelişmeler

Geçen hafta Türk kamuoyunun dikkatleri yine Suudi gazeteci Kaşıkçı cinayeti üzerinde toplanmıştı.

20.11.2018

Göç, mutfak ve İzmir

Göç sadece çağımızın değil, tüm çağların gerçeği. Binlerce yıldır insanlar sürekli yer değiştiriyor. Hatta Amerika başta olmak üzere pek çok ülke göçlerle kuruldu.

2.11.2018

İstanbul Suriye zirvesi

Suriye konusundaki 4’lü Zirve geçen Cumartesi günü İstanbul’da toplandı. Toplantıya Astana süreci içinde zaten işbirliği yapan Türkiye ve Rusya yanında 2 önemli Avrupa ülkesi Almanya ve Fransa katıldı.

29.10.2018

Türkiye'yi ilgilendiren dış politika gelişmeleri

Cemal Kaşıkçı olayı geçen hafta da dış politika konusunda Türkiye’de ve Dünya’da bütün dikkatleri toplamaya devam etti. Aradan geçen 15 günden sonra Riyad gazeteci Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürüldüğünü kabul etti.

22.10.2018