MENÜ

Sigara

Sigara ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sigara haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 39.246 Sigara haberi bulunmuştur.

Sigara, günümüzde yaygın olarak tütünün kağıda sarılmasıyla yapılarak kullanılan bu içeceğin M.S ve 18. yüzyılda Avrupa'ya İspanya yoluyla Amerika Kıtası'ndan geldiği sanılmaktadır. İlk yıllarda tütün yaprağına daha sonra da ince kağıda sarılarak içilmeye başlanmıştır. Bizet'nin operası Carmen 1830'ların İspanya'sını anlatır ve oyunun kahramanı Carmen başlarda bir sigara fabrikası işçisidir. Fransa'da ilk sigara fabrikası Fransız devlet tekel şirketi tarafından 1845'de kurulmuştur.

Sigara Haberleri

Polip nedir Midede polip nedir

Polip nedir? Midede polip nedir?

Mide polipleri sıklıkla değişik nedenlerle yapılan gastroskopik işlemler sırasında rastlantısal olarak saptanan türlerdir. Peki, midede polip nedir? İşte, polipler hakkında merak edilen bazı detaylar

15.11.2018Sağlık
İzmirin kurumlar vergisi rekortmeni Petkim

İzmir'in kurumlar vergisi rekortmeni Petkim

İzmir'in kurumlar vergisi rekortmeni Petkim

14.11.2018Ekonomi
Raynaud hastalığı nedir Raynaud hastalığı hakkında merak edilenler

Raynaud hastalığı nedir? Raynaud hastalığı hakkında merak edilenler

Raynaud hastalığı nöbetler halinde kendisini gösterse de yapılan muayenede bulgular tamamen normal bulunabilir. Deri ve tırnak atrofileri, distal falankstaki kılların dökülmesi, aydınlatıcıdır. Bazı Raynaud hastalığı vakalarında ülser veya nedbeler, pigmentasyon veya devamlı bir renk değişikliği bulunabilir. İşte, Raynaud hastalığı hakkında detaylar

14.11.2018Gündem
Sigaradan çıkan yangında yaşamını yitirdi

Sigaradan çıkan yangında yaşamını yitirdi

BARTIN'da, yalnız yaşayan Muammer Kazmacı (66), köy konağında sigaradan çıkan yangında, hayatını kaybetti.

13.11.2018Gündem
Cono Aşiretinin şifresi çözüldü

'Cono Aşireti'nin şifresi çözüldü

Adana'da kandırdıkları 75 kişiyi yağmaladıkları öne sürülen "Cono Aşireti" olarak bilinen grubun üyesi 30'u tutuklu 51 şüpheli hakkında 15 yıldan 375 yıla kadar değişen hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi. İddianamede, şüphelilerin telefon görüşmelerinde kendi aralarında kullandıkları özel kelimeler ve anlamlarına yer verildi

12.11.2018Gündem
Oumuamua’yı Dünya’ya kim yolladı ve gönderenler hâlâ hayatta mı

Oumuamua’yı Dünya’ya kim yolladı ve gönderenler hâlâ hayatta mı?

Yıllardır uzaylıların gelip bizi bu yalan dünyadan kurtarmasını bekledik! Eğer Harvard’lı iki bilim insanının tezi doğruysa, bu beklentimiz en sonunda gerçekleşiyor demektir...

10.11.2018Hürriyet Pazar
İstanbul Maratonu’na katılanlara sağlık önerileri

İstanbul Maratonu’na katılanlara sağlık önerileri

Vodafone İstanbul Maratonu yarın(pazar günü) koşulacak. Profesyonel ve amatör binlerce koşucunun katılacağı maratondan önce ve sonra sağlık sorunları ve sakatlıklar yaşamamak için bazı önlemler almak gerekiyor.

9.11.2018Gündem
Son dakika: Bakanlık duyurdu: 17 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: Bakanlık duyurdu: 17 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığınca, yurt içinde ve yurt dışında 2-8 Kasım'da düzenlenen operasyonlarda 17 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

9.11.2018Gündem
Hamilelik belirtileri ne zaman başlar Gebelikte ilk belirtiler

Hamilelik belirtileri ne zaman başlar? Gebelikte ilk belirtiler

Hamile olduğundan şüphelenen pek çok kadın, hamilelikte ilk belirtilerin ne zaman başladığını merak ediyor. Hamile kaldığınızda vücudunuz bazı erken uyarılar vermeye başlayabilir. Bu uyarıların neler olduğunu merak eden kadınlar da konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, hamilelik belirtileri ne zaman başlar?

9.11.2018Sağlık
Eşi ve çocukları tarafından vahşice öldürüldü Kan donduran detay

Eşi ve çocukları tarafından vahşice öldürüldü! Kan donduran detay

İzmir’de, bir iş adamının öldürülmesi ve ardından yakılması olayına ilişkin davada hakim karşısına çıkan ölen kişinin oğlu, yanlarında kazma kürek gibi aletler olmadığı için babasının cesedinin içinde bulunduğu aracı yakmaya karar verdiklerini söyledi. Korkunç olayda ölen Cihat Murat Öğüt’ün çocukları, babasının cesedinin içerisinde bulunduğu aracı araçta bulunan kolonya ile yaktıklarını anlattı.

9.11.2018Gündem
Son dakika... Bakan duyurdu: 14 milyon ürünün Türkiyeye girişi engellendi

Son dakika... Bakan duyurdu: 14 milyon ürünün Türkiye'ye girişi engellendi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 14 milyon ürünün Türkiye'ye girişi engellendi açıklamasında bulundu.

9.11.2018Ekonomi
Almanya’nın ‘Ebu Garip’i yargı önünde

Almanya’nın ‘Ebu Garip’i yargı önünde

Almanya’nın Burbach kentindeki mülteci yurdunda mültecilere ağır şekilde işkence yapan 30 güvenlik görevlisi yargı önüne çıktı.

8.11.2018Avrupa
Beyaz eşyada ÖTV indirimi ne zaman bitecek

Beyaz eşyada ÖTV indirimi ne zaman bitecek?

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, 6 başlıkta konuttan beyaz eşyaya, mobilyadan otomotive Katma Değer Vergisi (KDV) ve Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimlerini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Bu gelişmenin ardından ÖTV indiriminin ne zaman biteceği merak konusu oldu. Peki, beyaz eşyada ÖTV indirimi ne zaman bitecek?

8.11.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

O kapaktaki çıplak erkek bakın kimmiş...

Bizim mesleğin en yaratıcı, en muhalif, en kral isimlerinden Tuğrul Eryılmaz’ın hayatını ve gazetecilik anılarını anlattığı “68’li ve Gazeteci” adlı kitabı çıktı...

15.11.2018

Sigara paketiyle ilgili endişeler giderildi mi

SAĞLIKLA İlgili Bazı Kanun ve KHK’lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sağlık Komisyonu’ndan geçti. Bu yasa önerisi sigara ve tütün ürünleriyle ilgili düzenlemeler, cezaları içeriyor.

12.11.2018

Ani kardiyak ölüm

DÜNYADA ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alan kalp damar hastalıklarına artık ileri yaşlarda değil, çocuk ve gençlik çağlarında da sıkça rastlandığı bilinirken, kalp hastalıklarından biri olan ve kalbin normalden hızlı ya da yavaş çalışması olarak tanımlanan ‘aritmi’nin ani kardiyak ölümle sonuçlanabildiği, bu yüzden ‘ciddiye alınarak’ tedavi edilmesi gerektiği bildirildi.

11.11.2018