MENÜ

Sıfır Tolerans

Sıfır Tolerans ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sıfır Tolerans haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sıfır Tolerans haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 997 Sıfır Tolerans haberi bulunmuştur.

Sıfır Tolerans Haberleri

Kapkaç savaşçıları

Kapkaç savaşçıları

İstanbul'da kapkaçcılarla mücadele için kurulan "Kapkaç Timi" göreve başladı. Günde 30-40 olan kapkaç olayları, timin kuruluşundan sonra 9'a düştü

12.07.2001Gündem
Kadınlar internette zengin eş arıyor

Kadınlar internette zengin eş arıyor

Türkiye'nin internetteki çöpçatan sitesi üye sayısını her geçen gün arttırıyor. İşsiz kalınca, sevgilisi tarafından terkedilen Alper Çalış'ın kurduğu www.zenginkoca.com sitesine üye kadınların pek çoğu olgun, evi, arabası ve iyi bir işi olan eş aradığını belirtiyor. Siteye başvuruların yüzde 60'ı İstanbul'dan ve çalışan kesimden.

26.07.2001Gündem
Ne olacak bu Katolik Kilisesinin hali

Ne olacak bu Katolik Kilisesi'nin hali

Katolik Kilisesi'ni bunalıma sokan ahlak erozyonu sonunda Türkiye'ye de sıçradı. Geçen hafta Adana'daki Bebekli Kilise'de yaşanan olaylar, Katolik ruhanilerin geçirdiği evrensel krizin bir parçasını oluşturuyor.

8.06.2002Gündem
Kilise sübyancı rahiplere ‘‘merhamet’’ etti

Kilise sübyancı rahiplere ‘‘merhamet’’ etti

ABD'nin Dallas kentinde iki gün boyunca Katolik Kilisesi'ni derin bir şekilde sarsan ‘‘sübyancı rahipler’’ skandalını tartışan piskoposlar, sonuç olarak, sapık meslektaşlarına ‘‘merhametli’’ davranmayı tercih ettiler.

15.06.2002Dünya
Sarhoş pilotların uçuşu son anda engellendi

Sarhoş pilotların uçuşu son anda engellendi

''America West'' havayollarına ait, içinde 124 yolcu ve 3 kişilik mürettebat bulunan bir uçağı Miami'den Phoenix'e götürmeye hazırlanan 2 sarhoş pilot, kontrol görevlilerinin uyanıklığı sayesinde, uçak pistte kalkışa hazırlandığı sırada durduruldu.

2.07.2002Gündem
Watson: Türk parlamenterlerle Avrupa daha fazla temsil edilmiş olurdu

Watson: Türk parlamenterlerle Avrupa daha fazla temsil edilmiş olurdu

Avrupa Liberal Demokratlar lideri Graham Watson, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) genişleme konulu oturumu sırasında, Türk parlamenterlerin bulunmayışını eleştirdi.

19.11.2002Dünya
Büyükelçi Kretschmer: Herşey Türkiyeye bağlı

Büyükelçi Kretschmer: Herşey Türkiye'ye bağlı

AB Komisyonu Türkiye Temsilcisi Büyükelçi Hansjörg Kretschmer, Türkiye'nin üyeliğinin hem AB, hem de Türkiye'ye çok yarar sağlayacağını belirterek, ''Ancak Türkiye kurallara göre oyunu oynarsa bu olabilir'' dedi.

8.05.2003Gündem
Gül: Esas hedef katılım müzakerelerine başlamak

Gül: Esas hedef katılım müzakerelerine başlamak

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye-AB ilişkilerindeki en önemli hedeflerinin katılım müzakerelerine başlanması olduğunu söyledi.

9.05.2003Gündem
Erdoğan: AB değerlerini paylaşıyoruz

Erdoğan: AB değerlerini paylaşıyoruz

Almanya'da bulunan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin Batılılaşma çabalarının çok daha eski tarihlere dayandığını söyledi.

3.09.2003Gündem
Kayhan: 2004teki asıl tehlike popülizm

Kayhan: 2004'teki asıl tehlike popülizm

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Muharrem Kayhan, ''2004'te Türkiye'yi bekleyen asıl büyük tehlike popülizmdir'' dedi.

12.12.2003Ekonomi
Virgül nerede kullanılır, iki nokta nereye konur diye kitap yazdı, servete kavuştu

Virgül nerede kullanılır, iki nokta nereye konur diye kitap yazdı, servete kavuştu

İngiliz gazeteci yazar Lynne Truss (48) tüm çabasına karşın bir türlü çok satan bir kitap yazamamıştı. Ama İngilizce'deki noktalama işaretlerini ele aldığı son kitabı Eats, Shoots and Leaves kitap listelerini altüst etti.

2.01.2004Gündem
İşkence Türkiyede hala çok yaygın

'İşkence Türkiye'de hala çok yaygın'

Uluslararası İşkence Kurbanları Rehabilitasyon Konseyi yetkilisi Genefke, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "işkenceye sıfır tolerans" sözüne karşın Türkiye'de 2003 yılında işkence önceki yıllara kadar yaygın olduğunu, beş işkence tedavi merkezinde geçen yıl 924 kişinin tevadi gördüğünü öne sürdü.

21.01.2004Gündem
Rusya Çeçenistandaki Türklerin listesini verdi

Rusya Çeçenistan'daki Türklerin listesini verdi

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Rus tarafının görüşmelerde terör olaylarına karıştığı ileri sürülen bazı Türk vatandaşlarının listesini verdiğini ve bunu araştıracaklarını söyledi.

26.02.2004Dünya
Powellın mektubundaki polis seçime katılmış

Powell'ın mektubundaki polis seçime katılmış

ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'e yazdığı mektupta gündeme getirdiği, Birtan Altuntaş'ın 13 yıl önce, 15 Ocak 1991 işkenceye öldürülmesi olayında tam bir ‘arama komedisi’ yaşanıyor.

27.02.2004Gündem
Aksu: İşkenceye töleransımız yok

Aksu: İşkenceye töleransımız yok

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, AB'ye tam üyelik hedefine çerçevesinde hükümetin demokratikleşme ve insan hakları konularında pek çok düzenlemeyi hayata geçirdiğini belirterek, "Hükümetimiz, işkence ve kötü muameleye sıfır tolerans yaklaşımını benimsemiş ve bunu iç ve dış kamuoyuna deklare etmiştir" dedi.

29.02.2004Gündem
NATO askerine genelev yasağı

NATO askerine genelev yasağı

Beyaz kadın ticareti ve fuhuşu engellemek isteyen NATO, özellikle uzak ülkelerde görev yapan askerlerin genelevlere gitmesini yasaklıyor. ABD ve Norveç’in girişimiyle Nisan’da yürürlüğe girecek yasak, gece klüpleri ve striptiz barlarını da içerecek.

4.03.2004Dünya
Turistten korkmayın

Turistten korkmayın

Neden Van, İstanbul, İzmir gibi olmasın. Buralara turist gelmesini istiyoruz. Eşeğini sağlam kazığa bağla. Allah’a emanet ol. Şu gelecek, bu gelecek diye korkma, kendine güven.

10.03.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Maskaralık...

BİR de lafın Frenkçe'sini söylemiyorlar mı? İnsanın yakalarına yapışıp ‘‘Sen bizimle alay mı ediyorsun?’’ diye sorası geliyor: ‘‘İşkence konusunda sıfır tolerans’’ söz konusuymuş.

27.02.2004