MENÜ

Sıfır Tolerans

Sıfır Tolerans ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sıfır Tolerans haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sıfır Tolerans haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 998 Sıfır Tolerans haberi bulunmuştur.

Sıfır Tolerans Haberleri

Uyuşturucu savaşı

Uyuşturucu savaşı

Brezilya'da polisin uyuşturucu kaçakçılarıyla savaşı kızıştı. Rio de Janeiro'da sadece son bir haftada 18 kişi öldü.

13.03.2004Dünya
İnsan hakları ihlalleri azaldı

İnsan hakları ihlalleri azaldı

İnsan Hakları ihlallerinin ilk 6 aylık bilançosunu açıklayan İnsan Hakları Derneği, ihlallerde görülen düşüşün, "olumlu ancak geçici" diye değerlendirdi.Yılın ilk 6 ayında 692 kişiye işkence yapıldığı bildirildi

17.07.2004Gündem
İHD: 30 çeşit işkence uygulanıyor

İHD: 30 çeşit işkence uygulanıyor

İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Hüsnü Öndül, hükümetin, işkence olayında işkence yapanı, onun amirini, emniyet müdür yardımcısını ve emniyet müdürünü açığa almasını istediklerini ifade etti.

10.09.2004Gündem
Cezalar Avrupalı oluyor

Cezalar Avrupalı oluyor

Meclis'te yoğun mesai sürüyor. Türk Ceza Kanunu baştan sona değişiyor. 346 maddelik kanun tasarısının 94'ü kabul edildi.

15.09.2004Gündem
İşkence internetten şikayet edilecek

İşkence internetten şikayet edilecek

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Türkiye'de sistematik işkence olmadığını belirterek, “İşkence ve kötü muamele olgusu konusunda temel politikalarımız 'sıfır hoşgörü'dür” dedi.

16.09.2004 Gündem
Türkiyede 14 yılda 9 bin kişi işkence gördü

Türkiye'de 14 yılda 9 bin kişi işkence gördü

İnsan Hakları Derneği (İHD) ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı (THİV), Türkiye’de son 14 yılda toplam 9 bin 130 kişinin işkence gördüğünü rapor ediyor. Söz konusu kuruluşların raporlarında, koalisyon hükümetleri ve AKP iktidarı döneminde de işkencenin aralıksız sürdüğü öne sürülüyor.

20.09.2004Gündem
HRW: Türkiyede işkence sürüyor

HRW: Türkiye'de işkence sürüyor

Human Rights Watch (HRW-İnsan Hakları İzleme Komitesi), Türkiye’de alınan geniş kapsamlı yasal önlemlere rağmen polis memurlarının yetersiz "denetlenmesi" sonucu işkence ve kötu muamelenin devam ettiğini öne sürdü.

22.09.2004Gündem
İlerleme raporunda işkence gölgesi

İlerleme raporunda işkence gölgesi

AB Komisyonu’nun gelecek hafta açıklaması beklenen Türkiye İlerleme Raporu’nda,işkence ve yolsuzluk konularının ciddi bir sorun olarak gösterildiği iddia edildi.

1.10.2004Dünya
Hiçbir güvenlik kaygısı insan hakkını sınırlayamaz

Hiçbir güvenlik kaygısı insan hakkını sınırlayamaz

Başbakan Tayyip Erdoğan terör dahil hangi konu olursa olsun, insan haklarından taviz vermenin mümkün olamayacağını belirterek, ‘Hiçbir güvenlik kaygısı insan haklarını sınırlayamaz’ diye konuştu.

2.10.2004Gündem
İşkence gördüm asla taviz vermem

İşkence gördüm asla taviz vermem

AB’nin 6 Ekim’deki İlerleme Raporu arifesinde dış basın Başbakan Erdoğan röportajlarıyla dolup taşıyor. Son olarak Amerikan Newsweek Dergisi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı ‘Tak, tak’ başlığıyla ABD dışındaki baskılarında kapağına taşıdı.

3.10.2004Dünya
Başbakan ne işkencesi gördü

Başbakan ne işkencesi gördü?

Başbakan Recep T. Erdoğan işkence konusunda, Newsweek’e, “‘Bu konuda baştan beri ‘sıfır tolerans’ dedim. Neden? Çünkü onu gördüm ve yaşadım. İşkence insanlık dışı. Türkiye’de var olamaz” demiş. (Hürriyetim, 4 Ekim) Yüzde 1000 doğru söylemiş. Ama ben gazeteci olsam (!) Başbakan’a hemen şunu sorardım: “İşkenceyi nerede gördünüz ve yaşadınız?” Birileri Türkiye’nin gelecekteki başbakanına işkence mi yapmış, yoksa Erdoğan insanların işkence edilişine mi şahit olmuş?

4.10.2004Spor Arena
Erdoğan: Sessiz devrim yaptık

Erdoğan: Sessiz devrim yaptık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, Avrupa Birliği üyeliği yolunda son dönemece girmek istediğini söyledi.

6.10.2004Gündem
Baydemir: Kürt muhalefeti eylemsizliğe dönmeli

Baydemir: Kürt muhalefeti eylemsizliğe dönmeli

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kürt sorunu, demokratikleşme ve sivilleşme içeren bir diyalog sürecinin başlamak üzere olduğuna işaret ederek, bu sürece katkı için "Kürt muhalefet"in kayıtsız koşulsuz "eylemsizlik haline dönmesini, askeri operasyonların da durdurulmasını istedi.

20.10.2004Gündem
Bazı adliyelerimiz kahve köşesi gibi

Bazı adliyelerimiz kahve köşesi gibi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, işkenceye sıfır tolerans anlayışıyla hareket ettiklerini, Avrupa ülkelerine Türkiye’yi anlatmak için fellik fellik dolaştıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, İstanbul’dan özel Ata uçağı ile saat 12.55’te Antalya’ya daha sonra da helikopterle Alanya’ya gitti.

24.10.2004Gündem
Erdoğan: AB kültürel asimilasyon birliği değil

Erdoğan: AB kültürel asimilasyon birliği değil

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB'nin ne her meselenin anahtarı ne de bir karmaşanın adresi olmadığını belirterek, “AB, bir kültürel asimilasyon birliği olarak da telakki edilemez” dedi.

26.10.2004Gündem

Azınlık raporu çok tartışılacak

Açıklanması sırasında gerginlik yaşanan 'Azınlık Raporu'ndaki önerilerin yankıları daha uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Raporda, "Türkiyelilik" üst kimliğinin çatışmayı önleyebileceği belirtildi. Raporda, AB'ye girmeye hazırlanan Türkiye'de "Sevr korkusu"nun yersiz olduğu vurgulandı.

1.11.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Yarın mantığınızla oy kullanın

Yarın hepimiz oy kullanacağız. Hislerinizle veya kırgınlıklarınızla oy atmayın. Tam aksine, oyunuza sahip çıkın ve mantığınıza güvenip hareket edin. Hele “Benim tek oyum ne değiştirir” demeyin. Çok şey değiştirir.

27.03.2004

Yara hálá kapanmadı

TÜRKİYE gerçekten değişti... Kendi çocukluk yıllarımıza kadar gidecek değiliz. Bundan sekiz on sene önce bile, İnsan Hakları Derneği’nin bir temsilcisi, Bay Verheugen gibi bir yabancıya ‘Resmi bilgiler doğru değil. Türkiye’de işkence olayları hálá sistemli şekilde sürüyor’ mesajını verseydi, derhal ‘vatan haini’ ilan edilirdi.

11.09.2004

Yeşil alanlar market oluyor

BAKIRKÖY, Bahçelievler ve Zeytinburnu üçgeninde yaklaşık 650 bin kişi yaşıyor. Ancak bu bölgelerde çok sayıda hipermarket açıldı ya da açılmaya çalışılıyor. Hazine arazileri ve yeşil alanlar, imar hareketlerine kurban ediliyor.

23.09.2004