MENÜ

Sıfır Tolerans

Sıfır Tolerans ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sıfır Tolerans haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sıfır Tolerans haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 997 Sıfır Tolerans haberi bulunmuştur.

Sıfır Tolerans Haberleri

Trump yasağına ‘yüksek’ onay

Trump yasağına ‘yüksek’ onay

Başkan Trump’ın beş Müslüman ülke vatandaşlarının ABD’ye girişini engelleyen “seyahat yasağı”, Yüksek Mahkeme tarafından onandı. Kararın ardından protesto gösterileri düzenlendi. Demokratlar ve insan hakları gruplarından peş peşe tepki açıklamaları geldi. Trump ise “muazzam başarı” yorumunda bulundu.

26.06.2018Dünya
Trump yönetimine dava açan Guatemalalı anne Beata Mejíanın hikayesi

Trump yönetimine dava açan Guatemalalı anne Beata Mejía'nın hikayesi

ABD Başkanı Donald Trump, yurt içinden ve yurt dışından gelen tepkiler üzerine kaçak aileler ve çocuklarına yönelik "sıfır tolerans" politikasından vazgeçti. Henüz ailelerine kavuşamamış çocuklar için ise özel bir uygulama yok. 7 yaşındaki oğlundan iki kez ayrı kaldığını söyleyen Guatemalalı anne Beata Mejía, insan haklarına aykırı davranıldığı gerekçesiyle ABD yönetimine dava açtı.

26.06.2018Dünya
Çalışanlardan Trump manifestosu

Çalışanlardan Trump manifestosu

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Meksika sınırından 2 bin 300 çocuğu ailelerinden ayıran ‘sıfır tolerans’ politikası tüm dünyanın gündemine oturdu. Çocukların kafeslerdeki görüntüleri ve ağlama sesleri içeriden ve dışarıdan herkesin tepkisini çekti. Nihayet Trump, gelen tepkiler sonucunda çarşamba günü ebeveynlerle çocukları bir arada tutacak bir kararnameye imza attı. Trump’ın göçmen politikası ABD’de pek çok şirket çalışanı ve yöneticisi tarafından da eleştirildi. Son olarak 100’den fazla Microsoft çalışanı şirketlerinin ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Dairesi ile çalışmasına son vermesi için imza topladı.

ABD karıştı... Ağlama seslerini dinletti

ABD karıştı... Ağlama seslerini dinletti

Meclis üyesi Ted Lieu, ailelerinden ayrılan göçmen çocukların ağlama seslerini ABD kongresinde dinletti.

23.06.2018Dünya
Ve Trump imzaladı: Sıfır tolerans politikasındaki değişikliği imzaladı

Ve Trump imzaladı: "Sıfır tolerans" politikasındaki değişikliği imzaladı

ABD Başkanı Donald Trump, güney sınırından yasadışı yollarla ülkeye giren çocukların ebeveynlerinden ayrılmasına yol açan "sıfır tolerans" politikasında değişikliğe gitti. Kafes benzeri tutukevlerinde tutulan çocukların yürek burkan haberlerinin ardından gelen tepkiler üzerine geri adım atan Trump, bu çocukları ailelerinden ayırmamak için bir kararname imzalayacağını söyledi.

20.06.2018Dünya
Microsoft çalışanlarından ABDdeki göçmen karşıtı girişimlere eleştiri

Microsoft çalışanlarından ABD'deki göçmen karşıtı girişimlere eleştiri

ABD teknoloji şirketi Microsoft'un çalışanları, ülke yönetiminin yasa dışı göçmenlere karşı "sıfır tolerans" politikasına destek verdiği gerekçesiyle şirket idaresini eleştiren bir mektup yazdı.

20.06.2018Dünya
Skandalı savundu... Trumptan göç eleştirilerine yanıt

Skandalı savundu... Trump'tan göç eleştirilerine yanıt

Trump göç politikalarıyla ilgili çığ gibi büyüyen tepkilere Twitter'dan yanıt verdi.

20.06.2018Dünya
İsyan büyüyor Kaçmak zorunda kaldı...

İsyan büyüyor! Kaçmak zorunda kaldı...

ABD Başkanı Donald Trump'ın göçmenlerin çocuklarını ailelerinden ayırıp toplama kamplarına yerleştirmesine tepkiler sürüyor. Nazi kamplarına benzetilen 'telle çevrili' bölgelerde alıkonulan çocukların geleceği belirsiz. Uygulamayı savunan İç Güvenlik Bakanı Kirstjen Nielsen bir Meksika restoranında hiç beklemediği bir protestoya uğradı.

20.06.2018Dünya
Trump, tartışma yaratan görüntülerin ardından harekete geçti

Trump, tartışma yaratan görüntülerin ardından harekete geçti

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye kaçak olarak giren göçmenlerin tutulduğu kafeslerin görüntülerine gelen tepkiler üzerine Cumhuriyetçi milletvekilleri ile bir araya geleceğini duyurdu.

19.06.2018Dünya
Sınırdaki dramdan First Lady’ler de rahatsız

Sınırdaki dramdan First Lady’ler de rahatsız

Amerikan hükümetinin Meksika sınırında ülkeye kaçak girmeye çalışırken yakalanan mültecilerin çocuklarını ailelerinden ayırarak başka bir merkezde tutması uygulamasına karşı sesler yükselirken, First Lady’lerden de açıklamalar geldi.

18.06.2018Dünya
Donald Trump: ABD bir göçmen kampı olmayacak

Donald Trump: "ABD bir göçmen kampı olmayacak"

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye gelen yasa dışı göçmenler konusundaki sert tavrını sürdürerek, "ABD bir göçmen kampı olmayacak." dedi.

18.06.2018Dünya
ABD sınırında yaklaşık 2 bin çocuk ailesinden ayrı düştü

ABD sınırında yaklaşık 2 bin çocuk ailesinden ayrı düştü

ABD sınırındaki yasa dışı geçişlerde, 19 Nisan - 31 Mayıs tarihleri arasında yaklaşık 2 bin çocuğun ailelerinden ayrılmak zorunda kaldığı belirtildi.

16.06.2018Dünya
BM’den ABD’ye çağrı: Mülteci çocukları ailelerinden ayırma

BM’den ABD’ye çağrı: Mülteci çocukları ailelerinden ayırma

BİRLEŞMİŞ Milletler, ABD’ye güney sınırına gelen göçmen ya da mültecilerin çocuklarından ayrılması uygulamasından vazgeçilmesi çağrısı yaptı.

5.06.2018Dünya
Londra Belediye Başkanından hükümete PKK çağrısı

Londra Belediye Başkanı'ndan hükümete PKK çağrısı

İngiltere'nin başkenti Londra'nın Belediye Başkanı Sadık Han, İngiltere’de hükümetin terör örgütü PKK’nın yararlandığı yasal boşlukları gidermesi gerektiğini söyledi.

1.06.2018Dünya
Ramazanda reklamlar mercek altında

Ramazanda reklamlar "mercek" altında

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Reklam Kurulunun "aldatıcı ve yanıltıcı reklamlara" yönelik denetimlerinin ramazanda da etkin şekilde devam ettiğini belirterek, "Reklam Kurulunca yılın 5 aylık döneminde 164 dosyada firmalara 8,1 milyon lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi." dedi.

25.05.2018Ekonomi
Yeneroğlu: Alman hükümeti ‘sıfır tolerans’ göstermeli

Yeneroğlu: Alman hükümeti ‘sıfır tolerans’ göstermeli

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Ermannhausen şehrinde DİTİB’e bağlı Ermannhausen Camisi’ne saldıran terör örgütü PYD/PKK yandaşları, duvarlara tehdit içerikli yazılar yazdı.

23.05.2018Avrupa
Suriyeyi vuran ittifaka böyle çağrı yaptı İranı da vurun

Suriye'yi vuran ittifaka böyle çağrı yaptı! 'İran'ı da vurun'

İsrail merkezli Jerusalem Post, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Suriye'yi hedef alan ittifaka İran'a da benzer bir müdahale edilmesi çağrısında bulunduğunu yazdı.

15.04.2018Dünya
Bu kafayla mı

Bu kafayla mı?

Federal İçişleri, İmar ve Yurt Bakanı Horst Seehofer, daha göreve başlar başlamaz, “İslam Almanya’ya ait değildir” diyerek, toplumsal barışa da zarar verdi.

26.03.2018Avrupa
Suudi Arabistan ve ABD, İran’a karşı ittifakta anlaştı

Suudi Arabistan ve ABD, İran’a karşı ittifakta anlaştı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman’ı Beyaz Saray’da ağırladı. Suudi Arabistan ile ABD arasında 12.5 milyar dolarlık silah alımı sözleşmesi imzalanması ve İran ana gündem maddesini oluşturdu.

20.03.2018Dünya
Üzerine 17 bin daha koyup ilk otomobilini alsaydı bari

Üzerine 17 bin daha koyup ilk otomobilini alsaydı bari

Tarkan ve eşi, doğacak çocukları için Londra’daki Harrods mağazasından 17 bin liralık bebek arabası siparişi vermiş. Sizce bu kadar pahalı bebek arabası almak abartılı bir davranış mı, yoksa Tarkan için normal bir durum mu?

18.03.2018Magazin
RTÜKe inat... Hadisenin cesur kıyafeti

RTÜK'e inat... Hadise'nin cesur kıyafeti

Hadise, Bostancı Gösteri Merkezi’nde verdiği konserde sevenleriyle buluştu. Hadise'nin cesur kıyafeti ise geceye damga vurdu

18.03.2018Magazin
Erdoğan Diyarbakır’da konuştu “Et ile tırnak gibiyiz”

Erdoğan Diyarbakır’da konuştu! “Et ile tırnak gibiyiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır ile etle tırnak gibi olunduğunu belirterek, kentin uğradığı tüm sıkıntıları, maruz kaldığı tüm zulümleri geride bırakarak, aydınlık geleceğe doğru emin adımlarla ilerleyeceğini vurguladı.

17.03.2018Gündem
Anlamsız İslam tartışması

Anlamsız İslam tartışması

Almanya’da İslam ve Müslüman düşmanlığının arttığı, başta camiler olmak üzere Müslümanlara ve onlara ait kurum ile kuruluşlara dönük saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde “İslam’ın Almanya’ya ait olup olmadığı” tartışmaları yeniden gündeme yerleşti.

17.03.2018Avrupa
Klibi yayından kaldırılmıştı Bu kez montla kamera karşısına geçti

Klibi yayından kaldırılmıştı! Bu kez montla kamera karşısına geçti

Hadise'nin Fransız model Aurelien Muller ile kamera karşısına geçtiği "Sıfır Tolerans" şarkısının klibi müstehcen bulunduğu gerekçesi ile yasaklanmıştı.

15.03.2018Magazin
Klibi yayından kaldırılmıştı Bu kez montla kamera karşısına geçti

Klibi yayından kaldırılmıştı! Bu kez montla kamera karşısına geçti

Hadise'nin Fransız model Aurelien Muller'in rol aldığı Sıfır Tolerans şarkısının klibi müstehcen bulunduğu gerekçesi RTÜK'ten ceza almıştı. Hadise, yeni klibinde montla kamera karşısına geçti.

15.03.2018Magazin
Rus sporcu dopingli çıktı, bronz Türkiyeye geldi

Rus sporcu dopingli çıktı, bronz Türkiye'ye geldi

2017 Dünya Güreş Şampiyonası grekoromen stil 75 kiloda Rus sporcu Aleksandr Chekhirkin'de doping tespit edilmesi sonucu milli sporcu Fatih Cengiz bronz madalya elde etti.

28.02.2018Diğer
Barış teklifini reddetti

Barış teklifini reddetti

Hadise son albümündeki ‘Sıfır Tolerans’ şarkısına Fransız manken Aurelien Muller ile klip çekmişti.

28.01.2018Magazin
Hadise ve ablası Hülya Açıkgöz kavga mı etti İlk açıklama geldi

Hadise ve ablası Hülya Açıkgöz kavga mı etti? İlk açıklama geldi

Ünlü şarkıcı Hadise’nin son klibi ‘Sıfır Tolerans’ı çeken ablası Hülya Açıkgöz ile kavga ettiği iddia edildi. Çıkan haberlerin ardından Hadise sessizliğini bozdu.

24.01.2018Magazin
Hadiseden mi huylanmışlar yoksa yanındaki erkekten mi

Hadise'den mi huylanmışlar yoksa yanındaki erkekten mi?

RTÜK, Hadise’nin “Sıfır Tolerans” klibini yayınlayan televizyonlara reklam gelirinin yüzde 2’si kadar para cezası verdi. Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök RTÜK'ün ceza yağdırdığı klibi yazdı...

5.01.2018Magazin
Hadise isyan etti: Kadın yapınca erotik, erkek yapınca...

Hadise isyan etti: Kadın yapınca erotik, erkek yapınca...

RTÜK, müzik kanallarında yayınlanan Hadise’nin “Sıfır Tolerans” klibi nedeniyle; Power Türk, Dream Türk, Viva, Kral Pop kanallarına reklam gelirinin yüzde 2’si kadar para cezası verdi. Kanalın, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verildi.

4.01.2018Magazin
Acuna şok... 1 milyon liraya yakın para cezası geldi...

Acun'a şok... 1 milyon liraya yakın para cezası geldi...

RTÜK, 'Yetenek Sizsiniz' programında şort giyen 7-11 yaş aralığındaki çocuklar nedeniyle TV 8’e para cezası verdi. Kanalın, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verildi. RTÜK, Hadise'nin 'Sıfır tolerans' klibi nedeniyle de müzik kanallarına ceza kesti. Raporda ilginç ifadeler yer aldı...

3.01.2018Gündem
KİTler kadroya alınacak mı Taşerona kadro için son durum bilgisi

KİT'ler kadroya alınacak mı? Taşerona kadro için son durum bilgisi

Taşeronda KİT'lere kadro verilip verilmeyeceği merakla sorgulanmaya devam ediyor. Başbakan Yıldırım tarafından son yapılan açıklamalarda konunun henüz ele alınmadığı, ilerleyen günlerde net olarak ele alınacağı bilgileri ortaya çıkarken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun açıklamasında ise sınav hakkında bazı kurallar yer aldı. Peki, taşerona kadro sınavı nasıl yapılacak? İşte, KİT'lere kadro verilecek mi sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

19.12.2017Ekonomi
Hadise: İrem Derici’nin jestine bayıldım

Hadise: İrem Derici’nin jestine bayıldım

Şarkıcı Hadise kendi şarkısı 'Sıfır tolerans'ı, İrem Derici’nin seslendirerek sosyal medya hesabından paylaşmasıyla ilgili olarak, “İrem çok tatlı. Jestine bayıldım” dedi.

19.12.2017Magazin

Yazar Sonuçları

Hadise mücadelesinde tek başına mı?

Bu yazıyı yazarken Hadise’nin Sıfır Tolerans şarkısının klibine tekrar tekrar bakıyorum ve RTÜK’ün kararına hâlâ bir anlam veremiyorum.

5.01.2018

Hadise bu kavgayı 7 yıldır yapıyor

Hadise, Sıfır Tolerans klibine ‘erotik filmin bir tık altı diyen’ RTÜK’e, “Erkek popçular istediklerini yapıyor ses çıkmıyor, ben kadın olarak yapınca erotik sayılıyor, bunu kabul etmiyorum” dedi.

5.01.2018

Starlara hizmet için yaratılmışım

DMC'nin 12 yıldır genel müdürlüğünü yapan, Tarkan’dan Ajda Pekkan’a, Sezen Aksu’dan Demet Akalın’a kadar büyük starlarla çalışan Samsun Demir’le Türk pop müziğinin 2017 bilançosunu çıkardık... Sektörün yüzde 47'sini yöneten Samsun Demir, “Türk popu 90'lardan sonra ikinci büyük dönemini yaşıyor” dedi. Kendi adına kazanımını da “12 yılda 40 kilo aldım” diye açıkladı.

23.12.2017