MENÜ

Şiddet Haritası

Şiddet Haritası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şiddet Haritası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 395 Şiddet Haritası haberi bulunmuştur.

Şiddet Haritası Haberleri

İdamın yaşı

İdamın yaşı 

ERDAL Eren, 12 Eylül döneminde idam edilen gençlerden biri.

27.12.2015OkurTemsilcisi
Sağlam bir evlilik için...

Sağlam bir evlilik için...

Etrafınızda birçok çiftin boşanma kararı alması ya da kendi ailenizde yaşadığınız deneyimler, sizi evlilik kurumundan soğutmuş olabilir. Oysa her insan mutlu bir evlilik yapmanın, hayat boyu bir yastıkta yaşamanın hayalini kuruyor. Kolay olduğunu söylemiyoruz ama imkansız da değil…

24.12.2015Hayat
Engelli çocukların sorunları masaya yatırıldı

Engelli çocukların sorunları masaya yatırıldı

YÖRET, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Enstitüsü desteğiyle düzenlenen Genç Sesler projesi kapsamında engelli öğrencilerin sorunları masaya yatırıldı. Türkiye’de engelli çocukların çok büyük kısmının eğitim hakkından yararlanamadığına vurgu yapılan toplantıda, okullarda engelli çocuk istenmediği belirtilerek, “Okul öncesi eğitimden yararlanma çok daha az seviyelerde olup, engelli çocukların sadece yüzde 3’ünün okul  öncesi eğitimden yaralanabildiği tahmin ediliyor. Engelli çocukların ilkokula devam etme oranı artsa da liseye sadece yüzde 35’inin devam ettiği görülüyor. Ayrıca okula devam ve okulu bitirme oranları yine düşüyor. Engelli çocukların yüzde 62’sinin liseyi tamamlamadan eğitim sisteminden çıkıyor” denildi.

3.12.2015Eğitim
Kılıçdaroğlundan gündeme dair açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan gündeme dair açıklamalar

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Parti meclisi toplantısı öncesinde gündemdeki gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.

25.11.2015Gündem
Yargıda ciddi gerileme uyarısı

Yargıda ciddi gerileme uyarısı

AB Komisyonu’nun yarın yayımlayacağı İlerleme Raporu’nun son taslağı yargıda yaşanan olumsuzluklara da değiniyor. Özellikle güçler ayrılığına yönelik vurgu dikkat çekiyor. Raporda yargının görevlerini bağımsız ve tarafsız şekilde yapabileceği, yürütme ve yasamanın güçler ayrılığına tam saygı gösterdiği siyasi ve hukuki ortam yaratılması gerektiği vurgulandı.

8.11.2015Dünya
ABden seçim yorumları

AB'den seçim yorumları

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Seçim Gözlem Heyeti Başkanı Andreas Gross, 1 Kasım seçimlerini özetle şöyle değerlendirdi: Terör eylemlerinin yarattığı korku ortamı seçim sonuçlarının en büyük etkeni oldu. 1 Kasım adil bir seçim değildi. Seçimin en büyük kurbanı HDP. AKP, PKK’nın yanlışını akıllıca kullandı. Öte yandan Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk seçim sonuçları bağlamında Başbakan Davutoğlu’na bir mektup gönderdi. Mektupta zorlu güvenlik durumuna ve basına karşı artan kısıtlayıcı adımlara atıf yaparak, “toplumda güvenin inşası, hukuk devletinin ve temel hakların güçlendirilmesi ve muhalefete yönelik yapıcı yaklaşım için” tüm çabaların gösterileceğine güvendiğini belirtti.

3.11.2015Dünya
Her kız çocuğu sen yapabilirsin özgüveniyle yetiştirin

Her kız çocuğu 'sen yapabilirsin' özgüveniyle yetiştirin

Dünya Kız Çocukları Günü vesilesiyle Aydın Doğan Vakfı öncülüğünde düzenlenen ‘Eğitim Yoluyla Kız Çocukları’nın Güçlenmesi’ konferansında artık okul yapmanın bir adım ötesine geçerek özgüveni olan kızlar yetiştirmenin önemine dikkat çekildi. Hanzade Doğan Boyner, “Kızlara ‘Yalnız değilsiniz’ demek için bir araya geldik” dedi.

8.10.2015Gündem
Cengiz Çandar: İmralı sessizse mutabakat yoktur

Cengiz Çandar: 'İmralı sessizse mutabakat yoktur'

Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinin başındaki Harvard’ın Ortadoğu Çalışmaları Merkezi geçen hafta gazeteci-yazar Cengiz Çandar’ı ağırladı. ‘Türkiye ve Ortadoğu’yu anlamak ve yanlış anlamak’ başlıklı seminerde konuşan Çandar’a ilgi büyük oldu. Amerikalı akademisyenler Türkiye’de 7 Haziran seçiminden bugüne yaşanan dramatik değişimin kodlarını çözmek için Çandar’ı soru yağmuruna tuttu. Cengiz Çandar’la Harvard randevusunun ardından Cambridge’de buluştuk. Kürt meselesi üzerine yıllardır çalışan Çandar’a göre HDP’nin devre dışı kalmasını hükümet kadar PKK da istedi. Çandar, “Asıl sürpriz gelişmeler ise Washington-Kürtler hattında yaşanabilir” diyor.

14.09.2015Gündem
Kadınlar için küresel dayanışma

Kadınlar için küresel dayanışma

İZMİR’de, Türkiye, İngiltere, ABD, Almanya, Romanya, İtalya ile Sri Lanka’dan bilim insanlarının el ele vermesiyle, Gediz Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Merkezi kuruldu. Prof. Dr. Heaven Crawley gibi bu alandaki çalışmalarıyla dünya çapında tanınan isimlerin de yer aldığı uzmanlar, Türkiye’nin kanayan yarası kadına şiddet, aile içi şiddet ve cinsiyet eşitsizliği üzerine çalışmalara başladı.

1.09.2015Ege

Kadınlar için küresel dayanışma

İZMİR’de, Türkiye, İngiltere, ABD, Almanya, Romanya, İtalya ile Sri Lanka’dan bilim insanlarının el ele vermesiyle, Gediz Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Merkezi kuruldu. Prof. Dr. Heaven Crawley gibi bu alandaki çalışmalarıyla dünya çapında tanınan isimlerin de yer aldığı uzmanlar, Türkiye’nin kanayan yarası kadına şiddet, aile içi şiddet ve cinsiyet eşitsizliği üzerine çalışmalara başladı.

1.09.2015Ege
Devlet Bahçeliden Suruç saldırısı açıklaması

Devlet Bahçeli'den Suruç saldırısı açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve 31 vatandaşın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan acı olay sonrasında açıklamalarda bulundu. "İnsan hayatına kasteden canileri ön şartsız lanetliyorum" diyen Bahçeli, "Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu isimli paravan bir oluşumun, “Kobani’yi beraber savunduk, beraber inşa ediyoruz” kampanyası çerçevesinde toplanan kalabalığın Suruç’a hareketi felaketle sonlanmıştır." diye konuştu. Bahçeli, "Eğer Sayın Davutoğlu teröre karşı tavır alacaksa ve de imza atacak bir ortak arıyorsa öncelikle çözüm sırdaşı HDP’nin kapısını çalmalı ve bu PKK imalatını ikna etmelidir." dedi.

21.07.2015Gündem
Devlet Bahçeli Afyonkarahisarda konuştu

Devlet Bahçeli Afyonkarahisar'da konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yürüdük yürüyeli hainler korkuyor. Yürüdük yürüyeli rüşvetçiler siniyor, millet düşmanları telaşla sağa sola kaçışıyor ama nafile, kaçamayacaklar, kurtulamayacaklar, mutlaka yedikleri haram lokmalar burunlarından getirilecektir" dedi.

19.05.2015Gündem
Karen Donfried: Ergenekon ve Balyoz’u ABD’ye bağlayacak ciddi delil yok

Karen Donfried: Ergenekon ve Balyoz’u ABD’ye bağlayacak ciddi delil yok

Karen Donfried bir yılı aşkın bir süredir ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından German Marshall Fund’un başkanlığını yürütüyor.

10.05.2015 Dünya
Org. Özel Savunma ve Havacılık Dergisi’ne konuştu

Org. Özel Savunma ve Havacılık Dergisi’ne konuştu

İşte Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’in Savunma ve Havacılık Dergisi’ne yaptığı açıklamaların tamamı:

25.03.2015Gündem
Beşir Atalaydan önemli açıklamalar

Beşir Atalay'dan önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay parti genel merkezinde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Atalay’ın açıklamalarından satırbaşları:

10.12.2014Gündem
Dokuz mizaçtan bir ya da birkaçı sizin çocuğunuzun olabilir...  Sizin çocuğunuz hangisi

Dokuz mizaçtan bir ya da birkaçı sizin çocuğunuzun olabilir... Sizin çocuğunuz hangisi?

Dokuz Tip Mizaç Modeli (DTMM) ile öğrencilerin mizaç yapılarına uygun olarak hangi öğrenciye nasıl bir eğitim verileceği, nasıl davranılacağı tespit edilebiliyor.

3.11.2014Eğitim
Bülent Arınçtan önemli açıklamalar

Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Yasal bir engel olmadığına göre, herhalde en kısa ve bizim açımızdan en güvenli olabilecek yoldan belli sayıda peşmergenin Türkiye üzerinden Kobani'ye geçişi mümkün olabilecek” dedi.

23.10.2014Gündem
Bu bir yaygın şiddet ve terör olayıdır

'Bu bir yaygın şiddet ve terör olayıdır'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Kobani protestoları sırasında yaşanan olaylarının ardından iç güvenlik reformu ihtiyacının ortaya çıktığın belirterek, "AB üyesi ülkelerde bu durum nasıl karşılanmaktadır özellikle Almanya örneğine öncelik vermek sureti ile oradaki uygulamaları ve yetkileri belki esas alabilecek Türkiye özeline uygulanabilecek bir noktaya getirmek üzere çalışmalar devam edilmesi kararı verilmiş oldu" diye konuştu. Barzani'nin Türkiye ile ilgili açıklamalarını değerlendiren Arınç, "Barzani'nin açıklaması bence olumlu bir açıklamadır" dedi.

13.10.2014Gündem
Kılıçdaroğlu: Bayrak yakan bu ülkede yaşamasın

Kılıçdaroğlu: Bayrak yakan bu ülkede yaşamasın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa Salihli’deki miting için geldiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda, “Bayrağına saygı duymayan insan bu topraklarda yaşamamalıdır. Bayrak ve Atatürk bu toprakların ortak değeridir. Saygı duymak zorundayız” dedi. Vatandaşlara ‘sağduyu’, hükümete ise ‘kin ve öfke dilini kullanmaktan vazgeçme’ çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, Hürriyet’e şunları söyledi:

8.10.2014Gündem
Bahçeli: Bayrağını muhafaza edemeyenler...

Bahçeli: Bayrağını muhafaza edemeyenler...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İndirilen, yerlerde tekmelenen, çiğnenen bayrağımız 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nın bahçesinden, güpegündüz gasp edilen sancağımızdır. Ve sancak düşerse vatan düşecektir. Bu oluyorken, 2.Hava Kuvvet Komutanlığı’nda hiç mi duyarlı, hiç mi helal lokma yemiş, hiç mi kalbi vatan ve bayrak sevgisiyle çarpan bir asker çıkıp da şerefsize gününü gösterememiştir? Bayrağını muhafaza edemeyenler, bilen varsa söylesin, hava sahamızın güvenliğini nasıl teminat altına alacaktır?" dedi.

10.06.2014Gündem
Atalaydan önemli açıklamalar

Atalay'dan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinde bir tıkanma olmadığını, diyalogların devam ettiğini belirterek, "19 Mayıs'ta Sayın Başbakanımızın başkanlığında son dönemlerin en kritik toplantılarından birini yaptık. Daha somut, yeni bir yol haritasının üzerinde çalışılması, sonuca doğru daha hızlı adımlar atılması kararlaştırıldı" dedi. BDP ile yapılan toplantıya da değinen Atalay, "Görüşmenin özü şudur. Daha somut tarihleri belli, sona doğru gidiş için yol haritası, bunun üzerinde çalışıyoruz" dedi.

1.06.2014Gündem
“Gerçek huzur hiçbir zaman gelmeyebilir”

“Gerçek huzur hiçbir zaman gelmeyebilir”

Gökyüzünde 30 Mart yerel seçimlerini okuyan astrolog Barış İlhan, “O gün öngörülemez gelişmeler ya da seçimle ilgili bir şeylere başkaldırma durumu olabilir. Seçimlerde ayrıca Kürtlerle ilgili bir konu dikkat çekecek” diyor. İlhan ayrıca önümüzdeki süreçte Başbakan’ın koltuğundan kalkabileceğine işaret ediyor.

29.03.2014Kelebek
İşte Maidan’ın karargâhı

İşte Maidan’ın karargâhı

Ukrayna’da dün yapılması beklenen hükümet kurma çalışmaları yarına ertelenirken, Hürriyet protestoların en organize grubu yaklaşık 10 bin üyeli Ukrayna Halk Savunma Hareketi’nin karargâhına girdi. Savunma Hareketi’nin Koordinatörü, Devlet Başkanı’nın kaçmasına neden olan eylemlerde nasıl organize olduklarını, şu anki görevlerini anlattı.

26.02.2014Gündem
İste Maidan’ın karargâhı

İste Maidan’ın karargâhı

Ukrayna’da dün yapılması beklenen hükümet kurma çalışmaları yarına ertelenirken, Hürriyet protestoların en organize grubu yaklaşık 10 bin üyeli Ukrayna Halk Savunma Hareketi’nin karargâhına girdi. Savunma Hareketi’nin Koordinatörü, Devlet Başkanı’nın kaçmasına neden olan eylemlerde nasıl organize olduklarını, şu anki görevlerini anlattı.

25.02.2014Dünya
Kim vurduya gittiler

Kim vurduya gittiler

Ukrayna’da önceki gece sağlanan ateşkes kısa ömürlü oldu. Dün sabah gösterilerin merkezi Maidan’da gerçek kurşun yağdı, muhaliflere göre 60’tan fazla gösterici öldü. Ateşi kimin açtığı anlaşılamadı, taraflar birbirini keskin silaha başvurmakla suçladı. Eylemciler, 67 polisi rehin aldı. ABD ve AB’den Ukrayna’ya ilk yaptırım kararı geldi.

20.02.2014Dünya
Tek rakibimiz Gambiya

Tek rakibimiz Gambiya

Türkiye’nin Basın Özgürlüğü Haritası’ndaki komşuları pek şenlikli: Svaziland, Gambiya, Meksika ve Irak. Özgürlük sıralamasındaki rakiplerimizi yakından tanıyalım.

15.02.2014Gündem
Yolsuzluk zırhıyla işi çözdü

Yolsuzluk zırhıyla işi çözdü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaşanan siyasi sürecin sağlıklı bir seçim getirmeyeceğini belirterek, “Gecenin 12.00’sinden sonra çıkarılmış yasalara serpiştirilmiş yolsuzluk zırhları var. Başbakan bu zırhlarla, bu işleri çözdü. Böyle bir kaos içinde siyaset de anlamsız” dedi.

5.02.2014Gündem

Yazar Sonuçları

İdamın yaşı 

ERDAL Eren, 12 Eylül döneminde idam edilen gençlerden biri.

27.12.2015

Dayak yasak!

2015 yılının son günlerinde katıldığım bir toplantı sayesinde “2016 yılında yapmak istediklerim, hayallerim, hedeflerim” listemin en başında yer alacak maddeyi belirledim: Çocuklara dayak yasak olmak zorunda! Daha da geç olmadan, hemen ve elbirliği ile bu yasağın 2016’da yürürlüğe girmesi için çalışmak şart...

17.12.2015

Ah dünya!

2015’in Kasım ayında artık resmen kabul edildi ki, dünya bir savaştadır.

22.11.2015

Kadına destek çalıştayı

KARŞIYAKA Belediyesi ve Ege İş Kadınları Derneği EGİKAD, kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla, 5 - 6 Kasım tarihlerinde ‘Kadın Çalıştayı’ düzenliyor.

3.11.2015

Elektriğe yatırım neden gereksizdir

HER ne kadar yazının başlığı çok kişiyi memnun etmese de, ülkemizde fazla elektrik üretimi gereksizdir, sırf bazı odakları memnun etmeye yöneliktir.

12.11.2014

"Acımasız ama laik..."

Batı'nın tercihi seküler rejimlerdi. İngilizce deyimle kendi tercih ettikleri rejimleri, "brutal but seculer"(vahşi ama seküler) diye tarif ediyorlardı. Bu nedenle Mursi'nin Mısır'da bir askeri darbeyle devrilip, geleneksel Batı yanlısı rejime dönülmesini memnuniyetle karşıladılar. Bu nedenle, Tayyip Erdoğan'ı sürekli bir bombardıman altında tuttular, tutmayı sürdürüyorlar.

6.11.2014

Yeni Türkiye? Van minüt!

Biliyorum, Kelebek’i biraz nefes almak, gündemden kopmak, iyi hissetmek için okuyorsunuz. O sebeple bana Kelebek’te ayrılan yeri zaten sabahtan akşama kadar konuştuğumuz ve artık içinde boğulduğumuz bir mesele ile meşgul etmek istemedim. Fakat yine de seçim sonuçlarına dair düşüncelerimi söylemek isterim. Hürriyet Sosyal tam da bu yüzden var, öyle değil mi? :-)

12.08.2014

PKK ne yapıyor?

AÇIKÇA şiddet eylemlerini tırmandırıyor, BDP Diyarbakır il başkanının ağzından “eylemlerin tüm Kürdistan’a yayılması” tehdidini savuruyor.

5.06.2014