MENÜ

Sicil Affı

Sicil Affı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sicil Affı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sicil Affı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 514 Sicil Affı haberi bulunmuştur.

Sicil Affı Haberleri

TESK Başkanı Palandöken kredi açıklaması

TESK Başkanı Palandöken kredi açıklaması

Esnafın ekonomik dalgalanmalardan en çok etkilenen kesim olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız az sermayesi ve her geçen gün çevresinde yükselen AVM ve zincir marketlerle baş etmeye çalışıyor. Dolayısıyla ekonomik dalgalanmadan da en çok olumsuz etkilenen kesim oluyor. Bu olumsuz etkiyi en aza indirmek için diğer kesimlere olduğu gibi esnafa da cansuyu kredisi verilmeli” dedi.

11.04.2019Ekonomi
Esnafa sicil affı talebi

Esnafa sicil affı talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kara liste sorunu çözülmedikçe krediler amacına ulaşamıyor” dedi.

18.02.2019Ekonomi
“Esnaf tefecilerin eline düşüyor”

“Esnaf tefecilerin eline düşüyor”

Esnafın kara liste yüzünden bankadan para alamayınca tefecilerin kurbanı olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Para ihtiyacı olan esnaf kara listede olduğunda bankadan kredi çekemiyor. Bu durumda da tefecilere gün doğuyor. Esnafı tefecilere mecbur bırakan sistemin düzeltilmesi ve etkin bir sicil affı gelmesi şart oldu” dedi.

10.10.2018Ekonomi
Orman açıkladı Beşiktaş seçime gidiyor

Orman açıkladı! Beşiktaş seçime gidiyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Divan Kurulu Toplantısı'nda flaş bir açıklama yaptı. Siyah-beyazlı kulüp seçime gidiyor...

11.08.2018Futbol
TESKten sicil affı talebi

TESK'ten "sicil affı" talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların birikmiş prim borcunu ödeyerek emekli olabilmesi için sağlanan kredi imkanından binlerce esnafın sicil engeli yüzünden yararlanamadığını belirterek, "Esnafımızın krediye ulaşması için tüm bankaların uygulaması zorunlu olan etkin bir sicil affı çıkarılmalı." ifadesini kullandı.

8.08.2018Ekonomi
Sicil affı nedir Sicil affı gelecek mi

Sicil affı nedir? Sicil affı gelecek mi?

Son günlerin en çok konuşulan konularından biri de sicil affı oldu. ‘Kredi sicil affı çıktı mı ya da ne zaman çıkacak?’ gibi sorular pek çok kişinin aklına takılıyor. Peki sicil affı nedir?

8.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süleyman Bey böyle bir adımı atabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Süleyman Bey böyle bir adımı atabilir

Cumhurbaşkanlığında inşası yeni biten sergi salonunda yaklaşık 2 bin 500 muhtarla iftar davetinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarların “sicil affı” talebi karşısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya dönerek “Süleyman bey şu anda soylu soyadıyla böyle bir adımı atabilir” diye talimat verdi.

7.06.2018Gündem
‘Esnafın kredi borçları yapılandırılsın

‘Esnafın kredi borçları yapılandırılsın

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi borçlarının yapılandırılması gerektiğini belirterek, "Bununla beraber sicil affı getirilmeli." ifadesini kullandı.

8.05.2018Ekonomi
2017de yaklaşık 65 bin şikayet geldi

2017'de yaklaşık 65 bin şikayet geldi

Kuruma ulaşan ihbar ve şikayet sayısı, 2017'de bir önceki yıla göre yüzde 19 artarak 64 bin 416 oldu. BDDK'ya en çok "kredi notu/sicil affı/kara liste" konusunda şikayet geldi.

19.01.2018Ekonomi
Esnaftan bankalara kara liste tepkisi

Esnaftan bankalara "kara liste" tepkisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, devletin esnafa kredi vermek için her türlü imkanı zorladığını ancak bankaların "kara liste" uygulamasıyla esnafın önünü tıkadığını ileri sürdü.

7.01.2018Ekonomi
Ders kitabında şifreli mesaj: Uçurtma Şenlikleri

Ders kitabında şifreli mesaj: 'Uçurtma Şenlikleri'

Polis Akademesi’nin hazırladığı, “Yeni Nesil Terör: FETÖ’nün Analizi” raporunda, Almanya’nın kripto Nazileri tespit etmek için uyguladığı “Sosyal İnceleme Raporu”nun FETÖ’cüler içinde uygulanması istendi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası çıkarılan vergi affının FETÖ’ye yaradığı savunulan raporda, dağıtılan yardımcı ders kitaplarından birinde, “15 Temmuz Uçurtma Şenlikleri” başlıklı bir okuma metni ile darbe mesajının önceden verildiği savunuldu. 47 sayfalık raporda, FETÖ’nün dini bir yapılanmadan çok ezoterik (gizli/kapalı) bir modern kült (cemaat) olduğu, FETÖ elebaşının da kehanet ve sıra dışı bilgi edinme yollarıyla kendi nüfuzunu sağladığı kaydedildi.

9.12.2017Gündem
Polis Akademisi önerdi: Almanların yaptığı gibi FETÖ için de Nazi uygulaması getirelim

Polis Akademisi önerdi: 'Almanların yaptığı gibi FETÖ için de Nazi uygulaması getirelim'

POLİS Polis Akademesi’nin hazırladığı, “Yeni Nesil Terör: FETÖ’nün Analizi” raporunda, Almanya’nın kripto Nazileri tespit etmek için uyguladığı “Sosyal İnceleme Raporu”nun FETÖ’cüler içinde uygulanması istendi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası çıkarılan vergi affının FETÖ’ye yaradığı savunulan raporda, dağıtılan yardımcı ders kitaplarından birinde, “15 Temmuz Uçurtma Şenlikleri” başlıklı bir okuma metni ile darbe mesajının önceden verildiği savunuldu.

9.12.2017Gündem
Borcu olanlar dikkat Bugün son gün...

Borcu olanlar dikkat! Bugün son gün...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: "Ticaret erbabımız, esnafımız, tacirlerimiz, sanayicilerimiz ve bireysel kredi kullanan arkadaşlarımız bu anlamıyla 27 Temmuz'a kadar sicil affına başvurabilirler. Bununla ilgili birçok sıkıntıları bankalarımız yaşatmıştı ama yapılan girişimler neticesinde bu sıkıntıların büyük bir kısmını aşmış durumdayız" açıklamasında bulundu.

27.07.2017Ekonomi
58 milyar lira yapılandırıldı

58 milyar lira yapılandırıldı

TÜRKİYE Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, bankacılık sisteminin yeniden yapılandırma tutarının 58 milyar liraya yaklaştığına dikkati çekti.

28.03.2017Ekonomi
Esnaftan sicil  affı mektubu

Esnaftan sicil affı mektubu

KREDİ, çek senet ve kredi kartı borcu nedeniyle bankaların kara listesine giren esnaf, vatandaş ve şirketlerin yararlanması için çıkarılan sicil affında hayal kırıklığı yaşanıyor.

20.03.2017Ekonomi
Sicil affından nasıl yararlanacaksınız İşte, sicil affı için son gün

Sicil affından nasıl yararlanacaksınız? İşte, sicil affı için son gün

Sicil affıyla ilgili düzenleme, 27 Ocak’ta, Resmi Gazetede yayımlanan Torba Kanun ile resmen başladı. Sicil affından geçmişte bireysel ya da ticari kredisini ve taksitlerini ödemeyen, çeki karşılıksız çıkan, senedi protesto olan, kredi kartı borçlarını ödemeyen ve bunlardan dolayı da finans kuruluşları tarafından ‘kara listeye’ alınan tüm kişi ve kurumlar yararlanabilecek. Peki, sicil affı için son gün ne zaman?

23.02.2017Ekonomi
İzmirde istihdam seferberliğinde 100 bin hedefi

İzmir'de istihdam seferberliğinde 100 bin hedefi

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, istihdam seferberliği kapsamında kentte 100 bin ek istihdam yaratmayı hedeflediklerini belirterek, bu amaçla bin 243 üyeye 165 milyon lira kredi kullandırdıklarını, yeni protokoller için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

15.02.2017Ekonomi
Bakan Özlüden KOBİlere güzel haber

Bakan Özlü'den KOBİ'lere güzel haber

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: "KOBİ'lere 50 bin lira faizsiz kredi desteği programını bu yıl 2,5 milyar lira bütçeyle daha da genişlettik. Bunun neticesinde, KOBİ’lerimiz için 10,3 milyar lira faizsiz kredi hacmi oluşturmuş olacağız" açıklamasında bulundu.

11.02.2017Ekonomi
Vergisini düzenli ödeyene indirim yolda

Vergisini düzenli ödeyene indirim yolda

Maliye Bakanı Ağbal: "Hem vergisini zamanında ödeyen hem de geçmişe dönük vergisel yükümlülüklerini tam olarak yerine getirdiğini tespit ettiğimiz mükelleflere bu (indirim) imkanı getireceğiz. İndirim oranında genellikle yüzde 5 şeklinde bir beklenti var, bu oran da olabilir. Çalışmamızı Bakanlar Kuruluna arz edeceğiz, indirim oranına orada karar vereceğiz. 31 Ocak itibarıyla yeniden yapılandırmadan vergi, prim ve diğer alacaklar olarak 15,1 milyar lira tahsilat yaptık. Bu olağanüstü bir rakam" açıklamasında bulundu.

4.02.2017Ekonomi
Sicil affı yapılandırmasında son gün zaman İşte, o tarih

Sicil affı yapılandırmasında son gün zaman? İşte, o tarih

Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete'de yayımlanarak resmiyet kazanan sicil affıyla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Başta kredi kartı borçluları olmak üzere kara listede yer alan vatandaşlar için büyük bir fırsat olan sicil affı yapılandırmasının son günü belli oldu. Peki, sicil affı yapılandırmasında son gün zaman? İşte, o tarih!

1.02.2017Ekonomi
Sicil affı resmen yürürlükte Peki, sicil affından kimler yararlanabilecek

Sicil affı resmen yürürlükte! Peki, sicil affından kimler yararlanabilecek?

Sicil affı ne zaman yürürlüğe girecek sorusuna yanıt arayan binlerce vatandaş, torba tasarının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından derin nefes aldı. Ödeyemedikleri ya da geciktirdikleri kredi borçları nedeniyle hiçbir şekilde bankalarla iş yapamayan vatandaşlar, kredi sicil affıyla birlikte kara listeden kurtulmuş olacak. İşte, merakla beklenen sicil affına dair detaylı bilgiler

31.01.2017Ekonomi
Sicil affı Resmi Gazetede 2017 sicil affından kimler yararlanacak

Sicil affı Resmi Gazete'de! 2017 sicil affından kimler yararlanacak?

Sicil affı, Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından resmen başlamış oldu. İşletme sahipleri ve bireysel kullanıcıların borçları nedeniyle banka işlemlerini gerçekleştirememelerinin bir çözümü olan sicil affı, milyonlarca vatandaşın kara listeden çıkmasına olanak sağlayacak. Peki, bu haktan faydalanmak isteyenlerin merakla araştırdığı sicil affından nasıl yararlanılacak? İşte, detaylar

29.01.2017Ekonomi
235 bin esnaf bunu bekliyor

235 bin esnaf bunu bekliyor

TESK Başkanı Palandöken: “Sicil affı çıktı, KOSGEB kredisi daha da önem kazandı. Yaklaşık 235 bin esnaf 50 bin TL’lik 0 faizli krediyi bekliyor. KOSGEB kredileri piyasalara cansuyu olacak” açıklamasında bulundu.

28.01.2017Ekonomi
Resmi Gazetede yayımlandı - 2017 Torba yasasında neler var

Resmi Gazete'de yayımlandı - 2017 Torba yasasında neler var?

2017 yeni Torba yasa maddeleri Resmi Gazete'de yayımlandı. Böylece milyonların büyük bir merakla beklediği düzenlemeler resmiyet kazandı. Kara listede yer alanlar için sicil affı, belediyelere KDV düzenlemesi, kobilere destek, emekli ikramiyeleri düzenlemesi gibi konular Torba yasa kapsamında ele alındı. Peki, 2017 Torba yasasında neler var?

27.01.2017Ekonomi
Sicil affı yürürlüğe girdi mi Resmi Gazetede ne zaman yayınlanacak

Sicil affı yürürlüğe girdi mi? Resmi Gazete'de ne zaman yayınlanacak?

Sicil affı için bekleyişini sürdüren birçok vatandaş, 2017 yılının ilk günlerinde gündemdeki etkisini arttıran bu konunun detaylarını merak ediyor. TBMM'de torba tasarı ile kabul edilen sicil affının yürürlüğe girip girmediği konusunda merakını sürdüren vatandaş ve işletmeler, tasarının Resmi Gazete'de ne zaman yayınlanacağını araştırıyor. Peki, sicil affı Resmi Gazete'de ne zaman yayınlanacak? İşte, merak edilen detaylar

26.01.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Elektrik faturasında yüzde 66 ‘yük’ var

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile birlikte gerçekleştirdikleri “Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Toplantıları”nın Malatya durağında ekrana 2 bin 970 liralık bir elektrik faturası yansıttı:

25.02.2019

Kore örneği bu hesaba uymaz

BAŞBAKAN Yıldırım bir TV programında konuşurken Güney Kore’nin 1987’de başkanlık sistemine geçerek Türkiye ile arasındaki ekonomik farkı açtığını anlattı. Gösterdiği bir tabloda başkanlık sistemine geçtikten sonra Kore’nin arayı çok açtığı iddia ediliyordu.

6.04.2017

Sicil affından nasıl yararlanacaksınız?

HEMEN hemen her gün sicil affıyla ilgili okuyuculardan onlarca soru alıyorum; ne zaman başlayacak, nasıl uygulanacak, ne yapmak lazım diye?

22.02.2017

GSS dikiş tutmuyor

GENEL Sağlık Sigortası (GSS) bir türlü dikiş tutmuyor, yeniden revizyona gidiliyor.

22.02.2017

Kamu bankalarını zorlamayın faturayı halk ödeyecek

BİR süredir kamu bankaları için ciddi kaygılarım var. Bazı küçükler için duyduğum söylentiler bir yana, son dönem hükümet tarafından yapılan düzenlemeler, tümüyle bankacılık kesimi, özellikle de kamu bankaları açısından tedirginliğimin artmasına neden oluyor.

12.02.2017