MENÜ

sicaktan korunma

sicaktan korunma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika sicaktan korunma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36 sicaktan korunma haberi bulunmuştur.

sicaktan korunma Haberleri

Adrenalin tutkunları dikkat

Adrenalin tutkunları dikkat!

Yaz kazaları adrenalin tutkunlarını sakat bırakabilir...

Bu sıcaklar çarpmasın...

Bu sıcaklar çarpmasın...

"Afrika sıcakları" nın etkili olacağı önümüzdeki günlerde sıcak ve nemin fazla olduğu yerlerde güneş çarpması riskinin daha fazla.

Sıcak uyarısı

Sıcak uyarısı

Sağlık Bakanlığı, güneş ışınlarının güçlü olduğu 11.00-16.00 saatleri arasında korunma önlemi alınmasının yararlı olacağını ve güneşlenmeden önce, cilde uygun koruyucu krem kullanılması gerektiğini bildirdi. Bakanlık, valiliklere genelge gönderdi.

25.06.2004Kelebek
Sıcak uyarısı

Sıcak uyarısı

Sağlık Bakanlığı, güneş ışınlarının güçlü olduğu 11.00-16.00 saatleri arasında korunma önlemi alınmasının yararlı olacağını ve güneşlenmeden önce, cilde uygun koruyucu krem kullanılması gerektiğini bildirdi.

25.06.2004Kelebek
Yaz Aylarında En Çok Bu Estetikler Tercih Ediliyor

Yaz Aylarında En Çok Bu Estetikler Tercih Ediliyor

Yaza yenilenerek girmek isteyenler, tatile gitmeden önce estetik operasyonları yaptırarak hayalindeki görünüme kavuşmak istiyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zekeriya Kul, yaz aylarında en çok tercih edilen estetik operasyonları açıkladı.

Sağlık Bakanlığından uyarı geldi... Bu saatlere dikkat

Sağlık Bakanlığı'ndan uyarı geldi... Bu saatlere dikkat

Sağlık Bakanlığı, vatandaşları sıcak havalara karşı uyarıldı. Yapılan açıklamada sıcaktan en çok etkilenenlerin hamileler, çocuklar, yaşlılar, aşırı kilolu olanlar ve kronik hastalığı olanlar olduğu belirtilirken, bazı ilaçların terlemeyi tetiklediği ve yükselen vücut ısısının beyin ve diğer hayati organlarda hasara yol açabileceği kaydedildi. Açıklamada saat 10.00-16.00 arasında mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmamalıdır uyarısı yapıldı.

3.06.2019Gündem
Astronotlar neden hep beyaz giyer

Astronotlar neden hep beyaz giyer?

Astronot giysileri oldukça özel ve gelişmiş yapıları ile astronotların uzayda yaşayabilecekleri her türlü olumsuzluğa karşı koruma sağlıyor. Peki astronot kıyafetleri neden beyaz renk oluyor?

6.07.2018Teknoloji
Klimanın yol açtığı rahatsızlıklar ve korunma yöntemleri

Klimanın yol açtığı rahatsızlıklar ve korunma yöntemleri

Günlük yaşamımızın vazgeçilmezi klimalar, doğru kullanıldığında sağlık problemi yaratmazken, kontrolsüz ve uzun süre kullanımı ciddi sağlık sorunlarına yol açıyor. Dr. Back-Up Medikal Danışmanı Dr. Ayhan Tokgöz, havaların ısındığı ve klima kullanımının arttığı bu günlerde, klimaya bağlı rahatsızlıklardan korunmak için yapılması gerekenleri aktarıyor.

En turistik Zambiya köyü

En turistik Zambiya köyü

1852’de Afrika’nın güneyinde keşif turuna çıkan İngiliz misyoner Doktor David Livingstone, bu köye misafir olmuştu. Ardından Gürleyen Duman’ı keşfedip Victoria Şelaleri adını vermişti. Geçmişteki yaşamını aynen koruyan Mukuni bugün de Zambiya’nın en misafirperver köyü. Ücret ödenerek giriliyor, rehberle geziliyor. Ankaralı öğretmen okurumuz Berrin Köylü, Mukuni’yi ziyaret etti, izlenimlerini yazdı.

27.02.2012Kelebek
Aşırı sıcak uyarısı

Aşırı sıcak uyarısı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, sıcakların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğine dikkati çekerek, “Sıcak havalarda bebek, çocuk, engelliler ve hayvanlar kapalı ve park etmiş araçlarda kesinlikle bırakılmamalı. Araçların iç ısıları, klima olsa dahi park edildikten çok kısa süre sonra yükseliyor. Araç terk edilirken herkesin dışarı çıktığından emin olunmalı” dedi.

16.07.2011Gündem
Sıcaklar aşırı öfkeye sebep

Sıcaklar aşırı öfkeye sebep

Aşırı sıcak ve nem, ruhsal hastalığı olmayanlarda bile tahammülsüzlük, sinirlilik ve öfke patlamalarına yol açıyor.

9.08.2010Kelebek
Sıcaklar ruh sağlığını kötü etkiliyor

Sıcaklar ruh sağlığını kötü etkiliyor

Aşırı sıcak ve nem, beden sağlığının yanında ruh sağlığı üzerinde de olumsuz etkilere sahip...

Kalp hastaları neme dikkat

Kalp hastaları neme dikkat

Giresun Kale Devlet Hastanesi Kardiyologu Uzman Doktor Deniz Şeleci Kuru, aşırı nemli olan Karadeniz yöresinde kalp hastalarının sıcaktan korunmaya daha çok dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

31.07.2007Sağlık
Kedi sıcaktan bunalırsa

Kedi sıcaktan bunalırsa

Sıcak kabusu geri döndü... Aşırı sıcaktan bunalan kedinin güneşten korunma çabası, görenleri şaşkına çevirdi.

21.07.2007Gündem
Çocuklara ishal tehdidi

Çocuklara ishal tehdidi

İshaller çocukluk çağının önde gelen bulaşıcı hastalıkları ve ölüm nedenlerinden. İshal ülkemizde de sık görülüyor. Her yıl onbinlerce çocuk ishalli hastalıklara yakalanıyor ve 6-7 bini kaybediliyor. Hastalığa doğru yaklaşım ve basit ama zamanında müdehale hayat kurtarıyor. Öte yandan, Sanofi-Synthelabo’nun sporsorlüğünü yaptığı ‘İshal Danışma Hattı’ haftanın 6 günü, 09.00-18.00 arasında isteyenlere ücretsiz danışma hizmeti veriyor.

27.05.2004Kelebek
Süleyman’ı arıyorlardı Çetin olduğunu öğrenince bırakıp gittiler

Süleyman’ı arıyorlardı Çetin olduğunu öğrenince bırakıp gittiler

İzmit'te Saddam Hüseyin'in petrol yardımıyla yaptırılan kalıcı konutlarda kalıyor 32 yaşındaki Çetin Kavşut. Yüzünde, vücudunda, beton yığınlarından kurtarılırken oluşan yaraların izleri var. O saniyeleri İzmit- Gölcük yolu üzerinde Seymen'deki Çelik Sitesi'ndeki evinde yaşadı. Bina hemen çökmüştü.

17.08.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Çarpık dişlerinizi düzeltmek için geç kalmadınız

Invisalign yöntemi, tel ve braket kullanmaya gerek kalmadan çarpık dişleri düzeltiyor.

13.05.2011

Yaz Cildi Yakmasın

Hava sıcaklıkları artmaya, bizi bunaltmaya devam ediyor. Doğal olarak bazılarımız bu sıcaklardan kaçış planlarını yaptı. Yine de bazılarımız bu sıcaklara ve özellikle de bu sıcakları İstanbul’da çekmeye mahkûm kaldı. Peki, siz ne yapmalısınız? Bu konuda sizlere basit ama etkili önerilerim var...

30.06.2014

Vücudunuzu toksin çöplüğü yapmayın

Detoks ihtiyacını belirlemeden önce toksinlerin neden ve nasıl oluştuklarını bilmek gerekiyor.

21.06.2007