MENÜ

Sheraton

Sheraton ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sheraton haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.802 Sheraton haberi bulunmuştur.

Sheraton Haberleri

Türkiye’nin en büyük robotik otomasyon etkinliği İstanbul’da

Türkiye’nin en büyük robotik otomasyon etkinliği İstanbul’da

Automation Anywhere ve COMPAREX Turkey iş birliğiyle düzenlenen Automation Insight 2018, robot otomasyon profesyonellerini bir araya getiriyor.

16.10.2018Teknoloji
Türkiye’nin en başarılı şefi neden 30 metrekarelik bir dükkânda dürüm satıyor

Türkiye’nin en başarılı şefi neden 30 metrekarelik bir dükkânda dürüm satıyor?

Konuyu aklımıza gastronomi yazarımız Vedat Milor düşürdü. Birkaç hafta önceki yazısında “Günümüz İstanbul’unda uydurma ‘modern meyhane’ ya da ‘masa örtülü ocakbaşı’ndan başka lokanta modellerinin tutması olanaksıza yakın. Bunun dışında; pizza, döner, ciğer, burger, dürüm... Yani sokak lezzetleri... Cihan (Kıpçak), ortağı Üryan’la (Doğmuş) burger ve sosisli sandviç yaparken Kaan (Sakarya) ve Derin (Arıbaş) gibi çok üst düzey şeflerin dürüm işine soyunmaları gayet mantıklı. Bu; onların değil, benim, sizin, bizlerin ayıbı.” Milor’un bu tespitinden hareketle, sokak lezzetlerine yönelen bu şeflerin kapılarını çaldık. Anlattıklarına bakınca gördük ki; her biri birbirinden yetenekli bu şeflerin ‘fine dining’i bırakmalarının biri psikolojik, biri toplumsal iki temel sebebi var. Psikolojik olanı tahmin etmek zor değil. Kusur kabul etmeyen standartlar, mutfağın o sert koşullarına alışkın şefleri bile bir zaman sonra yıldırıyor. Tuzluğun deliklerinin kenarında kalmış tuz tanelerini dert etmek zorunda olmamak ve farklı kesimlerden, daha fazla sayıda insana yemek pişirmek istiyorlar. Toplumsal sebebin kökleriyse olabildiğince derinlere uzanıyor...

13.10.2018Hürriyet Pazar
İspanyollardan milli kutlama

İspanyollardan milli kutlama

İspanya Milli Günü “Fiesta Nacional”, Sheraton Otel’de düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

13.10.2018Ankara
Fenerbahçe Anadolu Efes Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı hangi kanalda saat kaçta

Fenerbahçe Anadolu Efes Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı hangi kanalda saat kaçta?

Fenerbahçe Anadolu Efes basketbol maçı, erkekler Cumhuraşkanlığı Kupası'nın şampiyonunu belirleyecek. Son iki yılın şampiyonu Fenerbahçe, 2015 şampiyonu Anadolu Efes karşısında çetin bir mücadele verecek. Peki, Fenerbahçe Anadolu Efes maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda canlı izlenebilecek? İşte, Türk basketbolunun iki büyük takımının mücadelesine tanık edecek olan karşılaşma hakkında bazı bilgiler

3.10.2018Spor Arena
2 Ekim Salı DHA Spor Gündemi

2 Ekim Salı DHA Spor Gündemi

2 Ekim Salı DHA Spor Gündemi

2.10.2018Merkez
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

20.09.2018Merkez
Türkiyeye inancımız tam

"Türkiye'ye inancımız tam"

BP Türkiye Ülke Başkanı Mick Stump, Türkiye'ye inançlarının tam olduğunu belirterek, "Her ekonominin kısa vadeli sorunları vardır, Türkiye bunları aşacak. Türkiye'nin jeopolitik önemi çok yüksek ve uzun vadeli potansiyeline inanıyoruz." dedi.

18.09.2018Ekonomi
Dostluk sahnesi

Dostluk sahnesi

Ukrayna Büyükelçiliği, ülkelerinin bağımsızlığının 27’nci yılı nedeniyle özel bir resepsiyon verdi. Ukraynanalı piyanist Alexey Botvinov ve perküsyon sanatçısı Burhan Öçal geceye özel hazırladıkları performanslarıyla iki ülkenin dostluğuna dikkat çekti.

14.09.2018Ankara
Ekranın  en iyileri

Ekranın en iyileri

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen Medya Oscar’ları önceki akşam Ankara Sheraton Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Geceye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da katıldı.

31.08.2018Televizyon
Medyanın en iyileri

Medyanın en iyileri

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen Medya Oscar’ları, önceki akşam Ankara Sheraton Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da katıldı.

30.08.2018Magazin
İzmiri İstanbul gibi yapmayalım

İzmir'i İstanbul gibi yapmayalım

İzmirli iş insanlarının bir araya gelerek oluşturduğu Mistral Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Önder Türkkanı, “İstanbul’daki yaşamın zorlukları İzmir’e ilgiyi artırdı. Ancak İzmir’i de İstanbul gibi yapmamak lazım. İzmir cazibesini koruyacak. Verimli ve konforlu hayat yaşamak isteyenlerin adresi olmaya da devam edecek” dedi.

24.08.2018Ekonomi
ABEM, üniversite tercih fuarında hizmet verdi

ABEM, üniversite tercih fuarında hizmet verdi

ABEM, üniversite tercih fuarında hizmet verdi

14.08.2018Merkez
TBLde fikstür çekildi

TBL'de fikstür çekildi

Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde 2018-2019 sezonu, 12 Ekim'de oynanacak maçlarla başlayacak

10.08.2018Basketbol
Tahincioğlu Basketbol Süper Liginde fikstür çekildi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde fikstür çekildi

Ligde 2018-2019 sezonu, 6 Ekim'de oynanacak maçlarla başlayacak. Sezonun ilk haftasında Fenerbahçe ile Beşiktaş Sompo Japan karşı karşıya gelecek.

10.08.2018Basketbol
Kadınlar Basketbol Süper Liginde fikstür çekildi

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde fikstür çekildi

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde 2018-2019 sezonu fikstürü çekildi.

9.08.2018Basketbol
Basketbol liglerinde fikstür çekiliyor

Basketbol liglerinde fikstür çekiliyor

Basketbol kadınlar ve erkeklerde 2018-2019 sezonu fikstür çekimi 9-10 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

8.08.2018Basketbol
Mevlüt Uysal: İki sene sonra Londrayı geçmiş olacağız

Mevlüt Uysal: "İki sene sonra Londra'yı geçmiş olacağız"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yeni geliştirdikleri formülle önümüzdeki 5 yıl içinde 600 kilometre metroyu ihale etmeyi planladıklarını belirterek, "Ondan sonraki 3 yıl içerisinde de bu metroları hizmete alabilirsek, inanıyorum ki dünyanın en meşhur teknik üniversitelerinde bu ders olarak okutulur." dedi.

6.08.2018Gündem
Arapça, Rusça ve özellikle Çinceyi öğrenin

'Arapça, Rusça ve özellikle Çince'yi öğrenin'

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gelecekte yenilikleri başarıyla yakalayan ülkelerin yükseleceğini belirterek, "Türkiye olarak yeni teknolojilere ve tasarıma yatırım yapmaya kararlıyız ve hazırız. Siz gençlere çok iş düşüyor." dedi.

6.08.2018Ekonomi
Çatı katı 15 milyon Euro

Çatı katı 15 milyon Euro

Son dönemde birçok şirketin yeni gayrimenkul projeleri başlattığı Çeşme’de, bir yenilik de Dilek Holding’in olan Çeşme Sheraton Oteli’nde gerçekleşecek. Dilek Holding otel ve kongre merkezini baştan aşağı değiştirerek 50 milyon Euro’luk yatırım yapacak. 15 milyon Euro’luk bir penthouse’un (çatı katı) da olduğu projede 6 villa, 103 rezidans yapılacak.

3.08.2018Ekonomi
Üniversite adayları tercih fuarında

Üniversite adayları tercih fuarında

Ankara’da düzenlenen ve 100 üniversitenin katıldığı Ankara Üniversite Tercih Fuarı'nı 20 bin öğrencinin ziyaret ettiği belirtildi.

2.08.2018Eğitim
Merkez Bankası enflasyon beklentisini yüzde 13,4e yükseltti

Merkez Bankası enflasyon beklentisini yüzde 13,4'e yükseltti 

Merkez Bankası enflasyon beklentisini yüzde 13,4'e yükseltti 

31.07.2018Ankara
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

31.07.2018Merkez
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

30.07.2018Merkez
Enflasyon Raporu, 31 Temmuzda Ankarada açıklanacak

Enflasyon Raporu, 31 Temmuz'da Ankara'da açıklanacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bu yılın 3'üncü Enflasyon Raporu'nu 31 Temmuz Salı günü Ankara'da açıklayacak.

26.07.2018Ekonomi
Küresel Kadın Girişimci ödülü Anamurlu Burcu Ünsalın oldu

'Küresel Kadın Girişimci' ödülü Anamurlu Burcu Ünsal'ın oldu

'Küresel Kadın Girişimci' ödülü Anamurlu Burcu Ünsal'ın oldu

18.07.2018Anamur
Tatile çıkacaklar kopya otel furyasına dikkat Yok böyle dolandırıcılık...

Tatile çıkacaklar kopya otel furyasına dikkat! Yok böyle dolandırıcılık...

Turizm sektörü, tam da yüzlerin yeniden gülmeye başladığı bir dönemde büyük bir dolandırıcılıkla karşı karşıya kaldı. Yüksek fiyatla oda satan, marka bilinirliği yüksek Antalya ve Bodrum’daki bazı lüks otellerin internet sitelerini hedef alarak birebir kopyalayan dolandırıcılar, tatil satın alanları mağdur etmeye başladı. ‘Oltalama’ olarak adlandırılan bu dolandırıcılıkla ilgili harekete geçenler savcılıklara suç duyurusunda bulunmaya başladı.

17.07.2018Ekonomi
Balayı Maldivler’de

Balayı Maldivler’de

AK Parti Bursa eski İl Başkanı Sedat Yalçın ve eşi Aliye Yalçın’ın kızı Gizem Yalçın ile Emine-Cengiz Akan’ın oğlu Mustafa Akan, Sheraton Otel’de düzenlenen nikah töreniyle evlendi. Bursa’nın tanınmış ailelerini dünür yapan düğüne çok sayıda davetli katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş’ın kıydığı nikah töreninin şahitliklerini ise eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milli Futbolcu Arda Turan’ın yanı sıra, Cenk Öztanık, İdil Gönen, Cansu Sarıbal ile Eda Akın üstlendi. Konuklar açılış dansının ardından masaları tek tek ziyaret eden Gizem-Mustafa Akan çiftine iyi dileklerde bulundu. Genç evliler tören sonrası balayı için Maldivler’e gitti.

14.07.2018Bursa
Anamurlu Burcu, Global Kadın Zirvesinde ödül için yarışıyor

Anamurlu Burcu, Global Kadın Zirvesi'nde ödül için yarışıyor

Anamurlu Burcu, Global Kadın Zirvesi'nde ödül için yarışıyor

7.07.2018Anamur
Gurbetçiler zafer turunda

Gurbetçiler zafer turunda

PAZAR günkü seçim sonuçlarının belli olmaya başlamasıyla Avrupa’da yaşayan gurbetçiler de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin seçim zaferini kutlamak için yollara çıktı.

25.06.2018Dünya
Katarda Türk bayraklı kutlama

Katar'da Türk bayraklı kutlama

Katar'ın başkenti Doha'daki Sheraton Oteli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimleri kazanmasından ötürü ay yıldızlı Türk bayrağıyla aydınlatıldı.

25.06.2018Haber
Katardaki Sheraton Oteli Türk bayrağıyla aydınlatıldı

Katar'daki Sheraton Oteli Türk bayrağıyla aydınlatıldı

Katar'ın başkenti Doha'daki Sheraton Oteli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimleri kazanmasından ötürü ay yıldızlı Türk bayrağıyla aydınlatıldı.

25.06.2018Dünya
Samsun’da efsaneler geçidi

Samsun’da efsaneler geçidi

Samsun’da efsaneler geçidi

23.06.2018Samsun
Samsun’da Duman ve Hayko Cepkin rüzgarı

Samsun’da Duman ve Hayko Cepkin rüzgarı

Samsun’da Duman ve Hayko Cepkin rüzgarı

22.06.2018Samsun
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunu değiştireceğiz, lamı cimi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunu değiştireceğiz, lamı cimi yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da sanayici ve işadamlarına hitap etti. "Yüksek faiz ile ülkemizi ayağa kaldıramayız." diyen Erdoğan, "Yatırımcıyı güçlü kılacaksak faiz düşük olmalı. Girişimci yüksek faizle neyin yatırımını yapacak? Elin bankaları kazanmıyor mu? Japonya eksi faizle çalışıyor, ABD 2'ler bilemedin 3'te. Onların bankaları böyle çalışıyor da bize ne oluyor. Faizin böyle olduğu bir ülkede siz yatırım yapabilir misiniz? Bunu değiştireceğiz, bu işin lamı cimi yok." diye konuştu.

19.06.2018Gündem
Samsuna yıldız yağacak

Samsun'a yıldız yağacak

Samsun'a yıldız yağacak

18.06.2018Samsun
Mezuniyet  sevinci

Mezuniyet sevinci

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü son sınıf öğrencileri, mezuniyet heyecanı yaşadı. Öğrenciler, mezuniyet balosunda gönüllerince eğlendi.

11.06.2018Ankara
Samsun Gençlik Festivali için geri sayım

Samsun Gençlik Festivali için geri sayım

Samsun Gençlik Festivali için geri sayım

11.06.2018İstanbul
Dört lüks oteli için mahkemeden koruma istedi

Dört lüks oteli için mahkemeden 'koruma' istedi

GAMA Holding’in kurucularından Ergil Ersü’nün oğlu Selen Ersü, 4 oteli için konkordato davası açtı. İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde bulunan otellerin mali sıkıntıda olduğu belirtilerek hacizlere karşı koruma talep edildi. Mahkeme 4 otel için de tedbir kararı verdi komiser ataması yaptı. Konu ile ilgili şirket yetkilileri ise herhangi bir açıklama yapmadı.

5.06.2018Ekonomi
Emine Erdoğan TOGEM-DER iftarına katıldı

Emine Erdoğan TOGEM-DER iftarına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "İhmal ve istismara uğramış çocukların en az kayıpla yeniden hayata kazandırılması, önemli dediğimiz diğer tüm işlerin başında gelir. İstismara uğrayarak zaten bir darbe alan çocukların, adli ve tıbbi işlemler sırasında yeniden yıpratılmaması son derece hayati bir konudur. Bu amaçla kurulacak Çocuk İzleme Merkezinin önemli bir misyon üstleneceği açıktır." dedi.

3.06.2018Gündem
80 milyon dolarlık yatırım Sheraton’a emanet

80 milyon dolarlık yatırım Sheraton’a emanet

Yaklaşık 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Güray Group’un Esenyurt’taki Nidya Tower projesindeki otel ve rezidanslar için Marriott Hotel grubuna bağlı Sheraton ile anlaşma imzalandı. Bu anlaşma ile Sheraton Hotel’in Türkiye’deki otel sayısı da 8’e yükselmiş oldu. Ayrıca, ‘The Residences at the Sheraton’ markası da ilk kez bu proje ile Türkiye’ye giriş yaptı.

29.05.2018Ekonomi
Atatürkün şehrine yolculuk

Atatürk'ün şehrine yolculuk

Başlığı okuyunca aklınıza birçok farklı şehir gelmiş olabilir ama ben hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le hem de 19 Mayıs’la özdeşleşen bir yerden, Samsun’dan bahsediyorum. Kurtuluş Savaşı gururunun ruhuna işlediği bu şehre bence mayısta gidin. Ama yılın diğer 11 ayını seçseniz de mutlaka görmeniz gerekenler listeniz değişmeyecek. İşte benim ‘en’lerimle Samsun!

18.05.2018Hürriyet Cumartesi
Ali Poyrazoğlu Güldürdü, Duayen Eczacılar Plaket Aldı

Ali Poyrazoğlu Güldürdü, Duayen Eczacılar Plaket Aldı

Ali Poyrazoğlu Güldürdü, Duayen Eczacılar Plaket Aldı

15.05.2018Merkez
Samsunda Feretiko bezi ve Ödemiş ipeği ürünleri defilesi

Samsun'da Feretiko bezi ve Ödemiş ipeği ürünleri defilesi

Samsun'da Feretiko bezi ve Ödemiş ipeği ürünleri defilesi

14.05.2018Samsun
Beyhan Demirtaş, Yön Veren Kadınlar Zirvesine katıldı

Beyhan Demirtaş, 'Yön Veren Kadınlar Zirvesi'ne katıldı

Beyhan Demirtaş, 'Yön Veren Kadınlar Zirvesi'ne katıldı

14.05.2018Merkez
Samsun TSO’dan meclis üyelerine plaket

Samsun TSO’dan meclis üyelerine plaket

Samsun TSO’dan meclis üyelerine plaket

5.05.2018Samsun
Bankacılık sektörünün kalbi Ankara’da atacak

Bankacılık sektörünün kalbi Ankara’da atacak

Türkiye’de ilk kez bankacılarla akademisyenler kongrede buluşacak. 4-5 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılacak kongrenin açılışını İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ile Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku yapacak.

3.05.2018Ekonomi
Hawaii rüyası: Honolulu Adası

Hawaii rüyası: Honolulu Adası

Hawaii, doğal güzelliği ve insanlarının sıcaklığı ile çok güzel bir yer. Gezilip görülmesi, ilk defa da olsa sörfün tadının çıkarılması gereken bir yer. Muhteşem manzaraları, adanın gelenekleri ve görülmesi gereken yerleri ile Hawaii insanı büyülüyor. İşte Hawaii gezi yazım.

26.04.2018Seyahat
Her şey Anadolu’da

Her şey Anadolu’da

Türk turizminde ‘her şey dahil’ sistemini başlatan Cem Kınay, artık bu devrin bittiğini, yeni bir hikâyeye ve devrime ihtiyaç olduğunu belirtiyor. Kınay, “Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar çok antik kent bir arada değil. Hiçbir ülkede Göbeklitepe yok. Bugün Göbeklitepe Amerika’da olsa yer yerinden oynar, 100 milyon insan gider. Yeni devrim Anadolu’nun zenginlikleri” dedi.

20.04.2018Ekonomi
KATİDden satış teknikleri

KATİD'den satış teknikleri

KATİD'den satış teknikleri

20.04.2018Samsun

Yazar Sonuçları

Hawaii rüyası: Honolulu Adası

Hawaii, doğal güzelliği ve insanlarının sıcaklığı ile çok güzel bir yer. Gezilip görülmesi, ilk defa da olsa sörfün tadının çıkarılması gereken bir yer. Muhteşem manzaraları, adanın gelenekleri ve görülmesi gereken yerleri ile Hawaii insanı büyülüyor. İşte Hawaii gezi yazım.

24.04.2018