MENÜ

Sgk Primleri

Sgk Primleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sgk Primleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 263 Sgk Primleri haberi bulunmuştur.

Sgk Primleri Haberleri

Kimler toptan yaşlılık ödemesi alabilir

Kimler toptan yaşlılık ödemesi alabilir

Sosyal güvenlik sistemine ödenen primler emekli olmaya ve maaş bağlanmasına yetmiyorsa, yaşlılık toptan ödemesi adı altında primleri iade alabilirsiniz. Bunun için erkek çalışanların 60, kadın çalışanları ise 58 yaşını doldurması gerekiyor.

16.10.2019Ekonomi
8.6 milyon kişinin primi devletten

8.6 milyon kişinin primi devletten

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK), 2019 yılı başından bu yana yayınlamadığı verileri açıklandı.

29.08.2019Ekonomi
Herkesi ilgilendiriyor... Bu şartları taşıyanlar toplu para alabilir

Herkesi ilgilendiriyor... Bu şartları taşıyanlar toplu para alabilir!

Belirli şartları taşıyanlar yıllarca SGK’ya ödedikleri primleri iade alabilecek. Yaş şartını yerine getirseniz bile ödediğiniz primler emekli olmaya imkan tanımıyorsa prim iadesi talep edilebilir, SGK’dan toplu ödeme alabilirsiniz. Ayrıca maaşı yüksek olan ya da birden fazla işyerinde çalışanlar da bu imkandan yararlanabilir.

13.03.2019Ekonomi
Çalışan anneye 5 destek

Çalışan anneye 5 destek

Çalışan annelere, doğum izninden kısmi süreli çalışmaya, evde çocuk bakımı yardımından doğum borçlanmasına kadar çalışma hayatında birçok hak tanınıyor.

23.01.2019Ekonomi
Buna dikkat: O primleri devlet ödüyor

Buna dikkat: O primleri devlet ödüyor

Ev işlerinde çalıştırdığınız gündelikçi ve bakıcıları sigorta yaptırmayı unutmayın. 10 günden çok çalıştırdığınız yardımcılarınız için yatıracağınız primleri devlet karşılıyor. İşte ödemeler ve haklar ile ilgili diğer detaylar...

17.01.2019Ekonomi
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusu milyonlarca çalışan vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Yoğun iş temposundan yorulan ve dinlenmek isteyen vatandaşlar bir an önce emekli olacakları yaşı öğrenmek istiyor. Peki, ne zaman emekli olurum? İşte, SGK emeklilik yaşı hesaplama ekranı.

13.01.2019Gündem
Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı milyonlarca çalışan vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çalışma hayatını artık bir kenara bırakıp dinlenmek isteyen vatandaşlar, SGK tarafından kullanıcılara sağlanan emeklilik yaşı hesaplama robotuyla birlikte, emekli olacakları zamanı öğrenebiliyor. İşte, emeklilik yaşı hesaplama ekranı.

28.12.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama robotu

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama robotu

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı milyonlarca çalışan vatandaşın sorguladığı ve araştırdığı konular arasında yer alıyor. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp bir an önce huzurlu bir yaşam için emekli olmayı bekleyen vatandaşlar, emeklilik yaşlarının ne zaman geleceğini merak ediyor. İşte, emeklilik yaşı hesaplama robotu.

23.12.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum İşte SGK emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum? İşte SGK emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı birçok çalışan vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp artık dinlenmek için kendilerine zaman ayırmak isteyen vatandaşlar, SGK tarafından sağlanan emeklilik yaşı hesaplama robotuyla sorularına cevap arıyor. İşte detaylar.

3.12.2018Gündem
Bunu yapmayanlar dikkat O para iade...

Bunu yapmayanlar dikkat! O para iade...

Emeklilik için yaşı doldurmasına rağmen primlerini tamamlayamayan ve tamamlama ihtimali bulunmayan sigortalılar, ödedikleri parayı SGK’dan toplu olarak geri alabilirler. İşte detayları...

3.12.2018Ekonomi
80 bin iş yeri faydalanacak Sigortaları otomatik yatacak

80 bin iş yeri faydalanacak! Sigortaları otomatik yatacak

Kolay İşverenlik Uygulamasının kapsamını genişleten SGK, yöneticilere kapıcıların sigorta primlerinin internet ortamında basit bir yöntemle otomatik yatırabilme imkanı getiriyor.

22.11.2018Ekonomi
Bakıcıya her ay 700 TL devletten

Bakıcıya her ay 700 TL devletten

Teşvikten sadece bakıcılar değil ev hizmetlerinde çalışanlar da yararlanacak. Destek kapsamında ev işlerinde çalışanlar için işverenin ödeyeceği sosyal güvenlik priminin 700 lirasını devlet karşılıyor.

14.11.2018Ekonomi
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır?

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp bir an önce emekliliğe ayrılmak isteyen vatandaşlar, emeklilik yaşını nasıl sorgulayacaklarını merak ediyor. Peki, ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır?

3.11.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... SGK emeklilik yaşı hesaplama

Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... SGK emeklilik yaşı hesaplama

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından büyük bir merakla araştırılmaya devam ediyor. İş hayatını sürdürmeye devam eden vatandaşlar artık biraz dinlemek nefes almak istiyorlar. Emeklilik yaşlarını merak eden vatandaşlar, SGK tarafından hizmeti sağlanan, emeklilik yaşı hesaplama robotuyla birlikte merak ettikleri detayları öğrenebiliyor. İşte ayrıntılar.

22.10.2018Gündem
Kılıçdaroğlundan emekli aylığı tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan emekli aylığı tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Türkiye’de Sosyal Güvenlik Sistemi ve EYT' çalıştayında konuştu.

22.10.2018Gündem
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor İşsizlik maaşında çok önemli detay

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! İşsizlik maaşında çok önemli detay

Sadece işten atılanlar değil kendi isteğiyle işinden ayrılanlar da işsizlik maaşı alabiliyor. ‘Haklı fesih’ nedeniyle işten ayrılanların da bu maaşı alması mümkün. İşte detayları...

18.10.2018Ekonomi
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı sorgulama sayfası

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı sorgulama sayfası

Ne zaman emekli olurum sorusu her geçen gün çalışan vatandaşların sorguladığı ve araştırdığı konular arasında yer alıyor. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp artık dinlenmek isteyen vatandaşlar, emeklilik yaşlarını merak ediyor. Peki, ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı sorgulama sayfası.

8.10.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama işlemleri

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama işlemleri

Çalışma hayatı içinde yer alan vatandaşların emeklilik tarihlerine yönelik yaptıkları araştırmalar hız kesmeden devam ediyor. Emekli olma hayaliyle yıllardır iş yaşamına dahil olan vatandaşlar, sabırsızlıkla emekli olacakları tarihi bekliyor. İşte, konuya dair tüm ayrıntılar...

29.09.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama

Yıllar süren profesyonel çalışma hayatlarının son bulacağı tarihi sabırsızlıkla bekleyen çok sayıda vatandaş, emeklilik yaşı hesaplama işlemine dair bilinmesi gerekenleri araştırıyor. 'Ne zaman emekli olurum?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, konuya ilişkin sağlıklı bilgi bulmak adına internette araştırma yapıyor. Peki, ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama nasıl yapılır?

19.09.2018Gündem
Normal şartlarda ne zaman emekli olurum - Emeklilik maaşı hesaplama ekranı

Normal şartlarda ne zaman emekli olurum? - Emeklilik maaşı hesaplama ekranı

Normal şartlarda ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. emeklilik durumları pek çok detaya göre değişebiliyor. Çalışanların statüleri ve prim gün sayısı açısından emeklilik yaşında değişiklik olabiliyor. Peki, normal şartlarda ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı.

10.09.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum İşte emeklilik yaşı sorgulama ekranı

Ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı sorgulama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp artık dinlenmek isteyen ve emekli olmak isteyen vatandaşlar, emeklilik yaşı sorgulama ekranıyla birlikte kolayca emekliliğini öğrenebilirsiniz. İşte, ne zaman emekli olurum sorgulama ekranı.

6.09.2018Gündem
Bağ-Kur’luların prim borçları silindi

Bağ-Kur’luların prim borçları silindi

31 Mayıs öncesine ait prim borcu olup da yapılandırmayan Bağ-Kur’luların, 1 Ağustos itibariyle prim borçları silindi, hizmet süreleri de donduruldu. Durdurulan süreler sigortalılık süresinden sayılmayacak.

4.09.2018Ekonomi
Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp artık emekliliğe ayrılmak isteyen vatandaşlar, SGK tarafından sağlanan emeklilik yaşı hesaplama robotuyla birlikte emeklilik yaşlarını öğrenebiliyorlar. Peki, ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı.

16.08.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum Emekli olmak için şartlar neler

Ne zaman emekli olurum? Emekli olmak için şartlar neler?

Çalışma hayatı içinde yıllardır yer alan yüz binlerce kişinin yanıtını en çok merak ettiği soru hiç kuşkusuz 'Ne zaman emekli olurum?'. Uzun ve yıpratıcı geçen profesyonel çalışma hayatlarının sonlanacağı ve emekliye ayrılacakları tarihi dört gözle bekleyen özel sektör ve kamu çalışanları emekli olacakları tarihi öğrenmek istiyor. İşte, emeklilik yaşı hesaplama ve emekli olmak için taşınması gereken şartlara dair detaylar...

11.08.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor... İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusu çalışma hayatına sürdürmeye devam eden milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Emekli olma durumu çalışanların statü durumlarına göre farklılık gösterebiliyor. Peki, ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor? İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı.

6.08.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor İşte SGK emeklilik yaşı hesaplama robotu

Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor! İşte SGK emeklilik yaşı hesaplama robotu

Ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtını merak eden milyonlarca çalışan vatandaş konuyla ilgili araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. emeklilik primlerini ödeyen fakat yaşlarının gelmesini bekleyen vatandaşlar, SGK'nın sağladığı emeklilik yaşı hesaplama robotuyla birlikte emekli olacakları yaşı öğrenebiliyorlar. İşte detaylar.

1.08.2018Gündem
12 milyon emeklinin aylığı 22 milyon çalışandan

12 milyon emeklinin aylığı 22 milyon çalışandan

Türkiye'de 12 milyon 324 bin 186 kişi devletten emeklilik, malullük, ölüm aylığı ile dul ve yetim maaşı alırken, 22 milyon 407 bin 415 sigortalı çalışan bulunuyor.

23.07.2018 Ekonomi
Ne zaman emekli olurum İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olurum sorusu milyonlarca çalışan vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp artık emekliliğe ayrılmak isteyen vatandaşlar bir an önce emekli olacakları yaşı öğrenmek istiyorlar. Peki, Ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı hesaplama ekranı.

15.07.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum İşte emeklilik yaşı sorgulama

Ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı sorgulama

Ne zaman emekli olurum sorusu milyonlar çalışan vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. İş hayatını bir kenara bırakıp artık emeklilik maaşını almak isteyen ve huzurlu bir yaşam sürmek isteyen vatandaşlar, ne zaman emekli olurum sorusunu sorguluyor. Peki, ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik yaşı sorgulama.

10.07.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama işlemleri

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama işlemleri

Özel sektör ve kamuda çalışan milyonlarca vatandaş, primlerinin dolacağı ve emekli olacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. İş yaşantısına devam ederken bir yandan da emekli olacakları tarihi merak eden vatandaşlar, ne zaman ve hangi tarihte emekli olacaklarını öğrenmek istiyor. Peki, ne zaman emekli olurum? Hangi tarihte emekli olacağım?

28.06.2018Gündem
2018 emeklilik hesaplama | Ne zaman emekli olurum

2018 emeklilik hesaplama | Ne zaman emekli olurum?

Yıllar süren çalışma hayatının bir an önce bitmesi için gün sayan vatandaşlar, ne zaman emekli olacaklarına dair sorgulama işlemlerini nasıl yapacaklarını araştırıyor. Emekli olacakları tarihi öğrenmek isteyen vatandaşlar internette 'Ne zaman emekli olurum?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, emeklilik yaşı nasıl hesaplanır?

12.06.2018Gündem
O borçlar taksitlendirilecek

O borçlar taksitlendirilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) olan yükümlülüklerini süresinde yerine getirmiş ancak son bir yıl içinde borçlarını ödeyememiş olan uyumlu prim borçlularının borçlarını taksitlendirerek ödeyebilmelerine ilişkin esaslar belirlendi.

31.05.2018Ekonomi
Boğaz’a sınırlı af

Boğaz’a sınırlı af

En büyük borç yapılandırması, varlık barışı, emeklilere ikramiye ve 12 milyon taşınmaza imar affını içeren dev torba tasarı Meclis’ten geçti. Son dakika değişikliğiyle kapsam dışında tutulan Boğaziçi sahil şeridindeki yapıların bir bölümü kapsama alınırken, Gelibolu Yarımadası ise imar affı dışında tutuldu.

11.05.2018Ekonomi
Emeklilere haziran müjdesi

Emeklilere haziran müjdesi

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, emeklilere verilecek bin liralık ikramiyenin haziran ayının başında ödenebileceğini söyledi.

2.05.2018Ekonomi
Taksit taksit barış

Taksit taksit barış

Başbakan Yıldırım’ın açıkladığı dev barış paketi dün Meclis’e sevk edildi, bugün komisyonlarda görüşmelerine başlanması bekleniyor. Paket yasalaştığında devlete tüm borçlar 18 eşit taksit veya kredi kartına taksitle ödenebilecek.

1.05.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

İşyerlerine sıkı denetim geliyor

İstihdamda kayıt dışılığı azaltmak için 2020’de riskli işyerlerine sıkı denetim geliyor. Resmi Gazetede yayımlanan 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda, sosyal güvenlik alanında 2020 yılı hedefleri sıralandı. Ağırlığı ise kayıt dışı istihdam ile mücadele aldı. Aynı zamanda programda, emeklilikte yaşa takılanlara da müjdeli haber çıkmadı.

7.11.2019

Kimler toptan yaşlılık ödemesi alabilir

Sosyal güvenlik sistemine ödenen primler emekli olmaya ve maaş bağlanmasına yetmiyorsa, yaşlılık toptan ödemesi adı altında primleri iade alabilirsiniz. Bunun için erkek çalışanların 60, kadın çalışanları ise 58 yaşını doldurması gerekiyor.

16.10.2019

Çalışmadan emekli olmanın formülü

Çalışmayan ve hiçbir sosyal güvencesi olmayanlar ya da çalışmaya ara verenler isteğe bağlı sigorta yaptırarak hem emekli olup maaş alabilirler hem de devletin sunduğu sağlık hizmetinden yararlanabilirler. En düşük aylık ödenecek sigorta primi ise 818.69 lira.

15.05.2019

Teşvikler netleşti

SGK yayımladığı genelgeyle, hem maaş ve prim teşvikini hem de asgari ücret desteğini netleştirdi. 1 Şubat-30 Nisan arasında işe alınacak her bir işçinin 3 ay boyunca maaşını, primlerini devlet karşılayacak. 500 kişinin altında olan işyerleri günlük 5 lira, 500 ve üzerinde işçi çalıştıran işyerleri 3.36 lira asgari ücret desteği alacak. Teşviklerden borcu olan işyerleri de faydalanacak.

27.03.2019

Emekli olamayanın primi iade

Belirli şartları taşıyanlar yıllarca SGK’ya ödedikleri primleri iade alabilecek. Yaş şartını yerine getirseniz bile ödediğiniz primler emekli olmaya imkân tanımıyorsa prim iadesi talep edilebilir, SGK’dan toplu ödeme alabilirsiniz. Ayrıca maaşı yüksek olan ya da birden fazla işyerinde çalışanlar da bu imkândan yararlanabilir.

13.03.2019

Çalışan anneye 5 destek

Çalışan annelere, doğum izninden kısmi süreli çalışmaya, evde çocuk bakımı yardımından doğum borçlanmasına kadar çalışma hayatında birçok hak tanınıyor.

23.01.2019

Bakıcıya her ay 700 TL devletten

Teşvikten sadece bakıcılar değil ev hizmetlerinde çalışanlar da yararlanacak. Destek kapsamında ev işlerinde çalışanlar için işverenin ödeyeceği sosyal güvenlik priminin 700 lirasını devlet karşılıyor.

14.11.2018

Kıdem tazminatı reform nasıl olacak?

Yeni Ekonomi Programı’na (YEP) kıdem tazminatı sorunu da girdi. Sosyal tarafların da mutabakatıyla kıdem tazminatı reformu gerçekleştirilecek. Son çalışmaya göre de kıdem tazminatında fonlu sisteme geçilmesi öngörülüyor.

26.09.2018

Bağ-Kur'luların prim borçları silindi

31 Mayıs öncesine ait prim borcu olup da yapılandırmayan Bağ-Kur’luların 1 Ağustos itibariyle prim borçları silindi, hizmet süreleri de donduruldu. Durdurulan süreler sigortalılık süresinden sayılmayacak.

4.09.2018

İş mahkemelerinde kim haklı?

Hem işçinin hem de işverenin işten çıkarma ve çıkarılma sürecindeki sıkıntılar neler? Alacak ve tazminat davaları, hizmet tespit davaları, işe iade davaları, iş kazalarından kaynaklanan tazminat davaları ve sisteme yeni giren “Arabuluculuk” konularını konuştuk…

27.08.2018

Partilerin sosyal güvenlik vaatleri

Seçim beyannameleri açıklandı, partilerin sosyal güvenlik alanındaki vaatleri de netleşti. Emeklileri odak noktaya koyan partilerin bayram ikramiyesinden prim borçlarını yapılandırmaya, işsizlik sigortasına düzenlemeden genç ve kadın çalışanlara desteğe kadar birçok alanda ortak vaatleri bulunuyor.

29.05.2018

Kimsesiz çocukların kimsesi olun

“BUGÜN 23 Nisan...” diye söze başlamak, “neşe doluyor insan” diye devam etmek ne güzeldir. Sadece çocukları değil, büyükleri de sevindirir. Onları da çocukluğuna götürür, çocuklaştırır. Güzeldir 23 Nisan...

22.04.2018

Sosyal güvenlik primini nasıl geri alacaksınız?

Yaş şartını doldurmasına rağmen prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresi emeklilik aylığı bağlanmasına yetmeyen çalışanlar, SGK’ya ödedikleri primleri topluca iade alabiliyor.

17.04.2018