MENÜ

Seyfi Oktay

Seyfi Oktay ile ilgili tüm haberleri, son dakika Seyfi Oktay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Seyfi Oktay haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 359 Seyfi Oktay haberi bulunmuştur.

Seyfi Oktay Haberleri

Ekrem İmamoğlu: Bu şehrin 1 Nisandan itibaren vefalı bir belediye başkanı olacak

Ekrem İmamoğlu: Bu şehrin 1 Nisan'dan itibaren vefalı bir belediye başkanı olacak

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Beylikdüzü teşkilatı tarafından bu sene 3'sü düzenlenen "Beylikdüzü vefa ödülleri" töreni, Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.

17.01.2019Gündem
Şişli’nin ilk belediye başkanı son yolculuğuna uğurlandı

Şişli’nin ilk belediye başkanı son yolculuğuna uğurlandı

1984 yılında Şişli’nin ilk Belediye Başkanı seçilen eski milletvekili Mehmet Emin Sungur (84) son yolculuğuna uğurlandı. Törende konuşan eski Adalet Bakan Seyfi Oktay “Kendisi Atatürk yolunda ilerleyen, aydın, laik ve demokrat bir kişiydi. Dürüstlüğü ve sadeliği ile tanınırdı” dedi.

11.02.2018Gündem
Ünlü avukat cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı

Ünlü avukat cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı

“Öldürülebilirim” dedikten 11 gün sonra İstanbul Yeşilköy’de bir restoranda öldürülen ünlü avukat Kudbedin Kaya cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı.

6.11.2017Gündem
Avukata kurşun yağdırdı İşte infaz anı

Avukata kurşun yağdırdı! İşte infaz anı

İstanbul Bakırköy'de bir restoranda düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden Ergenekon sanığı avukat Kudbettin Kaya'ya yönelik saldırının görüntülerine ulaşıldı.

2.11.2017Gündem
Gülerek geldi, uziyle taradı Avukat infazının ayrıntıları ortaya çıktı

Gülerek geldi, uziyle taradı! Avukat infazının ayrıntıları ortaya çıktı

Ergenekon Davası'nda, 2010 yılında yargıyı etkilediği iddiasıyla dönemin savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla gözaltına alınıp, tutuklanarak yargılanan ve beraat eden Avukat Kudbettin Kaya, Bakırköy'de ailesiyle gittiği balık restoranında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybederken korkun infazla ilgili şoke eden detaylar ortaya çıkmaya başladı.

2.11.2017Gündem
Zekeriya Öz mağduru ünlü avukata İstanbuldaki lüks restoranda uzili suikast

Zekeriya Öz mağduru ünlü avukata İstanbul'daki lüks restoranda 'uzi'li suikast

Ergenekon Davası'nda, 2010 yılında yargıyı etkilediği iddiasıyla dönemin savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla gözaltına alınıp, tutuklanarak yargılanan ve beraat eden Avukat Kudbettin Kaya, Bakırköy'de ailesiyle gittiği balık restoranında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Mavi bir araçla gelen saldırganın saldırıda Uzi kullandığı belirlendi. Avukat Kaya, yargılandığı davada, 'Ben bir sonraki oturumda bulunmayabilirim, zira benim öldürülme riskim vardır veya ben nefsi müdafaa kapsamında birilerini öldürmek zorunda kalabilirim' demişti.

31.10.2017Gündem
CHP’li İnce, oğlunun köy düğününde böyle oynadı

CHP’li İnce, oğlunun köy düğününde böyle oynadı

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin oğlu Salih Arda İnce ile Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın kızı İdil Göknil Işıklar için, Yalova'nın Elmalık köyünde ’Selanik usulü’ köy düğünü yapıldı. Düğüne, siyaset, sanat ve iş dünyasından davetliler katıldı.

24.09.2017Gündem
Bekir Bozdağ: Siz bu isimleri verin, bu saatten itibaren istifa ediyorum

Bekir Bozdağ: Siz bu isimleri verin, bu saatten itibaren istifa ediyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Siz bu 800 hakimin ismini niye saymadınız? 800 AK Partili hakim varsa, namuslu ve dürüst olan biri bunları dağıtır, buradaki millete gösterir. 800 hakim ve savcı adayının ismini istiyorum. Siz bu isimleri verin, bu saatten itibaren milletvekilliğinden istifa ediyorum” dedi.

24.05.2017Gündem
Ergenekondan beraat

Ergenekon'dan beraat

ERGENEKON sanıklarını tahliye etme amacıyla yargıyı etkilemeye teşebbüs iddiasıyla yargılanan ve aralarında eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın da bulunduğu 11 sanık beraat etti.

27.12.2016Gündem
Seyfi Oktaya beraat

Seyfi Oktay'a beraat

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın, "Ergenekon sanıklarını tahliye etme amacıyla yargıyı etkileme" iddiasıyla yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, tüm sanıkların beraatine karar verdi.

27.12.2016Gündem
Karanfillerle uğurlandı

Karanfillerle uğurlandı

MEF Okulları’nın kurucusu ve Arıkanlı Holding’in patronu İbrahim Arıkan (75) Zincirlikuyu Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

4.02.2016Gündem
Dinlemeden tazminat

Dinlemeden tazminat

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Ergenekon soruşturması kapsamında telefonları dinlenen, ‘tape’leri basına sızdırılan eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’a ‘haberleşme özgürlüğünün’ ihlali nedeniyle 10 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

27.01.2016Gündem
AYMden Oktaya 10 bin lira telekulak tazminatı

AYM'den Oktay'a 10 bin lira telekulak tazminatı

Anayasa Mahkemesi, Ergenekon soruşturması kapsamında telefonları dinlenip tapeleri basına sızdırılan Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay'ın bireysel başvurusunu kabul etti. AYM, Oktay'a, haberleşme özgürlüğü ihlal edildiği gerekçesiyle on bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

27.01.2016Gündem
Mahkeme, Seyfi Oktay kararını Ergenekon Davası Yargıtaydan döndükten sonra açıklayacak

Mahkeme, Seyfi Oktay kararını Ergenekon Davası Yargıtay'dan döndükten sonra açıklayacak

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın da aralarında bulunduğu 11 tutuksuz sanığın, "Ergenekon sanıklarını tahliye etme amacıyla yargıyı etkilemeye teşebbüs ettikleri" iddiasıyla yargılandığı davanın 4. duruşması yapıldı. İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Kutbettin Kaya, Sefa Altıoğlu ve Hüseyin Yıldırım hazır bulundu.

4.06.2015Gündem
Birinci Başkanlık Kurulu YBP’nin

Birinci Başkanlık Kurulu YBP’nin

Yüksek yargıdaki paralel yapıyı tasfiye etmek için çıkarılan son yargı paketi kapsamında Yargıtay’daki dairelerin işbölümünü ve üyelerin dağılımını yeniden yapacak kritik Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu seçimleri dün yapıldı.

30.12.2014Gündem
Kılıçdaroğlunun en yakın kurmayı sol kanatta

Kılıçdaroğlu'nun en yakın kurmayı sol kanatta!

Üç listenin yarıştığı CHP'de kıran kırana bir seçim yaşanıyor.

6.09.2014Gündem
AYMden flaş Ergenekon tapesi kararı

AYM'den flaş Ergenekon tapesi kararı

Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Gürsel Özkan, Ergenekon davası tapelerinde dönemin Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın konuşmalarında kendisine 'Fetulllahçı' ve 'Tehlikeli bir herif' yakıştırması yapılmasına rağmen haklarında dava açılmayarak, 'adil yargılanma hakkı, hukuk devleti ve eşitlik ilkelerinin' zedelendiği iddiasıyla yaptığı bireysel başvuru reddedildi.

2.07.2014Gündem
Ergenekonda sanık, adil yargılamayı etkileme davasında tanık

Ergenekon'da sanık, adil yargılamayı etkileme davasında tanık

ERGENEKON davasında “Ateşli silahlar Kanunu’na muhalefet” etmek suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Esenyurt Belediyesi eski Başkanı Gürbüz Çapan, Ergenekon davası ve soruşturmasını etkilemeye çalıştıkları iddiasıyla Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay’ın da arasında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada tanık olarak dinlenecek.

21.01.2014Gündem
Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine

Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine

Ümraniye’de bir gecekonduda 27 adet el bombasının bulunması ile 12 Haziran 2007’de başlayan Ergenekon soruşturmasıyla Türkiye, Zekeriya Öz ismini duydu.

8.01.2014Gündem
Ergenekon davasına bakma dediler

'Ergenekon davasına bakma' dediler

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in yeğeni Nihan Atasagun’un aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ‘Adil Yargılamayı Etkilemeye ilişkin açılan dava bugün görüldü.Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin eski Başkanı Köksal Şengün’ün de dava kapsamında ‘tanık’ sıfatıyla talimatla Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifadesi alındı.

19.10.2012Gündem
Haberal’ın tahliyesi için Oktay’dan telkin almadım

Haberal’ın tahliyesi için Oktay’dan telkin almadım

“Ergenekon davasını etkilemeye teşebbüs ettikleri” iddiasıyla 11 kişi hakkında açılan davada, eski Ergenekon hâkimi Köksal Şengün’ün tanık olarak talimatla alınan ifadesi okundu.

19.10.2012Gündem
Seyfi Oktay: İddianame komplo ürünüdür

Seyfi Oktay: İddianame komplo ürünüdür

Ergenekon üyesi olduğu ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ettiği gerekçesi ile yargılanan eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay, iddianamenin kurgu ve komplo ürünü olduğunu savunarak, “Objektiflikten uzak bir iddianamedir. İnsanlarla ilişkilerim ustaca buraya monte edilerek sanık olmam için uğraşılmış” dedi.

20.06.2012Gündem
Eski Ergenekon hakimi ifade verecek

Eski Ergenekon hakimi ifade verecek

"Adil yargılamayı teşebbüs" davasında Ergenekon davası eski hakimi Köksal Şengün'ün tanık olarak ifadesi alınacak.

23.03.2012Gündem
Görevsizlik talebine ret

Görevsizlik talebine ret

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın da aralarında bulunduğu 11 tutuksuz sanığın “Ergenekon soruşturması ve davasını etkilemeye teşebbüs ettikleri” iddiasıyla yargılanmasına İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

21.03.2012Gündem
Eski bakan Oktay hakim karşısında

Eski bakan Oktay hakim karşısında

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın, “Ergenekon davası ve soruşturmasını etkilemeye teşebbüs ettikleri” iddiasıyla yargılandığı davada, avukatların, görevsizlik kararı verilmesi ve yargılamanın durdurulması yönündeki talepleri reddedildi.

21.03.2012Gündem
Hâkim karsısında

Hâkim karsısında

Ergenekon örgütü üyesi oldukları ve adil yargılamayı engellemeye teşebbüs ettikleri gerekçesi ile haklarında dava açılan aralarında eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın da bulunduğu 11 kişinin yargılanmasına bugün başlanacak.

20.03.2012Gündem
Soruşturma Başsavcı Enginden bile saklanmış

Soruşturma Başsavcı Engin'den bile saklanmış

Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs" iddianamesinin ek delil klasörlerinde, soruşturma kapsamında Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ve bazı şüpheliler ile ilgili yapılan operasyondan, o zamanın İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin’in bilgisinin olmadığı ortaya çıktı.

10.01.2012Gündem
Seyfi Oktay hakkındaki iddianameye kabul

Seyfi Oktay hakkındaki iddianameye kabul

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın da aralarında yer aldığı 11 şüpheli hakkında hazırlanan "Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs" iddianamesi kabul edildi. İddianamede eski Cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel’in yeğeni Nihan Atasagun, Mehmet Haberal’ın kardeşi Ali Haberal ile oğlu Erkan Bülent Haberal sanık olarak yer alırken eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın teknik takibe takılan telefon görüşmeleri de dikkat çekti.

4.01.2012Gündem
17 yıl istendi

17 yıl istendi

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın Ergenekon üyesi olmak, adil yargılamayı ve yargı görevini yapanı etkilemek suçlarından 7,5 yıldan 17 yıla kadar hapsi istendi.

27.12.2011Gündem
Bir numaralı sanık eski bakan

Bir numaralı sanık eski bakan

Eski Bakan Seyfi Oktay'ın da şüphelileri arasında bulunduğu "adil yargılamayı etkileme" soruşturması tamamlandı.

27.12.2011Gündem
Ergenekon hakimine tayin cezası

Ergenekon hakimine tayin cezası

Ergenekon soruşturmasında örgüt üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ve avukat Tülay Bekar’la telefon görüşmeleri dinlemeye takılınca hakkında disiplin soruşturması açılan Ergenekon davası Hâkimi Köksal Şengün’e yer değiştirme cezası verildi.

13.07.2011Gündem
İddianameleri yazılıyor

İddianameleri yazılıyor

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün İstanbul Başsavcı vekilliğine atanmasının ardından 1,5 ay önce Ergenekon soruşturmalarını devralan özel yetkili Cumhuriyet Savcıları Cihan Kansız ve Ufuk Ermertcan, 1 yıldır devam eden eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın da yer aldığı 8 şüpheli hakkındaki iddianame ile 2 aydır devam eden 7’si tutuklu 16 şüpheli hakkındaki Zirve Yayınevi Cinayeti soruşturması iddianamelerinin yazımına başladı.

14.05.2011Gündem
Mesleğimiz Öz’ü unutmaz

Mesleğimiz Öz’ü unutmaz

Beşiktaş Adliyesi’nde Turan Çolakkadı, Zekeriya Öz ve Ercan Şafak’ın veda töreninde konuşan Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne atanan Fikret Seçen, “Zekeriya Öz malumunuz, kamuoyuna mal olmuş bir arkadaşımız. Kendisini hiç unutmayacağız. Mesleğimiz kendisini unutmayacak” dedi.

5.04.2011Gündem
Kızağa çekildi

Kızağa çekildi

Ergenekon soruşturmalarının simge ismi Özel Yetkili Savcı Zekeriya Öz ile diğer Ergenekon Savcısı Ercan Şafak, HSYK’nın kararnamesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne getirildi. Özel yetkileri kalkan Öz ve Şafak, Ergenekon soruşturmasını bırakacak. İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne de yine Ergenekon Savcısı olan Fikret Seçen atandı. Öz, Şafak ve Seçen’in atama talep etmediği öğrenildi.

30.03.2011Gündem
İşte artık Özün olmayan soruşturmalar

İşte artık Öz'ün olmayan soruşturmalar

Ergenekon savcısı Zekeriya Öz, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi’nin bugün 539 sayılı adli yargı kararnamesini ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’ne atandı. Bu atama ile Öz’ün, CMK’nın 250. maddesi kapsamında belirlenen özel yetkileri kalktı. Özel yetkileri kalkan Savcı Öz’ün halen yürütmekte olduğu soruşturmaları ise başka savcılara devredecek.

30.03.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Kürt’e sövmemiş adayı destekleyebiliriz

HDP’nin, bir davette karşılaştığımız güvenilir bir ismine sorduk: Yerel seçimlerde CHP ile birliktelik olacak mı?

5.04.2018

TRT ne yapmalıydı

ADNAN Menderes ile ilgili yayınladığım kitap çalışmasındaki tespitlerimden bazıları, geçen hafta TRT’de yayınlanan; ‘Nasıl Oldu, Ne Oldu’ programındaki sorulara cevap olacaktır:

11.01.2016

Mirşan’ın ön-Türk kültürünün zaferi

ULUSLARARASI Hititoloji Kongresi münasebetiyle alınmış olan ve tam bir milat teşkil eden kararla:

30.08.2014

HSYK’dan açıklama geldi

HSYK’nın bazı atamalarıyla ilgili pazartesi günkü yazım üzerine, önceki akşam, Adalet Bakanı Sadullah Ergin aradı; beklediğim gibi, HSYK’nın bir açıklaması olduğunu, o açıklamayı bana göndereceğini söyledi.

21.12.2011