MENÜ

Seyahat Uyarısı

Seyahat Uyarısı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Seyahat Uyarısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Seyahat Uyarısı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 548 Seyahat Uyarısı haberi bulunmuştur.

Seyahat Uyarısı Haberleri

Bolivya’nın istifaya zorlanan lideri: Meksika’ya sığındı ‘geri döneceğim’ dedi

Bolivya’nın istifaya zorlanan lideri: Meksika’ya sığındı ‘geri döneceğim’ dedi

Bolivya’da darbeyi andıran gelişmeler üzerine istifa etmek zorunda kalan eski devlet başkanı Morales, Meksika’nın sığınma önerisini kabul etti. Morales, ‘daha güçlü’ geri dönme sözü verdi.

13.11.2019Dünya
Son dakika... Dışişleri Bakanlığından Bolivya için seyahat uyarısı

Son dakika... Dışişleri Bakanlığı'ndan Bolivya için seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Bolivya'da 20 Ekim'de düzenlenen başkanlık seçimlerinin ardından ülkenin bazı kentlerinde yer yer şiddet de içeren kitlesel eylemler nedeniyle Türk vatandaşlarına seyahat uyarısı yaptı.

12.11.2019Dünya
Dışişleri Bakanlığından Türk vatandaşlarına önemli uyarı

Dışişleri Bakanlığı'ndan Türk vatandaşlarına önemli uyarı

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın çeşitli kentlerinde meydana gelen gösteriler sebebiyle Türk vatandaşlarının zorunlu olmadığı takdirde olayların yaşandığı bölgelere seyahat etmekten kaçınmaları tavsiyesinde bulundu.

25.10.2019Dünya
Son dakika... Dışişlerinden Şili için seyahat uyarısı

Son dakika... Dışişleri'nden Şili için seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Şili'de yaşayan veya ülkeye turist olarak giden Türk vatandaşlarının, protestolar ve kitlesel eylemler nedeniyle dikkatli olması tavsiyesinde bulundu.

22.10.2019Dünya
Dışişleri Bakanlığından Türk vatandaşlarına önemli uyarı

Dışişleri Bakanlığı'ndan Türk vatandaşlarına önemli uyarı!

Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'da devam eden protestolarda göstericilerin şehir içi ve şehirler arası yollar ile havaalanına çıkan yolları kapatabildiğini hatırlatarak, ülkeye yapılacak ziyaretlerde bu hususun göz önünde tutulması tavsiyesinde bulundu.

21.10.2019Gündem
Son dakika... Türkiyeden Katalonyaya seyahat uyarısı

Son dakika... Türkiye'den Katalonya'ya seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, İspanya’nın Katalonya Özerk Bölgesi’nde yaşanan gösteriler nedeniyle Türk vatandaşlarına, zorunlu olmadıkça bu ülkeye yapacakları seyahat planlarını gözden geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

18.10.2019Dünya
Irak alarmda Sosyal medyaya erişim de durduruldu

Irak alarmda! Sosyal medyaya erişim de durduruldu

Irak Savunma Bakanlığı hükümet karşıtı gösteriler nedeniyle kamu kurumları ve diplomatik temsilcilikleri korumak üzere tüm birimlerini alarma geçirdi. Irak'ta iki gündür devam eden gösterilerde ölü sayısı 8'e yükseldi. Öte yandan, Irak yönetimi, hükümet karşıtı gösterilerden dolayı ülkede sosyal medyaya erişimi durdurdu. Türkiye Dışişleri Bakanlığı da Irak'la ilgili seyahat uyarısında, Türk vatandaşlarından gösterilerin sürdüğü bölgelere seyahat etmekten kaçınmalarını istedi.

2.10.2019Dünya
ABDden Suudi Arabistana seyahat uyarısı

ABD'den Suudi Arabistan'a seyahat uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'da sivil hedeflere yönelik terör ile füze ve drone saldıları tehdidi dolayısıyla vatandaşlarını Suudi Arabistan'a seyahat konusunda uyardı.

18.09.2019Dünya
Çinden ABDye seyahat uyarısı

Çin'den ABD'ye seyahat uyarısı

Çin, ABD'ye seyahat edecek vatandaşlarına kötü muameleye uğrayabilecekleri uyarısında bulundu.

4.06.2019Dünya
Çinliler ABDyi tercih etmemeye başladı

Çinliler ABD'yi tercih etmemeye başladı

Çin’den ABD’ye yapılan turizm seyahatlerinde 2003'ten bu yana ilk defa düşüş yaşandığı belirtildi.

29.05.2019Ekonomi
Son dakika... İngiltereden İrana seyahat uyarısı

Son dakika... İngiltere'den İran'a seyahat uyarısı

İngiltere, İran'a seyahat edecek vatandaşlarına İran'a girişte keyfi uygulamalara tabi tutulacaklarına dair yüksek risk uyarısında bulundu.

17.05.2019Dünya
Sudanda dünkü gösterilerde 13 kişi hayatını kaybetti

Sudan'da dünkü gösterilerde 13 kişi hayatını kaybetti

Muhalif Sudan Doktorlar Komitesi, güvenlik güçlerinin dünkü gösterilere müdahalesi sonucu 2'si başkent Hartum'da 13 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

12.04.2019Dünya
Türkiyeden Libyaya seyahat uyarısı

Türkiye'den Libya'ya seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Libya'ya seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının son gelişmeleri takip etmeleri ve seyahat planlarını bu çerçevede gözden geçirmeleri uyarısında bulundu.

7.04.2019Dünya
Son dakika... Dışişlerinden ABye sert tepki

Son dakika... Dışişleri'nden AB'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Timmermans'ın yerel seçim sonuçlarıyla ilgili ifadelerine dair, "AB yetkililerinin hukuki sürece saygı göstermeksizin keyfi ve aceleci açıklamaları büyük bir talihsizlik." dedi.

7.04.2019Dünya
ABDden vatandaşlarına Venezuelaya seyahat uyarısı

ABD'den vatandaşlarına Venezuela'ya seyahat uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı, "suç oranının artması ve ABD vatandaşlarının keyfi olarak tutuklandığı" gerekçesiyle, Amerikan vatandaşlarından Venezuela'ya seyahat etmemelerini istedi.

30.01.2019Dünya
Macrondan flaş istek: Sarı yelekliler ile görüşün

Macron'dan flaş istek: 'Sarı yelekliler' ile görüşün

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, akaryakıt zamları protestoları çerçevesinde Başbakan Edouard Philippe'den muhalefet partileri lideri ve sarı yeleklilerden bir heyet ile görüşmesini istedi.

2.12.2018Dünya
Türkiyeden Fransaya seyahat uyarısı

Türkiye'den Fransa'ya seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığınca, Fransa'ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından başkent Paris başta olmak üzere şehirlerin gösteri alanlarından uzak durmaları, otoyol ve şehirlerarası yollarda tedbirli davranmaları istendi.

2.12.2018Dünya
Avusturya, seyahat uyarısı yaptığı ülkeye sınır dışı ediyor

Avusturya, seyahat uyarısı yaptığı ülkeye sınır dışı ediyor

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir grup gösterici, iç savaş ve bombalı saldırıların sürdüğü Afganistan’a göçmenlerin geri gönderilmesinin durdurulması için eylem yaptı.

9.10.2018Avrupa
Dışişleri Bakanlığından Irakın Basra bölgesine seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı'ndan Irak'ın Basra bölgesine seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın Basra vilayetine seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının güvenlikleri için protesto gösterilerinin yapıldığı bölgelerden uzak durmalarını tavsiye etti.

8.09.2018Dünya
Sardinya adasından bir şişe plaj kumu çalan turiste 1000 euro ceza

Sardinya adasından bir şişe plaj kumu çalan turiste 1000 euro ceza

İtalya'nın plajlarıyla ünlü Sardinya adasından plaj kumu çalan bir İngiliz turist 1000 euro para cezasına çarptırıldı.

8.08.2018Dünya
ABD Türkiye’ye seyahat uyarısını güncelledi

ABD Türkiye’ye seyahat uyarısını güncelledi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye yönelik yeni seyahat uyarısını güncelledi. Dışişleri Bakanlığının resmi sitesinde yayınlanan seyahat uyarısı bülteninde, Türkiye’nin bazı bölgelerinde risklerin arttığı belirtilerek ’seyahati yeniden gözden geçirin’ uyarısı yapıldı. ABD’nin seyahat uyarısı kategorisinde en güvenli ülkelere 1’inci kategoride yer verilirken, Türkiye’nin en riskli ülkeleri kapsayan 4’üncü kategorinin bir altındaki, 3’üncü kategoride yer almayı sürdürdüğü belirtildi. Açıklamada, Türkiye’nin Güneydoğu ve Suriye sınırındaki bölgeler ise 4’üncü kategoride yer aldı ve ’Bu bölgelere seyahat etmeyin’ uyarısında bulunuldu.

28.06.2018Dünya
‘Rahatsız edici bir gelişme yaşanmazsa Türkiye eski gücüne kavuşur’

‘Rahatsız edici bir gelişme yaşanmazsa Türkiye eski gücüne kavuşur’

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, bu yıl Türkiye’ye ön rezervasyonların iki kat arttığını, Türkiye açısından sevindirici bir gelişme kaydettiklerini söyledi. Hürriyet’e konuşan Fiebig, şöyle dedi:

8.03.2018Dünya
Çavuşoğlundan Almanyaya seyahat uyarısı

Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya 'seyahat' uyarısı

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Berlin’de bir araya geldi. Çavuşoğlu, görüşmeleri öncesinde ortak basın toplantısında, son aylarda kendisi ve mevkidaşı arasında başlayan diyalog ve yakın işbirliğinin ilişkilere yansıdığını ve bundan mutluluk duyduklarını söyledi. Çavuşoğlu, basın toplantısında özetle şu konulara değindi:

6.03.2018Gündem
Almanya Salih Müslimi iade edecek mi Alman Dışişleri Bakanı cevap verdi

Almanya Salih Müslim'i iade edecek mi? Alman Dışişleri Bakanı cevap verdi

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel Salih Müslim'in iade talebi hakkında konuştu. Eski PYD eşbaşkanı Salih Müslüm'le ilgili soruya cevap veren Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, "Türkiye'den sözlü nota aldık, bunu Adalet Bakanlığı'na ilettik. Bu konudaki kararı hukuk verecek" dedi.

6.03.2018Dünya
Birleşik Krallıktan Türkiyedeki 10 şehir için seyahat uyarısı

Birleşik Krallık'tan Türkiye'deki 10 şehir için seyahat uyarısı!

Birleşik Krallık, vatandaşlarına Türkiye´nin Suriye ile sınırına 10 kilometre mesafedeki kentlere ve Diyarbakır´dan uzak durmaları konusundaki uyarısını yineledi

15.01.2018Dünya
Son dakika: Türkiyeden ABDye seyahat uyarısı tepkisi

Son dakika: Türkiye'den ABD'ye seyahat uyarısı tepkisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısına ilişkin, "Son seyahat uyarısı gibi, bir müttefike ve olgunluğa yakışmayan gereksiz tavırlarla uğraşmamamız lazım." dedi.

12.01.2018Gündem
Türkiyeden ABD için seyahat uyarısı

Türkiye'den ABD için seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye gidecek Türk vatandaşları için uyarı yayınladı. ABD, Türkiye'yi güvenlik açısından 3. kategori riskli ülkeler arasında göstermiş ve Türkiye'ye gideceklere 'Yeniden düşünün' uyarısı yapmıştı.

12.01.2018Gündem
ABDden Azerbaycanı kızdıran karar

ABD'den Azerbaycan'ı kızdıran karar!

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hikmet Hacıyev, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan seyahat uyarısı listesinde Azerbaycan'ın terör riski bulunan ülkeler kategorisinde gösterilmesini şaşkınlıkla karşıladıklarını bildirdi.

11.01.2018Dünya
Zika virüsü nedir nereden bulaşır

Zika virüsü nedir nereden bulaşır?

Zika virüsü, neden olduğu rahatsızlıklar nedeniyle vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Son günlerde gündemde yer alan haberlerin ardından Zika virüsü hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, kökeni afrika olan bu hastalığı araştırmaya başladı. Peki, Zika virüsü nedir ve nereden bulaşır?

11.01.2018Sağlık
Zika virüsü nedir

Zika virüsü nedir?

Zika virüsü gündemdeki haberlerin ardından vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Zika virüsü konusunda belirtiler ve hastalığın nasıl bulaştığı en çok aranan konular arasında. Peki Zika virüsü nedir, bilinen belirtileri nelerdir?

9.01.2018Gündem
Rusyadan net İran mesajı: Kabul edilemez

Rusya'dan net İran mesajı: Kabul edilemez

Rusya, İran'da yaşanan gelişmelerin ülkenin iç meselesi olduğunu vurgulayarak, "İran'daki durumu istikrarsızlaştırabilecek dış müdahaleler kabul edilemez." açıklamasında bulundu.

1.01.2018Dünya
Türkiye yeni yıla böyle girdi

Türkiye yeni yıla böyle girdi

Türkiye'de yeni yılı kutlamak isteyen vatandaşlar, mekanları doldurdu. Yeni yıl birçok yerde coşkuyla karşılandı.

31.12.2017Gündem
İrandan Türkiyeye seyahat uyarısı

İran'dan Türkiye'ye seyahat uyarısı

İran'ın Ankara Büyükelçiciği, yeni yıl arifesinde Türkiye'deki güvenlik koşullarını gerekçe göstererek İran vatandaşlarından gerekli olmadığı takdirde Türkiye'ye seyahat edilmemesi uyarısında bulundu.

28.12.2017Dünya
ABD bu skandalı konuşuyor... İki basketbol oyuncusu battaniye çaldıkları için uçaktan atıldı

ABD bu skandalı konuşuyor... İki basketbol oyuncusu battaniye çaldıkları için uçaktan atıldı!

Amerika Havayolları Dallas'ta iki ABD'li profesyonel basketbol oyuncusunu battaniye çaldıkları iddiasıyla uçaktan attı. Olayın ardından havayolu şirketi özür diledi.

28.12.2017Dünya
Rakkaya seyahat yasağını kaldırdılar

Rakka'ya seyahat yasağını kaldırdılar

Avustralya Dışişleri Bakanı Julie Bishop, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin ABD'nin desteğiyle DEAŞ’tan aldığı Suriye’nin Rakka kentine seyahat yasağının kaldırıldığını açıkladı.

29.11.2017Dünya
ABDden Suudi Arabistana seyahat uyarısı

ABD'den Suudi Arabistan'a seyahat uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan’a yönelik terör saldırıları riski ve Yemen’den ülkeye fırlatılan balistik füze tehlikesinden dolayı Amerikan vatandaşlarını Suudi Arabistan’a seyahat konusunda uyardı.

21.11.2017Dünya
ABDden vatandaşlarına Avrupaya seyahat uyarısı

ABD'den vatandaşlarına Avrupa'ya seyahat uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı, özellikle tatil dönemlerinde terör saldırılarının artmasını gerekçe göstererek Amerikan vatandaşlarını Avrupa seyahatleri konusunda uyardı.

16.11.2017Dünya
Vize krizinin şifreleri

Vize krizinin şifreleri

ABD'nin şok bir kararla Türkiye'den vize başvurularını dondurması Ankara için beklenmedik bir gelişme oldu. Karar tam da ABD’de 3 günlük tatil olan Kolomb Günü’ne denk geldi. Hürriyet’e konuşan Türk kaynaklar, “Rahatsızlık dile getiriliyordu, ancak vize rejiminin değişeceğine dair en ufak bir ima yoktu” dedi. Türk tarafı bu kararı 'orantısız' bulurken, Amerikalı yetkililer, ABD vatandaşlarına ve elçilik çalışanlarına yönelik gözaltıların 'ciddi sonuçları olacağını Türk tarafıyla paylaştıklarını' söyledi.

9.10.2017Dünya
ABD Kübadaki bazı diplomatını geri çağırdı

ABD Küba'daki bazı diplomatını geri çağırdı

ABD Küba'da görevli diplomatlarını bir süredir nedeni anlaşılmayan sağlık sorunları yaşamaları üzerine ülkeye geri çağırdı, vatandaşlarına da seyahat uyarısı yaptı.

30.09.2017Dünya
ABDden son dakika seyahat uyarısı.. Türkiyede bu bölgeler..

ABD'den son dakika seyahat uyarısı.. Türkiye'de bu bölgeler..

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye'ye seyahat edecek vatandaşlarına yönelik bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda Türkiye'nin doğusu ve illerdeki toplu ulaşım bölgelerine dikkat çekildi.

28.09.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Başkalarının acılarıyla sevinecek kadar küçülmeyin

Amerika iki gün önce Türkiye’ye yönelik yeni bir seyahat uyarısı yaparak vatandaşlarına, “Türkiye’de konser alanları, kalabalık yerler, alışveriş merkezlerinden uzak durun” demişti...

2.10.2017