MENÜ

Sevil Atasoy

Sevil Atasoy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sevil Atasoy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 314 Sevil Atasoy haberi bulunmuştur.

Sevil Atasoy Haberleri

Katil aramaya katılır, aileyle ağlar

Katil aramaya katılır, aileyle ağlar

Bir yanda ayakları kesilen, gözleri oyulan köpekler... Çuvallara doldurulup çöpe atılan, yakılan kediler… Diğer yanda kaçırılan, tecavüz edilen, açlıktan ölüme terkedilen çocuklar… Bu vahşet birbiriyle ilintili mi? Kimler tecavüze daha yatkın? Çocuklarımızı nasıl koruyabiliriz? İdam cezası, kimyasal kastrasyon çare mi? Dünya nasıl yapıyor? Türkiye’nin en önemli adli tıp profesörü Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sevil Atasoy sorularımıza çok çarpıcı örneklerle yanıt verdi.

8.07.2018Gündem
Tatil kitaplarla güzel

Tatil kitaplarla güzel!

Bu kitaplarla müzeleri keşfedebilir, zamanda yolculuk yapabilir, mitolojik kahramanlarla tanışabilir ya da bir satranç ustası olabilirsiniz. Birbirinden eğlenceli, sürprizlerle dolu maceralar yaz tatilini kitaplarla güzelleştirmek isteyen çocukları bekliyor.

14.06.2018Kitap Sanat
Emine Erdoğandan kadınlar onuruna iftar

Emine Erdoğan'dan kadınlar onuruna iftar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, akademisyenler, sanatçılar ve iş kadınları onuruna iftar yemeği verdi.

11.06.2018Gündem
Fikirler, TEDx ile Üsküdarda buluşuyor

Fikirler, TEDx ile Üsküdar'da buluşuyor!

Bilim, insan ve beyin TEDx Üsküdar’da konuşuluyor!

22.01.2018Kampüs
Darknette siber devriyeler şart

Darknet'te siber devriyeler şart!

Uluslararası suç örgütlerinin internetin “darknet” denilen bölgelerinde faaliyetlerini giderek artırdıklarını belirten Prof. Dr. Sevil Atasoy, gençlerin suç örgütlerinin tehdidi altında olduğuna dikkat çekiyor. Kimlik bilgilerinin gizlenebildiği bir platform özelliğini taşıyan kripto ya da darknet-piyasalarının yaklaşık üçte ikisini uyuşturucu ticareti oluşturuyor. Siber suç soruşturması yürütecek profesyonel sayısının artırılması gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Sevil Atasoy, “siber devriyeler” oluşturulması önerisinde bulundu.

18.01.2018Teknoloji
Mersinde kitap kuyruğu

Mersin'de kitap kuyruğu

28.11.2017Merkez
Bunun adı kabahat değil vahşet

Bunun adı 'kabahat' değil vahşet

İnsanoğlunun hayvanlara eziyetinin son mağdurlarından biri Gaziantep’te boynuna kemer takılıp yerlerde sürüklenerek uçurumdan atılan ‘Garip’ oldu. Ona bu işkenceyi yapanlar henüz yakalanmadı. Son zamanlarda artan bu tür işkence haberleri üzerine hayvan hakları savunucuları, hukukçular ve siyasetçilerden ortak bir ses çıkıyor: Bu işkenceye para değil caydırıcı hapis cezaları verilmeli.

1.10.2017Gündem
3 kez kovuldu... Sevil Atasoy benim için sistemi değiştirdi

3 kez kovuldu... 'Sevil Atasoy benim için sistemi değiştirdi'

İstanbul Emniyet Mustafa Çalışkan, 1999 yılında kayıt yaptırıp 2010 yılında mezun olduğu Adli Tıp Enstitüsü’nün akademik yıl açılışına katıldı. Yüksek lisans öğrencilerine ilk dersi veren Mustafa Çalışkan okuldaki anılarını ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Mustafa Çalışkan, “Emniyet teşkilatı gerçek görevini, objektif bir şekilde devletin polisi sıfatıyla yapmaya başladı. Her konuda şu grubun, şu topluluğun, şu cemaatin polisi yok. Böyle bir şeye müsaade edilmeyecek” dedi. Adli Tıp Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Faruk Aşıcıoğlu, dersin ardından Mustafa Çalışkan’a eski bir sınav kağıdı ile üzerinde Osmanlı kadırgası bulunan bir seramik hediye etti.

27.09.2017Gündem
Beğenildikçe bağımlılığımız artıyor

Beğenildikçe bağımlılığımız artıyor!

Üsküdar Üniversitesi 4. Uluslararası İletişim Günleri’nde dijital bağımlılık nörobilim, psikoloji ve etik açılardan ele alındı. Bağımlılık sürecindeki en temel etkenin haz almak olduğunun vurgulandığı programda Yrd. Doç. Dr. Onur Noyan “Ne kadar çok fav/retweet o kadar çok haz, ne kadar çok beğeni o kadar çok haz ve bağımlılık sarmalı” diye konuştu.

28.04.2017Kampüs
Doğan Kitap fuarda

Doğan Kitap fuarda

24.04.2017İzmir
Sufi ve Bach Üsküdar’da aynı sahnede

Sufi ve Bach Üsküdar’da aynı sahnede

Köln-İstanbul Kardeş Şehir Anlaşması’nın 20. yıl dönümü vesilesiyle Köln Yunus Emre Enstitüsü, Üsküdar Üniversitesi, Goethe Enstitüsü, Köln Anakent Belediyesi, İstanbul Gedik Üniversitesi ve Türk Hava Yolları iş birliğinde ‘Sufi ve Bach’ konseri düzenlendi.

9.04.2017Dünya
Üsküdar Üniversitesi Yeni Yüksek Lisans ve Doktora Programlarıyla İddialı

Üsküdar Üniversitesi Yeni Yüksek Lisans ve Doktora Programlarıyla İddialı

Üsküdar Üniversitesi, akademik ve mesleki kariyerde ilerlemek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak isteyenler için 5 yeni yüksek lisans ve doktora programı açtı. Yeni açılan bu programlara 2016-2017 Akademik Yılı’nda ilk kez öğrenci kabul edilecek.

22.09.2016Kampüs
Üsküdar Üniversitesi, adli bilimler uzmanı yetiştirecek

Üsküdar Üniversitesi, adli bilimler uzmanı yetiştirecek

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü bünyesinde bu yıl açılan Adli Bilimler Yüksek Lisans Programı’nın büyük ilgi görmesi bekleniyor. Adli bilimler alanında yeni uzmanların yetiştirileceği programa; tıp, biyoloji, hukuk, psikoloji, gazetecilik ve makine mühendisliği gibi farklı branşlardan lisans eğitimini tamamlamış olanlarlar başvurabilecek.

14.09.2016Kampüs
Kanıt Ateş Üstünde 7. bölüm fragmanında Ömer ve Kaan yüzleşiyor

Kanıt Ateş Üstünde 7. bölüm fragmanında Ömer ve Kaan yüzleşiyor!

Kanıt Ateş Üstünde 7. bölüm fragmanı dün akşam yayınlanan son bölümün ardından ekranlara geldi. Dizinin yeni bölüm fragmanında özellikle Kaan ve Ömer'in yaşadığı olaylar yeni bölüme damga vuracak. Kanal D'nin kısa zamanda büyük beğeni ile takip edilen dizisi Kanıt Ateş Üstünde 7. bölüm fragmanında bu hafta heyecan dolu sahneler olacak. Peki Kanıt Ateş Üstünde 7. bölüm fragmanında bu hafta neler yaşanıyor?

24.08.2016Kelebek
Kanıt Ateş Üstünde bu akşam 6. bölüm ile ekranlara geliyor.. İşte 6. bölüm fragmanı

Kanıt Ateş Üstünde bu akşam 6. bölüm ile ekranlara geliyor.. İşte 6. bölüm fragmanı

Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanında bu hafta işler karışıyor. Dizinin yeni bölümü yayınlanmadan önce ekranlara gelen tanıtımda Kaan, kendisine oyun oynayan kişinin Ömer olduğundan şüpheleniyor! Kaan, Ömer'in oyununu fark edecek mi? Peki Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanında başka neler yaşanıyor? İşte dizinin yeni bölüm fragmanında meydana gelen olaylar

23.08.2016Kelebek
Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanında Kaanın şüphesi

Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanında Kaan'ın şüphesi!

Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanıyla sizlerle. Kanal D'nin aksiyon dolu dizisi Kanıt Ateş Üstünde nefes kesecek olan 6. bölümüyle salı akşamı ekranlara gelecek. Dizinin yeni bölümünde yine enteresan dakikalar yaşanacak. Kaan'ın, Ömer için düşündüğü şüpheleri git gide artıyor. İşte, Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanı...

18.08.2016Kelebek
Kanıt Ateş Üstünde 10. bölüm fragmanında Kaanın büyük şüphesi

Kanıt Ateş Üstünde 10. bölüm fragmanında Kaan'ın büyük şüphesi

Kanıt Ateş Üstünde 10. bölüm fragmanı yayınlanan son bölümün ardından ekranlara geldi. Dizinin yeni bölümünde Kaan'ın Ömer hakkındaki şüpheleri artıyor. Kanıt Ateş Üstünde 10. bölüm fragmanında hareketli sahneler dizinin yeni bölümüne damga vuracak. Kanal D'nin kısa zamanda büyük izleyici kitlesine ulaştığı dizisi Kanıt Ateş Üstünde 10. bölüm fragmanı ile bu hafta yaşanacakları izleyicisine tanıttı. Peki Kanıt Ateş Üstünde 10. bölümde neler yaşanacak?

17.08.2016Kelebek
Kanıt Ateş Üstünde yeni bölüm fragmanına bu sahne damga vurdu

Kanıt Ateş Üstünde yeni bölüm fragmanına bu sahne damga vurdu!

Kanıt Ateş Üstünde bu akşam 5. bölüm ile ekranlara gelecek. Dizinin yeni bölüm fragmanında yaşanan cinayetin aydınlanması ekibi bir hayli zorluyor. Kanal D'nin kısa zaman büyük izleyici kitlesine ulaştığı dizisi Kanıt Ateş Üstünde 5. bölüm ile bu akşam nefes kesen bir bölüm ile geliyor. Peki Kanıt Ateş Üstünde 5. bölüm fragmanında neler var? İşte dizinin yeni bölüm fragmanında meydana gelen olaylar

16.08.2016Kelebek
Ahmet Olgun Sünear: Bu işe çaycılıkla başladım

Ahmet Olgun Sünear: Bu işe çaycılıkla başladım

Kanal D’nin sevilen polisiyesi “Kanıt: Ateş Üstünde”de Rüzgar karakterine hayat veren Ahmet Olgun Sünear, hayallerine ulaşmanın keyfini sürüyor. Çocukluktan beri oyuncu olmak istediğini, tiyatroda çaycılık yaparak bu yolda ilk adımı attığını söyleyen Sünear, “Oradaki ustalar Metin Balay ve Suna Selen’den ne kapabilirsem kârdı benim için... Ve sonunda çaycılıktan Macbeth’e geçtim” diyor.

15.08.2016Magazin
Kanıt Ateş Üstünde yeni bölüm fragmanında tüyler ürperten cinayet

Kanıt Ateş Üstünde yeni bölüm fragmanında tüyler ürperten cinayet!

Kanıt Ateş Üstünde 5. bölüm fragmanında heyecan dolu sahneler dikkat çekti. Dizinin yeni bölüm tanıtımında sırlarla dolu bir cinayetin izi sürülüyor. Peki Kanıt Ateş Üstünde 5. bölüm fragmanında başka neler yaşanıyor? işte dizinin ekranlara gelecek 5. bölümü öncesinde yayınlanan tanıtımı

11.08.2016Gündem
Kanıt Ateş Üstünde dizisinin merakla beklenen 4.bölüm fragmanında şok

Kanıt Ateş Üstünde dizisinin merakla beklenen 4.bölüm fragmanında şok!

Kanıt Ateş Üstünde bu hafta 4.bölümü ile izleyenlerinin karşısına çıkacak. Kanıt Ateş Üstünde de heyecan yine hiç eksik olmayacak. Ekibin çözmeye çalıştığı cinayette şok bir gelişme yaşanacak. İşte dizinin yeni bölüm fragmanında meydana gelen olaylar

6.08.2016Kelebek
Kanıt Ateş Üstünde 4. bölüm fragmanı yayınlandı mı

Kanıt Ateş Üstünde 4. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Kanıt Ateş Üstünde dizisi 4. bölüm fragmanı merakla bekleniyor. Dizinin yayınlanan 3. bölümünün ardından yeni bölüm fragmanı merak konusu oldu. Peki Kanıt Ateş Üstünde yeni bölüm fragmanında Kaan'ın durumu ne olacak? İşte dizinin son bölümünde meydana gelen olaylar ve yaşananlar

1.08.2016Kelebek
Kanıt Ateş Üstünde 4. yeni bölümde nefesler tutulacak

Kanıt Ateş Üstünde 4. yeni bölümde nefesler tutulacak!

Kanal D ekranının yeni heyecanı Kanıt Ateş Üstünde 4. bölüm 2. fragmanını yayınladı. Salı akşamı yeni bölümü ile ekrana gelecek olan Kanıt Ateş Üstünde dizisinde heyecan bir an olsun azalmıyor. İşte Kanıt Ateş Üstünde 4. bölüm fragmanları..

30.07.2016Kelebek
Sevil Atasoy: Ani sinirlenenlere ve içine kapananlara dikkat edin

Sevil Atasoy: Ani sinirlenenlere ve içine kapananlara dikkat edin

Her gün dehşet veren yeni cinayet haberiyle karşılaştığımız bugünlerde ‘Kanıt: Ateş Üstünde’ gerçek vakaları ele alan hikâyeleriyle Kanal D ekranına geri döndü. ‘Kanıt’ denince akla gelen ilk isim olan Prof. Dr. Sevil Atasoy’la buluştuk. Pedofiliden tecavüze toplumun geldiği noktayı ve sebeplerini masaya yatırdık. Atasoy: “Toplumda şiddet arttı. Sebepleri; ekonomik güçlükler, eğitimsizlik, yalnızlık, sevgisizlik...”

15.07.2016Hayat
“Kanıt: Ateş Üstünde” ekibi ilk bölüm yemeğinde bir araya geldi.

“Kanıt: Ateş Üstünde” ekibi ilk bölüm yemeğinde bir araya geldi.

Dikkat çekici hikayesi ve genç oyuncu kadrosu ile adından söz ettiren Kanal D’nin yeni dizisi “Kanıt: Ateş Üstünde ”nin oyuncuları ve yapım ekibi ilk bölüm yemeğinde bir araya geldi.

14.07.2016Magazin
Kanıt: Ateş Üstünde dizisi ilk bölümünde aksiyon eksik olmadı

Kanıt: Ateş Üstünde dizisi ilk bölümünde aksiyon eksik olmadı

Kanıt: Ateş Üstünde dizisi ilk bölümü ile ekranlara merhaba dedi. Kanal D'nin yeni projesi Kanıt: Ateş Üstünde, dün akşam aksiyon sahnelerle doluydu. Peki Kanıt: Ateş Üstünde dizisinin ilk bölümünde neler yaşandı? İşte Kanıt: Ateş Üstünde dizisinin 1. bölümünde meydana gelen olaylar ve dizinin hikayesi

13.07.2016Kelebek
Yaz sezonu şimdi açıldı işte

Yaz sezonu şimdi açıldı işte!

Ramazan ve bayramın ardından ekranlarda yaz sezonu bu hafta başı itibariyle açılmış bulunuyor. Daha gelecekler var, bu haftanın yenileri ise şöyle:

8.07.2016Keyif
İstanbuldaki patlama ile ilgili flaş haberler...

İstanbul'daki patlama ile ilgili flaş haberler...

Hüzne boğan olaydan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.. Terör, kanlı yüzünü dün sabah Vezneciler’de üniversite yolunda gösterdi. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde nöbet değişimine giden çevik kuvvet polislerinin bulunduğu midibüs geçerken, park halindeki bombalı araç uzaktan kumandayla patlatıldı. Üniversite binaları ile çevredeki işyerlerinin de büyük hasar gördüğü saldırıda 6 polis şehit oldu, 5 sivil yaşamını yitirdi. Üniversitede çalışan bir kadın ile kendisini işe bırakan eşi, bir banka çalışanı ve bir mağaza müdürü sivil kurbanlar arasında. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Saldırı dünya basınında da yer aldı. İngiliz Independent ve Financial Times gazeteleri Vezneciler'de düzenlenen bombalı saldırıyı henüz üstlenen olmasa da şüphelerin terör örgütü PKK üzerinde yoğunlaştığını yazdı. Financial Times'ta terör örgütünün taktik değişimine vurgu yapıldı.

8.06.2016Gündem
Yine hain pusu

Yine hain pusu

Terör, kanlı yüzünü dün sabah Vezneciler’de üniversite yolunda gösterdi. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde nöbet değişimine giden çevik kuvvet polislerinin bulunduğu midibüs geçerken, park halindeki bombalı araç uzaktan kumandayla patlatıldı. Üniversite binaları ile çevredeki işyerlerinin de büyük hasar gördüğü saldırıda 6 polis şehit oldu, 5 sivil yaşamını yitirdi. Üniversitede çalışan bir kadın ile kendisini işe bırakan eşi, bir banka çalışanı ve bir mağaza müdürü sivil kurbanlar arasında. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Saldırı dünya basınında da yer aldı. İngiliz Independent ve Financial Times gazeteleri Vezneciler'de düzenlenen bombalı saldırıyı henüz üstlenen olmasa da şüphelerin terör örgütü PKK üzerinde yoğunlaştığını yazdı. Financial Times'ta terör örgütünün taktik değişimine vurgu yapıldı.

7.06.2016Gündem
Mezuniyet töreninde sahneden evlenme teklif etti

Mezuniyet töreninde sahneden evlenme teklif etti!

Üsküdar Üniversitesi, 2015-2016 Akademik Yılı sonunda ilk lisans mezunlarını verdi. Ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri Ülker Sports Arena’da düzenlenen görkemli törende diplomalarını almanın heyecanını yaşadı. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın son dersi verdiği törende bir de sürpriz yaşandı. İki öğrenci, arkadaşlarının seslendirdiği şarkı eşliğinde binlerce kişinin önünde sahneye çıkarak kız arkadaşına evlenme teklif ederek parmağına yüzük taktı.

6.06.2016Kampüs
‘Yılın En İyileri’ ödüllerini aldı

‘Yılın En İyileri’ ödüllerini aldı

Dünya Kitap dergisinin 23 yıldır verdiği ‘Yılın En İyileri’ ödülleri önceki akşam Pera Müzesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.

20.01.2016Gündem
Dünya’nın En İyileri seçildi

Dünya’nın En İyileri seçildi

25. yaşını kutlayan Dünya Kitap dergisi tarafından verilen “Yılın En İyileri Ödülleri”nin 2015 yılı sahipleri Pera Müzesi’nde yapılan bir törenle ödüllerini aldı. Ödüller bu sene Ahmet Büke, Yasemin Aydın, Alakarga Sanat Yayınları, Sennur Sezer, Gülce Başer, Sevil Atasoy, Meri Çevik Simyonidis ve Marianna Yerasimos’a verildi.

20.01.2016Keyif
Kasım ayında kaçırmamanız gereken 8 etkinlik

Kasım ayında kaçırmamanız gereken 8 etkinlik

Kim demiş kasım ayında dışarı çıkılmaz diye? Evde oturup battaniye altında sıkışıp kalmak istemiyorsanız, önerilerimize bir göz atın...

9.11.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Katil aramaya katılır, aileyle ağlar

Bir yanda ayakları kesilen, gözleri oyulan köpekler... Çuvallara doldurulup çöpe atılan, yakılan kediler… Diğer yanda kaçırılan, tecavüz edilen, açlıktan ölüme terkedilen çocuklar… Bu vahşet birbiriyle ilintili mi? Kimler tecavüze daha yatkın? Çocuklarımızı nasıl koruyabiliriz? İdam cezası, kimyasal kastrasyon çare mi? Dünya nasıl yapıyor? Türkiye’nin en önemli adli tıp profesörü Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sevil Atasoy sorularımıza çok çarpıcı örneklerle yanıt verdi.

8.07.2018

Çocuğun kayıpsa önce şuraya bak

DÜN, kriminal konularda uzman bir kişiyle konuştum.

3.07.2018

Erdoğan bir gün ‘altı ok’un önünde konuşma yapar mı

CUMHURİYET Halk Partisi halkla ilişkiler bölümü, mayıs ayında küçücük bir kitap yayınladı.

2.07.2018

Sayın Bakanım sesimizi duyun artık

Bartın’da iki arkadaşıyla beraber hayvan hakları için açlık grevi yaptı; ölümden döndü... Sevim Arkan’ın çığlığına ben de katılıyorum.

6.03.2017

Çukurova Kitap Fuarı’nda Ahmed Arif ve Yılmaz Güney anılacak

YARIN saat 12.00 itibariyle 9 gün süresince, Adana kitabın, kültürün başkenti oluyor. Çünkü 10’uncu Çukurova Kitap Fuarı başlıyor.

5.01.2017

Sinemanın şaheserlerini seyredebilirsiniz

SİNEMA meraklıları, İstanbul’daki Sinematek’in, sinema dünyasının en ünlü yapımlarını, en ünlü rejisörlerin filmlerini gösterdiğini, iyi bir seyirci kitlesi yetiştirdiğini anımsayacaklardır.

14.09.2016

Tokat’ta büyüyüp ne kadar ‘bad girl’ olunabilir ki

Onun adını önce, koca koca yazarlarla yarışa girdiği hatta birçoğunu geride bıraktığı D&R’ların “Çok Satanlar” listesinde gördüm. Ardından daha satışa çıktığı ilk günlerde 100 binin üzerinde sattığını okudum. Sonra geçen ay TÜYAP kitap fuarındaki o olaylı imza gününe bizzat şahit oldum.

7.12.2015

Okan’la yemeğe gittim masamızda cinayet işlendi

Önceki akşam Okan Bayülgen yemeğe çağırdı, gittim gitmesine de Etiler’in göbeğinde masamızda cinayet işlendi iyi mi...

13.11.2015