MENÜ

Şervan Müslim

Şervan Müslim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şervan Müslim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11 Şervan Müslim haberi bulunmuştur.

Şervan Müslim Haberleri

O SORU AĞLATTI

O SORU AĞLATTI

PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin Başkanı Salih Müslim, Fransa Parlamentosu’nda düzenlenen Kürt sorununa ilişkin konferansa katıldı. Salih Müslim, Paris’teki konferansın soru-cevap bölümünde oğlu Şervan Müslim'in cihatçılarla girilen çatışmada yaşamını yitirmesi üzerine yöneltilen bir soru üzerine yüzlerce katılımcının önünde gözyaşlarını tutamadı.

15.11.2013Haber
Salih Müslim, oğlu sorulunca gözyaşlarını tutamadı

Salih Müslim, oğlu sorulunca gözyaşlarını tutamadı

PYD Başkanı Salih Müslim, Suriye’nin kuzeyinde 12 Kasım’da ilan edilen geçici yönetimi Hürriyet’e anlattı. Salih Müslim katıldığı konferansın soru-cevap bölümünde oğlu Şervan Müslim'in cihatçılarla girilen çatışmada yaşamını yitirmesi üzerine yöneltilen bir soru üzerine yüzlerce katılımcının önünde gözyaşlarını tutamadı.

14.11.2013Dünya
Jandarma korumalı taziye ziyareti

Jandarma korumalı taziye ziyareti

BDP ve KDK yöneticilerinden oluşan 10 kişilik heyet Suriye’de öldürülen PYD’nin Eşbaşkanı Salih Müslim’in oğlu, Şervan Müslim (20) için taziye ziyaretine giderken, jandarma ve polis sınır kapısında güvenlik önlemi aldı.

11.10.2013Gündem
BDP heyeti Suriyeden döndü

BDP heyeti Suriye'den döndü

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile beraberindeki heyet, PYD Eş Genel Başkanı Salih Müslim'e taziye ziyaretinde bulunmak üzere gittikleri Suriye'den döndü.

11.10.2013Gündem
BDP heyeti Suriyeye gitti

BDP heyeti Suriye'ye gitti

Suriye’de öldürülen PYD’nin Eş Başkanı Salih Müslim’in oğlu, 20 yaşındaki Şervan Müslim taziye ziyareti için aralarında BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yardımcısı Gültan Kışanak, DTK Başkanı Ahmet Türk, yardımcısı Aysel Tuğrul, BDP milletvekilleri İbrahim Binici, Nazmi Gür, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökhan ile BDP’li üst düzey yöneticilerden oluşan 10 kişilik heyet, 4 otomobille jandarma uygulama noktasından pasaport göstererek Suriye’ye geçiş yaptı.

11.10.2013Gündem
Salih Müslim’in oğlu öldürüldü

Salih Müslim’in oğlu öldürüldü

KCK’nın Suriye’deki partisi olarak bilinen Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim’in oğlu Şervan Müslim, dün Telabyad yakınlarında çıkan çatışmada yaşamını yitirdi.

9.10.2013Gündem
Salih Müslimin oğlu çatışmada öldürüldü

Salih Müslim'in oğlu çatışmada öldürüldü

KCK'nın Suriye'deki partisi olarak bilinen Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) lideri Salih Müslim'in oğlu Şervan Müslim, Tel Ebyad ilçesindeki çatışmalarda hayatını kaybetti.

9.10.2013Gündem
İntikam saldırısı

İntikam saldırısı

Geçen hafta Kürtlerin YPG’sinin Akçakale karşısındaki Tel Abyad’ı alması üzerine darbe yiyen IŞİD intikam saldırısı başlattı.

25.6.2015Dünya
PYD lideri Salih Müslim: Ankaranın Şamla savaşında asker olmayız

PYD lideri Salih Müslim: Ankara'nın Şam'la savaşında asker olmayız

IŞİD’in ağır silahlarla saldırarak kuşattığı Kobani düşmesin diye Kürtler haftalardır büyük bir mücadele veriyor. Suriyeli Kürtlerin en etkin partisi Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim ise Kobani’deki mücadelelerine destek bulmak için Avrupa başkentlerinde diplomatik turda. Geçen hafta Türkiye’ye geldikten sonra beş günde dört şehir daha dolaşmış. Devamlı seferi. Zor bela Brüksel’de yakalamayı başarıyorum. Aslında oturup saatlerce sohbet edecek bir vakti yok. Israrıma dayanamadığı için buluşmayı kabul ediyor ancak ani gelişmeler karşısında mülakatı yarıda bırakabileceği konusunda da uyarıyor.

13.10.2014Dünya
Türkiye’den silah geliyor

Türkiye’den silah geliyor

Salih Müslim Muhammed, Türkiye’de PKK’nın Suriye kolu olarak tanınan PYD’nin lideri. Türkçe açılımı ‘Demokratik Birlik Partisi’ olan PYD’nin başını çektiği Suriye’deki bazı Kürt gruplar geçen hafta Rojava’daki Cezire kantonunda ‘demokratik özerk yönetim’ ilan etti.

26.1.2014Dünya

Yazar Sonuçları

“Sınırötesi”nde karanlık işler...

Şair ve yazar Bejan Matur, birkaç gün önce şöyle bir tweet yazdı:

12.10.2013