MENÜ

Serkan Ocak

Serkan Ocak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Serkan Ocak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Serkan Ocak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.935 Serkan Ocak haberi bulunmuştur.

Serkan Ocak Haberleri

İÜde polise arama izni

İÜ'de polise arama izni

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'nün isteği üzerine mahkeme polise bir yıllık arama yetkisi verdi. Polis okul ve çevresinde istediği öğrenciyi arayabilecek.

28.12.2010Gündem
İstanbulun ilk sahipleri

İstanbul'un ilk sahipleri

Marmaray kazıları İstanbulluların en eski hemşerilerini ortaya çıkardı. Yenikapı'da 8 bin 500 yıllık iki mezar bulundu. Uzmanlar: Mezarları özel yapılmış, çok korunaklı. İkisi de varlıklı kesimden.

27.03.2011Gündem
7 tepe 7 tünele ‘radar’ geldi

7 tepe 7 tünele ‘radar’ geldi

İstanbul’daki 7 tünelde 70 km / saat hız sınırını aşanlar kameralarla tespit edilerek ceza kesilecek. Araçlar tünel boyunca izlenecek.

19.06.2011Gündem
Hopa HES ettirdi

Hopa HES ettirdi

Artvin Hopa’daki Balıklı Dağı’ndan doğan Şellale Deresi üzerine yapılması planlanan Güneşli HES projesinden vazgeçildi. Hopa Derelerini Koruma Platformu, zaferi Metin Lokumcu'ya ithaf etti.

30.06.2011Gündem
Twitterda kelepir takipçiler

Twitter'da 'kelepir' takipçiler

Twitter'daki boşluğu Türkiye'den liseli genç doldurdu: Parasını ödeyen takipçi sayısını bir anda çığ gibi arttırabilir.

16.12.2011Teknoloji
Trol çetesi kör etti

Trol çetesi kör etti

Kaçak balık avcılığı trolle yıllardır mücadele eden Rumeli kavağı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Aslan, trolle avlanan bir balıkçıyı uyardığı için vurularak bir gözünü kaybetti.

30.01.2012Gündem
Ödülleri belli oldu

Ödülleri belli oldu

Milliyet gazetesi tarafından gazeteci Abdi İpekçi anısına düzenlenen Yılın Gazetecilik Ödülü'nün bu yılki sahibi haber dalında Vatan gazetesinden Öge Demirkan, fotoğraf dalında ise Radikal gazetesinden Serkan Ocak oldu.

21.04.2012Gündem
O doktor şehri terk etti

O doktor şehri terk etti

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer tarafından darp edilen Doktor Oğuz Eroğlu Van'da can güvenliğinin olmadığını söyleyerek memleketi Trabzon'a gitti. Doktor Eroğlu yaşadıklarını ilk kez anlattı.

22.04.2012Gündem
Cennetti, böyle oldu

Cennetti, böyle oldu

Göltürkbükü Cennet Koyu’nda Bodrum’un gelmiş geçmiş en büyük turizm yatırımlarından biri yapılıyor. Astaş Holding, 600 milyon euroluk dev projeyi Bodrum’un incisine yapıyor. Arazinin tamamı özel mülk. Kültür ve Turizm Bakanlığı ’ndan onayı bulunan proje ilgili tüm kurumlardan izin almış. Yüzlerce villa ve rezidans satışa çıktı. Dünyaca ünlü otel zinciri 102 odalı bir otel yapacak. 3. derece arkeolojik SİT statüsünde bulunan 600 dönümlük arazide 10 bin zeytin ağacı bulunuyor. Zeytinlerin büyük kısmı söküldü. Çevreciler, meslek odaları, bölge halkı ‘cennet’in betonlaşmasından rahatsız olsa da yerel bürokratlar dev yatırımdan memnun.

23.05.2012Gündem
Aile içi şiddetin son kurbanı Melek oldu

Aile içi şiddetin son kurbanı Melek oldu

Ağrı Devlet Hastanesi'ne geçen hafta babası ve polisler eşliğinde ölmek üzere olarak getirilen Melek Karaaslan hayatını kaybetti.

26.07.2012Gündem
Beytüşşebapta kaymakamın evine 5 roket

Beytüşşebap'ta kaymakamın evine 5 roket

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde dün gece yaşanan çatışmalar sırasında Beytüşşebap Kaymakamı'nın evine roketatarlı saldırıda bulunuldu.

3.09.2012Gündem
Yeşili artık sadece uçaktan göreceğiz

Yeşili artık sadece uçaktan göreceğiz!

Artık yeşili görmemizin tek yolu uçağa atlamak.

6.11.2012Gündem
Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 2012 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödüllerini kazananlar belli oldu. Hürriyet çeşitli dallarda dört ödülün sahibi oldu.

13.03.2013Gündem
Gazeteciliğin Oscar’ları dağıtıldı

Gazeteciliğin Oscar’ları dağıtıldı

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 2012 Geleneksel Gazetecilik Başarı Ödülleri, dün akşam The Marmara Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

18.04.2013Gündem
Bir hayalleri var: En uzağa uçmak

Bir hayalleri var: En uzağa uçmak

Hem yaratıcılığa hem eğlenceye dayanan bir yarışma yapılır da gazeteciler katılmaz mı? Radikal ve Zaman muhabirleri üç ay kafa patlattı, denizleri de özgürlüğü de savunan bir uçuş aracı tasarladı.

24.05.2013Kelebek
Kaz Dağlarında termik santrala geçit yok

Kaz Dağları'nda termik santrala geçit yok

Kaz Dağları'na yapılmak istenen termik santral projesi mahkemede durduruldu. Santral tarımı, doğal yapıyı bozacağı ve antik Priapos kentine yakınlığı gerekçesiyle tepki çekiyordu.

9.08.2013Gündem
3. Köprü davasında şoke eden bilirkişi raporu

3. Köprü davasında şoke eden bilirkişi raporu

3. Köprü'ye karşı TEMA'nın açtığı davada bilirkişi raprou çıktı. Bilirkişi raporunda “Köprü etrafında yerleşimler oluşmazsa çevreye abartıldığı kadar zarar vermeyecek. Köprü yapılmazsa, sıkışan trafik nedeniyle meskun mahallerde daha büyük çevre kirliliği yaşanacak” şeklinde ifadeler yazıyor. Bilirkişi raporunda ‘davalı’ konumdaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları’nın raporlarını dayanak olarak göstermesi de şaşırttı.

18.08.2013Gündem
TOMA ve biber gazına karşı eğitimli arı

TOMA ve biber gazına karşı eğitimli arı!

Sinop Gerze’de termik santral sondajına engel olmaya çalışan 39 kişiye 2 yıl sonra dava açıldı. Eyleme katılanların ‘asker ve polisin üzerine arı atmakla’ suçlandığı davada sanıklar için 4 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Gerzeliler ise eyleme arıların da karıştığını kabul ediyor ancak “Biber gazı attılar, hayvanlar da bunaldı, saldırdı. Sadece asker polise değil tüm köylüye saldırdı” diyor.

22.08.2013Gündem
Barış Selçuk ödülleri DHAya

Barış Selçuk ödülleri DHA'ya

1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 14’üncü kez düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması’nda dört kategoriden üçünde DHA muhabirleri, birinde de Radikal muhabiri birinci oldu.

6.09.2013Ege
Denizlide asıl mağdur öğrenciler

Denizli'de asıl mağdur öğrenciler

Denizli Emniyeti'nin Başbakan'a sunduğu rapora göre, asıl sorun kayıtdışı apartlar. Bu durum öğrencileri de mağdur ediyor.

8.11.2013Gündem
Karadeniz Sahil Yolu planı 8 yıl sonra iptal

Karadeniz Sahil Yolu planı 8 yıl sonra iptal

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu hizmete açılan Karadeniz Sahil Yolu'nun imar planlarını iptal etti. Ama plansız kalan yolu yıkmak mümkün değil.

16.11.2013Ekonomi
Tarih fotoğrafla kaydedilirken

Tarih fotoğrafla kaydedilirken

Yaralandılar, yerlerde sürüklendiler, gözaltına alındılar... ‘Orantısız güç’ ne demek, fotoğraflarla tüm dünyaya anlattılar. Gezi Parkı olaylarının belki de en yakın tanığı olan 21 foto muhabirinin fotoğrafları belgesel niteliğinde bir kitap oldu. Adı: Gazeteci Gözüyle Direniş

14.12.2013Gündem
Kitap

Kitap

14.12.2013Kelebek
3. Havalimanı kaldığı yerden devam

3. Havalimanı kaldığı yerden devam

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, daha önce 3. Havalimanı için mahkemenin verdiği durdurma kararını kaldırdı. 3. Havalimanı'ndaki işlemler kaldığı yerden devam edecek. Yeni kararda ''Açıkça hukuka aykırılığı bulunmayan işlemin yürütmesinin durdurulmasında hukuka uyarlılık görülmemiştir'' denildi.

17.03.2014Gündem
Milli parklar elden gidiyor

Milli parklar elden gidiyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Milli Parklar Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldı. 'Ucu açık bir cümlelik' değişiklikle artık milli parklarda kamu yararı görülen, yapılmasının zorunluluk olduğu ileri sürülen her türlü yapıya izin verilecek. Hukukçular ise tepkili...

19.03.2014Gündem
Ormandan sonra tarih de yok olacak

Ormandan sonra tarih de yok olacak

Orman alanlarını yok ettiği için tartışılan 3. köprü ve bağlantı yollarının tarihi ve kültürel sitlerin de üzerinden geçeceği ortaya çıktı. Koruma kurulunun tespitine göre yollar, tescilli surlar ve su galerisinin üzerinden, tescilli eserlerin ise yanından geçiyor.

25.03.2014Gündem
Hürriyet’e 2 çevre ödülü

Hürriyet’e 2 çevre ödülü

ÇEVRE Mühendisleri Odası (ÇMO) 1’inci Çevreye Duyarlı Basın Ödülü töreninde Hürriyet’e 2 ödül birden geldi.

24.05.2014Gündem
İğneada

İğneada

İğneada, Avrupa’nın en büyük subasar (longoz) ormanlarına sahip. Beldenin yüzde 89’u ormanlarla kaplı. Önemli bir kuş göç yolu üzerinde bulunan ormanlarda haziran ortasına kadar ötücü kuşlar en güzel aşk şarkılarını söylüyor. Hafta sonunda bu ormanlarda yürüyüşe çıktığınızda denizle ormanın el ele verip yarattığı mucizelere tanık oluyorsunuz. Haber ve görüntüler: Serkan Ocak \ Hürriyet

2.06.2014Haber
HAKKA YÜZDÜ...

HAKK'A YÜZDÜ...

Yunan adası Meis’ten Kaş’a 8 kilometre yüzeceğimi söylediğimde gazetedeki arkadaşlarım haberin yukarıda gördüğünüz başlığını önceden atmıştı. Bakalım haklı çıkacaklar mıydı…
Hürriyet’in yüzme takımı Akdeniz’den can havliyle bildiriyor…

26.06.2014Seyahat
IŞİD kâfir deyip vahşice öldürüyor, sonra da sergiliyor

IŞİD 'kâfir' deyip vahşice öldürüyor, sonra da sergiliyor

Suriye’de iç savaşın başlamasının üzerinden üç buçuk yıl geçti. IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) artık savaşın en önemli aktörlerinden biri. Önlerine çıkan, kendilerine muhalif olan, ‘kâfir’ diye nitelendirdikleri herkesi vahşice öldürüyor. IŞİD, Suriye’de 100 Türkmen köyünü ele geçirdi. İşgal ettiği bir köyde teslim olan dokuz kişiden dördünü vahşice öldürdü. Sağ bir şekilde teslim olan bu kişilerin başlarını gövdelerinden ayırarak köy meydanında gezdirdi. Sadece bu da değil, IŞİD son bir aydır vahşice öldürdükleri kişileri şehrin kalabalık bir noktasında çarmıha gerip ibret-i alem olsun diye sergiliyor.

9.07.2014Dünya
Michelinli aşçı Giorgio Diana Göcekte pişiriyor

Michelinli aşçı Giorgio Diana Göcek'te pişiriyor

Giorgio Diana, 16 yaşındayken bir gece acıktığı için uyandı. Evde kimse olmayınca mutağa giderek kendi yemeğini kendi yaptı. Girdiği o mutfak hayatını değiştirdi.

13.07.2014Seyahat
Ekmeleddin İhsanoğlu, Ekşisözlük yazarları ile buluştu

Ekmeleddin İhsanoğlu, Ekşisözlük yazarları ile buluştu

“Camiler ahır olacak mı?”, “İnternette ifade özgürlüğü ile ilgili ne yapacaksınız?”, “Ateistim, beni de sevecek misiniz?” Bu soruları bazı Eşkisözlük yazarları Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na sordu. İhsanoğlu her soruya uzun uzun cevaplar verdi. Ancak bazı sözlük yazarları cevaplardan tatmin olmadı.

17.07.2014Gündem
Kimse kusura bakmasın  Kendimizi bir balığa yedirmeyiz

Kimse kusura bakmasın! Kendimizi bir balığa yedirmeyiz

Marmaris’e 20 dakika mesafede, mavi yolculuğun favori rotası Gökova Körfezi... Şirin mi şirin Boncuk Koyu... Bir o kadar da romantik. Ama bize değil! Köpekbalıklarının aşk koyunda, aralarına daldık.

19.07.2014Seyahat
Serkan Ocak, Başak Şengül’ün meydan okumasına yanıt verdi

Serkan Ocak, Başak Şengül’ün meydan okumasına yanıt verdi

Hürriyet Seyahat Yayın Yönetmeni Serkan Ocak, ALS hastalığına dikkat çekmek için yürütülen kampanya kapsamında CNN Türk’ten Başak Şengül’ün meydan okumasına yanıt verdi. Öncelikle bağış yapacağını belirten gazeteci Ocak, buzlu suyu başından aşağıya döktü. Ocak ayrıca Hürriyet Yan Yayınlar Yönetmeni Çınar Oskay’a, editör Aslı Barış’a ve Aljazeera Türk’ten Umay Aktaş Selman’a meydan okudu.

27.08.2014Haber
Aslı Barış, Bora Aksu’ya meydan okudu

Aslı Barış, Bora Aksu’ya meydan okudu

ALS hastalığına dikkat çekmek için yapılan kampanya kapsamının zinciri uzadı. Hürriyet Seyahat Yayın Yönetmeni Serkan Ocak’ın meydan okumasını kabul eden editor Aslı Barış, dünyaca ünlü tasarımcımız Bora Aksu ve Hürriyet Pazar’ın yeni keşfi top model Fidan Martinoviç’I kampanyaya çağırdı. Barış, sonrasında da bir kova buzlu suyu kafasına yedi.

28.08.2014Haber
Hayvana tecavüz hastalık mı

Hayvana tecavüz hastalık mı

Kağıthane'de bir köpeğin yarım saat boyunca, bir adam tarafından tecavüze uğraması hem hayvanseverleri hem de bölgede yaşayan mahalleliyi ayağa kaldırdı. Radikal'den Serkan Ocak'ın haberi üzerine sosyal medyada da olay tüm gün konuşuldu. Kamera görüntülerinde açıkça görünen tecavüzün ardından Psikiyatrist. Doç. Dr. Burhanettin Kaya ve Veteriner Psikoloji Uzmanı Prof. Dr. Tamer Dodurka, cinsel şiddete maruz kalan hayvanın psikolojisini Hürriyet Dünyası'na yorumladı.

31.08.2014Sağlık
Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivalinde ödüller sahiplerini buldu

'Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamında geçtiğimiz akşam düzenlenen töreniyle genç yönetmenler ödüllendirildi.

2.10.2014Keyif
Verçenik’in gölgesinde Yedigöller

Verçenik’in gölgesinde Yedigöller

Serkan Ocak, Kaçkarlar ile Ovit Dağı’nın arasındaki Yedigöller’e gitti... Buzul gölüne dalış yaptı ve deneyimlerini Hürriyet Seyahat için kaleme aldı…

3.11.2014Haber
Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda  nasıl aradım

Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda nasıl aradım?

Sevgili kurt, kuş, börtü böcek ve bilumum mahlukat… Sizin için Türkiye medyasının kalbine girdim. Şimdi buradan haberler verip size gidişatı anlatayım. Türkiye’nin en büyük gazetesinde hakkınızı savunmak için nelere katlanıyorum, görün.

9.11.2014Hayat
10 maddede bu hafta...

10 maddede bu hafta...

Hürriyet editörlerinin ajandasından 'haftanın notları'... Bu hafta ne dinlesek, ne izlesek, nereye gitsek diyenlere... Yalnızlıktan bunalanlara, şifa niyetine!

4.12.2014Hayat

Yazar Sonuçları

Şöhret Yakut

SEN eski Türk filmlerini bilmezsin Yakut.

17.01.2007

Güneşe sırtımızı döndük

YILIN son günlerinde meclisten çıkan “yenilenebilir enerji” yasasını ne zamandır merak ediyordum.

17.01.2011

Kamu yönetiminin alıştığımız zaafı

Uydu haritasından bakınca görüyorsunuz ki Türkiye ile Suriye arasındaki sınırın Akçakale–Tel Abyad bölgesini birbirinden ayıran şey sadece ince bir çizgiden ibaret. O kadar ki Toprak Mahsulleri Ofisi’nden tükürseniz Suriye’ye düşecek kadar.

4.10.2012

El Kaide ile komşu olmayı öğrenirken

GERİDE bıraktığımız 10 gün içinde meydana gelen iki önemli gelişme Türkiye’nin Suriye politikası açısından dramatik sonuçlar taşıyor.

27.09.2013

Çevreciyiz be!

ARTVİN Şavşat’tan Antalya Alakır’a, Trabzon Uzungöl’den Erzincan Deliçay’a yüzlerce köyde HES isyanı var.

17.11.2013

Kamu spotu değil, hayat bu

PARLAK bir gökyüzünün altında, yemyeşil, kuşların uçuştuğu bir cennet köşesi manzarası..

7.04.2014

Mersin büyükşehirdeki 55 ‘bankamatikçi’ kimler

GEÇTİĞİMİZ günlerde buradan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Burhanettin Kocamaz’la ilgili “Hangi başkan bunu düşünebildi” başlıklı bir yazı paylaşmıştık.

28.04.2014

Hürriyet Dünyası Corporate Games’de

2003’den beri düzenlenen Corporate Games’e Hürriyet Grubu olarak bu sene 11 kişilik bir ekiple katılıyoruz.

22.05.2014