MENÜ

Serkan Ocak

Serkan Ocak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Serkan Ocak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Serkan Ocak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.937 Serkan Ocak haberi bulunmuştur.

Serkan Ocak Haberleri

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı tanıtım toplantısı ve ödül töreni yapıldı

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı tanıtım toplantısı ve ödül töreni yapıldı

İstanbul Boğazı’nda 28’incisi 24 Temmuz Pazar günü düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın tanıtım toplantısı ve ödül töreni yapıldı.

22.07.2016Spor Arena
Belgradda Sava Nehri kenarında...

Belgrad'da Sava Nehri kenarında...

Belgrad için anlatılanlardan ve okuduklarımdan tarihi caddelerde uzun yürüyüşlere, çılgın gece kulüplerine, harika yemeklerine kendimi hazırlamıştım. Hiç hayal kırıklığına uğramadım. Belgrad'da nefis yemekler tattım. Tarihi binaları saygı duruşunda bulunur gibi izledim. Ama beni asıl büyüleyen Sava Nehri oldu...

12.07.2016Seyahat
Samanlı’nın yokuşlarını aştım da geldim (Ultra Sapanca Dağ Koşusu)

Samanlı’nın yokuşlarını aştım da geldim (Ultra Sapanca Dağ Koşusu)

Geçen hafta sonu katıldığım ‘Ultra Sapanca DağKoşusu’, bu güzel doğanın sadece göl etrafıyla sınırlı olmadığını, tepelerdeçok güzel mahallelerin, Karadeniz’i aratmayan bir de yaylasının olduğunuanlamama vesile oldu. O yamaçlarda 30 kilometre koşunca iki ayaktırnağımı kaybettim ama olsun, memleketin bir güzel yerini daha keşfetmişoldum. Haber: Serkan OCAK

1.07.2016Spor
Türkiye’nin en iyi 10 deniz feneri

Türkiye’nin en iyi 10 deniz feneri

Asırlar boyunca gemilerin kazasız bir seyir yapmaları için zorlu suyollarına deniz fenerleri inşa edildi. Türkiye’de yaklaşık 50 tane deniz feneri var. Bunlardan mimarisi, konumu ve manzarasıyla mutlaka görülmesi gerekenleri büyük jürimiz sizler için belirledi: Fatih Çekirge Gazeteci, Saffet Emre Tonguç Hürriyet Seyahat yazarı, Serkan Ocak Hürriyet Seyahat Yayın Yönetmeni, Sinan Çakmak Atlas Dergisi Yayın Yönetmeni, Emre Ermin Fotoğrafçı, gezgin, Orhon Gorbon Açık deniz yelkencisi, Ersin Demirel Yürüyüş rotaları rehberi, Yıldırım Güngör Atlas Dergisi yazarı, Akgün Akova Skylife Dergisi Gezi Editörü, Özkan Gülkaynak Denizci

23.05.2016Seyahat
85 madenci açlık grevine başladı

85 madenci açlık grevine başladı

Zonguldak’ta şirketlerine Kayyum atanan 245 madenci yaklaşık 4 aydır maaş alamıyor. Madencilerden 85’i kendini önceki gün madene kapattı. Açlık grevine başlayan madenciler ‘gerekirse ölene kadar madendeyiz’ diyerek haklarını talep etti.

20.05.2016Ekonomi
TGC seçimini Turgay Olcaytonun listesi kazandı

TGC seçimini Turgay Olcayto'nun listesi kazandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyeleri, üç yıl süreyle görev yapacak yönetim kadrosunu belirlemek için sandık başına gitti. İki listenin yarıştığı seçimi Turgay Olcayto’nun Başkanlığını yaptığı Bağımsız Bağlantısız Özgür Gazetecilik Grubu kazandı.

23.04.2016Gündem
23 Nisan’da yapılacak en iyi 10 etkinlik

23 Nisan’da yapılacak en iyi 10 etkinlik

Bırakın bu 23 Nisan'da çocuklar ne istiyorsa öyle olsun! 23 Nisan'da çocukların doya doya eğlenecekleri ve öğrenecekleri en iyi seçenekleri jürimize sorduk.

22.04.2016Seyahat
Mangalın en iyi 10 adresi

Mangalın en iyi 10 adresi

Baharın gelmesiyle milli sporumuz mangal da start aldı. Kabul, tesis az ama otoban kenarlarına da mahkûm değiliz. Ailece midenizin bayram edeceği bir gün geçirmeniz için bütün Türkiye’deki en güzel yerleri seçtik.

Türkiyenin en iyi 10 radyo programı

Türkiye'nin en iyi 10 radyo programı

Sabah kalktığımızda, trafikte, yolculuğa çıktığımızda veya gece uykumuz kaçtığında... Elimiz radyoya uzanır. Peki müziğin en iyisini, sohbetin en tatlısını bulabileceğiniz radyo programları hangileri?

19.02.2016Keyif
Meğer 2015 harika bir yılmış

Meğer 2015 harika bir yılmış!

Yurtta ve cihanda kanla, göçle, gözyaşıyla hatırlayacağımız 2015 hakkında farklı bir iddia var: İnsanlık tarihinin en iyi yılı! Üstelik iddia ciddi bir araştırmaya dayanıyor. “Hadi oradan” demeden önce bir okuyun.

26.12.2015Hayat
Sonbaharın en güzel 10 oteli

Sonbaharın en güzel 10 oteli

Her mevsimin ayrı bir güzelliği ve kendine has bir rengi var. Sonbahardaysa sarının her tonunu görmek mümkün. Sizler için bu renk cümbüşünün içine dalabileceğiniz Türkiye’nin en iyi otellerini seçtik.

14.11.2015Seyahat
Peri bacalarında 1.000 kişi mücadele etti

Peri bacalarında 1.000 kişi mücadele etti

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Kapadokya’da yapılan maratona 44 ülkeden yaklaşık 1.000 sporcu katıldı. 110, 60 ve 30 kilometre kategorilerinde yapılan yarışlarda 110 km’nin galibi Alman atlet Matthias Krah oldu. 30 km’de Hürriyet gazetesinden Serkan Ocak da yarıştı.

25.10.2015Diğer
Seyahat okurları Boğaz’da buluştu

Seyahat okurları Boğaz’da buluştu

Gazetemizde her hafta yer alan ‘Burası Neresi’ bölümünde ödül kazanan okurlarımızla Saffet Emre Tonguç’un ‘İstanbul Boğazı ve yalıları’nı anlattığı turda bir araya geldik. Hürriyet Seyahat yazarları ve okurlarla birlikte geziye katılan 200’den fazla kişi Boğaz’ın keyfini çıkardı.

23.10.2015Seyahat
22 soruda Türkiye’de nükleer gerçeği

22 soruda Türkiye’de nükleer gerçeği

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye’de üçüncü nükleer tesis için İğneada’yı işaret edince nükleer meselemiz tekrar gündeme geldi. Peki Türkiye’nin gerçekten nükleer tesislere ihtiyacı var mı? Avrupa vazgeçerken biz niye santral yapmaya çalışıyoruz? Ve en önemlisi; ne kadar risk altındayız? Uzmanları cevapladı.

17.10.2015Hayat
Bayram gibi bir gün

Bayram gibi bir gün

Aile ziyaretleri, bayramlaşma faslını bitirdiniz. Peki, sonra? Adrenalin, tarih, piknik, deniz, vapur sefası... Bayramı dopdolu geçirmeniz için ekonomik alternatif çok...

19.09.2015Seyahat
Hiçbir fotoğraf hayatınızdan önemli değil

Hiçbir fotoğraf hayatınızdan önemli değil!

İstanbul’da şu sıralar dünyanın en iyi haber fotoğrafları sergileniyor. Bu fotoğraflardan ikisinin sahibi Rus fotomuhabiri Sergei Ilnitsky. World Press Photo’da birincilik ve üçüncülük ödülünün sahibi Ilnitsky, savaş bölgelerinde bulunmayı bıçak sırtında yürümeye benzetiyor.

21.08.2015Hayat
Türkiyenin en iyi 10 yol lokantası

Türkiye'nin en iyi 10 yol lokantası

Yaz tatilinde herkes yollara düştü. Eğer otomobilinizle gidiyorsanız uzun süren yolculuklarda güzel bir lokanta bulmak çok zor. Yemekte talihsizlik yaşamamanız için lezzet molası vereceğiniz en iyi yerler...

Mermiler hâlâ suların içindeydi

Mermiler hâlâ suların içindeydi

Çanakkale’de dün bir ilk gerçekleşti. 1915’te gerçekleşen Çanakkale Savaşları’nın anısına yüzme etkinliği düzenlendi. 1915 metre açıktan 768 kişi denize atlayarak ilk çıkarmalardan birinin yapıldığı Anzak Koyu’na yüzdü. Ben de onların arasındaydım. Çıkarma sırasında kullanılan bir tekne batığının üzerinden Anzaklarla yan yana yüzdüm. Kıyıya çıktığımdaysa savaş dönemine ait boş mermi kovanı buldum. Koy hâlâ bir asır öncesinin izlerine taşıyordu.

2.08.2015Keyif
Boğaz’a Türk çıkarması

Boğaz’a Türk çıkarması

Samsung Boğaziçi Kıtalararası yarışlarında erkek ve kadınlarda ilk iki sırayı Türk sporcular aldı. Erkeklerde Bertuğ Coşkun, kadınlarda ise 16 yaşındaki Nilay Erkal, kürsünün zirvesine çıktı.

26.07.2015Diğer
Boğazda kıyasıya rekabet

Boğaz'da kıyasıya rekabet

Samsung Boğaziçi Kıtalararası yarışlarında erkek ve kadınlarda ilk iki sırayı Türk sporcular aldı. Erkeklerde Bertuğ Coşkun, kadınlarda ise 16 yaşındaki Nilay Erkal, kürsünün zirvesine çıktı.

26.07.2015Futbol
Kulaçlar ‘kanser savaşçıları’ için…

Kulaçlar ‘kanser savaşçıları’ için…

Akdeniz’in en güzel tatil beldelerinden Kaş’ta her yıl Likya/Kaş kültür ve sanat festivali düzenleniyor. Bu yıl 18’incisi yapılacak yarışlarda Hürriyet Gazetesi’nden Serkan Ocak, 7100 metrelik mesafeyi ‘Kanser Savaşçıları’ için yüzecek…

13.06.2015Sağlık
Bu bakış için yedi hafta bekledim dört saat yürüdüm

"Bu bakış için yedi hafta bekledim dört saat yürüdüm"

Nesli kritik seviyede tehlike altında olan dağ gorillerini dünyada her yıl sadece 29.200 kişi görebiliyor. O şanslı kişilerden biri de bedim. Ruanda’daki gümüş sırtlı dağ gorilleri ile bir saat vakit geçirdim. Olağanüstüydü... SERKAN OCAK serkan.ocak@hurriyet.com.tr  Kurgu: Nur Tütüncü

16.05.2015Haber
Olmayınca olmuyor ralli biraz da şans işi

Olmayınca olmuyor ralli biraz da şans işi

Yine bir cumartesi günü durduk yere maksadımızı aşıp, gittik bir bahar rallisine katıldık. Starta kadar çok iddialı geldik, sonrasında tecrübesizliğimizin ve lastiğimizin kurbanı olduk.

1.05.2015Hayat
10 maddede bu hafta...

10 maddede bu hafta...

Hürriyet editörlerinin ajandasından 'haftanın notları'... Bu hafta ne dinlesek, ne izlesek, nereye gitsek diyenlere... Yalnızlıktan bunalanlara, şifa niyetine!

4.12.2014Hayat
Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda  nasıl aradım

Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda nasıl aradım?

Sevgili kurt, kuş, börtü böcek ve bilumum mahlukat… Sizin için Türkiye medyasının kalbine girdim. Şimdi buradan haberler verip size gidişatı anlatayım. Türkiye’nin en büyük gazetesinde hakkınızı savunmak için nelere katlanıyorum, görün.

9.11.2014Hayat
Verçenik’in gölgesinde Yedigöller

Verçenik’in gölgesinde Yedigöller

Serkan Ocak, Kaçkarlar ile Ovit Dağı’nın arasındaki Yedigöller’e gitti... Buzul gölüne dalış yaptı ve deneyimlerini Hürriyet Seyahat için kaleme aldı…

3.11.2014Haber
Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivalinde ödüller sahiplerini buldu

'Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamında geçtiğimiz akşam düzenlenen töreniyle genç yönetmenler ödüllendirildi.

2.10.2014Keyif
Hayvana tecavüz hastalık mı

Hayvana tecavüz hastalık mı

Kağıthane'de bir köpeğin yarım saat boyunca, bir adam tarafından tecavüze uğraması hem hayvanseverleri hem de bölgede yaşayan mahalleliyi ayağa kaldırdı. Radikal'den Serkan Ocak'ın haberi üzerine sosyal medyada da olay tüm gün konuşuldu. Kamera görüntülerinde açıkça görünen tecavüzün ardından Psikiyatrist. Doç. Dr. Burhanettin Kaya ve Veteriner Psikoloji Uzmanı Prof. Dr. Tamer Dodurka, cinsel şiddete maruz kalan hayvanın psikolojisini Hürriyet Dünyası'na yorumladı.

31.08.2014Sağlık
Aslı Barış, Bora Aksu’ya meydan okudu

Aslı Barış, Bora Aksu’ya meydan okudu

ALS hastalığına dikkat çekmek için yapılan kampanya kapsamının zinciri uzadı. Hürriyet Seyahat Yayın Yönetmeni Serkan Ocak’ın meydan okumasını kabul eden editor Aslı Barış, dünyaca ünlü tasarımcımız Bora Aksu ve Hürriyet Pazar’ın yeni keşfi top model Fidan Martinoviç’I kampanyaya çağırdı. Barış, sonrasında da bir kova buzlu suyu kafasına yedi.

28.08.2014Haber
Serkan Ocak, Başak Şengül’ün meydan okumasına yanıt verdi

Serkan Ocak, Başak Şengül’ün meydan okumasına yanıt verdi

Hürriyet Seyahat Yayın Yönetmeni Serkan Ocak, ALS hastalığına dikkat çekmek için yürütülen kampanya kapsamında CNN Türk’ten Başak Şengül’ün meydan okumasına yanıt verdi. Öncelikle bağış yapacağını belirten gazeteci Ocak, buzlu suyu başından aşağıya döktü. Ocak ayrıca Hürriyet Yan Yayınlar Yönetmeni Çınar Oskay’a, editör Aslı Barış’a ve Aljazeera Türk’ten Umay Aktaş Selman’a meydan okudu.

27.08.2014Haber
Kimse kusura bakmasın  Kendimizi bir balığa yedirmeyiz

Kimse kusura bakmasın! Kendimizi bir balığa yedirmeyiz

Marmaris’e 20 dakika mesafede, mavi yolculuğun favori rotası Gökova Körfezi... Şirin mi şirin Boncuk Koyu... Bir o kadar da romantik. Ama bize değil! Köpekbalıklarının aşk koyunda, aralarına daldık.

19.07.2014Seyahat
Ekmeleddin İhsanoğlu, Ekşisözlük yazarları ile buluştu

Ekmeleddin İhsanoğlu, Ekşisözlük yazarları ile buluştu

“Camiler ahır olacak mı?”, “İnternette ifade özgürlüğü ile ilgili ne yapacaksınız?”, “Ateistim, beni de sevecek misiniz?” Bu soruları bazı Eşkisözlük yazarları Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na sordu. İhsanoğlu her soruya uzun uzun cevaplar verdi. Ancak bazı sözlük yazarları cevaplardan tatmin olmadı.

17.07.2014Gündem
Michelinli aşçı Giorgio Diana Göcekte pişiriyor

Michelinli aşçı Giorgio Diana Göcek'te pişiriyor

Giorgio Diana, 16 yaşındayken bir gece acıktığı için uyandı. Evde kimse olmayınca mutağa giderek kendi yemeğini kendi yaptı. Girdiği o mutfak hayatını değiştirdi.

13.07.2014Seyahat
IŞİD kâfir deyip vahşice öldürüyor, sonra da sergiliyor

IŞİD 'kâfir' deyip vahşice öldürüyor, sonra da sergiliyor

Suriye’de iç savaşın başlamasının üzerinden üç buçuk yıl geçti. IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) artık savaşın en önemli aktörlerinden biri. Önlerine çıkan, kendilerine muhalif olan, ‘kâfir’ diye nitelendirdikleri herkesi vahşice öldürüyor. IŞİD, Suriye’de 100 Türkmen köyünü ele geçirdi. İşgal ettiği bir köyde teslim olan dokuz kişiden dördünü vahşice öldürdü. Sağ bir şekilde teslim olan bu kişilerin başlarını gövdelerinden ayırarak köy meydanında gezdirdi. Sadece bu da değil, IŞİD son bir aydır vahşice öldürdükleri kişileri şehrin kalabalık bir noktasında çarmıha gerip ibret-i alem olsun diye sergiliyor.

9.07.2014Dünya
HAKKA YÜZDÜ...

HAKK'A YÜZDÜ...

Yunan adası Meis’ten Kaş’a 8 kilometre yüzeceğimi söylediğimde gazetedeki arkadaşlarım haberin yukarıda gördüğünüz başlığını önceden atmıştı. Bakalım haklı çıkacaklar mıydı…
Hürriyet’in yüzme takımı Akdeniz’den can havliyle bildiriyor…

26.06.2014Seyahat
İğneada

İğneada

İğneada, Avrupa’nın en büyük subasar (longoz) ormanlarına sahip. Beldenin yüzde 89’u ormanlarla kaplı. Önemli bir kuş göç yolu üzerinde bulunan ormanlarda haziran ortasına kadar ötücü kuşlar en güzel aşk şarkılarını söylüyor. Hafta sonunda bu ormanlarda yürüyüşe çıktığınızda denizle ormanın el ele verip yarattığı mucizelere tanık oluyorsunuz. Haber ve görüntüler: Serkan Ocak \ Hürriyet

2.06.2014Haber
Hürriyet’e 2 çevre ödülü

Hürriyet’e 2 çevre ödülü

ÇEVRE Mühendisleri Odası (ÇMO) 1’inci Çevreye Duyarlı Basın Ödülü töreninde Hürriyet’e 2 ödül birden geldi.

24.05.2014Gündem
Ormandan sonra tarih de yok olacak

Ormandan sonra tarih de yok olacak

Orman alanlarını yok ettiği için tartışılan 3. köprü ve bağlantı yollarının tarihi ve kültürel sitlerin de üzerinden geçeceği ortaya çıktı. Koruma kurulunun tespitine göre yollar, tescilli surlar ve su galerisinin üzerinden, tescilli eserlerin ise yanından geçiyor.

25.03.2014Gündem
Milli parklar elden gidiyor

Milli parklar elden gidiyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Milli Parklar Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldı. 'Ucu açık bir cümlelik' değişiklikle artık milli parklarda kamu yararı görülen, yapılmasının zorunluluk olduğu ileri sürülen her türlü yapıya izin verilecek. Hukukçular ise tepkili...

19.03.2014Gündem
3. Havalimanı kaldığı yerden devam

3. Havalimanı kaldığı yerden devam

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, daha önce 3. Havalimanı için mahkemenin verdiği durdurma kararını kaldırdı. 3. Havalimanı'ndaki işlemler kaldığı yerden devam edecek. Yeni kararda ''Açıkça hukuka aykırılığı bulunmayan işlemin yürütmesinin durdurulmasında hukuka uyarlılık görülmemiştir'' denildi.

17.03.2014Gündem
Kitap

Kitap

14.12.2013Kelebek
Tarih fotoğrafla kaydedilirken

Tarih fotoğrafla kaydedilirken

Yaralandılar, yerlerde sürüklendiler, gözaltına alındılar... ‘Orantısız güç’ ne demek, fotoğraflarla tüm dünyaya anlattılar. Gezi Parkı olaylarının belki de en yakın tanığı olan 21 foto muhabirinin fotoğrafları belgesel niteliğinde bir kitap oldu. Adı: Gazeteci Gözüyle Direniş

14.12.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Uzaklarda bir adada

EGE, bir Osmanlı Gölü iken bu adalar topluluğuna Tavşan Adaları denirmiş. Neden bu ismi uygun gördüler, kolayca tahmin edebiliyorum.

24.07.2015

Sen çok yaşa erotik Türkiye

Cem Yılmaz, İlber Ortaylı’ya destek verdi, “Biz İlberciyiz arkadaşım” diye.

13.04.2015

Hürriyet Dünyası Corporate Games’de

2003’den beri düzenlenen Corporate Games’e Hürriyet Grubu olarak bu sene 11 kişilik bir ekiple katılıyoruz.

22.05.2014

Mersin büyükşehirdeki 55 ‘bankamatikçi’ kimler

GEÇTİĞİMİZ günlerde buradan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Burhanettin Kocamaz’la ilgili “Hangi başkan bunu düşünebildi” başlıklı bir yazı paylaşmıştık.

28.04.2014

Kamu spotu değil, hayat bu

PARLAK bir gökyüzünün altında, yemyeşil, kuşların uçuştuğu bir cennet köşesi manzarası..

7.04.2014

Çevreciyiz be!

ARTVİN Şavşat’tan Antalya Alakır’a, Trabzon Uzungöl’den Erzincan Deliçay’a yüzlerce köyde HES isyanı var.

17.11.2013