MENÜ

Şerife Bacı

Şerife Bacı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şerife Bacı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 245 Şerife Bacı haberi bulunmuştur.

Şerife Bacı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz: ihanete karşı büyük kenetlenme

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz: ihanete karşı büyük kenetlenme

Bugün ülkemizin bütünlüğünü tehdit eden terör unsurlarını milli İHA’larımız ve milli SİHA’larımız ile inlerinde etkisiz hale getirebiliyorsak, Doğu Akdeniz’de milli menfaatlerimiz hilafına kurulan oyunları bozan bir irade gösterebiliyorsak, ülkemizin acil ihtiyacı olan savunma ekipmanlarını kimseden icazet almadan en faydalı şekilde temin edebiliyorsak ve bölgemizde sınırları yeniden çizmeye niyetli küresel güçlere karşı dimdik durabiliyorsak, milletimizin 15 Temmuz’da kenetlenip milli iradeye sahip çıkması sayesindedir.

15.07.2019Gündem
Öğrencilerin robotları egemenlik yolunda yarıştı

Öğrencilerin robotları 'egemenlik yolunda' yarıştı

Zonguldak'ta ilk ve ortaokul ile lise öğrencilerinde milli şuur, vatan sevgisi ve kardeşlik duygularının canlı tutulması ve öğrencilerin bilimsel çalışmalar içinde bulunması amacıyla çizgi izleyen robot yarışması düzenlendi.

16.05.2019Teknoloji
Elektrikler ne zaman gelecek AYEDAŞ - BEDAŞ 10 Mayıs planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? AYEDAŞ - BEDAŞ 10 Mayıs planlı kesinti programı

BEDAŞ ve AYEDAŞ, 10 Mayıs 2019 Cuma günü İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanacak bölgeleri, resmi internet sitesinden açıkladı. Buna göre, Bağcılar, Esenyurt, Eyüp, Esenler, Sarıyer, Arnavutköy ve Çatalca gibi pek çok ilçeye elektrik verilemeyecek. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? AYEDAŞ - BEDAŞ 10 Mayıs planlı kesinti programı

10.05.2019Gündem
Savaş çığırtkanlığı yapanların yeri bellidir dedi ve mesajı verdi: Bedelini ödeyecekler

'Savaş çığırtkanlığı yapanların yeri bellidir' dedi ve mesajı verdi: Bedelini ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'daki 'Büyük Samsun Buluşması'nda konuştu. Erdoğan "Kulağını Kandil'den gelecek emirlere dikenler, elbette bizim aşkımızın kaynağını öğrenemezler. Ülkede savaş çığırtkanlığı yapanların yeri bellidir. Bedelini ödeyecekler." ifadesini kullandı. Erdoğan AP'nin kararına tepki göstererek "31 Mart aynı zamanda Avrupa Parlamentosu'na da bir cevap olacaktır" dedi.

16.03.2019Gündem
Türk kadınının kahramanlık timsali: Şerife Bacı

Türk kadınının kahramanlık timsali: Şerife Bacı

Kucağında henüz dokuz aylık olan bebeğiyle İnebolu'dan aldığı cephaneyi İstiklal Yolu'ndan kağnılarla Kastamonu'ya taşırken donarak şehit düşen Şerife Bacı, ulusal mücadelenin sembol isimlerinden oldu.

26.02.2019Seyahat
Elektrikler ne zaman gelecek 25 Aralık BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 25 Aralık BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı

Anadolu ve Avrupa Yakası'ndaki birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanıyor. Peki, 25 Aralık Salı günü İstanbul'un hangi mahalleleri ve ilçelerinde kesinti yaşanıyor? Kesinti kaç saat sürecek? İşte 25 Aralık BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı

25.12.2018Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek İşte 19 Aralık elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 19 Aralık elektrik kesintisi programı

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa Yakası'ndaki birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanıyor. Planlı kesintiler dışında bazı problemler nedeniyle ani elektrik kesintilerinin de meydana geldiği İstanbul'da, 'elektrikler ne zaman gelecek?' sorusuna yanıt aranıyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ planlı kesintileri resmi sayfası üzerinden paylaştı. Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 19 Aralık elektrik kesintisi programı

19.12.2018Gündem
Şerife Bacı kimdir İşte hayatına ilişkin bilgiler

Şerife Bacı kimdir? İşte hayatına ilişkin bilgiler

Milli mücadelenin kahramanlarından Kastamonulu Şehit Şerife Bacı’nın hayatı zaman zaman çeşitli haberlerle gündeme geliyor. Şehit Şerife Bacı adı Kastamonu'da Seydiler'de, İnebolu'da Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarını simgelemektedir. İşte, Şerife Bacı’nın hayatına ilişkin diğer detaylar

23.10.2018Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasındaki ilçelerinde planlı elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ 24 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul'da yapılacak planlı elektrik kesintilerini internet sitesi üzerinden duyurdu. Avrupa Yakası'nda Avcılar, Gaziosmanpaşa, Esenyurt, Küçükçekmece... Anadolu Yakası'nda ise Beykoz, Şile, Tuzla ve Üsküdar... ilçelerinde planlı elektrik kesintileri olduğu görülüyor. Peki, İstanbul'da başka hangi ilçelerde elektrik kesintisi olacak? Elektrikler ne zaman gelecek?

24.07.2018Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putinle ilgili anısını anlattı

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le ilgili anısını anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yenikapı’da düzenlenen mitingde konuştu. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muhharem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu'na da yüklenen Erdoğan, "Bay Muharrem ustana da söyle. 'Şöyle soydular böyle soydular' diyorlar. Neyi soyduk. Bu ne hayasızlıktır" diye konuştu. Erdoğan Putin ile ilgili anısınıysa şöyle anlattı: "Takmış kafayı bizim külliyeye. Zaten ustası da öyleydi. Gelmeyeceğim dedi sonra kuzu kuzu geldi. Bir hatıramı anlatacağım. Sayın Putin bir ziyaret yaptı. İlk gelişi.Bizim salonda kendisiyle konuşuyoruz şöyle bir süzdü her tarafını. Ayrılırken “büyük devlet olmanın alameti farikası budur” dedi.

17.06.2018Gündem
Muharrem İnce: Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım

Muharrem İnce: Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Korgeneral İsmail Metin Temel'e ilişkin sözleri üzerine başlayan tartışmaya değinirken, "Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım. Kim ne derse desin. Asla geri adım atmam. 'Apoletlerini sökerim.' demek 'seni emekli ederim.' demektir. Emekli ederim." dedi.

8.06.2018Gündem
Başbakan Yıldırım’dan Akşener’e TİKA tepkisi

Başbakan Yıldırım’dan Akşener’e TİKA tepkisi

Başbakan Binali Yıldırım Kastamonu’da konuştu. Meral Akşener'i eleştiren Başbakan Yıldırım, "Türkiye'nin Osmanlı'dan gelen eserlerini bir bir ayağa kaldıran TİKA'yı kapatacakmış. Niye? Çünkü FETÖ öyle istiyor. FETÖ'nün dışarıdaki sömürü alanlarına TİKA gereken müdahaleyi yaptığı için rahatsız oldular. FETÖ'nün en sevmediği kuruluşu kapatmayı vaadediyorlar" dedi.

3.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupadaki Türklere seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'daki Türklere seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saraybosna'da Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) 6. Olağan Genel Kurulu'nda konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaşadığınız ülkelerin vatandaşlığını mutlaka alın. “Almam” demeyin, alın. Veriyorlarsa alın. Çifte vatandaşlığa izin veren ülkelerde zaten bir sorun yok. Bu konuda farklı uygulaması olan ülkeler için mavi kart başta olmak üzere, Türkiye’deki haklarınızı hiçbir kayıp olmadan kullanabileceğiniz formüller geliştirdik" diye konuştu. Erdoğan, "Dövizle askerliği 6 bin eurodan bin euroya düşürmekle kalmadık, 38 yaşını aşmış ancak dövizle askerliğe başvurmamış kişilerin sorunlarını da yakında çözüyoruz" dedi. Erdoğan, "Bazı müjdeler paylaşmak istiyorum" diyerek diasporadaki vatandaşlara verilecek yeni hizmetleri anlattı.

20.05.2018Gündem
İşte Erdoğanın bahsettiği kadın... Sen bu asrın Nene Hatunusun

İşte Erdoğan'ın bahsettiği kadın... 'Sen bu asrın Nene Hatun'usun'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde vekillerle iftar programında konuştu. Erdoğan, konuşması sırasında, İngiltere'de terör örgütü PKK yandaşlarının hedefi haline gelen kadını arayarak teşekkür ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir kitapsız, imansız, o bayrağı almaya çalışırken o vermedi. Onu aradım ve konuştum. Sen bu asrın Nene Hatun'usun dedim" ifadelerini kullandı.

17.05.2018Gündem
Afrin için bekliyorlar... Cephe için hazırız

Afrin için bekliyorlar... Cephe için hazırız!

HÜRRİYET, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da Zeytin Dalı harekâtı bölgesinde görev aldıklarını işaret ettiği “Nene Hatunlarımız var” dediği kadın jandarma astsubaylarla görüştü.

10.02.2018Gündem
Kastamonu Tabiat ve Milli Parkları

Kastamonu Tabiat ve Milli Parkları

Kış mevsimi molasını vermeden önce yaban hayatı, doğal güzellikleri, temiz havası ve panoramik manzarası eşliğinde tüm bunlardan daha fazlasını yapabileceğiniz fiziksel ve sosyal anlamda bir eşik niteliği taşıyan Kastamonu Tabiat ve Milli Parkları’na davetlisiniz…

24.01.2018Seyahat
Liseliler Kanada’ya, hayallerine uçuyor

Liseliler Kanada’ya, hayallerine uçuyor

‘İzmir’i Tanıt, Hayaline Uç proje’ yarışmasını kazanan öğrenciler ve öğretmenleri, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Birinci olan ekip, Kanada'ya gidecek.

21.12.2017Eğitim
Diriliş Ertuğrulun Titanı Ogün Kaptanoğlu kimdir, kaç yaşındadır

Diriliş Ertuğrul'un Titan'ı Ogün Kaptanoğlu kimdir, kaç yaşındadır?

Diriliş Ertuğrul'a Titan ismiyle dahil olan Ogün Kaptanoğlu, diziyi yakından takip eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Şu ana kadar birçok projeden yer alan Ogün Kaptanoğlu, yeni dönemde çekilen Hababam Sınıfı serilerinin vazgeçilmez isimleri arasındaydı. Peki, Diriliş Ertuğrul'un Titan'ı Ogün Kaptanoğlu kimdir kaç yaşındadır? İşte, detaylı bilgiler

29.11.2017Televizyon
İşte Başbakan’ı ağlatan Aysel öğretmenin hikâyesi… Kardelen’di, şimdi köy çocuklarının kaderini değiştiriyor

İşte Başbakan’ı ağlatan Aysel öğretmenin hikâyesi… Kardelen’di, şimdi köy çocuklarının kaderini değiştiriyor

Türkiye Aysel Ösüz’ü, Öğretmenler Günü dolayısıyla Çankaya Köşkü’ndeki programda yaptığı konuşmayla Başbakan’ı duygulandıran öğretmen olarak tanıdı. Öğretmenleri temsilen kürsüde konuşan Şanlıurfa Başören İlkokulu sınıf öğretmeni Ösüz, şunları söylemişti: "Öğretmenlik, vatana hizmet, yetiştirilecek her evlat ise vatana kazandırılacak cevherdir. Özenle yetiştireceksin yavruları, bayrağı anlatacaksın onlara. Uğrunda şehit düşenleri anlatacaksın. Çanakkale Savaşı'nda savaşa gidip de dönmeyen 15'lileri, cephaneyi korumak uğruna donarak şehit olan Şerife Bacı'yı anlatacaksın. Anlatacaksın ki bu vatanın kutsallığını bilsinler. Bilsinler ki boş durmasınlar, çalışsınlar. Bu mukaddes vatan toprakları için faydalı işler yapsınlar." İşte köyde park yaptıran, lojmanında annelere nakış dersi vererek kızları okula getirten, çocukları bateriyle tanıştıran Aysel öğretmenin hikayesi.

25.11.2017Eğitim
81 ilden gelen öğretmenler Çankaya Köşkünde

81 ilden gelen öğretmenler Çankaya Köşkü'nde

Çankaya Köşkü'nde Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda 81 ilden öğretmenler Başbakan Binali Yıldırım’la bir araya geldi. Başbakan, "Hiç şüphesiz genç nüfusumuz ülke olarak bizim en büyük zenginliğimiz, kalkınma, refah için en büyük kaynağımız, ancak bu potansiyeli harekete geçirebilmek için dinamik, yenilikçi, modern bir eğitim sistemine sahip olmamız gerekiyor" dedi. Ayrıca önümüzdeki sene içinde 500 civarında engelli öğretmen ataması yapılacağını söyledi.

24.11.2017Eğitim
“Tankut‭ ‬Öktem’in‭ Ardında‭ 10.yıl‭ ‬Retrospektif” ‭sergisi‭ İzmir’de‬‬‬‬‬‬

“Tankut‭ ‬Öktem’in‭ Ardında‭ 10.yıl‭ ‬Retrospektif” ‭sergisi‭ İzmir’de‬‬‬‬‬‬

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde, Cumhuriyet’in 94. yılında, Cumhuriyet heykellerinin büyük heykel ustasını, heykeltraş ‘Tankut Öktem’in Ardında 10.yıl’ retrospektif sergisini, sanatseverlerle buluşturuyor.

27.10.2017Keyif
Okullar ne zaman açılacak sorusu öğrenciler tarafından sorgulanıyor

Okullar ne zaman açılacak sorusu öğrenciler tarafından sorgulanıyor!

Türkiye'de milyonlarca kişinin araştırdığı konular arasında yer alan okullar ne zaman açılacak sorusu, yeni eğitim öğretim yılına başlayacak olan öğrenci ve velilerin en çok araştırdığı konular arasında yer aldı. Okullar ne zaman, hangi gün açılacak sorusuna alacağı cevaba göre programlarına yeni bir şekil verecek olan bireyler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu açıklamayı dikkate alacak. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, detaylı bilgiler

22.08.2017Eğitim
Okulların açılmasına kaç gün kaldı Okullar ne zaman açılacak

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Okullar ne zaman açılacak?

Okulların açılış tarihi için araştırmalar başladı, haziran ayında zor bir dönemi geride bırakan öğrenciler ve öğretmenler 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı takvimini merak ediyor. Peki okullar ne zaman açılacak? Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı? İşte okulların açılış tarihiyle ilgili tüm bilgiler ve yeni müfredatın detayları!

18.08.2017Eğitim
Okullar ne zaman açılacak İşte yeni müfredat ve okulların açılacağı tarih

Okullar ne zaman açılacak? İşte yeni müfredat ve okulların açılacağı tarih

Hem veliler hem de öğrenciler okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabını arıyor.. Yeni eğitim öğretim yılında uygulanacak takvim MEB tarafından belirlendi.

18.08.2017Gündem
‘Terbiyesizlere’ TSK’dan afişli yanıt

‘Terbiyesizlere’ TSK’dan afişli yanıt

"Türk milleti öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını, bu analar yetiştirmiştir."

13.05.2017Gündem
Genelkurmaydan anlamlı Anneler Günü mesajı

Genelkurmay'dan anlamlı Anneler Günü mesajı

Genelkurmay Başkanlığı, Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım’la ilgili “terbiyesizce” sözlerin sarfedildiği televizyon programına karşı mesaj niteliğinde son derece anlamlı bir Anneler Günü kutlaması yayınladı.

13.05.2017Gündem
Sektör ve okul buluştu

Sektör ve okul buluştu

İstanbul Büyükşehir Şehit Şerife Bacı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri sektörün önde gelenleriyle buluştu. Organizasyonu öğrenciler tarafında yapılan etkinlik ile halkla ilişkiler bölümü öğrencilerinin saha deneyimi kazanması hedeflendi.

9.05.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Anadolu’nun gülen yüzü kadınlar

Anadolu denince birçoğumuzun aklına çileli, fedakar kadınlarımız, okula gidemeyen kız çocuklarımız, töre kurbanı kızlarımız ve çocuk gelinler gibi hüzünlü, dertli, can sıkıcı hikayeler gelir.

7.03.2018

Türk Cumhuriyetleri’nden altı ülkede yapılan anket çarpıcı sonuçlar ortaya koydu: Türk dünyasında Atatürk sevgisi

TÜRK dünyasında hangi kuruluşlar yer alıyor; Türk Konseyi, Türksoy, Türk-Pa, Türk Akademisi de Astana’da kurulu bulunuyor.

29.11.2017