MENÜ

Sergio Marchionne

Sergio Marchionne ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sergio Marchionne haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sergio Marchionne haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 290 Sergio Marchionne haberi bulunmuştur.

Sergio Marchionne Haberleri

Ferrari başkanı Marchionne: F1 dijital nesil için daha çok çalışmalı

Ferrari başkanı Marchionne: F1 dijital nesil için daha çok çalışmalı

Ferrari başkanı Sergio Marchionne, sporun yöneticilerinden F1’i genç seyircilere yönelik bir anlayışa sokmasını istiyor.

21.04.2016Otomobil
Meydan okudu

Meydan okudu

Fiat-Chrysler CEO’su Sergio Marchionne, 400 bine yakın sipariş alan ‘Model 3’ ile ilgili Tesla CEO’su Elon Musk’a meydan okudu; “Bana bu aracın bu fiyatla kârlı olabileceğini ispatlasın, hemen formülünü kopyalayıp 12 ayda benzerini pazara sunarım.”

17.04.2016Ekonomi
İş dünyasından taziye mesajları

İş dünyasından taziye mesajları

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un vefatından sonra iş dünyası taziye mesajlarını ilettiler.

22.01.2016Ekonomi
Avrupa’nın yıldızı

Avrupa’nın yıldızı

Koç Holding Otomotiv Grubu Avrupa’da yılın en iyi şirketi ödülünü alırken Tofaş’ın 520 milyon dolar yatırımla Bursa’da ürettiği ve ismini Ege Denizi’nden alan modeli ‘Fiat Egea’ da yılın aracı seçildi.

15.12.2015Ekonomi
Ferrariden 10 milyar dolarlık halka arz

Ferrari'den 10 milyar dolarlık halka arz

İtalyan lüks otomobil üreticisi Ferrari, yakın zamanda ABD borsalarında halka arz gerçekleştirecek. Şirketin hisse başına 48-52 dolar aralığında bir teklif planladığı ve bu şekilde firmanın değerinin 10 milyar dolar olarak hesaplanacağı ifade edildi.

11.10.2015Ekonomi
Fiat Egea banttan indi

'Fiat Egea' banttan indi

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Koç Holding ve Fiat Chrysler'in uzun yıllara dayanan ortaklığı ve Tofaş'a duyduğu güven sayesinde yeni modellere yaptığımız yatırım miktarı, 1,5 milyar doları aşmış durumda" dedi.

28.09.2015Ekonomi
Fiat Chrysler CEO’su Marchionne, Bursa’da ‘Ege’yi denedi ve övgüler yağdırdı

Fiat Chrysler CEO’su Marchionne, Bursa’da ‘Ege’yi denedi ve övgüler yağdırdı

Tarihinin büyük yatırım hamlesine kalkan Tofaş’ın adeta kumar oynayarak 520 milyon dolara geliştirdiği ‘Ege’ proje isimli yeni kompakt sedan modeli Fiat Chrysler CEO’su Sergio Marchionne’den tam puan aldı. Bursa’ya gelip otomobili test ederek, nihai onayı veren Marchionne, Tofaş çalışanlarına, “Çok iyi bir iş çıkardınız” diyerek övgüler yağdırdı.

15.09.2015Otomobil
İşte Türkiyenin en yerli otomobili

İşte Türkiye'nin en yerli otomobili

520 milyon dolarlık yatırımla Türk mühendisler tarafından tamamen Türk tüketicilerinin beğenileri doğrultusunda geliştirilip, yıl sonunda Bursa’da üretilecek yeni sedan otomobil 2016 yılında tüm dünyada satışa sunulacak. Proje ismi ‘Ege’ olan ve yüzde 70’lik yerlilik oranına sahip model için Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Bu modele ‘yerli otomobil’ denilmez ise hangi modele söylenebilir. Daha yerlisi var mıdır?” diye konuştu.

25.08.2015Otomobil
Ferrari halka arzından rekor bekliyor

Ferrari halka arzından rekor bekliyor

İtalyan lüks spor araba Ferrari'nin sahibi Fiat Chrysler'in CEO'su Sergio Marchionne,lüks otomobil devinin bu yıl içinde planan halka arzında şirketin en az 11 milyar dolar üzerinden değerlendirileceğini söyledi.

5.07.2015Ekonomi
Kokarca taktiği

Kokarca taktiği

105 yıllık tarihe sahip Alfa Romeo yeniden doğuyor. Hem yeni logosu hem yeniden doğuşunu simgeleyen ilk modeli ‘Giulia’yı tanıtan Alfa Romeo için Fiat Chrysler Grubu, Amerika’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Almanları dize getirmek için kullandığı ‘Skunk Works’ (Kokarca işi) taktiğini kullandı. ABD’nin 150 gün dış dünyaya kapanarak ilk jet savaş uçağını geliştirdiği bu taktikle Alfa Romeo da Almanlara karşı yeni modelini yarattı.

28.06.2015Ekonomi
İş bırakma eylemlerine yönetici mesajları

İş bırakma eylemlerine yönetici mesajları

Oyak Renault’da başlayıp Tofaş ve yan sanayiye ulaşan iş bırakma eylemlerinin seyrini üst düzey yöneticilerinin mesajları belirledi. Fiat’in iki numaralı ismi Afredo Altavilla, “Biz bu otomobilleri ancak onlar sayesinde üretebiliriz” diyerek işçilere ılımlı mesaj verirken, Renault Avrasya Bölge Başkanı Kugler’in, “Eylemler sürerse yatırım planlarımızı gözden geçirebiliriz” sözleri tehdit olarak algılandı. Tofaş üretime başlarken, Renault’da eylemler hâlâ sürüyor.

25.05.2015Ekonomi
‘Ege’ için işe dönün

‘Ege’ için işe dönün!

Tofaş tarafından 520 milyon dolar yatırımla Bursa’da üretilen Fiat Aega’nın (Ege) Autoshow fuarında gerçekleşen dünya tanıtımına işçi eylemleri damgasın vurdu. Fiat Chrysler Grubu EMEA Direktörü Alfredo Altavilla ve Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, “Dünyanın en iyi fabrikasında bu güzel otomobili ancak siz üretebilirsiniz. O yüzden işinize göre dönün” çağrısı yaptı.

21.05.2015Ekonomi
Lewis Hamiltondan rekor imza: Yılda 54 milyon Euro

Lewis Hamilton'dan rekor imza: Yılda 54 milyon Euro

Formula 1 takımlarından Mercedes, İngiliz pilot Lewis Hamilton'un sözleşmesini yenilerken, fiyatını 2'ye katladı. Hamilton artık yılda 54 milyon Euro (yaklaşık 151 milyon TL) kazanacak.

25.03.2015Diğer
Ferrari sil baştan

Ferrari sil baştan

Formula 1 takımlarından Ferrari'de Marco Mattiacci'nin yerine takım patronluğuna Maurizio Arrivabene getirildi

24.11.2014Diğer
Orta sınıfa 1.4 milyar $

Orta sınıfa 1.4 milyar $

Yıldız Holding’in 3.2 milyar dolara United Biscuits’i almasının ardından bir dev yatırım da Koç Holding’den geldi. Tofaş, yeni Doblo dahil 4 yeni model için 1.4 milyar dolarlık yatırım yapacak. Yatırımın 1 milyar dolarını sedan, hatchback ve station modellerden oluşan yeni orta sınıf ailesi oluşturuyor.

8.11.2014Ekonomi
Tamam mı devam mı

Tamam mı devam mı ?

KOÇ Holding ve İtalyan Fiat’ın ortaklığı olan Tofaş, dün sabah 1.4 milyar dolarla Türkiye’de otomotiv sanayinin bir kalemde yapacağı en büyük yatırım kararını açıkladı.

7.11.2014Ekonomi
Mustafa Koç:  Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz

Mustafa Koç: Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz

1.4 milyar dolarlık yatırım kararını açıklayan Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, bu tarihi kararın adından şu açıklamayı yaptı:

6.11.2014Ekonomi
Otomotiv tarihinin en büyük yatırımı

Otomotiv tarihinin en büyük yatırımı

Yıldız Holding'in 3.2 milyar dolara United Biscuits'i almasının ardından bir dev yatırım kararı da Koç Holding'den geldi. Tofaş, 2 yılda yeni Doblo dahil toplam 4 model için 1.4 milyar dolarlık yatırım yapacak. Yeni Doblo yatırımı hariç tutulduğunda ise Tofaş orta sınıftaki üç yeni modele 1 milyar doların üzerinde yatırım yapmış olacak.

6.11.2014Ekonomi
Ferrari halka arz edilecek

Ferrari halka arz edilecek

Fiat Chrysler’in CEO’su Sergio Marchionne’in beş yıllık iddialı planı çerçevesinde şirket Ferrari’yi de gelecek yıl halka arz etmeyi planlıyor. Böylece Ferrari hisselerinin yüzde 20'si ilk kez satın almak isteyen tüm yatırımcılara açılacak. Tahminlere göre Ferrari halka arz edildiğinde Fiat 1 milyar dolar gelir elde edecek.

30.10.2014Ekonomi
Tarihi yatırıma çok az kaldı

Tarihi yatırıma çok az kaldı!

Fiat-Chrysler tarafından mayısta yapılan sunumda 4 yeni model üreteceği açıklanan Tofaş’ın CEO’su Kamil Başaran “Tarihi bir döneme giriyoruz. Bugüne kadar yaptığımızın üstünde bir yatırıma imza atacağız. Detayları çok kısa süre içinde açıklayacağız” dedi.

27.10.2014Ekonomi
115 yıl sonra İtalyayı terk edip halka açıldı

115 yıl sonra İtalya'yı terk edip halka açıldı

İtalyan otomobil devi Fiat Amerikan Chrysler ile birleşerek 115 yıl sonra merkezini İtalya dışına taşımıştı. İki şirketin oluşturduğu FCA şirketi dün ilk kez New York Borsası'nda halka açıldı. Hisseler ilk gününde bir ara 9.60 dolara çıkarken günü 8.99 dolardan kapadı.

14.10.2014Ekonomi
Ferraride bir dönem resmen kapanıyor

Ferrari'de bir dönem resmen kapanıyor

Ferrari'nin hisselerini elinde bulunduran FIAT grubunun İcra Kurulu Başkanı Sergio Marchionne'nin dün Ferrari Başkanı Montezemolo'nun yaptığı görüşmenin ardından ayrılık kararı çıktı.

10.09.2014Futbol
Ferraride Montezemolo devri kapandı

Ferrari'de Montezemolo devri kapandı

İtalya'nın otomotiv sektöründeki önemli markası ve Formula 1 takımı Ferrari'de başkan Luca Cordero di Montezemolo görevinden ayrıldı.

10.09.2014Avrupa
Ferraride deprem

Ferrari'de deprem

İTALYAN Ferrari’nin efsane başkanı Luca Cordero Di Montezemolo 300 milyon Euro tazminatla görevinden alınıyor. Ferrari’nin bağlı olduğu Fiat-Chrysler Grubu’nun CEO’su Sergio Marchionne, “6 yıldır Formula 1’de dünya şampiyonu olamayan bir takımın başındaki vazgeçilemez biri olamaz. Taze kan gerekli” açıklaması yaptı.

8.09.2014Ekonomi
Ferrari takımının efsane başkanı Di Montezomolo görevden alınıyor

Ferrari takımının efsane başkanı Di Montezomolo görevden alınıyor

Formula 1’deki son şampiyonluğunu 2007’de kazanan Ferrari’nin, dün yapılan İtalya Grand Prix’sinde hayal kırıklığına uğraması, dünyaca ünlü takımı yol ayrımına getirdi. Ferrari’nin bağlı olduğu FIAT’ın CEO’su, 300 milyon Euro tazminatı ödemeyi göze alarak, takımın efsanevi patronu Di Montezomolo’yu görevden alacağını açıkladı.

8.09.2014Diğer
Fiat ülkesini terk ediyor

Fiat ülkesini terk ediyor

İtalyan otomotiv devi Fiat’ın hissedarları dünkü toplantıda şirketin ABD’li Chrysler ile birleşmesini onayladı. Bu onayla 115 yıllık Fiat doğduğu ve sembolü olduğu İtalya’ya veda edecek. Yeni şirket Hollanda’da kurulacak, İngiltere’de vergi verecek ve hisseleri ise ABD Borsası’nda işlem görecek. Böylece Fiat İtalya topraklarına ciao (görüşürüz) diyecek.

4.08.2014Ekonomi
VW, Fiat’ı alırsa açık ara  dünya lideri olacak

VW, Fiat’ı alırsa açık ara dünya lideri olacak

TARAFLAR yalanlasa da elinde 24 milyar dolar nakiti bulunan VW’nin Fiat’ı almak için doğru zamanı beklediği iddia ediliyor. Alman devin 77 yaşındaki patronu, Agnelli-Elkann hanedanlığını ikna ederse hayaline ulaşabilecek.

28.07.2014Ekonomi
Fiatın efsane CEOsu: Bu otomobili almayın

Fiat'ın efsane CEO'su: Bu otomobili almayın

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) CEO'su Sergio Marchionne müşterilerine çağrıda bulunarak kendi ürettikleri 500e elektrikli modellerini satın almamalarını söyledi. Marchionne bu modelden araç başına 14 bin dolar zarar ettkiklerini söyledi.

28.05.2014Ekonomi
4 yılda 4 model

4 yılda 4 model

520 milyon dolar yatırımla 2015’te piyasaya sunacağı yeni kompakt sedan bir otomobil üretmeye hazırlanan Tofaş, bu modelin haricinde 2018’e kadar 3 yeni modeli daha devreye sokacak. Bu modeller kompakt sınıfta yer alacak hatchback, station wagon ve SUV olacak.

9.05.2014Ekonomi
Bursa ‘Fiat’ı 7’ye çıkaracak

Bursa ‘Fiat’ı 7’ye çıkaracak

İtalyan devi yeni hedeflerine Tofaş’la koşuyor.

6.04.2014Ekonomi
Artık Türkiyede satılmayacak

Artık Türkiye'de satılmayacak

Fiat CEO'su Sergio Marchionne Lancia'nın sadece İtalya'da satılacağını belirtti. Lancia 2013'te Türkiye'de 782 adet satmıştı. Bu kararla birlikte Lancia Türkiye dahil bir çok ülkede satılmayacak

12.01.2014Ekonomi
Fiat Chryslerın tamamını aldı

Fiat Chrysler'ın tamamını aldı

İtalyan otomobil devi Fiat 2009 yılında batmaktan kurtardığı Chrysler'ın hisselerinin tamamını satın aldı. Fiat'ın olmayan yüzde 41.5'lik pay 20 Ocak itibarıyla İtalyan şirkete geçecek. Satın almanın bedeli 3.65 milyar dolar olarak açıklandı.

2.01.2014Ekonomi
Otomobil ağırlıkları ‘çevre’ için hızla düşürülüyor

Otomobil ağırlıkları ‘çevre’ için hızla düşürülüyor

Türkiye’ye 500 milyon dolar yatırım kararı alan Amerikalı 3M geliştirdiği akrilik köpük bant sistemiyle, cıvata ve somun kullanımını ortadan kaldırıyor.‘Cırt cırt’ bant şeklindeki ürün bir araçta ortalama 5 kg’lık ağırlık azaltıyor. Yani bir ağaç kurtuluyor.

11.08.2013Ekonomi
Dünya hızla düşürüyor, biz konuşuyoruz

Dünya hızla düşürüyor, biz konuşuyoruz

Avrupa’dan sonra devasa araçların satıldığı ABD’de de Obama yönetimi emisyon oranlarını düşürmeyi başardı.

4.08.2013Ekonomi
Sizin Ortadoğu kapınız olalım

Sizin Ortadoğu kapınız olalım

Ekonominin patronu Zafer Çağlayan, Cenevre fuarında dünya oto devleriyle görüşüp yeni teşvik sistemini anlattı. Çağlayan ‘Kafayı taktık’ dediği Volkswagen’le yaptığı görüşmede de formülünü açıkladı: “Yatırıma gelin, zayıf olduğunuz Ortadoğu kapınız biz olalım.”

6.03.2013Ekonomi
Duayenler anlatacak gençler öğrenecek

Duayenler anlatacak gençler öğrenecek

Dünyada 6 trilyon dolarlık ekonomiyi yöneten ‘Genç Başkanlar Organizasyonu’ (YPO) en büyük etkinliğini Türkiye’de yapacak. 2 bin 500 genç CEO’nun geleceği zirvede, Coca- Cola Başkanı Muhtar Kent, Fiat Başkanı Sergio Marchionne, eski başbakanlardan Tony Blair, Gerhard Schröder ve Yorgo Papandreu da kriz deneyimlerini anlatacak.

25.02.2013Ekonomi
Biri ‘Türk’ markalı 4 yeni oto geliyor

Biri ‘Türk’ markalı 4 yeni oto geliyor

Hükümetin geçtiğimiz günlerde sektörün isteği doğrultusunda esnettiği yeni teşvik sisteminin de etkisiyle otomotivde dev yatırımlar için düğmeye basıldı.

10.02.2013Ekonomi
Tuhaf bir İtalyan işi

Tuhaf bir İtalyan işi!

3 ay önce ‘Üretim kârlı değil’ diyerek gözden çıkardığı İtalya’ya ‘yüksek kâr’ hedefiyle geri dönme kararı alan Fiat CEO’su Marchionne, otomotiv sektörüne damgasını vurdu. Sektör durumu ‘tuhaf bir İtalyan işi’ olarak yorumluyor.

23.12.2012Ekonomi
Fuarda büyük düello

Fuarda büyük düello

Alman Volkswagen Grubu, İtalyan Fiat’ın devlet desteği olmadan ayakta kalamayacağını söylerken, Fiat da VW’yi fiyat katliamı yapmakla suçladı. Fiat CEO’su Sergio Marchionne, VW CEO’su Martin Winterkorn’u Paris fuarında sabah 7’de hesaplaşmaya çağırdı.

29.09.2012Ekonomi
İtalyada Fiat krizi

İtalya'da Fiat krizi

FIAT'ın CEO'su Sergio Marchionne'nin, Avrupa genelinde etkisini gösteren kriz nedeniyle İtalya'daki satışların darbe yediği, Türkiye, Brezilya ve Polonya gibi ülkeler olmasa batabilecekleri yönündeki açıklaması ülkede kriz yarattı.

19.09.2012Ekonomi
Türkiye ve Polonya olmasa batardık

Türkiye ve Polonya olmasa batardık

FIAT CEO’su Sergio Marchionne, Avrupa’daki kriz nedeniyle İtalya’daki satışlarının çöktüğünü ve fabrikaların zararına çalıştığını belirterek, “Türkiye, Brezilya ve Polonya gibi genç ve dinamik ülkelerde üretimimiz olmasa batardık. Buradaki kazancımızla Fiat’ı İtalya’da ayakta tutuyoruz” dedi.

18.09.2012Ekonomi
Otomotivin 2 devi Ford ve Hyundai’den 2 önemli adım

Otomotivin 2 devi Ford ve Hyundai’den 2 önemli adım

1.1 milyar dolarlık yatırımla Türkiye’yi küçük oto üretim merkezi yapmak için düğmeye basan Koreli Hyundai, yine dev bir adım atarak İzmit’te motor üretimi ve Ar-Ge tesisi kurmayı da planlıyor. Böylece Türk otomotivi, Ford ve Fiat’tan sonra teşviklerin de etkisiyle Hyundai ile 3’üncü Ar-Ge merkezine ulaşacak.

26.08.2012Ekonomi
4 yeni model masada

4 yeni model masada

İtalyan Fiat için ekonomik krizdeki Avrupa’da tek ve en kârlı fabrika olarak adeta kurtarıcı konumuna yükselen Tofaş, 4 yeni modelin daha üretimini kaptı. Türkiye’yi ziyaret eden Fiat-Chrysler CEO’su Sergio Marchionne, “Türkiye Avrupa krizinde bize büyük güven veriyor” dedi.

12.08.2012Ekonomi
Fiat ‘nükleer’e karşı çıktı, İran’a satışları durdurdu

Fiat ‘nükleer’e karşı çıktı, İran’a satışları durdurdu

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, İran’a araç satışını durdurdu.

26.05.2012Ekonomi
Fiat ve Mazda birlikte üstsüz oto geliştirecek

Fiat ve Mazda birlikte üstsüz oto geliştirecek

İtalyan Fiat ve Japon Mazda, Mazda’nın yeni nesil MX-5 modelini baz alarak Mazda ve Alfa Romeo için yeni roadster (cabrio) geliştirmek ve üretmek amacıyla bağlayıcı olmayan bir Mutabakat Anlaşması (MoU) imzaladı.

23.05.2012Ekonomi
Fiat ve Mazdadan roadster işbirliği

Fiat ve Mazda'dan 'roadster' işbirliği

Fiat ve Mazda, Mazda'nın yeni nesil MX-5 arkadan çekişli modelini baz alarak Mazda ve Alfa Romeo için yeni roadster geliştirmek ve üretmek amacıyla bağlayıcı olmayan bir Mutabakat Anlaşması (MoU) imzaladı.

23.05.2012Ekonomi
Mesajı aldık, yerli oto için çalışmaya başladık

Mesajı aldık, yerli oto için çalışmaya başladık

Hükümetin talep ettiği ‘yerli oto’yu üretecek en büyük adaylardan Tofaş’ın yeni CEO’su Kamil Başaran, yerli marka otoyla ilgili etüd çalışmalarına başladıklarını söyledi. Başaran, “Bize yeni sorumluluklar düşmesi durumunda bunu gerçekleştirebilecek durumda ve güçteyiz. Görev verilirse yerli otoyu, görev verilirse Türkiye’de ‘Jeep’ bile üretebiliriz” dedi.

4.03.2012Ekonomi
İtalya’da 2 fabrika kapatırız

İtalya’da 2 fabrika kapatırız

İtalyan otomobil üreticisi Fiat Grubu’nun CEO’su Sergio Marchionne, İtalya’daki iki fabrikanın kapatilebileceğini söyledi.

24.02.2012Ekonomi
Araba mı tanıttı yoksa Obama’yı mı

Araba mı tanıttı yoksa Obama’yı mı

Amerikalı oyuncu ve yönetmen Clint Eastwood’un rol aldığı ve Amerikan Futbol Ligi’nin final maçı olan Super Bowl’un devre arasında yayınlanan bir otomotiv reklamı, ABD’de siyasi tartışma yarattı.

7.02.2012Gündem