MENÜ

Sergio Marchionne

Sergio Marchionne ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sergio Marchionne haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sergio Marchionne haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 289 Sergio Marchionne haberi bulunmuştur.

Sergio Marchionne Haberleri

Selefine fark attı

Selefine fark attı

Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla 2015 yılında hayata geçirdiği ve Avrupa’da Tipo ismiyle satışa sunulan, Fiat Egea ailesinin 500 bininci üyesi üretim bandından indi. Egea 41 ayda 500 bin adetlik üretime ulaşırken, selefi Bravo ise 120 ayda ancak 410 bin adet üretilip satılmıştı.

23.02.2019Ekonomi
Efsane CEO’sunun ani ölümüne soruşturma

Efsane CEO’sunun ani ölümüne soruşturma

Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) efsane CEO’su Sergio Marchionne’nin geçen hafta ani ölümü finansal piyasalarda da tartışılmaya başlandı. Hissedarlar ve yatırımcılar hastane tarafından Marchionne ve ailesinin sağlık durumunun ciddiyetini 1 yıldır bildiğini açıklamasına rağmen FCA yönetiminin böylesine önemli bir riskten haberi olmamasına pek inanmıyor. Konuyla ilgili soruşturma başlatılırken, bazı hissedarlar dava açmaya hazırlanıyor.

29.07.2018Ekonomi
Otomotiv dünyası yasta

Otomotiv dünyası yasta

FIat Chrysler’in efsane CEO’su MarchInne hayatını kaybetti.

25.07.2018Ekonomi
Fiat’ın efsane CEO’su hayatını kaybetti... Sergio Marchionne kimdir

Fiat’ın efsane CEO’su hayatını kaybetti... Sergio Marchionne kimdir?

Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) efsane CEO’su Sergio Marchionne, 66 yaşında hayatını kaybetti. Sergio Marchionne, akciğer kanseri nedeniyle görevini bırakmak zorunda kalmıştı. İşte, Sergio Marchionne’nin hayatına ilişin detaylar!

25.07.2018Dünya
Son dakika... Efsane CEO hayatını kaybetti

Son dakika... Efsane CEO hayatını kaybetti

Uluslararası haber ajansı AFP, Fiat Chrysler (FCA) Grubu'nun efsane CEO'su Sergio Marchionne'nin öldüğünü duyurdu.

25.07.2018Ekonomi
CEO olamadı istifa etti

CEO olamadı istifa etti!

İTALYAN otomotiv devi Fiat Chrysler Grubu’nda (FCA) şoklar devam ediyor. Grubun 66 yaşındaki efsane CEO’su Sergio Marchionne’nin ölüm döşeğinde olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte hafta sonu apar topar yerine Jeep ve Ram markasının başındaki Mike Manley’in atanması üst yönetimi karıştırdı. Marchionne’nin normal şartlarda 2019 yılında emekli olmasının ardından yerine aday olarak gösterilen isimlerin başında gelen FCA Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Başkanı Alfredo Altavilla dün sürpriz bir kararla istifa etti.

23.07.2018Ekonomi
Fiat Chrysler’de sular durulmuyor: Altavilla istifa etti

Fiat Chrysler’de sular durulmuyor: Altavilla istifa etti

FCA Avrupa, Afrika ve Ortadoğu (EMEA) Başkanı Alfredo Altavilla dün sürpriz bir kararla istifa etti.

23.07.2018Ekonomi
Dünya devinin hisseleri düşüşle açıldı

Dünya devinin hisseleri düşüşle açıldı

Fiat Chrysler ve bağlantılı şirketlerin hisseleri CEO Sergio Marchionne'nin sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakması ve yerine Fiat'ın Jeep biriminden sorumlu Mike Manley'nin getirilmesi ardından sert düşüşle açıldı.

23.07.2018Ekonomi
Efsane CEO ölüm döşeğinde

Efsane CEO ölüm döşeğinde

Otomotiv devi Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) efsane CEO’su Sergio Marchionne’nin ölüm döşeğinde olduğu ortaya çıktı. 66 yaşındaki CEO’nun akciğer kanseri olduğu ve durumunun çok ağırlaştığı bilgisi paylaşıldı. FCA üst yönetiminden bile gizlenen bu durumun ortaya çıkması sonucu acil olarak önceki gün Marchionne’nin yerine CEO olarak Jeep ve Ram markasının başındaki Mike Manley atandı.

22.07.2018Ekonomi
Dünya otomotiv devinin tepe yönetimine yeni isim

Dünya otomotiv devinin tepe yönetimine yeni isim

İtalyan otomotiv devi Fiat Chrysler, üst yöneticisi Sergio Marchionne'nin bozulan sağlığı nedeniyle şirket bünyesinde Jeep markasını yöneten Mike Manley'nin onun yerine getirildiğini duyurdu.

22.07.2018Ekonomi
Elektrikli araçlar Tofaş ile gelişecek

Elektrikli araçlar Tofaş ile gelişecek

Tofaş’ın 50’inci yılı törenine katılmak için İstanbul’a gelen Fiat Chrysler Grubu (FCA) Yönetim Kurulu Başkanı John Elkann, 2068 yılında da Koç Grubu ile ortaklıklarının 100 yıllık başarısını kutlayacaklarına emin olduğunu söyledi. Fiat’ın kurucusu Giovanni Agnelli’nin torunu olan Elkann, “Tofaş bugün Avrupa’daki iki en büyük Ar-Ge merkezinden birisi. Bu merkez şu anda elektrifikasyon üzerinde çalışıyor” dedi.

19.07.2018Ekonomi
Dünya peşinde gönlü ‘yerli’de

Dünya peşinde gönlü ‘yerli’de

AKIN Aydemir, Tofaş’ın fabrika direktörüyken geçen yıl mayıs ayında Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) Kanadalı CEO’su Sergio Marchionne’nin bizzat yüz yüze görüşüp rica etmesiyle önce grubun en önemli fabrikası olan Michingan’daki Sterling Heights’in başına getirildi.

8.07.2018Ekonomi
ABDden Kanadaya Türk Akını 5 fabrikanın başına geçti

ABD'den Kanada'ya Türk 'Akın'ı! 5 fabrikanın başına geçti

Tofaş’ın Bursa fabrikası direktörlüğünden geçtiğimiz yıl Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) Michigan fabrikasını yönetmek üzere transfer olan Akın Aydemir’in hızlı yükselişi sürüyor. Aydemir, başında olduğu fabrikada üretilen yeni nesil Ram 1500’ün büyük beğeni toplaması ve kârlılığa ulaşması sonucu FCA’nın Kanada’da da bulunan 5 fabrikasının başına getirildi. Bu fabrikalarda Dodge Challenger ve Dodge Charger gibi efsane modeller de üretiliyor.

29.04.2018Ekonomi
22 milyar dolar ‘Fiat’ verdi

22 milyar dolar ‘Fiat’ verdi

Volvo, Lotus ve Proton’u alan, Mercedes’in en büyük hissedarı olan Çinli Geely Holding’in patronu Li Shufu’nun Fiat Chrysler Grubu (FCA) için 22 milyar dolar teklif ettiği ancak henüz anlaşma sağlayamadığı ortaya çıktı. FCA CEO’su Sergio Marchionne, Cenevre’de bu görüşmeyi doğrulayarak, “Evet Çinlilerle görüştük. Ama bu yıl önceliğimiz büyüme hedefimizi başarmak. Daha sonra teklifi değerlendireceğiz” dedi.

7.03.2018Ekonomi
Efsane yönetici 1 Haziran’da görevini bırakacak

Efsane yönetici 1 Haziran’da görevini bırakacak

FIAT Chrysler Grubu’nun (FCA) efsane CEO’su Sergio Marchionne’nin 1 Haziran’da görevini bırakması bekleniyor. İtalyan Fiat’ı iflasın eşiğinden çıkartarak 2 milyar dolarlık şirketi 72 milyar dolarlık dünya devi yapan Marchionne’nin yerine CEO olarak adı geçen 4 aday arasında öne çıkan isim ise Tofaş’ın eski CEO’su olarak da yakından tanıdığımız İtalyan yönetici Alfredo Altavilla.

19.02.2018Ekonomi
Ferrari CEO’sundan Elon Musk’ı çıldırtacak sözler O yaptıysa herkes yapar

Ferrari CEO’sundan Elon Musk’ı çıldırtacak sözler! O yaptıysa herkes yapar!

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Grubu CEO’su Sergio Marchionne, Detroit fuarında yaptığı açıklamada bünyesindeki İtalyan süper spor otomobil efsanesi Ferrari’nin 2019 yılı sonu veya 2020 başında ilk SUV modelini piyasaya sunacağını, yüzde yüz elektrikli modelinin ise yolda olduğunu açıkladı. Aynı zamanda Ferrari’nin de CEO’su olan Marchionne, piyasaya sunacakları ilk SUV modelinin piyasanın en hızlısı olacağını belirterek ilk olarak Lamborghini’ye yaptı. Lamborghini Detroit’te ilk SUV modeli Urus’u tanıttı.

17.01.2018Ekonomi
En kârlı transfer

En kârlı transfer!

Geçtiğimiz yıl Tofaş’tan Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) Amerika’da Trump’ın baskısıyla 1.5 milyar dolar yatırım yaptığı fabrikasının başına transfer olan Akın Aydemir, ürettiği ilk model olan yeni RAM 1500 ile Detroit fuarında büyük övgü aldı. FCA CEO’su Marchionne, Aydemir’e, “Geleceğimiz için çok önemli olan bir fabrikayı yönetiyorsun” dedi.

16.01.2018Ekonomi
10 yıl sonra hem üretimi bitti hem ismi tarih oldu

10 yıl sonra hem üretimi bitti hem ismi tarih oldu

TOFAŞ, 2007 yılından bu yana Bursa’da ürettiği Fiat Linea modeline 10 yıl sonra veda etti.

27.12.2017Ekonomi
Dev ortaklık için açıklama

Dev ortaklık için açıklama

KÜRESEL otomotiv sektöründe zirve yarışı her geçen gün kızışırken, gündeme yeni ortaklık iddiaları da geliyor. Renault-Nissan ittifakının Japon Mitsubishi’yi bünyelerine katması, Peugeot Citroen Grubu’nun (PSA) Alman Opel’i alması son dönemde en büyük satın almalar olarak öne çıkıyor.

4.12.2017Ekonomi
Bursalı Linea yerine Cordobalı Cronos

Bursalı Linea yerine Cordobalı Cronos

TOFAŞ’ın 2007 yılından bu yana Bursa’da ürettiği Fiat Linea 10 yıl sonra yerini Fiat Cronos’a bırakmaya hazırlanıyor. Ancak Linea’nın halefi olacak Cronos’un Türkiye’de değil Arjantin’in Cordoba kentindeki FCA (Fiat Chrysler Automobiles) fabrikasında üretileceği açıklandı. Aracın Mart 2018’de satışa sunulması planlanıyor. Tofaş'ın ilk jenerasyon Linea'yı ise filo şirketleri için sınırlı sayıda üretebileceği kaydediliyor.

16.11.2017Ekonomi
‘Çin Seddi’ni aşıyor

‘Çin Seddi’ni aşıyor

Çinli otomotiv şirketleri gözlerini global otomotiv markalarına dikti. Çinli Geely’nin İsveçli Volvo’nun tamamını alması, Çinli Dongfeng’in PSA Grubu’na (Peugeot-Citroen) ortak olmasının ardından bir başka Çinli otomotiv şirketi Great Wall (Çin Seddi) ise sürpriz bir şekilde İtalyan-Amerikan ortaklığı Fiat Chrysler Grubu (FCA) bünyesindeki ünlü Jeep markasını satın almak için harekete geçti.

21.08.2017Ekonomi
Great Wallun gözü Fiat Chrysler ile ortaklıkta

Great Wall'un gözü Fiat Chrysler ile ortaklıkta

Çinli otomobil üreticisi Great Wall Motor Co'dan bir yetkili, şirketin Fiat Chrysler Automobiles'e (FCA) ortak olmakla ilgilendiğini söyledi.

21.08.2017Ekonomi
Emisyon skandalı yayılıyor: Fiat Chryslere dava açıldı

Emisyon skandalı yayılıyor: Fiat Chrysler'e dava açıldı

ABD Adalet Bakanlığı, otomotiv şirketi Fiat Chrysler'e emisyon kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açıldığını duyurdu.

23.05.2017Ekonomi
Trump’a özel Türk yönetici

Trump’a özel Türk yönetici

Tofaş, ABD’ye Ram markasıyla ‘Doblo’ ihracatından sonra şimdi de üst düzey yöneticisini ihraç etti. Fiat Chrysler Grubu (FCA),  ABD Başkanı Trump’ın tehditleri sonrası 1.5 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladığı Michigan fabrikasının başına Tofaş’ın Bursa fabrikası direktörü Akın Aydemir’i getirdi. Aydemir’in yöneteceği Sterling Heights Fabrikası’nda daha önce Meksika’da üretilen Ram 1500’ün yeni versiyonu devreye girecek.

2.04.2017Ekonomi
Devler Türkiye için iş başında

Devler Türkiye için iş başında

Türkiye’de yıllardır çalışan, yatırımları olan küresel şirketlerin yöneticileri ülkenin yurtdışındaki imajını ve algısını düzeltmek için harekete geçti. Dün başlayan kampanyayla 17 küresel şirketin yöneticilerinin Türkiye deneyimlerini anlatırken herkesi Türkiye’ye çağırdılar. 7 ülkede yapılacak kampanyayla hedef 2.7 milyar erişim sağlamak.

27.03.2017Ekonomi
Dünya, iki büyük devin görüşmesine kilitlendi

Dünya, iki büyük devin görüşmesine kilitlendi

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in CEO'su Matthias Mueller, Fiat Chrysler'ın patronu Sergio Marchionne ile birleşme görüşmeleri yapabileceğini ihtimalini yok saymayacağını ifade ederek önceki açıklamalarının tersi bir beyanda bulundu.

14.03.2017Ekonomi
Otomotiv dünyasını sarsacak açıklama

Otomotiv dünyasını sarsacak açıklama

Bugün ortaya atılan bu iddia tam olarak oyunun kurallarını tamamen değişitirebilecek bir iddia. Peugeot Citroen Grubu'nun General Motors'un Opel - Vauxhall birimini satın almasının ardından sektörde ikinci büyük değişmişti. Fakat şimdi, doğrudan Fiat'ın patronundan gelen bir iddia sektörün birincisinde de büyük bir operasyonun gerçekleşmesi demek.

9.03.2017Ekonomi
Evlilik rüzgârı

Evlilik rüzgârı!

Cenevre fuarında, Fransız PSA Grubu’nun Opel’i almasından sonra ikinci büyük evliliğin Volkswagen ve Fiat Chrysler Grubu arasında olabileceği iddia edildi. İddianın sahibi ise 2 yıl önce GM’e evlilik teklif eden ama reddedilen Fiat Chrysler Automobiles’in (FCA) CEO’su Sergio Marchionne.

8.03.2017Ekonomi
HUZURLARINIZDA Sf70H

HUZURLARINIZDA 'Sf70H'

Formula 1 takımlarından Ferrari, 2017 sezonunda kullanacağı yeni aracını tanıttı.

25.02.2017Spor Arena
Rakamlar ortada: Trump’ın eli sağlam

Rakamlar ortada: Trump’ın eli sağlam

Donald Trump’ın otomotiv sektörüne yönelik tehditlerinin altında ülkenin dış ticaret açığı yatıyor. Bugün ABD’den dünyaya değeri 54 milyar dolar 2 milyon araç ihraç edilirken, bunun karşılığında 179 milyar dolar değerinde 8 milyon araç ithal ediliyor. Yani ortada 125 milyar dolarlık bir dış ticaret açığı bulunuyor. Ülkeden yapılan ihracatın büyük kısmını da ABD dışı üreticiler yapınca Trump’ın, ‘Üretmeyene vergi’ kozunu sonuna kadar kullanacağı anlaşılıyor.

29.01.2017Ekonomi
Marchionne: Müdahale için geç kaldım

Marchionne: Müdahale için geç kaldım

Sergio Marchionne, Ferrari'ye geldikten sonra takıma müdahale etmekte geç kaldığını söyledi.

11.01.2017Motor Sporları
Wolff: Ferrari doğru yolda

Wolff: Ferrari doğru yolda

Mercedes patronu Toto Wolff, James Allison'ın yerine büyük bir isim getirmeyi tercih etmeyen Ferrari'nin kararını destekliyor.

28.12.2016Motor Sporları
Ferrariyi geriye iten şey aerodinamik eksiklik

Ferrari'yi geriye iten şey aerodinamik eksiklik

Sergio Marchionne, yaşadıkları aerodinami problemleri nedeniyle Red Bull ve Mercedes'in gerisinde kaldıklarını düşünüyor.

Bu araçların üretimi 2017de duracak

Bu araçların üretimi 2017'de duracak!

Aston Martin DB9, Chrysler 200 gibi modellerin de arasında bulunduğu 17 aracın üretimi 2017'de son bulacak.

14.11.2016Otomobil
Türkiye’de yaklaşık 2 milyar dolara üretilen 9 yerli otomobil fuarın yıldızı oldu

Türkiye’de yaklaşık 2 milyar dolara üretilen 9 yerli otomobil fuarın yıldızı oldu

Dünyanın en büyük otomobil fuarına ev sahipliği yapan Paris, bu yıl kapılarını 7 markanın katılmaması, katılanların da tasarruf tedbirleri almasıyla oldukça sönük açtı. Fuarın uluslararası itibarını adeta Türkiye’de üretilen 9 yeni model kurtardı. Toyota, Fiat, Renault, Hyundai ve Honda standlarının yıldızı Türkiye’de üretilen bu modeller oldu.

29.09.2016Ekonomi
Egea Ailesi ile İtalyan Fiat’ta tam bir Tofaş rüzgarı esiyor

Egea Ailesi ile İtalyan Fiat’ta tam bir Tofaş rüzgarı esiyor

Tüm dünyada yoğun talep gören yeni Egea Ailesi Tofaş’ı İtalyan Fiat’ın tartışmasız yıldızı yaptı. Pazar payı ve kârlılığı Egea ile artan Fiat’ta bugünlerde tam bir Türkiye rüzgarı eserken, bu durum yeni Punto gibi modellerin üretimi için de Tofaş’ın şansını artırdı. Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Neden olmasın, her şey olabilir. Ama şu an kapasitemiz yeni model kaldırmaz. Yeni tesis gerek” cevabını veriyor.

7.08.2016Ekonomi
Formula 1’de Alfa’ rüzgarı

Formula 1’de 'Alfa’ rüzgarı

İtalyan Alfa Romeo, 1952 yılında çekildiği Formula 1’e Ferrari desteğiyle geri dönmeye hazırlanıyor. Fiat Chrysler Grubu CEO’su Sergio Marchionne, Formula 1’de Ferrari destekli Alfa Romeo takımının İtalyan otomobil şirketinin imajını yükseltmeye yardımcı olacağını söyledi.

12.06.2016Ekonomi
Geleceğin Formula 1 aracı

Geleceğin Formula 1 aracı

2017 Formula 1 Sezonu'nda uygulanacak oldukça kapsamlı kural değişiklikleri araçların görüntülerine büyük etki yapacak.

25.05.2016Diğer
Ferrari’nin başına geçiyor

Ferrari’nin başına geçiyor

İtalyan otomobil üreticisi Fiat Chrysler’in patronu Sergio Marchionne’nin lüks otomobil üreticisi Ferrari’nin CEO’su olacağı iddia edildi.

2.05.2016Ekonomi
Google, otonom araç üretiminde ortağını seçti: İtalyan Fiat

Google, otonom araç üretiminde ortağını seçti: İtalyan Fiat 

484 milyar dolarlık hacme sahip teknoloji devi Google, bir süredir altyapısını oluşturduğu sürücüsüz (otonom) otomobil üretimi konusunda ilerleme kaydederek kendine bu işi seri üretime geçirecek deneyimli bir üretici ortak arıyordu. Son iddialar bu birlikteliğin kısa bir süre önce Amerikan Chrysler’i bünyesine katan İtalyan Fiat ile olacağı yönünde. Aslına bakılırsa durum iddiadan biraz daha öteye geçmiş ve kısa zamanda açıklanacağı yönünde.

1.05.2016Ekonomi
Ferrari başkanı Marchionne: F1 dijital nesil için daha çok çalışmalı

Ferrari başkanı Marchionne: F1 dijital nesil için daha çok çalışmalı

Ferrari başkanı Sergio Marchionne, sporun yöneticilerinden F1’i genç seyircilere yönelik bir anlayışa sokmasını istiyor.

21.04.2016Otomobil

Yazar Sonuçları

Biraz destekle Avrupa'nın 'melez' üssü olabiliriz

Hibrit bugün hayatımızın her alanında karşımıza sıklıkla çıkan bir kavram. Kelime anlamı ‘melez’ olan bu kavram hem benzinli hem de elektrik motor arasındaki etkileşimi tamamen otomatik olarak kontrol eden bir sistem.

7.10.2018

Fiat’ı dünyada ancak Bursalı SUV kurtarır

İTALYAN-Amerikan ortaklığı olan Fiat Chrysler Grubu (FCA) 1 Haziran’da 2018-2022 yıllarına ilişkin iş planlarını açıklayacağı önemli bir toplantı düzenleyecek.

27.05.2018

Biri Trump’ı durdursun!

ABD Başkanı Donald Trump’ın gelecek hafta ithal çelik ve alüminyuma sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 10 oranlarında ek gümrük vergileri getirileceğini duyurması üzerine Avrupa Birliği’nden (AB) misilleme cevabı geldi.

4.03.2018

Bırak fabrikayı markalar gidiyor

ABD Başkanı Donald Trump, hem seçimler sırasında hem de göreve başladıktan sonra özellikle ülke dışında üretim yapan otomotiv devlerine tehditler savurmaya başladı.

27.08.2017

 Yeni sürprizlere hazırlıklı olun!

KOÇ Holding bugün Türk otomotiv sektörünün hem iç pazar hem üretim hem de ihracat açısından lider kuruluşu.

2.04.2017

Marchionne Mueller ile resmen dalga geçiyor

FRANSIZ Peugeot Citroen Grubu’nun (PSA) Opel’i almasının ardından Avrupa’da dengeler biraz şaştı.

19.03.2017