MENÜ

Şehit Sayısı

Şehit Sayısı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Şehit Sayısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Şehit Sayısı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.139 Şehit Sayısı haberi bulunmuştur.

Şehit Sayısı Haberleri

Kahreden haber... Şehit sayısı 2 oldu

Kahreden haber... Şehit sayısı 2 oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Münbiç bölgesinden teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşinde yaralanan askerin de kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu.

15.10.2019Gündem
Şırnaktan acı haber: Şehit sayısı 3e yükseldi

Şırnak'tan acı haber: Şehit sayısı 3'e yükseldi

Şırnak'ın Silopi ilçesinde gerçekleştirilen terör operasyonunda 3 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Şehit olan 3 asker için tören düzenlendi.

21.08.2019Gündem
Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu AYM kararları hakkında konuştu

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu AYM kararları hakkında konuştu

Bu bildiride devletin teröre karşı verdiği mücadeleyi Kürt halkına bir kıyım, katliam yapmakla suçlayan bir dil kullanılmıştı. Bunu yazanlar o dönem hendek terörü olarak PKK terör örgütünün seçtiği yönteme hiç değinmeyip, PKK'nın adını hiç anmayarak, PKK teröründen hiç söz etmeyerek ve o dönem itibariyle 18 yaşın altındaki çocukları silahlandırıp okulları, hastaneleri, camileri yakıp yıkarak, ambulansları, itfaiyeleri kurşunlayarak, lojmanları havaya uçurup 1-3 yaşındaki bebeleri katleden terör örgütüne karşı tek bir kelamın edilmediği bir bildiriydi. Terör örgütü  çocukları kullanmıştır. Onları hendeklerde ellerine silah tutuşturarak ön safha koymuştur. Ve oradan da bir kara propagandayı hedeflemiştir. Güvenlik güçleri çocukları öldürüyor propagandası yapmak için. Terörün ağları arkada durmuştu hep o dönem. Ama güvenlik güçleri çocuklar ölmesin diye çok uğraşmıştı. O yüzden de şehit sayısı fazla olmuştu.

30.07.2019Haber
Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararına eleştiri

Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararına eleştiri

1071 akademisyen, Anayasa Mahkemesi'nin 9 akademisyenin yaptığı başvuru üzerine verdiği hak ihlali kararına karşı bir bildiri imzaladı. Akademisyenler, Anayasa Mahkemesi'nin bu kararla, terör propagandasına cezayı hak ihlali gördüğünü savundular. Akademisyenler "Anayasa Mahkemesi terörü meşrulaştıramaz" dediler.

30.07.2019Gündem
Ölü sayısı 100ü geçti

Ölü sayısı 100'ü geçti

Afrika Birliği (AfB) Barış ve Güvenlik Konseyi, Sudan'da güvenlik güçlerinin pazartesi günü başkentte göstericilere müdahalesinde hayatını kaybedenlerin sayısının 100'ü geçmesinin ardından bu ülkedeki mevcut durumu değerlendirmek üzere toplanma kararı aldı.

5.06.2019Dünya
Sudanlı muhalifler ölü sayısının 100ü geçtiğini iddia etti

Sudanlı muhalifler ölü sayısının 100'ü geçtiğini iddia etti

Sudanlı muhalif aktivistler, güvenlik güçlerinin pazartesi günü başkentte göstericilere müdahalesinde yaşamını yitirenlerin sayısının 100'ün çok üzerinde olduğunu ileri sürdü.

5.06.2019Dünya
İsrailin Gazzeye düzenlediği saldırılarda şehit sayısı 7ye yükseldi

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda şehit sayısı 7'ye yükseldi

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik dün sabah saatlerinden bu yana devam eden saldırılarında şehit olan Filistinlilerin sayısı 7'ye yükseldi.

5.05.2019Dünya
Çanakkalede Truvanın da intikamı alındı

"Çanakkale'de Truva'nın da intikamı alındı"

Bugün Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü... 360 Derece’nin konuğu doktora tezini Çanakkale Muharebeleri üzerine hazırlayan, ‘Çanakkale 1915: Almanların Büyük Tuzağı’ ve ‘Kemalyeri’ adlı kitapların yazarı emekli Tuğgerenal, İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Naim Babüroğlu. Balkan Savaşları yenilgisinin ardından zafere giden yolu ve Mustafa Kemal’in rolünü anlatan Babüroğlu’na göre; eğer harekât Türk komutanların savunma planıyla yapılsaydı, işgal kuvvetleri karaya çıkamayacak, bu kadar Türk askerinin kanı akmayacaktı.

18.03.2019Gündem
Görüntüler korkunç: Sayı hızla artıyor

Görüntüler korkunç: Sayı hızla artıyor

İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerine katılan Filistinlilere ateş açması sonucu şehit sayısı 5'e yaralı sayısı 75'e yükseldi.

28.09.2018Dünya
Şırnak’tan acı haber: Şehit sayısı 2’ye yükseldi

Şırnak’tan acı haber: Şehit sayısı 2’ye yükseldi

Şırnak’ın Gabar Dağı bölgesinde 1 askerin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı patlamanın ardından başlatılan operasyonda, teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerinin geçişi sırasında infilak etti. Patlamada, 1 asker şehit düştü.Edinilen bilgilere göre, Şırnak’ın Gabar Dağı bölgesinde 1 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı el yapımı patlayıcılı saldırının ardından bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Operasyonda, teröristlerce tuzaklanmış el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerinin geçişi sırasında infilak etti. Patlamada, 1 asker şehit oldu.

19.06.2018Haber
Gabardan art arda acı haberler

Gabar'dan art arda acı haberler!

Şırnak'ın Gabar Dağı mevkisinde PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir asker şehit oldu, iki asker yaralanırken patlamanın ardından başlatılan operasyonda, teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerinin geçişi sırasında infilak etti. Patlamada, 1 asker şehit düştü, 1 asker yaralandı.

19.06.2018Gündem
70 yıldır evlerinin anahtarı ceplerinde

70 yıldır evlerinin anahtarı ceplerinde

Filistinli Said El Haj, Lübnan’da bir mülteci kampında doğdu. 18 yaşında üniversite okumak için Türkiye’ye geldi, tıp eğitimi aldı... Bugün ailesi Lübnan, Kanada, Almanya, Fransa gibi farklı ülkelerde yaşıyor. Filistinli bir çocuk olmanın tüm zorluklarını çeken El Haj, acının insani ve siyasi boyutuyla ilgili onlarca makale ve kitap yazdı. Said El Haj ile sefalet içindeki Filistin halkının yaşam savaşını, Kudüs katliamını, İslam dünyasının duruşunu konuştuk. Mülteci halde yaşayan Filistinliler için “70 yıl geçtiği halde insanlar hâlâ dönüş hayaliyle yaşıyorlar. Yaşlılar hâlâ evlerinin tapularını, anahtarlarını taşıyor” diyor.

20.05.2018Gündem
Ağrı’dan acı haber

Ağrı’dan acı haber

Ağrı’da bir EYP’nin patlaması sonucu iki asker şehit oldu.

20.05.2018Gündem
Türkiyeden ABDye İsrail tepkisi: ABDnin arabuluculuğu artık bitmiştir

Türkiye'den ABD'ye İsrail tepkisi: ABD'nin arabuluculuğu artık bitmiştir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin Kudüs'e büyükelçiliğini taşıması sırasında İsrail'in Gazze sınırında 50'den fazla eylemciyi öldürmesi sonrası açıklama yaptı. Çavuşoğlu "Acımadan gerçek mermilerle ateş açıyorlar. Bir devlet terörü var" dedi.

14.05.2018Gündem
Şehit annesini azarlamıştı... Tahliye şartındaki 12.33ün anlamı ortaya çıktı

Şehit annesini azarlamıştı... Tahliye şartındaki '12.33'ün anlamı ortaya çıktı

ADANA’da, ücretsiz ulaşım kartı olmasına rağmen 60 yaşındaki şehit annesi Zübeyde Tura’dan, 2,5 lira isteyip, tepki gösterdiği için hakkında 11 yıla kadar hapsi istemiyle dava açılan ve ara kararla tahliye edilen özel halk otobüsü sürücüsü Eren Güngör, tahliye şartı olan İstiklal Marşı’nın 6’ncı kıtasının yazılı bulunduğu tablo önünde 12.33’te imza atmaya’ geldi. Güngör’ün imza atmaya geldiği saat ’12,.33’ün, Zübeyde Tura’nın oğlunun da şehit olduğu Bingöl’ün 12 olan plakası ile hain saldırıdaki şehit sayısı olan 33’ü temsil ettiği bildirildi.

8.03.2018Gündem
1027 rakımlı tepedeki çatışma: Sivillerin arasından saldırmışlar

1027 rakımlı tepedeki çatışma: Sivillerin arasından saldırmışlar

AFRİN’de önceki gün 10 askerin şehit düştüğü çatışmada PYD/PKK’lı teröristlerin, aralarında çocukların da bulunduğu sivilleri kullanarak saldırıyı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

11.02.2018Gündem
TSKdan peş peşe Afrin açıklamaları: Şehitler ve yaralılar var

TSK'dan peş peşe Afrin açıklamaları: Şehitler ve yaralılar var

Zeytin Dalı harekatının 22. gününde TSK, 9 askerin şehit olduğunu 11 askerin de yaralandığını açıkladı. Düşen Atak helikopterindeki şehit olan 2 askerle birlikte bugünkü operasyonlarda toplam şehit sayısı 11 oldu. Bölgede şiddetli çatışmalar devam ediyor. Operasyonlarda 39 terörist etkisiz hale getirildi.

10.02.2018Gündem
Şehit ve yaralı sayısı gizleniyor mu Ünlü güvenlik uzmanı cevapladı

Şehit ve yaralı sayısı gizleniyor mu? Ünlü güvenlik uzmanı cevapladı

Afrin harekâtıyla ilgili olarak “şehit sayısı gizleniyor” iddiasının terör örgütlerinin en büyük kara propaganda şekli olduğu belirtildi.

9.02.2018Gündem
Afrinden acı haber... Uzman Çavuş şehit oldu

Afrin'den acı haber... Uzman Çavuş şehit oldu

Afrin'deki terör hedeflerine yönelik 'Zeytin Dalı' harekatında şehit sayısı 3'e yükseldi. Çatışmada yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı kurtarılamayarak şehit oldu. Evli olan 25 yaşındaki Uzman Çavuş Muratdağı'nın şehit olduğu haberi Kayseri'deki yakınlarına verildi.

23.01.2018Gündem
PKKlı hainler ABDnin verdiği roketatarla saldırdı

PKK'lı hainler ABD'nin verdiği roketatarla saldırdı!

Terör örgütü PKK, dün Hakkâri Şemdinli’de, görüş mesafesini yer yer 1 metreye kadar düşüren sisi de fırsat bilerek kontrol noktasına saldırdı. Çıkan çatışmada 6 asker ve 2 korucu şehit oldu. Çatışma ve sonrasındaki operasyonda da 19 terörist öldürüldü. Teröristlerin saldırıda, ABD tarafından PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’ye verilen AT-4 roketatar kullandığı belirlendi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Ağustos’ta Ankara’da kabul ettiği ABD Savunma Bakanı’na PYD’ye verilen ancak PKK’lılarda ele geçirilen AT-4 roketatarların fotoğrafını göstermişti.

3.11.2017Gündem
3 kentte operasyon sürüyor... Jetler peş peşe havalandı...

3 kentte operasyon sürüyor... Jetler peş peşe havalandı...

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Ortaklar bölgesinde, sınırın sıfır noktasında teröristlerle sabaha karşı çatışma çıktı. Çatışmada 6 asker ve 2 güvenlik korucusu şehit oldu. Gün içinde Şemdinli'de 19, Tunceli'de 9, Şırnak'ta 11 terörist etkisiz hale getirildi. Akşam saatlerinde Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 26'ya yükseldi. Bölgede operasyonlar devam ediyor. Gün içinde yaşanan çatışma ve operasyonlarda toplam 54 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda gri listedeki 4 terörist de öldürüldü.

2.11.2017Gündem
Son dakika: Çatışmalar sürüyor... Çok sayıda terörist öldürüldü

Son dakika: Çatışmalar sürüyor... Çok sayıda terörist öldürüldü

İçişleri Bakanlığı; Hakkari Şemdinli’de 19, Tunceli’de 9 ve Şırnak’ta 3 olmak üzere toplam 31 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Operasyonlar devam ediyor.

2.11.2017Gündem
flaş

flaş

2.11.2017Hakkari
Acı haberler peş peşe geliyor... Şemdinlide şehit sayısı 8e yükseldi

Acı haberler peş peşe geliyor... Şemdinli'de şehit sayısı 8'e yükseldi

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Ortaklar bölgesinde, sınırın sıfır noktasında teröristlerle sabaha karşı çatışma çıktı. Çatışmada şehit sayısı 8'e yükseldi. Şemdinli'deki operasyonda 19 PKK'lı terörist öldürüldü. Çatışmayla ilgili TSK'dan yapılan açıklamada ''Bölücü terör örgütü tarafından yoğun sis ve kötü hava koşullarından faydalanarak gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin tespit edilmesi sonucunda meydana gelen çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız ile iki güvenlik korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır'' ifadelerine yer verildi. Şehitlerin isimleri belli oldu. Şehit olan sözleşmeli er Sercan Kara'nın hikayesi yürek dağladı. Bir süre yanında bir arkadaşı şehit olan ve tayini İzmir’e çıkan Sercan Kara "Arkadaşımın intikamını almadan başka bir yere gitmem" diyerek izninin yarısında Hakkari'ye döndü ve bugün acı haberi geldi.

2.11.2017Gündem
Ağrıdan kahreden haber: Dört şehit

Ağrı'dan kahreden haber: Dört şehit

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan, çatışmada şehit sayısı 4'e çıktı.

29.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

18 Mart Şehitler Günü’nün Düşündürdükleri......

Önümüzdeki pazar 18 Mart Şehitler Günü. 2002 Yılından bu yana her 18 Mart günü şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Bu kutsal anma günü için 18 Mart tarihinin seçilmesi  çok anlamlı. 18 Mart Türk (ve Dünya)  tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi’nin  yıldönümü.

14.03.2018