MENÜ

Şehir Hatları

Şehir Hatları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Şehir Hatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Şehir Hatları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.442 Şehir Hatları haberi bulunmuştur.

Şehir Hatları Haberleri

Son dakika.. İstanbulda İDO tüm iç hat seferlerini iptal etti

Son dakika!.. İstanbul'da İDO tüm iç hat seferlerini iptal etti

İDO, lodos nedeniyle tüm iç hat seferlerinin iptal edildiğini açıkladı. Şehir Hatları'nın ise Eminönü-Üsküdar seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

9.12.2017Gündem
Deniz seferlerine lodos engeli

Deniz seferlerine lodos engeli

Marmara'da etkili olan lodos deniz seferlerinde aksamalara neden oluyor. İDO'nun internet sitesinden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle bugün ikinci bir duyuruya kadar tüm iç hat seferlerimiz iptal edilmiştir" denildi. Şehir Hatları ise, "06:45 Adalar-Beşiktaş, 07:45, 08:45 Karaköy-Bostancı ve 07:55, 08:35, 09:35 Bostancı-Karaköy seferlerimiz lodos nedeniyle iptal edilmiştir" duyurusunu yaptı. BUDO'nun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre de saat 07.30'daki Bursa (Mudanya)- İstanbul (Büyükçekmece), 08.30'daki İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Bursa (Mudanya) ve 19.30'daki İstanbul (Büyükçekmece)-Bursa (Mudanya) seferleri gerçekleştirilemeyecek. Bursa (Mudanya)- İstanbul (Eminönü/Sirkeci) hattında saat 07.00'deki sefer de aynı gerekçeyle yapılamadı.

1.12.2017Haber
İDOnun tüm iç hat seferleri iptal

İDO'nun tüm iç hat seferleri iptal

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle tüm iç hat seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. İDO'nun internet sitesinden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle bugün ikinci bir duyuruya kadar tüm iç hat seferlerimiz iptal edilmiştir" denildi.

1.12.2017Gündem
Mesaiyi bekleyen kaptanın istavrit keyfi

Mesaiyi bekleyen kaptanın istavrit keyfi!

İstanbul'da Karaköy Şehir Hatları İskelesi yanında bulunan bekleme ve bağlama dubasına bağlı, Şehir Hatları Şehit Metin Sülüş vapurunun kaptanı ve ekibi, mesai saatini beklerken olta ile balık keyfi yaptı.

26.10.2017Gündem
İstanbulda yoğun sis... Vapur seferlerinde iptaller var

İstanbul'da yoğun sis... Vapur seferlerinde iptaller var

İstanbul Boğazı’nda ve bazı bölgelerde sabaha karşı sis etkili oldu. Yoğun sis, sabah saatlerinde de yer yer etkisini sürdürünce Şehir Hatları'nda iptale neden oldu. Sarıyer-Eminönü ring seferi iptal edildi.

21.10.2017Gündem
Eminönü-Alibeyköy tramvay hattına onay

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattına onay

Eminönü-Alibeyköy arasında hizmet vermesi planlanan yeni tramvay hattının güzergahının Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylandığı açıklandı.

19.10.2017Gündem
Şehir Hatları kış tarifesine geçiyor

Şehir Hatları kış tarifesine geçiyor

Şehir Hatları, 18 Eylül Pazartesi gününden itibaren kış tarifesine geçecek.

15.09.2017Gündem
Okullar ne zaman açılacak sorusunu MEBden tarihli yanıt... Ulaşım için öğrenciye müjde

Okullar ne zaman açılacak sorusunu MEB'den tarihli yanıt... Ulaşım için öğrenciye müjde

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak eden milyonlarca öğrenci konuyla ilgili araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Yaz tatilinin sona ermesiyle beraber okulların açılacağı tarihe kilitlenen öğrenciler yeni dönem hazırlıklarını tamamlamaya başladılar. 2017-2018 eğitim öğretim dönemi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınlandığı iş takvimine göre belli oldu. Öte yandan okulun ilk günüyle ilgili öğrencilere ulaşım sürprizi de geldi. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte detaylar.

14.09.2017Eğitim
Pazartesi İstanbulda ulaşım ücretsiz

Pazartesi İstanbul'da ulaşım ücretsiz

İstanbul'da 18 Eylül'de toplu taşıma araçları 06.00-13.00 saatlerinde ücretsiz hizmet verecek.

13.09.2017Gündem
18 Eylül’de İstanbulda ulaşım ücretsiz

18 Eylül’de İstanbul'da ulaşım ücretsiz

İstanbul'da 18 Eylül'de toplu taşıma araçları 06.00-13.00 saatlerinde ücretsiz hizmet verecek.

13.09.2017Eğitim
İstanbulda 18 Eylülde o saatler arası toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul'da 18 Eylül'de o saatler arası toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul'da 18 Eylül'de toplu taşıma araçları 06.00-13.00 saatlerinde ücretsiz hizmet verecek.

13.09.2017Gündem
Adalar Vapuru’nda bonzai krizine girdi

Adalar Vapuru’nda bonzai krizine girdi

Bonzai içtikten sonra Adalar Vapuru’na binen gencin içler acısı hali görenlerin yüreğini burktu. Bağımlı genç, Adalar polisi ve bekçiler nezaretinde ambulans ile hastaneye götürüldü.

6.09.2017Gündem
Şimdi de kaos adaları

Şimdi de kaos adaları

İstanbul’un Marmara Denizi’ndeki turistik ilçesi Adalar, tarih boyunca pek çok isme sahip olmuş. ‘Evliya adaları, Keşiş adaları, Ruh adaları, Cin adaları, Halka adaları, Prens adaları, Kızıl adalar’ gibi isimler almış. Bunlara şimdi de ‘Kaos’ ismi eklenecek gibi. Çünkü Adalar halkı günübirlikçi, fayton ve akülü bisiklet karmaşasından şikâyetçi.

4.09.2017Gündem
92 yaşındaki usta spiker Halit Kıvanç anlatıyor: Şu hayattan 3 şey öğrendim

92 yaşındaki usta spiker Halit Kıvanç anlatıyor: Şu hayattan 3 şey öğrendim

Halit Kıvanç, Türk televizyon dünyası, eğlence hayatı ve basın sektörünün yaşayan en büyük duayeni... Bugün 92 yaşında. 40 yıldır yazlarını geçirdiği Bodrum’da bayram ziyaretine gittim ustaya. Elini öptürmedi bana, “Yaşlı sanırlar” diyerek. Sonra tatlı diliyle başladı anlatmaya... Geçmişten bugüne, futboldan Vatan Şaşmaz’ın ölümüne uzandı sohbetimiz. “Yeniden hayata gelseydim yine Halit Kıvanç olmak isterdim” diyen Kıvanç, dolu dolu yaşamını anlatırken, 92 yılda hayattan öğrendiği en önemli üç şeyi de paylaştı.

2.09.2017Magazin
Kurban Bayramında vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıkladı

Kurban Bayramında vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak? İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıkladı

Kurban Bayramında vapurlar ve otobüsler ücretsiz mi olacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce İstanbullu vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Kurban Bayramı'nın başlamasına çok az bir zaman kala İstanbul'da trafik sıkıntısı son buldu. 10 günlük bayram tatilinin ardından şehir dışına kaçan vatandaşlar nedeniyle İstanbul tamamen müsait bir hale geldi. Bayramda İstanbul'da gezmek isteyen vatandaşlar vapurlar ve otobüsler hakkında bilgi edinmek istiyor. İşte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan toplu taşıma açıklaması.

30.08.2017Gündem
Kurban Bayramında metro, otobüsler ve vapurlar ücretsiz mi

Kurban Bayramı'nda metro, otobüsler ve vapurlar ücretsiz mi?

Bayramda toplu taşımayı kullanacak olan vatandaşlar, bu zaman dilimi içerisinde vapur, otobüs ve metro hatlarının ücretsiz olup olmayacağını sorgulamaya başlandı. Her bayramda vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak için indirim yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu bayramda da ritüeli bozmadı. Peki, bayramda toplu taşıma çerçevesinde metro, vapur ve otobüsler ücretsiz mi olacak? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

23.08.2017Ekonomi
İstanbulda vapurla yolculuk edenlere iyi haber Gece yarısına kadar uzatıldı

İstanbul'da vapurla yolculuk edenlere iyi haber! Gece yarısına kadar uzatıldı

Şehir Hatları, 17 Ağustos-17 Eylül tarihlerinde Kadıköy-Eminönü ve Kadıköy-Karaköy vapur seferleri tarifelerinde yeni düzenlemeye gitti. Saat 21.00'e kadar yapılan tarifeli seferler söz konusu hatlarda uzatıldı. Her iki hatta da karşılıklı uzatılan seferler kapsamında, Eminönü'den saat 00.50'de, Kadıköy'den saat 01.00'de en son sefer yapılacak.

15.08.2017Gündem
Türkiye’nin en iyi havuzları

Türkiye’nin en iyi havuzları

Bronzlaştırıcı masajlar, Boğaz’a açılan sonsuzluk havuzlarıyla lüksün doruğuna çıkan da var, başak tarlaları içinde doğayla kucaklaşan da... Jürimiz, dalga dalga sıcaklarla boğuşan şehir sakinlerinin serin bir nefes alabileceği en iyi 10 şehir havuzunu seçti.

İstanbulda 9 günde 2. tufan

İstanbul'da 9 günde 2. tufan!

İstanbul 9 günün ardından yine afet yaşadı. Sağanak yağış ve dolu 20 dakikada yüzlerce ev, işyeri ve aracı hasara uğrattı. Altgeçitlerde kalanlar yine yüzmek zorunda kaldı. İklim değişikliğinin etkilerinden olan anormal havaya karşı tedbirsizlikte değişen bir şey yoktu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün İstanbul'u vuran yağış için bugün de Marmara'daki diğer illerde dikkatli olunmasını önerdi. İBB, son tahmine göre İstanbul'da yağışların akşam saatlerine kadar aralıklarla devam edeceğini söyledi. Uzmanlar yağmur suyunun kanalizasyon suyuyla karıştığını belirterek, salgın hastalıklara karşı uyardı. Selin ardından suyla ve gıdayla bulaşan hastalıkların artmasının beklendiği bildirilerek, pis su bulaşmış gıdaların tüketmemeleri uyarısında bulunuldu. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü, kentte etkili olan yağış nedeniyle içme suyunun kanalizasyon karışmadığını açıkladı.

27.07.2017Gündem
Sağanak ve fırtına İstanbulu vurdu

Sağanak ve fırtına İstanbul'u vurdu

İstanbul'da şiddetli sağanak, fırtına ve dolu hayatı felç etti. Sağanak sonrası pek çok noktayı su bastı, trafik felç oldu, vatandaşlar yollarda kaldı. Yağış nedeniyle hava ve deniz ulaşımı da olumsuz etkilendi. Bazı noktalarda diz boyu su birikintisi oluştu. Cep telefonlarının zaman zaman çekmediği, bazı noktalarda elektrik kesintileri yaşandığı görüldü. Avrasya Tüneli geçici olarak kapatıldı. Deniz hatlarındaki bazı vapurlar yağış sırasında denizin ortasında bekledi, yolculara can yelekleri dağıtıldı. Dolu yağışının ise pek çok evin ve otomobilin camlarını kırdığı görüldü. Haydarpaşa Limanı'nda vinç devrildi, yangın çıktı, Kağıthane'de bir depoya yıldırım isabet etti, Şişli'de ise mezarlık duvarı yıkıldı, 2 kişi yaralandı... Fırtınada yaralanan yaklaşık 10 kişi Üsküdar Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne tedavi için başvurdu. Yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Son açıklamaya göre yağışlar şiddetini azaltarak yarın akşama kadar sürecek. Gece saat 03.00'te şiddetli yağış bekleniyor.

27.07.2017Gündem
Vapur seferleri normale döndü

Vapur seferleri normale döndü

İstanbul'da sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis nedeniyle gecikme yaşanan vapur seferlerinin normale döndüğü bildirdi.

27.07.2017Gündem
2017 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak

2017 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

2017 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek sorusu tüm Müslüman alemi tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri haline geldi. Ramazan ayının bitmesinin ardından tüm gözler Kurban Bayramının hangi gün olacağına çevrilmişti. Öte yandan Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını merak eden vatandaşlar da kısa bir tatil planı yapmaya başladılar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan dini takvime göre Kurban Bayramı tarihi netleşti. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

27.07.2017Gündem
2017 Kurban Bayramı bu yıl hangi güne denk geliyor Kurban Bayramı tatili 10 gün mü olacak

2017 Kurban Bayramı bu yıl hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramı tatili 10 gün mü olacak?

2017 Kurban Bayramı bu yıl hangi güne denk geldiği tüm İslam alemi tarafından en çok sorgulanan ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ramazan ayının bitmesinin ardından gözler Kurban Bayramına çevrilmiş durumda. Kurban Bayramının bu yıl ne zaman idrak edileceğini merak eden vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan dini takvime göz atıyorlar. Öte yandan Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı da merak konusu. Peki, 2017 Kurban Bayramı bu yıl hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramı tatili 10 gün mü olacak?

26.07.2017Gündem
Kafesle vapura

Kafesle vapura

İSTANBUL Şehir Hatları’nda kuş, kedi, tavşan kafeste olmak koşuluyla yolculuk yapabilecek. Kafesi olmayan köpekler de ağızlık takılarak yolcu salonu dışında seyahat edecek.

25.07.2017Gündem
Tartışma yaratmıştı Kafes uygulaması sona erdi

Tartışma yaratmıştı! 'Kafes' uygulaması sona erdi

İstanbul Şehir Hatları vapurlarında evcil hayvanlar için yeni bir düzenleme geldi.

25.07.2017Gündem
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak Kurban Bayramı ne zaman İşte 2017 yılı dini takvimi

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2017 yılı dini takvimi

Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını sorgulamaya başlayan vatandaşlar şimdiden tatil planlarını yapmaya başladılar. Tüm Müslüman alemi tarafından büyük bir öneme sahip olan Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek soruları vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Dini vazifelerini yerine getirmek için bekleyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan dini takvime göre Kurban Bayramının tarihini öğrenebiliyor. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2017 yılı dini takvimi

24.07.2017Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün olacak 2017 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün olacak? 2017 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap arayan vatandaşlar, İslam dini için büyük önem arz eden bu tarihin ne zamana denk geleceğini sorgulamaya başladı. Kurban Bayramı ne zaman sorusuna alacakları cevap ile birlikte tatil planlarını da şekillendirecek olan vatandaşlar, sorgulamalarına devam ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, Kurban Bayramı tarihi ve detayları

21.07.2017Gündem
Adalarda sanat: Sürgün Kayıkları

Adalarda sanat: Sürgün Kayıkları

Büyükada Adalar Müzesi’nde açılan ‘Sürgün Kayıkları’ adlı sergi, tekstil sanatçısı Gül Bolulu’nun uzun zamandır hayalini kurduğu tasarımlarını sürgüne gönderilen insanların korkuları etrafında bir araya getiriyor.

20.07.2017Kitap Sanat
2017 Kurban Bayramı tarihi Diyanet, Kurban Bayramı ne zaman sorusunu yanıtladı

2017 Kurban Bayramı tarihi! Diyanet, Kurban Bayramı ne zaman sorusunu yanıtladı!

Kurban Bayramı ne zaman sorusu milyonlarca kişinin merak ettiği konular arasında yer aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı dini günler takviminin önemli bir kısmını oluşturan Kurban Bayramı, tarihi ile merak ediliyor. Dini vazifelerin yerine getirileceği bu özel günde, akraba ziyaretleri gerçekleştirilecek. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

20.07.2017Gündem
Tek albümlük şarkıcı değilim

Tek albümlük şarkıcı değilim

Bora Gencer, uzun aradan sonra yeni bir single’la müzikseverlerin karşısına çıkmak için gün sayıyor. Bir yandan babası İlham Gencer adına açacağı okulun hazırlıklarına devam eden, diğer yandan ihaleyle aldığı şehir hatları vapurunu otele dönüştürmek için çalışmalarını sürdüren Gencer, bu arada sahne programlarını da ihmal etmiyor. Gencer’in asıl hedefi ise dizi setlerine dönmek...

19.07.2017Magazin
Kurban Bayramı ne zaman 2017 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek

Kurban Bayramı ne zaman? 2017 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek?

Kurban Bayramı araştırmaları günler öncesinden başladı. Hem kurban ibadetini yerine getirmek isteyen hem de tatil planı için bayramı seçen vatandaşlar 2017 dini günler takvimini araştırıyor. Kurban Bayramı tatilinin de kaç gün süreceği bayramla ilgili merak edilen bir diğer konu. Peki Kurban Bayramı ne zaman, vatandaşlar kaç gün tatil yapacak?

19.07.2017Gündem
Şehir Hatları AŞye grev kararı asıldı

Şehir Hatları AŞ'ye grev kararı asıldı

Türk-İş'e bağlı Türkiye Denizciler Sendikası (TDS), İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Şehir Hatları Genel Müdürlüğü ile yürütülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması nedeniyle grev kararı aldı.

18.07.2017Ekonomi
Dakika dakika 15 Temmuzun 1. yıldönümü

Dakika dakika 15 Temmuz'un 1. yıldönümü

Tam bir yıl önce hain darbecilerin tanklarına, silahlarına siper olmak için sokağa dökülen Türkiye, bugün demokrasiye bağlılığını bir kez daha haykırmak ve şehitleri anmak için sokakta... 15 Temmuz'un 1. yıldönümü etkinliklerini Hürriyet geniş bir muhabir ve fotomuhabir kadrosuyla izliyor. İşte dakika dakika canlı yayın:

Yazar Sonuçları

Aşk ve tarih kokan Venedik

Dar köprülerin labirentinde sıkışmış avlular, büklüm büklüm kanallar ve kepenkli meydanlarıyla çok etkileyici, canlı ve nefes alan bir şehir Venedik. Pencerelerde asılı çiçekli vazoların yanından sarkan çamaşır ipleri ve tarihi köprülerin altından geçen gıcır gıcır gondollar, başka yerde eşine rastlanmaz bir tezat oluşturuyor. Bu güzel şehri gezmenin şimdi tam zamanı… İşte size Venedik gezi rehberi…

12.08.2017

Her belediye istediği vapuru yaptırabilir mi?

Üsküdar Belediyesi yüzen bir sosyal tesis olarak bir Boğaz yolcu gemisi yaptırdı ve suya indirdi.

2.08.2017

Devletimiz hangi birine el atsın Gamze Hanım?

Gamze Özçelik, Bodrum’da ailesiyle çıktığı tatil fotoğraflarının veriliş şekline isyan etti ve #magazin #kulhakkı etiketi açarak, “Devletimizden bu konuda yeni düzenlemeler getirmesini bekliyorum” dedi.

26.07.2017