MENÜ

Şehir Hatları

Şehir Hatları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Şehir Hatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Şehir Hatları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.443 Şehir Hatları haberi bulunmuştur.

Şehir Hatları Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden çok önemli toplu ulaşım kararı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden çok önemli toplu ulaşım kararı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımdaki maliyet artışını vatandaşlara yansıtmamak için, toplu ulaşım araçlarını 'sübvanse' etme kararı aldı. Başkan Mevlüt Uysal’ın talimatıyla başlatılan çalışmayla oluşturulan rapor, İBB Meclisi’nde oy birliğiyle onaylandı.

15.09.2018Gündem
17 Eylül’de İstanbul’da toplu ulaşım ücretsiz

17 Eylül’de İstanbul’da toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul'da 17 Eylül Pazartesi günü, toplu ulaşım araçları 06.00 ile 14.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek.

10.09.2018Eğitim
Son dakika: İBBden o gün için ücretsiz ulaşım kararı

Son dakika: İBB'den o gün için ücretsiz ulaşım kararı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde 17 Eylül Pazartesi günü, toplu ulaşım araçlarının 06.00 ile 14.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet vermesi kararlaştırıldı.

10.09.2018Ekonomi
Son dakika... İstanbulda pazartesi alarmı... 14.00e kadar toplu taşıma ücretsiz

Son dakika... İstanbul'da pazartesi alarmı... 14.00'e kadar toplu taşıma ücretsiz

2018-2019 öğretim yılının başlayacağı gün olan 17 Eylül öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yeni önlemler aldı. Toplu taşıma araçları 06.00-14.00 saatleri arasında ücretsiz olacak. Zabıta ve polis, okul önlerinde ortak önlem alacak.

7.09.2018Gündem
Gayrettepe-Bağcılar metrosu bu yıl açılıyor

'Gayrettepe-Bağcılar metrosu bu yıl açılıyor'

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçenin ulaşım açısından İstanbul'un en rahat ve en iyi yerlerinden biri haline geleceğini belirterek, "Gayrettepe-Bağcılar metrosunun önemli bir kısmı ilçemizden geçiyor. Şu an yapımı hızla devam ediyor ve artık sonlara doğru geliniyor. Büyükşehir belediyemiz bu yıl sonu itibarıyla inşallah hizmete açmayı düşünüyor ve açıldığında, Taksim-Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane yönlerine yolcularımız, metroyla çok rahat gidebilecek." dedi.

30.08.2018Ekonomi
Kurban Bayramında İETT otobüsleri, metro ve vapurlar ücretsiz mi

Kurban Bayramı'nda İETT otobüsleri, metro ve vapurlar ücretsiz mi?

Kurban Bayramı'nda toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olup olmadığı çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. Bayramda otobüsler ve toplu taşıma ücretsiz mi sorusu, bayram ziyaretleri için toplu ulaşım kullanacak milyonlarca vatandaşın en çok merak ettiği konular arasında ilk sıralarda yer aldı. Peki, Kurban Bayramı'nda İETT otobüsleri, metro ve vapurlar ücretsiz mi? Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi?

15.08.2018Gündem
Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli

Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli

İSTANBUL’da Kurban Bayramı’nda toplu ulaşım yüzde 50 indirimli olacak.

13.08.2018Gündem
İki yaka mesafesini 8 dakikaya düşürdü

İki yaka mesafesini 8 dakikaya düşürdü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları tarafından hizmete açılan İstinye-Çubuklu Arabalı Vapur Hattı ile Beykoz-Sarıyer arası 8 dakikaya düştü. İki kıta arasındaki en kısa yol özelliğiyle dikkat çeken arabalı vapur 16 ayda 2 milyon 295 bin yolcu taşıdı. 2 yakayı 8 dakikaya indiren hat havadan görüntülendi.

30.07.2018Ekonomi
İstanbulda bazı vapur seferleri iptal

İstanbul'da bazı vapur seferleri iptal

İstanbul Boğazı'nda yapılacak 30. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı nedeniyle bazı vapur seferleri iptal edildi.

22.07.2018Gündem

Boğaz’da yüzmenin altın kuralları

İstanbul Boğazı’nda yarın 2 bin 400 kişi ‘Kıtalararası Yüzücü’ unvanını almak için kulaç atacak. Ama Boğaz’ın kuralları var, uymayanı oradan oraya savurur. Bu yıl 30’uncusu düzenlenen yarışlara 10 yıldır düzenli katılan biri olarak tek tek açıklıyorum.

15 Temmuz metro vapur ve metrobüs ücretsiz mi

15 Temmuz metro vapur ve metrobüs ücretsiz mi?

15 Temmuz Pazar günü ulaşım ücretsiz mi sorusuna cevap arayan binlerce kişi, metro, vapur ve metrobüs imkanlarını sorgulamaya başladı. Ankara ve İstanbul'da yaşayan vatandaşların araştırdığı konular arasında yer alan 15 Temmuz Pazar günü ulaşım ücretsiz mi konusu, İstanbul'da vapur, metro ve metrobüs, Ankara'da ise metro ve otobüs olarak sorgulanıyor. İşte, her iki kentteki ulaşım imkanları hakkında detaylı bilgiler

15.07.2018Gündem
İstanbulda 15 Temmuz ruhu

İstanbul'da 15 Temmuz ruhu

Türkiye’nin dört yanında olduğu gibi İstanbul’da da Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi. 06.00 itibariyle 24 saat boyunca toplu ulaşım ücretsiz olacak. Eyüpsultan’da ise hafıza tazelemek mümkün.

14.07.2018Gündem
İBB güvenlik görevlileri 15 Temmuz temalı forma giyecek

İBB güvenlik görevlileri 15 Temmuz temalı forma giyecek

İstanbul’un her noktasında hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İstanbul Güvenlik A.Ş, 15 Temmuz’u unutturmamak, şehitlerimiz ve gazilerimize saygı için 8 bin 600 Özel Güvenlik Görevlisi farkındalık oluşturacak.

14.07.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek 2018 Kurban Bayramı tatili ne zaman

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2018 Kurban Bayramı tatili ne zaman?

2018 Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. Tatil planlarını şimdiden şekillendirmek isteyen vatandaşlar ve dini vecibelerini yerine getirecek olan vatandaşlar, şimdiden Kurban Bayramı'nın ne zaman olduğuna dair sorgulama yapmaya başladı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

11.07.2018Gündem
İstanbullulara bayram müjdesi

İstanbullulara bayram müjdesi!

İstanbul'da, Kurban Bayramı dolayısıyla, 20 ile 24 Ağustos tarihleri arasında toplu ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli olmasına karar verildi.

9.07.2018Gündem
MEB’den tematik liseler için kamu spotu... Ünlüler bir araya geldi

MEB’den tematik liseler için kamu spotu... Ünlüler bir araya geldi

MEB tarafından hazırlanan ‘Tematik Liseler Kamu Spotu’nda ünlü isimler bir araya geldi. Hülya Koçyiğit, Yavuz Bingöl, Necati Şaşmaz, Taha Akgül gibi isimlerin yer aldığı kamu spotunun seslendirmesini ise tiyatro sanatçısı Yetkin Dikinciler yaptı. 47 saniyelik videoda, gençlerin ilgi ve yeteneklerine uygun meslek seçmelerinin önemini vurgulayan ünlü isimler, öğrencilerden tematik liseleri tercih etmesini istedi.

6.07.2018Eğitim
YKS maratonu başladı... Bol şans gençler

YKS maratonu başladı... Bol şans gençler

Bu yıl ilk defa uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün yapılıyor. 15 dakika kuralı bu sınavda da uygulanacak. Sınav saat 10.15’te başlayacak, saat 10.00’dan itibaren de salonlara kimse alınmayacak. Yarın da sabah AYT (Alan Yeterlilik Testi), öğleden sonra ise YDT (Yabancı Dil Testi) yapılacak. YKS’de 2 milyondan fazla aday üniversiteli olmak için yarışacak.

29.06.2018Eğitim
YKS yarın saat kaçta ÖSYMden 15 dakika kuralı

YKS yarın saat kaçta? ÖSYM'den 15 dakika kuralı!

YKS yarın saat kaçta başlayacak sorusu, sınava katılım sağlayacak yüz binlerce öğrenci tarafından merakla araştırılmaya devam ediyor. 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavları için öğrenciler son hazırlıklarını yapıyorlar. Güzel bir üniversitede okumak isteyen öğrenciler için ÖSYM'den 15 dakika uyarısı geldi. Peki, YKS yarın saat kaçta? İşte ÖSYM'den gelen uyarı.

29.06.2018Gündem
YKSye girecek öğrencilere müjde

YKS'ye girecek öğrencilere müjde

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler, velileri ve görevliler, toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

29.06.2018Gündem
YKSye girecek öğrencilere ve sınav görevlilerine Şehir Hatları ücretsiz

YKS'ye girecek öğrencilere ve sınav görevlilerine Şehir Hatları ücretsiz

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler ve sınav görevlileri, Şehir Hatları seferlerinden ücretsiz yararlanacak.

29.06.2018Gündem
Toplu taşımaya YKS ayarı

Toplu taşımaya YKS ayarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu hafta sonu yapılacak YKS nedeniyle adayların sınav merkezlerine ulaşımını kolaylaştıracak önlemler aldı. Özellikle üniversite kampüslerinde yaşanacak yoğunluk doğrultusunda seferler takviye edildi.

28.06.2018Eğitim
İstanbul’da şiddetli yağmur başladı… Meteoroloji uyardı

İstanbul’da şiddetli yağmur başladı… Meteoroloji uyardı

İstanbul’da sabah saatlerinde yoğun sisin ardından gök gürültülü şiddetli yağmur başladı. Uzmanlar sel baskınlarına karşı uyardı. İstanbul'da yağışlar bugün saat 09.00'da başlayıp, saat 12.00'a kadar devam edecek. Akşam saat 18.00'da yağışlar tekrar başlayarak gece 23.59'a kadar sürecek.

27.06.2018Gündem
İstanbullular dikkat Vapur seferlerine sis engeli

İstanbullular dikkat! Vapur seferlerine sis engeli

İstanbul'da etkili olan yoğun sis nedeniyle bazı vapur seferleri iptal edildi

27.06.2018Gündem
Bayramda İETT otobüsleri, metro ve vapurlar ücretsiz mi

Bayramda İETT otobüsleri, metro ve vapurlar ücretsiz mi?

Ramazan Bayramı dolayısıyla ulaşımını sağlamak isteyen vatandaşlar, bayramda İETT otobüsleri, metro ve vapurlar ücretsiz mi sorusuna cevap aradı. Birçok kişinin merakla araştırdığı konu olan bayramda otobüsler, metro, vapurlar ve metrobüs ücretsiz mi sorusu, araştırılan hususlarda arasında yer alıyor. Peki, yapılan açıklamalara göre bayramda otobüsler, metro ve vapurlar ücretsiz olacak mı? İşte, o açıklamalar

15.06.2018Gündem
YKS adaylarına ücretsiz ulaşım

YKS adaylarına ücretsiz ulaşım

Vatandaşlar İstanbul'da bayram boyunca toplu ulaşım araçlarıyla yüzde 50 indirimli, YKS'ye girecek öğrenci ve görevliler ise ücretsiz seyahat edebilecek.

11.06.2018Eğitim
Üniversite sınavında bedava, bayramda yüzde 50 indirimli

Üniversite sınavında bedava, bayramda yüzde 50 indirimli

Öğrenci ve görevliler, Üniversite sınavının yapıldığı 30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde toplu ulaşım araçlarından bedava yararlanacak. Ramazan bayramı boyunca da İstanbullular toplu ulaşım araçların yüzde 50 indirimli binecek.

11.06.2018Gündem
Bunlar da Bodrum’un Sülün Osmanları

Bunlar da Bodrum’un Sülün Osmanları!

İstanbul’da Galata Köprüsü, tramvay ve saat kulesi gibi varlıkların satışı ile nam salan Sülün Osman’ın benzerleri bu kez Bodrum’da ortaya çıktı. Bodrum’da 990 dönüm 2B arazisi olduğunu söyleyen Hasan S., iş adamı Kadri B.’ye (49) 15 dönümlük araziyi bedelsiz vereceğini söyledi. Arazinin devir işlemleri için masraf çıktığını belirten Hasan S. ve beraberindeki kişiler Kadri B.’den birçok kez para aldı. Kadri B., söz konusu arazilerin devir işlemleri için yüze yakın evrak imzaladı. Kadri B.’ye verilen tapuların sahte olduğu ortaya çıktı. Kadri B. esas şoku ise 2 ay önce yaşadı. İmzaladığı evraklardan alınan imzası, hiç tanımadığı bir kişi tarafından sahte senette kullanılarak icra takibi başlatıldı. Kadri B. savcılığa suç duyurusunda bulunurken, senedi işleme koyan Orhan D.’nin 17 ayrı ceza dosyasının olduğu belirlendi.

6.06.2018Ekonomi
İstanbulluları yakından ilgilendiren haber... Martı için flaş karar

İstanbulluları yakından ilgilendiren haber... 'Martı' için flaş karar

Deniz tarafındaki çalışmaları tamamlanan Kabataş’taki “Martı Projesi”nin Kara tarafıyla ilgili projeye Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, yaptığı bazı düzenlemelerle  onay verdi.

5.06.2018Ekonomi
Şehir Hatları 4 Haziranda yaz tarifesine geçecek

Şehir Hatları 4 Haziran'da yaz tarifesine geçecek

Şehir Hatları vapurlarında, 4 Haziran'dan itibaren yaz tarifesi uygulanacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, yaz tarifesinin 4 Haziran- 16 Eylül tarihleri arasında geçerli olacağı bildirildi.

3.06.2018Gündem
Şehir Hatlarında bir ilk: Beyaz Masadan istek yapılabilir

Şehir Hatları'nda bir ilk: Beyaz Masa'dan istek yapılabilir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Hatları'nın, ramazana özel konserleri Eminönü-Kadıköy hattında yolcularla buluştu.

28.05.2018Gündem
15 soruda sağlıklı su rehberi Su gibi ömrünüz olsun

15 soruda sağlıklı su rehberi! Su gibi ömrünüz olsun

Gazetecilik kuruluşu Orb Media’nın dokuz farklı ülkeden 250 plastik su şişesini incelediği araştırma, kaygı verici bir sonucu ortaya çıkardı: Şişelerin hepsinde plastik parçacıklar bulundu. Üstelik insan saçından bile daha kalın... Peki sağlıklı suya nasıl erişiriz? Plastik şişe suları içmek tehlikeli mi? İdeal pH değeri ne olmalı? Dünyadaki 132 su someliyesinden biri olan gıda mühendisi Ebru Erke ve tıbbi ekoloji ve hidroklimatoloji uzmanı Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle’ye sorduk

26.05.2018Hürriyet Pazar
10 yıl sonra bu sabah yerine konuldu... Bu ay sonunda açılacak

10 yıl sonra bu sabah yerine konuldu... Bu ay sonunda açılacak

Lodosda batan Karaköy İskelesi’nin yerine 10 yıl sonra yeni iskele getirildi. 81 metre boyunda, 27.6 metre enindeki iskele 1 milyon liraya mal oldu. İskelede günlük 15 bin yolcu taşınması planlanıyor.

24.05.2018Gündem
Hatlar durdu o geçti

Hatlar durdu o geçti

Romanya’nın Köstence limanından yola çıkan Bahama bayraklı ‘Scarabeo 9’ adlı petrol arama platformu sabah saatlerinde İstanbul Boğazı’ndan geçti.

21.05.2018Gündem
Dev platform boğazdan geçiyor

Dev platform boğazdan geçiyor

Dev petrol arama platformu "Scarabeo 9" İstanbul Boğazı'ndan geçiyor. Şehir Hatları A.Ş. yaptığı açıklamada “Platform gemisi geçişi nedeniyle, Eminönü-Kadıköy, Karaköy-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy, Eminönü-Üsküdar seferlerimiz geçici olarak iptal edilmiştir” dedi.

21.05.2018Haber
Boğazda Şehir Hatları Seferleri geçici olarak iptal oldu

Boğaz'da Şehir Hatları Seferleri geçici olarak iptal oldu

İstanbul Boğazı'ndan dev platform gemisi geçiyor. Platformun geçişi nedeniyle Şehir Hatları seferleri seferleri bir süre iptal edildi. Karadeniz'den gelen gemi, Marmara'ya doğru ilerliyor.

21.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bizim neslimizin çocukları hapisteki solcu babalarını böyle hatırladı, böyle anlattı

ANNESİNİ çok iyi tanıdığım, o ise çocukluğunu bildiğim bir genç kadındı.

21.07.2018