MENÜ

Seğmenler Parkı

Seğmenler Parkı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seğmenler Parkı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 153 Seğmenler Parkı haberi bulunmuştur.

Seğmenler Parkı Haberleri

Gökçek döneminde çalınmıştı... Başkan açıkladı: Koman heykeli böyle dönmüş

Gökçek döneminde çalınmıştı... Başkan açıkladı: Koman heykeli böyle dönmüş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, 2006'de Seğmenler Parkı'nan çalınan İlhan Koman heykelinin yerine konmasıyla ilgili konuştu: Ben mi hırsızlara müsaade etmişim çalın diye yerine konulmasına da müsaade edeceğim. Bu tip şeylerle böyle ufak tefek işlerle gündeme gelmeyi çok verimli görmüyorum.

4.01.2018Gündem
Manşetlerle 2017

Manşetlerle 2017

31.12.2017Ankara
Bağışlar Koman için

Bağışlar Koman için

14.10.2017Ankara
İlhan Koman’ın çalınan heykeli yeniden dikilecek

İlhan Koman’ın çalınan heykeli yeniden dikilecek

İlhan Koman’ın Ankara Seğmenler Parkı’ndan çalınan heykeli tekrar dökülerek yerine konacak. Heykelin İtalya’da bulunan orijinal alçı kalıbı Ankara’ya getirilerek Müze Evliyagil’de sergilenmeye başlandı.

14.09.2017Kitap Sanat
Heykele wanted

Heykele wanted

22.06.2016Ankara
Ünlü heykel çalındı

Ünlü heykel çalındı

26.05.2016Ankara
İrem Çiçek: Hayata Süper Mario oyunu gibi bakıyorum

İrem Çiçek: 'Hayata Süper Mario oyunu gibi bakıyorum'

İrem Çiçek ile ilk 2011 yılında Ankara Seğmenler Parkı’nda buluştuk. Henüz 25 yaşında, hukuk diplomasını iki gün önce almış, genç ve güzel bir kadındı. Heyecanlıydı. Stajyer avukat olarak başladığı dava; yüzyılın davası ‘Ergenekon’ olacak ve Türkiye’ye babasının ‘suçsuz’ olduğunu anlatacaktı. Hiç kolay olmadı. Dursun Çiçek’in, ‘İrticayla Mücadele Eylem Planı’ başlıklı belgeyi imzaladığı iddia ediliyor, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanıyordu. Bundan beş yıl önce röportaj için buluştuğumuzda, telefonu, Woody Allen’ın ünlü filmi ‘Vicky Cristina Barcelona’nın müziğiyle çalan İrem Çiçek, bugüne kadar mahkeme salonlarında babasını savundu. Sonunda Ergenekon Davası, Yargıtay tarafından esastan bozuldu. Ona göre asıl her şey şimdi başlıyor.

30.04.2016Hayat
Hayvan sahipleri dikkat

Hayvan sahipleri dikkat

15.06.2015Ankara

Yazar Sonuçları

Metropolün konforu mahallenin sıcaklığı

Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin siyasi ve ruhani lideri Mahatma Gandi’nin 2 Ekim’deki 150’nci doğum gününü, Seğmenler Parkı’ndan başlayacak bir ‘Barış Yürüyüşü’ ile kutlamayı planladıklarını söyledi.

1.10.2018

Seymenler'in derdi ağlattı aşkı söyletti

Ankara’nın sayılı nefes alma noktalarından Seymenler Parkı, bir türlü uzlaşılamayan ismiyle, kalabalığıyla, çekirdek kabuklarıyla, çöpleriyle ve her şeye rağmen vazgeçilmezliğiyle sosyal medyada arzıendam ediyor.

15.07.2017

Gençliğini Ankara'da yaşamak için 10 neden

Türkiye’nin içerik tabanlı sosyal ağlarından Onedio, “Bu şehirde yapacak bir şey, gidecek bir yer yok” diyenlere inat, gençliğin Ankara’da yaşaması için sebepleri masaya yatırdı.

13.05.2017

Aradığınız cesaret bu sayfalarda

İlk yazısı ‘Türkiye’de kadın olarak koşmak’la 28 Nisan 2014’te internet sitesinde deneyimlerini paylaşmaya başlayan Koşu Kadını, üçüncü yaşını kadınlarla koşarak kutlamaya hazırlanıyor.

1.04.2017

Gökyüzünü boyayalım her sabah

Ankara’nın tarihini, güzelliklerini, dostluklarını, Anıtkabir’ini, kalesini, munis kedilerini, leziz yemeklerini, Seğmenler Parkı’nı, kuşlarını, sokak müzisyenlerini, tiyatrolarını, operalarını, sanat galerilerini, kitapçılarını, sanatçılarını ve daha nice renklerini görmeyen gözler, kenti tek bir kelimeyle özetliyor: ‘Gri’

14.01.2017

Makamdan 3T götürür

İktidar ve makam ‘memleket meselesidir’ Türkiye’de. Sadece siyasette değil!

12.04.2016

#enguzelankara

Instagram’daki #enguzelankara ve #hurriyetankara etiketli fotoğraflar arasında bu haftanın seçkisini ‘Ankara’da yaz’ kareleri arasından derledik.

15.07.2015

Yüzler farklı acılar aynı

Başta Ankara olmak üzere Diyarbakır, Urfa, Antep ve Kilis’te yaşayan Suriyelileri fotoğraflayan Ünal Çam, “İnsanlar yanlarından geçip gidiyor. Ama bilmedikleri, Ankara’da küçük bir Suriye var. Kapı ve penceresi olmayan evlerde ve derme çatma çadırlarda yaşamaya çalışıyorlar” dedi.

29.06.2015

Otopara

Kem küm etmeyip, yekten söylüyorum. Bu ‘teker bastı parası’ gün gelecek... Büyükşehir’in başına bela olacak.

21.06.2015