MENÜ

Şeftali Bahçesi

Şeftali Bahçesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şeftali Bahçesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 82 Şeftali Bahçesi haberi bulunmuştur.

Şeftali Bahçesi Haberleri

Gelin biraz da siz oturun

Gelin biraz da siz oturun

Sanayi kirliliği nedeniyle kanser vakalarının arttığı Kocaeli Dilovası’na giden TBMM Araştırma Komisyonu üyeleri, ilçe sakinlerinin şikâyetlerini dinledi.

17.03.2012Gündem
Erkenci şeftali 80 kuruş

Erkenci şeftali 80 kuruş

Mersin'de, son yıllarda ekim alanları artan erkenci şeftali, bahçede kilosu 80 kuruştan tüccarlara satılıyor.

4.06.2009Ekonomi
Kredi borcunu ödeyemeyince icralık olan çiftçi tutuklandı

Kredi borcunu ödeyemeyince icralık olan çiftçi tutuklandı

MERSİN'de kullandığı krediyi ödeyemeyip, icralık olan 45 yaşındaki çiftçi Şükrü Koca, ödeme taahhüdünü de yerine getirmeyince 3 ay hapis cezasına çarptırılarak cezaevine konuldu.

14.03.2009Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Yozgat’ta elma hasadına katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Yozgat’ta elma hasadına katıldı

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, Yozgat’ın Kadışehri ilçesinde Kabalı köylülerinin arazilerini birleştirerek 5 bin dönüm alanda oluşturdukları meyve bahçesinde, elma hasadına katıldı. Oktay, "Amacımız, kabinemiz olarak bu projeyi olabildiğince Türkiye’nin diğer bölgelerine, illerine ve ilçelerine yaymak" dedi.

28.09.2018Ekonomi
Kurtalandan 4 ülkeye böğürtlen ihraç ediliyor

Kurtalan'dan 4 ülkeye böğürtlen ihraç ediliyor 

Siirt'in Kurtalan ilçesi Yunuslar köyünde ilk kez ürettiği böğürtlenden iyi verim alan bir girişimci, üretimin ikinci senesinde Türkiye'nin iç pazarıyla yetinmeyip Ortadoğu'ya açılarak 4 ülkeye ürün ihraç etmeye başladı.

2.08.2018Ekonomi
Türkiye’de sürdürülebilir yaşamı mümkün kılan 10 ekolojik yaşam çiftliği

Türkiye’de sürdürülebilir yaşamı mümkün kılan 10 ekolojik yaşam çiftliği

Buğday Derneği’nin kurduğu 'TaTuTa' ağı kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanındaki ekolojik çiftlikler, gönüllü veya ziyaretçilerini bekliyor. TaTuTa, hem Türkiye’den, hem de yurt dışından gelen gönüllü ve konuklarla Türkiye’de ekolojik tarım yapan çiftlikleri buluşturuyor. İşte detaylar…

9.05.2018Seyahat
Antep fıstığını Konyada üretip Gaziantepe satıyorlar

Antep fıstığını Konya'da üretip Gaziantep'e satıyorlar

Konya'nın Toroslar üzerine kurulu ilçesi Hadim'in Yağcı Mahallesi'nde, yaklaşık 30 yıl önce ziraat mühendisinin sakız ağacıgillerden çalı türü menengiç ağacına aşıladığı Antep fıstığı, yaklaşık 100 haneli mahalleye gelir kaynağı oldu. Mahallede yetiştirilen Antep fıstığı Gaziantep'ten alıcı buldu.

27.11.2017Ekonomi
36 saatte Baltimore / Maryland

36 saatte Baltimore / Maryland

“Cazibe Şehri”, yeni açılan şık ve lüks restoranlar, otellerle çekiciliğini artırıyor. Bununla birlikte her gün yeni bar ve restoranın açıldığı Charles Village gibi semtler çok değişti. Kente cazibesini kazandıran Hard Rock Cafe’nin bulunduğu turistik liman bölgesi değil, 19. yüzyıl yapılarında açılan yeni barlar, uluslararası kategorideki sanat müzeleri, açık hava alanları. İşte 36 saatte Baltimore...

36 saatte Belgrad

36 saatte Belgrad

Sırbistan’ın başkenti geleceğin Berlin’i olabilir mi? Gri, taş binaların yükseldiği, caddelerinde külüstür tramvayların işlediği, özel cazibeye sahip Doğu Avrupa şehri kimi zaman gerçekten Alman başkentini andırıyor. Belgrad’daki uygun fiyatlara, kafelere, yetenekli genç tasarımcılara, dönüşüme giren geçmişin endüstriyel tesislerine, bol bol sosis kullanılan mutfağına, özgür gece yaşamına yakından bakmak karşılaştırmaya anlam katıyor. Berlin’in dünya çapındaki kültür kurumlarına sahip olmasa da Tuna ile Sava’nın kesiştiği bu kent parkları, kaleleri, tarihi semtleriyle özgün bir karaktere sahip. Dahası 348 TL’ye İstanbul’dan gidiş-dönüş uçak bileti bulmak mümkün.

Sümer Ezgü ve ‘Süper Çocuklar’ ağaç dikti

Sümer Ezgü ve ‘Süper Çocuklar’ ağaç dikti

Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü, oğlu Ozan’ın da aralarında bulunduğu 'Süper Çocuklar' korosuyla 23 Nisan 2016 tarihinde açılışı yapılacak olan EXPO 2016 Antalya alanını ziyaret etti.

11.07.2015Gündem
Bu bahçede her şey bedava

Bu bahçede her şey bedava

ÇANAKKALE’nin Bayramiç İlçesi Sarıot Köyü’nde yaşayan 79 yaşındaki Aziz Berkit, on köyün merkeze ulaşımının sağladığı yolun kenarındaki bahçesinde yetiştirdiği meyve ve sebzeleri hiç bir ücret almadan gelip geçenlerle paylaşıyor.

10.07.2014Ekonomi
Darwin yaşasaydı şok olurdu

Darwin yaşasaydı şok olurdu

Yaklaşık bir ay önce Ankara Hayvanat Bahçesi'nden Kayseri Büyükşehir Belediyesine ait hayvanat bahçesine getirilen ve geçtiğimiz hafta kafesinden kaçan şempanze, bakıcılarının çabalarıyla sigarayı bıraktı. Şempanzenin insanlar gibi sigara içmesi akla Darwin'in teorisini getirdi.

30.10.2013Gündem
Ispartada elmalar dalında satılıyor

Isparta'da elmalar dalında satılıyor

Türkiye'deki üretimin yüzde 22'sini karşılayan Isparta'da üretilen elmalar, dalından inmeden satılıyor.

2.10.2012Ekonomi
SICAKTAN BUNALAN HAYVANLARA BUZLU MEYVE SERVİSİ

SICAKTAN BUNALAN HAYVANLARA BUZLU MEYVE SERVİSİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde sıcaktan bunalan hayvanlar için bir dizi serinletme önlemi alındı.Sıcaktan bunalan ayı, lama, kurt, domuz, geyik, midilli, at gibi hayvanların kafeslerine yağmurlama sistemi yerleştirildi. Hayvanlara buzlu meyve servisi yapılarak sıcağın stresinden uzaklaşmaları ve rahatlamaları sağlanıyor. Ayı, yak, lama gibi otçul hayvanlara içerisinde elma, şeftali, erik, armut gibi meyve dilimlerinin bulunduğu buzlu meyve kalıpları veriliyor. Buzlu meyveleri yiyen hayvanlar, beslenmenin ardından bir ağaç gölgesi bularak öğle uykusuna yatıyor. At, deve ve midilliler ise buzlu karpuzla besleniyor. İbrahim LALELİ-Mehmet KILIÇASLAN-ANTALYA-DHA

28.07.2012Haber
Amasya’nın en turistik meyve bahçesi

Amasya’nın en turistik meyve bahçesi

Emekli fen bilgisi öğretmeni İbrahim Bayrak, Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesindeki organik meyve bahçesinde 2005’ten bu yana eko-turistleri ağırlıyor. Buğday Derneği’nce başlatılan Tarım Turizmi ve Takası Projesi kapsamında Bayrak’ın bahçesine gelenler arasında ABD’den Çin’e beş kıtadan, her yaştan gezgin var. Bayrak, konuklarına sembolik çalışma karşılığında ücretsiz konaklama ve yemek sunuyor. Çalışmak istemeyen ücret ödüyor. Bayrak “Bu işten kazancım mutluluk ve dünyanın dört bir yanından dostlar” diyor.

15.04.2012Gündem
Bahçe keyfinin en iyi 10 adresi

Bahçe keyfinin en iyi 10 adresi

Bu hafta jürimiz, güneşin insafsız yakıcılığından kaçabileceğimiz, sabah püfür püfür kahvaltı edip geceleri yıldızların altında serinleyebileceğimiz bahçeleri seçti. Kimisi İstanbul’da; Sultanahmet ile Ayasofya’nın tam ortasında bir eski zaman bahçesi, kimisi Boğaziçi’nin bir terası, kimisi Ege’de bir turunç gölgesi. Sadece bahçeli olmaları da yeterli değil kuşkusuz. Yemekleri ve servisleri de iyi ve incelikli olmalı, her birinde kendine has bir özellik bulunmalı.

10.07.2009Seyahat
Şirinceyi yangın havuzu kurtardı

Şirince'yi yangın havuzu kurtardı

İZMİR'in Selçuk İlçesi Belevi Mevkii'nde dün öğleden sonra başlayan orman yangını tamamen söndürüldü. Aralarında otluk, makilik, özel ağaçlandırma sahası ve zeytinliklerin bulunduğu yaklaşık 165 hektar alanı etkileyen yangında İzmir'in turistik köyü Şirince'yi, geçen yıl köy muhtarlığı tarafından yaptırılan yangın havuzu kurtardı.

11.07.2008Gündem
77de buluşalım

77'de buluşalım

Kültürpark’ta 76 yıldır düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nı gezmek için bugün son gün. 59 ülkeden bin 91 firmanın katıldığı fuarda Nostalji Gazinosu’ndan, dünya mutfaklarına kadar herşey ziyaretçi ile buluştu.

8.09.2007Ege
Belediyenin gelir elde etme projesi

Belediyenin gelir elde etme projesi

Mehmet Çetin - Karaman'ın merkeze bağlı Sudurağı Beldesi Belediyesi, kurduğu modern elma bahçesi ile hem gelir elde ediyor hem de beldedeki çiftçilere örnek oluyor.

19.08.2007Gündem
Limonatanın en iyi 10 adresi

Limonatanın en iyi 10 adresi

Sıcak, nemli, bunaltıcı yaz günlerinde serinlemenin en lezzetli yollarından biri, buz gibi bir limonata içmek. İster bir dilim pasta eşliğinde, ister tek başına içilsin iyi yapılmış limonatanın tadına doyum olmaz. Ana hammaddesinin limon, su ve şeker olduğu düşünülürse yapımı pek kolay gibi görünebilir. Oysa bazı mekanların limonatası başka hiçbir yerde bulunmaz.

25.05.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Toplulaştırma bölgede neden olmasın?

Geçtiğimiz günlerde bir haber dikkatimi çekmişti,Eminim sizlerin de dikkatini çeken bir konu.

18.04.2018

3.5 milyon ağaç için 20 milyon arı ‘çalıştırıyor’

ANADOLU Holding, Özgörkey Holding ve Brezilyalı Sucocitrico Cutrale Ltd. 2009 yılında Türkiye’de meyve tarımı-meyve suyu konsantresi üretimine girme kararı verdiğinde hedef belirlendi:

30.07.2016

Rüyaları bile yeşil kırmızı

DİLE kolay, tam 103 yıllık bir çınarın başında.

14.11.2015

‘Mutluluk kapısı’nda gün batımı ziyafeti

Tarihte farklı adlarla anılan İstanbul’a, Osmanlı döneminde verilen “Dersaadet” ismi, “mutluluk kapısı” anlamına geliyor.

22.08.2014

Hayat kurtaran makyaj hileleri

Çizgiler ya da göz altındaki koyu halkaları küçük bir dokunuşla daha az belirgin hale getirebilirsiniz. Yeter ki işin püf noktasını bilin.

7.09.2012

Çeşme

Sırf sizin güzel hatırınız için fedakârlıkta bulunup, sayfiye sayfiye gezmeye devam ediyorum.

6.08.2011