MENÜ

Seçmen Listesi

Seçmen Listesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seçmen Listesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 284 Seçmen Listesi haberi bulunmuştur.

Seçmen Listesi Haberleri

Kayseri’de, Akmescit Mahallesi yarın referanduma gidiyor

Kayseri’de, Akmescit Mahallesi yarın referanduma gidiyor

Kayseri’de, Akmescit Mahallesi yarın referanduma gidiyor

13.5.2017Kayseri
Kayseri’de, Akmescit Mahallesi yeniden referanduma gidiyor

Kayseri’de, Akmescit Mahallesi yeniden referanduma gidiyor

Kayseri’de, Akmescit Mahallesi yeniden referanduma gidiyor

28.4.2017Kayseri
Yukarı Avusturya seçmen listesi inceliyor

Yukarı Avusturya seçmen listesi inceliyor

Avusturya devlet televizyonu ORF’nin Yukarı Avusturya birimi, Türkiye’de 16 Nisan’da yapılan anayasa değişikliği referandumunda oy kullanan seçmenlerin listesinin bir bölümünü elde ettiklerini ve yetkili makamlara ilettiklerini bildirdi.

21.4.2017Dünya
YSK sandık sorgulama işlemi ile seçmen listesi öğrenilebilecek İşte, Nerede oy kullanacağım sorusunun cevabı

YSK sandık sorgulama işlemi ile seçmen listesi öğrenilebilecek! İşte, 'Nerede oy kullanacağım?' sorusunun cevabı

YSK sandık sorgulama ekranı aracılığıyla 'Nerede oy kullanacağım?' sorusuna cevap arayan milyonlarca vatandaş, seçmen kağıdında yazan adresi online olarak sorgulama işlemine devam ediyor. Seçmen kağıdı henüz eline ulaşmayan ya da oy kullanacağı yeri teyit etmek isteyen vatandaşlar, YSK sandık sorgulama işlemi ile seçmen bilgilerini ve seçim yeri öğrenme işlemini gerçekleştirmek istedi. Peki, TC ile YSK seçmen sorgulama nasıl yapılır? İşte, merak edilen detaylar

12.4.2017Gündem
Frankfurttaki uyanık seçmen

Frankfurt'taki 'uyanık' seçmen

ALMANYA Frankfurt’ta önceki gün Nizamettin Uyanık adlı seçmenin Sandık Kurulu üyelerinin ‘oy kullandı’ kaydını düşmediğini fark ederek bir dakika içinde yandaki sandıkta da oy kullanmasını, YSK Seçim Bilişim Sistemi (SEÇSİS) yakaladı.

1.4.2017Gündem
2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır Nerede oy kullanacağım

2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım?

YSK seçim yeri ve sandık sorgulama işleminin nasıl yapılacağı referandum öncesinde binlerce vatandaş tarafından oldukça merak konusu oldu. YSK sandık sorgulama işleminin kullanıma açılmasıyla birlikte yüz binlerce vatandaş 'Nerede oy kullanacağım' sorusuna yanıt bulabilecek. Yüksek Seçim Kurulu ve E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilecek olan YSK sandık sorgulama işlemi, vatandaşların seçime hangi merkezlerde gireceği konusunu netleştirecek. Peki, 2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım?

15.3.2017Gündem
Nerede oy kullanacağım Seçmen sorgulama işlemi nasıl yapılır

Nerede oy kullanacağım? Seçmen sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Referandum öncesi sık sık sorulan sorulardan biri de 'Nereden oy kullanacağım' oldu. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçmen listeleri askıdan kaldırıldı ancak nisan ayında gerçekleşecek olan referandum öncesi YSK seçmen sorgulama sayfası sıkça ziyaret ediliyor. Peki, vatandaşlar, nerede oy kullanacaklarını nasıl öğrenecek? Seçmen sorgulama işlemi nasıl yapılıyor? İşte, detaylar!

28.2.2017Gündem
YSK seçmen sorgulaması nasıl yapılır Nerede oy kullanacağım

YSK seçmen sorgulaması nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım?

YSK seçmen sorgulama listeleri asılır asılmaz vatandaşlar nerede oy kullanacağını merakla takip ediyor. YSK'nın resmi internet sitesinden nerede oy kullanacağım sorusuna cevap bulabilirsiniz. Peki seçmen sorgulama işlemi nasıl yapılacak? İşte 2017 seçmen sorgulama detayları ve yapılması gerekenler

27.2.2017Gündem
YSK seçmen sorgulama işlemi nasıl yapılır

YSK seçmen sorgulama işlemi nasıl yapılır?

YSK seçmen listesi sorgulama işlemini merak eden milyonlarca vatandaşlar, bu konuyla ilgili detayları araştırmaya başladılar. Anayasa değişikliği için oy kullanma hakkına sahip olan vatandaşlar hem seçmen sorgulama işlemini hem de oylarını nerede kullanacaklarını merak ediyorlar. Peki, YSK seçmen sorgulama işlemi nasıl yapılır?

23.2.2017Gündem
YSK seçmen listesi nasıl sorgulanır Nerede oy kullanacağım

YSK seçmen listesi nasıl sorgulanır? 'Nerede oy kullanacağım?'

YSK seçmen listesi sorgulama işlemi için süreç devam ediyor. Anayasa değişikliği maddelerinin oylanacağı referandum için YSK seçmen listesi sorgulama işlemi iki farklı yöntemle gerçekleştirilebiliyor. 'Nerede oy kullanacağım' sorusunu yönelten vatandaşlar, YSK seçmen sorgulama işlemini iki farklı yöntemle gerçekleştirebilecek. Peki, 2017 seçmen listesi sorgulama işlemi nasıl gerçekleşecek?

23.2.2017Gündem
YSK Seçmen listesi 2017 Nerede oy kullanacağım bilgisi

YSK Seçmen listesi 2017! 'Nerede oy kullanacağım' bilgisi!

YSK seçmen bilgi sistemi, referandum tarihi yaklaşırken birçok vatandaş tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor. 'Nerede oy kullanacağım' sorusunu yönelten vatandaşlar, seçmen listesinin yer aldığı bilgilere erişmek istiyor. Seçmen listesinde değişiklik yapılmasını talep eden vatandaşlar, YSK'nın belirlediği tarihler içerisinde bu itirazlarını sunabilecek. Peki, vatandaşlar YSK seçmen listesine nereden ulaşılabilecek? İşte, 'Nerede oy kullanacağım' sorusuna cevap arayan vatandaşlar için detaylı bilgiler

20.2.2017Gündem
Sandığa gitmeden adınızı kontrol edin

Sandığa gitmeden adınızı kontrol edin

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yurt dışında yaşayan 2 milyon 929 bin 389 seçmenin referandumda oy kullanabilmeleri için 57 ülke ve 32 gümrük kapısına sandık kuracak.

18.2.2017Dünya

Çukurova’da Emekli Dinlenme Evi İçin Referandum Yapıldı

ADANA’NIN ÇUKUROVA İLÇESİNDEKİ BİR PARKTA EMEKLİ DİNLENME EVİ YAPILMAK İSTENMESİ TARTIŞMAYA YOL AÇINCA REFERANDUMA GİDİLDİ.

20.12.2015Adana
Tutuklu ve hükümlülerin oy kullanma şartları belirlendi

Tutuklu ve hükümlülerin oy kullanma şartları belirlendi

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) tutuklu ve hükümlülerin oy kullanmasına ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

8.9.2015Gündem
Muhtarlardan Seçmen Listesi Uyarısı

Muhtarlardan "Seçmen Listesi" Uyarısı

MİTHATPAŞA MAHALLE MUHTARI MURAT TOPÇU SEÇMEN LİSTELERİNİN ASKIYA ÇIKTIĞINI SÖYLEDİ

5.9.2015Zonguldak
Berlin Başkonsolosu Şen uyardı: Listeleri kontrol edin

Berlin Başkonsolosu Şen uyardı: Listeleri kontrol edin

Berlin Başkonsolosu Başar Şen yurt dışında kayıtlı seçmenleri “ Uzak mesafelerde oy kullanmak istemiyorsanız 10 Eylül'e kadar asılı olan seçmen kütük listelerini mutlaka inceleyin” uyarısında bulundu. Listelerdeki hataların düzeltilmesi için Almanya'daki 13 başkonsolosluk cumartesi ve pazar günü de açık kalacak.

5.9.2015Avrupa
Muhtardan Vatandaşlara Seçmen Listeleri Uyarısı

Muhtardan Vatandaşlara Seçmen Listeleri Uyarısı

SİİRT BAHÇELİEVLER MAHALLE MUHTARI ERDOĞAN DANIŞ, 1 KASIM 2015 TARİHİNDE YAPILACAK MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ İÇİN ASKIYA ÇIKAN SEÇMEN LİSTESİNE İLİŞKİN VATANDAŞLARA ÇAĞRIDA BULUNDU

3.9.2015Siirt
Yağ’dan Seçmen Listesi Uyarısı

Yağ’dan Seçmen Listesi Uyarısı

CHP ADANA İL BAŞKAN VEKİLİ GÖKHAN YAĞ, "BİR OY ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİR" DEDİ.

2.9.2015Adana
Niğde’de Seçmen Listeleri Askıya Çıktı

Niğde’de Seçmen Listeleri Askıya Çıktı

Niğde'de Seçmen Listesi Askıya Çıktı

2.9.2015Niğde
İsmi olmayanlar oy veremeyecek

İsmi olmayanlar oy veremeyecek

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olmayan yurtdışı seçmenler, Türkiye’de 1 Kasım’da yapılacak milletvekili seçimlerinde oy kullanamayacak. Yurt Dışı Seçmen Listesi bugünden itibaren askıya çıkıyor. Listeler 10 Eylül’de askıdan indirilecek.

2.9.2015Avrupa
AK Parti İl Başkanı Tanrıver’den Seçmen Listesi Uyarısı

AK Parti İl Başkanı Tanrıver’den Seçmen Listesi Uyarısı

AK PARTİ NEVŞEHİR İL BAŞKANI MEHMET ALİ TANRIVER

1.9.2015Nevşehir
CHP Odunpazarı’ndan Seçim Startı

CHP Odunpazarı’ndan Seçim Startı

CHP ODUNPAZARI İLÇESİNDE SEÇİM STARTI VERİLDİ

25.7.2015Eskişehir
Nerede oy kullanacağım 7 Haziran Genel Seçimleri (YSK seçmen sorgulama)

Nerede oy kullanacağım? 7 Haziran Genel Seçimleri (YSK seçmen sorgulama)

7 Haziran'da yapılacak 2015 Genel Seçimleri için seçmen listeleri askıya çıktı.7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak genel seçiminde vatandaşların nerede oy kullanacaklarını öğrenebilmesi için YSK tarafından seçmen sorgulama hazırlandı. 'Nerede oy kullanacağım?' diye soran vatandaşlar için işte YSK seçmen sorgulama ve nasıl oy kullanılacağı...

7.6.2015Gündem
YSKdan seçim güvenliği değerlendirmesi

YSK'dan seçim güvenliği değerlendirmesi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, seçime hile karıştırılacağı iddialarına ilişkin, "Seçimler ciddi manada güvenli. Öncelikle bunu vatandaşlarımızın bilmesi gerekir. Vatandaşlarımız çok rahat olsunlar, siyasi partilerimiz sandığa sahip çıksınlar, temsilcilerini göndersinler" dedi.

2.6.2015Gündem
Muhtar Barbaros’tan Seçmen Listesi Uyarısı

Muhtar Barbaros’tan Seçmen Listesi Uyarısı

SİİRT KOOPERATİF MAHALLESİ MUHTARI METİN BARBAROSOĞLU, 14 MART TARİHİNDE ASKIYA ÇIKAN SEÇMEN LİSTESİNİN BUGÜN MESAİ BİTİMİNDE İNECEĞİNİ SÖYLEDİ.

27.3.2015Siirt
Bulut’tan Seçmen Listesi Uyarısı

Bulut’tan "Seçmen Listesi" Uyarısı

CHP ADANA İL BAŞKANI BURHANETTİN BULUT, SEÇMEN LİSTELERİNİN CUMA GÜNÜ MUHTARLIKLARDAN İNDİRİLECEĞİNİ BELİRTEREK, VATANDAŞLARI LİSTELERİ KONTROL ETMELERİ KONUSUNDA UYARDI

26.3.2015Adana
HDP’den Seçmen Listesi Açıklaması

HDP’den Seçmen Listesi Açıklaması

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ (HDP) HAKKARİ İL EŞ BAŞKANI RAHMİ TEMEL, 14 MART’TA ASKIYA ÇIKARILAN VE 27 MART GÜNÜ ASKIDAN İNDİRİLECEK SEÇMEN LİSTELERİYLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.

25.3.2015Hakkari
4 bin 300 seçmenlik hata

4 bin 300 seçmenlik hata

Dışişleri Bakanlığı, yurt dışında yaşayan Türklerin son işlem yaptırdığı temsilciliği adres kabul edince, 4 bin 300 seçmenin oy kullanacağı yer yanlış yazıldı.

24.3.2015Avrupa
YSK seçmen sorgulama (2015 milletvekili seçimleri)

YSK seçmen sorgulama (2015 milletvekili seçimleri)

YSK seçmen listeleri askıya çıktı. Seçmen listesinde yer alıp almadığınızı sorgulamak için muhtarlıkları seçmen listesine bakabilir veya Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Seçmen listeleri 27 Mart Cuma 2015 tarihine kadar askıda kalacak.

14.3.2015Gündem
Muhtarlardan Seçmen Listesi Uyarısı

Muhtarlardan "Seçmen Listesi" Uyarısı

ZONGULDAK MİTHATPAŞA MAHALLE MUHTARI MURAT TOPÇU 7 HAZİRAN 2015 GENEL SEÇİMLERİ İÇİN SEÇMEN LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTIĞINI BELİRTTİ.

14.3.2015Zonguldak
Yurtdışında 24 gün sandık

Yurtdışında 24 gün sandık

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2015’te yapılacak genel seçimlerde 54 ülke 109 temsilcilikte oy kullanılmasına, 4’ü Almanya’da 10 temsilcilikte ise bina kiralama yoluna gidilmesine karar verdi. YSK ilk kez Köşk seçiminde denenen ve aksayan yurtdışında oy kullanacak seçmenler için uygulanan randevu sistemini kaldırdıktan sonra oy kullanmanın hangi tarihler arasında yapılacağını da kararlaştırdı.

29.12.2014Avrupa
Yurtdışında 24 gün sandık

Yurtdışında 24 gün sandık

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2015’te yapılacak genel seçimlerde 54 ülke 109 temsilcilikte oy kullanılmasına, 4’ü Almanya’da 10 temsilcilikte ise bina kiralama yoluna gidilmesine karar verdi.

28.12.2014Gündem
Seçimler için seçmen listeleri askıya çıktı

Seçimler için seçmen listeleri askıya çıktı

İlk turu 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için seçmen listeleri muhtarlıkta askıya çıktı.

2.7.2014Gündem
Fransada şok gözaltı

Fransa'da şok gözaltı

Fransa’nın beşinci zengini, işadamı politikacı Serge Dassault; yolsuzluk, kamu malını zimmetine geçirme, oy satın alma ve kara para aklama iddialarıyla gözaltına alındı. Essone Senatörü Dassault, aynı zamanda Rafale uçaklarının da sahibi.

19.2.2014Dünya
Seçmen listesi uyarısı

Seçmen listesi uyarısı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, "Seçmen listesi 10 Ocak tarihinden itibaren askıya çıkacak, vatandaşlarımız 30 Mart yerel seçiminde oy kullanmak istiyorsa listede isimlerinin olup olmadığını doğru kontrol etmelidir" dedi.

8.1.2014Gündem
AİHM insan hakkı ihlali dedi, gözler hükümete çevrildi

AİHM 'insan hakkı ihlali' dedi, gözler hükümete çevrildi

Seçim Kanunu’na göre cezaevindeki tutuklular seçmen kütüğüne yazılıp oy kullanıyor. Taksirli suçlar hariç hükümlü olanlar ve kasıtlı suçlardan şartlı tahliye edilen mahkumlar ise oy veremiyor. AİHM, bu durumu “insan hakkı ihlali” saydı. Gözler önümüzdeki yerel seçimler öncesi hükümetin bu konuda yeni bir düzenleme yapıp yapmayacağına çevrildi.

18.9.2013Gündem
Hikmet Sami Türk: Başbuğ da Haberal da seçimlerde aday olabilir

Hikmet Sami Türk: Başbuğ da Haberal da seçimlerde aday olabilir

"Ergenekon davasında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan sanıklar da dahil olmak üzere CHP Milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay da önümüzdeki seçimlerde hem aday olabilirler hem de oy kullanabilirler." Bu sözler Adalet eski Bakanlarından, Anayasa Profesörü Hikmet Sami Türk'e ait. Türk, Ergenekon sanıklarına verilen cezaların kesinleşmediğini, bu cezalar Yargıtay tarafından onanmadıkça tüm sanıkların seçimlerde hem aday olup hem de oy kullanabileceklerini söyledi.

20.8.2013Gündem
YSK: 22 parti seçime katılabilir seçmen kütüğü alabilir

YSK: 22 parti seçime katılabilir seçmen kütüğü alabilir

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçime katılma yeterliliği taşıyıp seçmen kütük örneği alma hakkı olan 22 partiyi ilan etti. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan YSK kararında, Köşk, yerel ve genel seçimlerin dönemleri de belirlendi. YSK, milletvekili seçimlerinin dörder yıllık, Köşk ve yerel seçimlerin ise beşer yıllık dönemlerde yapılması gerektiğini bildirdi.

22.3.2013Gündem
Bu köyde herkesin soyadı aynı

Bu köyde herkesin soyadı aynı

Bitlis'in Ahlat ilçesine bağlı 25 hanenin bulunduğu 250 nüfuslu Soğanlı köyünde, “Marangoz” soyadını taşıması dikkati çekiyor.

8.1.2012Gündem
Seçmen listesi kontrolü için yarın son gün

Seçmen listesi kontrolü için yarın son gün

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 12 Haziranda yapılacak milletvekili genel seçimi için 18 Martta askıya çıkardığı seçmen listelerini yarın askıdan indirecek. Seçmenlerin yarın saat 17:00’ye kadar listelerde adlarının olup olmadığını kontrol etmeleri gerekiyor.

30.3.2011Gündem
HSYK seçiminde kesin aday listesi yayınlandı

HSYK seçiminde kesin aday listesi yayınlandı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üye seçimi için kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

8.10.2010Gündem
HSYK üyeliğine 207 başvuru

HSYK üyeliğine 207 başvuru

Birinci sınıf olup, birinci sınıfa ayrılmayı gerektiren nitelikleri yitirmemiş olan adli ve idari yargı hakim ve savcıların, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği için yapılacak seçime adaylık başvuruları sona erdi.

1.10.2010Gündem
HSYKya üyelik başvuruları başladı

HSYK'ya üyelik başvuruları başladı

Birinci sınıf olup, birinci sınıfa ayrılmayı gerektiren nitelikleri yitirmemiş olan adli ve idari yargı hakim ve savcıların, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği için yapılacak seçime adaylık başvuruları başladı. YSK'ya ilk adaylık başvurusu, sabah saatlerinde Menemen Hakimi Ali Atay tarafından yapıldı.

29.9.2010Gündem
Seçim 17 Ekim’de

Seçim 17 Ekim’de

HÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 10 asıl, 6 yedek üyesini belirlemek için kürsüdeki hâkim ve savcılar, 17 Ekim Pazar günü sandık başına gidecekler.

24.9.2010Gündem
HSYKda seçim takvimi belli oldu

HSYK'da seçim takvimi belli oldu

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçimine ilişkin “takvim”i bugünden itibaren başlattı. Takvime göre HSYK üyeliği için seçim 17 Ekim 2010 Pazar günü yapılacak.

24.9.2010Gündem
‘Hayır’ diyemedi

‘Hayır’ diyemedi

70 il ve 180 ilçeyi gezerek ‘Hayır’ kampanyası yürüten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, isminin seçmen listesinde olmaması nedeniyle oy kullanamadı.

12.9.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Kıbrıs’ta kriz havası

Pazartesi günü Kıbrıs’ta tarihi zirve sonrasında, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Türk gazetecileri kabul etti.

3.6.2014

‘Bizim bürokratlar’ HSYK adayı

ADALET Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Okur, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) adaylığı söz konusu.

27.9.2010