MENÜ

Seçime Hangi Partiler Katılacak

Seçime Hangi Partiler Katılacak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Seçime Hangi Partiler Katılacak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Seçime Hangi Partiler Katılacak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 67 Seçime Hangi Partiler Katılacak haberi bulunmuştur.

Seçime Hangi Partiler Katılacak Haberleri

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Medya sahiplerini tehdit nefret suçuna girer

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: 'Medya sahiplerini tehdit nefret suçuna girer'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımız, bütün birim başkanlarına, beldelerde, ilçelerde ve illerde vatandaşımızın bize verdiği mesajın tam olarak anlaşılması için tüm çalışmaların yapılması talimatını vermiştir." dedi. İmamoğlu'nu eleştiren Çelik, "medya organlarının başındaki ailelerin soyadlarını vererek böyle bir iş yaparsanız bu olsa olsa nefret suçuna girer." ifadelerini kullandı. Çelik, "Sosyal medya üzerinden bazı karanlık tipler provokasyon çağrısı yapmaya devam ediyorlar." dedi.

10.04.2019Gündem
İşte 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere dair tüm bilmeniz gerekenler...

İşte 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere dair tüm bilmeniz gerekenler...

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gidiyor. Yerel seçimlerde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullanacak. Oy verme saatleri 08.00-17.00 olacak. Bazı illerde ise bu saat 07.00-16.00 olarak belirlendi. İşte seçime dair tüm detaylar ve yasaklar...

25.03.2019Gündem
2019 yerel seçimler ne zaman yapılacak İşte yerel seçimlerin tarihi

2019 yerel seçimler ne zaman yapılacak? İşte yerel seçimlerin tarihi

Yerel seçimler ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 5 yılda bir gerçekleştirilen yerel seçimlerin bu yıl ki takvimi belli oldu. İşte detaylar.

15.02.2019Gündem
Yerel seçimler ne zaman İşte, belediye seçimleri için bazı detaylar

Yerel seçimler ne zaman? İşte, belediye seçimleri için bazı detaylar

Mahalli idarelerin belediye başkanlarının belirleneceği yerel seçimler için geri sayım başladı. Siyasi partilerin yarışta yer alacağı yerel seçimlerde 13 parti boy gösterecek. Seçmenler, büyükşehir olan illerde büyükşehir belediye başkanı, olmayan illerde ise İl Genel Meclisi Üyeliği için oy kullanacak. Her iki durumda da ilçe belediye başkanı, belediye meclis üyeliği, muhtarlık ve ihtiyar heyeti oylamanın içerisinde yer alacak. Peki, yerel seçimler ne zaman gerçekleşecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.02.2019Gündem
Yerel seçim takvimi Resmi Gazete’de

Yerel seçim takvimi Resmi Gazete’de

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi’ne giden süreçte uygulanacak seçim takvimini içeren kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

14.12.2018Gündem
Sigortada ne vaat ediyorlar

Sigortada ne vaat ediyorlar?

Sigorta, partilerin seçim beyannamelerine de girdi. Özellikle bireysel emeklilik sistemi, tarım ve afet sigortası öncelikli konular arasında yer alıyor. Sel baskınının DASK kapsamına alınması, BES’te devlet katkısının arttırılması, alacak sigortasının yaygınlaştırılması partilerin vaatleri arasında.

7.06.2018Ekonomi
Dörtlü ittifaka başka partiler de katılacak mı

Dörtlü ittifaka başka partiler de katılacak mı?

İsmail Saymaz 'Bunu Ben De Söylerim'de bugün dört muhalefet partisi arasındaki ittifak görüşmelerinde son kulis bilgilerini aktarıyor. Başka partiler de bu ittifaka katılacak mı? Hangi partilerin adayları CHP listesinden seçime girebilir? Muhalefetin hedefi kaç milletvekili kazanmak?

2.05.2018Gündem
Dörtlü İttifaka Başka Partiler De Katılacak Mı

Dörtlü İttifaka Başka Partiler De Katılacak Mı?

İsmail Saymaz 'Bunu Ben De Söylerim'de bugün dört muhalefet partisi arasındaki ittifak görüşmelerinde son kulis bilgilerini aktarıyor. Başka partiler de bu ittifaka katılacak mı? Hangi partilerin adayları CHP listesinden seçime girebilir? Her pazartesi, çarşamba ve cuma saat 18.00’de İsmail Saymaz ile günün haber yorumu önce sizin cebinize gelsin isterseniz, Hürriyet’in mobil uygulamasını;

BBPden seçim yardımı çıkışı: Eksik, hukuksuz ve haksız

BBP'den seçim yardımı çıkışı: "Eksik, hukuksuz ve haksız"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Mecliste görüşülen teklifte "eksik, hukuksuz ve haksız buldukları bir husus bulunduğunu" belirterek "Uyum yasaları yapılırken, 'seçim yardımı' adı altında dağıtılan 548 milyon liranın içerisinden seçime girmeye hak kazanan partilere bir taban paranın verilmesini teklif ediyoruz" dedi.

22.04.2018Gündem
YSK Başkanından erken seçim açıklaması

YSK Başkanı'ndan erken seçim açıklaması

YÜKSEK Seçim Kurulu(YSK) Başkanı Sadi Güven, siyasi partilerin seçime katılma haklarının Siyasi Partiler Kanunu’nda belirlendiğini ifade ederek, “Siyasi partilerin kayıtlarını tutan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığından evrakları, kayıtları isteyeceğiz. YSK olarak, hangi partilerin seçime katılma hakkına sahip olduğunu bu inceleme sonucunda açıklayacağız” dedi. Güven, YSK’nın seçim için hazır olduğunu da söyledi.

18.04.2018Gündem
2017 YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır Nerede oy kullanacağım sorusunun cevabı

2017 YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım sorusunun cevabı

2017 YSK seçmen sandık sorgulama işlemini nasıl yapılacağı yaklaşan referandum öncesinde binlerce vatandaş tarafından sorgulanan konulardan birisi haline geldi. YSK internet sitesi ve E-devlet üzerinden yapılabilen işlem, oyumu nerede kullanacağım sorusuna yanıt olacak. Vatandaşlar 16 Nisan'da yapılacak olan referandum oylaması için oy kullanacakları okullar ve sandık numaralarını merak ediyorlar. Peki, 2017 YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, nerede oy kullanacağım sorusunun cevabı.

30.03.2017Gündem
2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır Nerede oy kullanacağım

2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım?

2017 YSK sandık sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yaklaşan referandum öncesinde binlerce vatandaş tarafından merak konusu oldu. Referandum için geri sayım başladı. Anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek referandumda seçmenlerin hangi sandıkta oy kullanacağına ilişkin liste vatandaşların erişimine açıldı. Anayasa maddelerinin oylanacağı YSK sandık sorgulama işlemi, 'Nerede oy kullanacağım' sorusuna yanıt veriyor. Peki, 2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım? İşte detaylar.

19.03.2017Gündem
YSK seçim sandık sorgulama işlemi nereden yapılır Nerede oy kullanacağım konusunun detayları

YSK seçim sandık sorgulama işlemi nereden yapılır? 'Nerede oy kullanacağım?' konusunun detayları

YSK sandık sorgulama işlemini gerçekleştiren vatandaşlar, 'Nerede oy kullanacağım' sorusuna yanıt aradı. Anayasa maddelerinin değerlendirileceği referandumda seçmen sandık sorgulama işlemi, 'Nerede oy kullanacağım' konusuna cevap olacak. Peki, YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılacak? İşte, milyonlarca adayı ilgilendiren YSK sandık sorgulama işlemi ve referandum günü kimliğin önemine dair detaylar

16.03.2017Gündem
2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır Nerede oy kullanacağım

2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım?

YSK seçim yeri ve sandık sorgulama işleminin nasıl yapılacağı referandum öncesinde binlerce vatandaş tarafından oldukça merak konusu oldu. YSK sandık sorgulama işleminin kullanıma açılmasıyla birlikte yüz binlerce vatandaş 'Nerede oy kullanacağım' sorusuna yanıt bulabilecek. Yüksek Seçim Kurulu ve E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilecek olan YSK sandık sorgulama işlemi, vatandaşların seçime hangi merkezlerde gireceği konusunu netleştirecek. Peki, 2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım?

15.03.2017Gündem
Son dakika: Anayasa değişiklik teklifi komisyonda kabul edildi

Son dakika: Anayasa değişiklik teklifi komisyonda kabul edildi

Anayasa değişiklik teklifinin maddeleri komisyondan geçti. Daha önce 21 madde olarak belirlenen Anayasa değişikliği teklifi 3 maddenin çıkarılmasıyla 18 maddeden oluşuyor.

30.12.2016Gündem
54 milyon seçmen oy kullanacak

54 milyon seçmen oy kullanacak

Türkiye, 26. Dönem Parlamentosunun üyelerini belirlemek üzere 1 Kasım'da sandık başına gidiyor. Seçimde, 54 milyon 49 bin 940 seçmen, cezaevlerinde kurulacak 358 sandıkla toplam 175 bin 6 sandıkta oy kullanacak.

29.10.2015Gündem
39 vekillik için kıl payı hesaplar

39 vekillik için kıl payı hesaplar

Hürriyet'in, Demokrasi Denetçileri'ni temel alan "1 Kasım Aday Analizi" araştırmasını temel alan kapsamlı çalışmasına göre, 35 ildeki 39 seçim bölgesi çok kritik. Bu bölgelerdeki yüzde 0,39 ile yüzde 3 arasındaki oy değişimleri, 7 Haziran'a göre farklı dağılım çıkmasıne neden olabilir. 1 Kasım, ince hesapların seçimi olacak. AK Parti 7 Haziran’da çıkardığı 258 milletvekiline en az 18 sandalye daha eklemek istiyor. CHP, MHP ve HDP de kritik oy farklarıyla kazandıkları vekilleri kaptırmama peşinde. O nedenle her parti kıl payı hesaplar yapıyor. Hürriyet muhabirleri iki seçim arasındaki farkları, partilerin ince hesaplarını ve kritik illeri araştırdı. Tek parti iktidarı mı, koalisyon mu sorusunun yanıtını 35 ilde kıyasıya bir rekabetle çıkacak 39 milletvekilliği belirleyecek.

25.10.2015Gündem
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bozüyükte konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bozüyük'te konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "7 Haziran seçimlerine çok önem veriyoruz çünkü bu seçimler milletin geleceğini belirleyecek. Bu seçimler bir yol ayrımıdır. Bu seçimlerde tercihleriniz çok sağlam temellere dayalı olarak yapılmalıdır" dedi.

21.05.2015Gündem
Bülent Arınçtan Abdullah Gülle parti kuracak iddiasına yanıt

Bülent Arınç'tan 'Abdullah Gül'le parti kuracak' iddiasına yanıt

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, '11.'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le birlikte yeni parti kuracaklar' iddiasına "Biz İdris Naim Şahin değiliz, Emine Ülker Tarhan değiliz, kendi kendine parti kurup sonra o partiden ayrılan biri değiliz" yanıtını verdi.

17.04.2015Gündem
Seçim takvimi başladı

Seçim takvimi başladı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için açıkladığı takvim bugün başladı.

10.03.2015Gündem
Bülent Arınçtan Ekmeleddin İhsanoğluna eleştiri

Bülent Arınç'tan Ekmeleddin İhsanoğlu'na eleştiri

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP ve MHP'nin "çatı aday" olarak önerdiği Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kendi ismiyle ilgili açıklamalarını eleştirerek, "Sırf CHP'den aday olabilmek için isminden vazgeçen bir insan, yarın başka şeylerden, başka değerlerinden de vazgeçebilir" dedi.

27.06.2014Gündem
10 gün kala ipler gerildi

10 gün kala ipler gerildi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu’nun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Arınç, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Ayşegül Jale Saraç hakkındaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili "Bu hanımefendi hem işini çok iyi yapıyor hem de özel hayatında dindar bir Müslüman olarak görevlerini aksatmamaya çalışıyor. Fakat maalesef bir milletvekili arkadaşımız, Diyarbakır Milletvekili Sayın İçten, bu baş örtmesinin hemen arkasından yıllar öncesine dayanan bazı yolsuzluk iddialarını yüksek sesle konuşmaya başladı. Elinde bazı deliller varsa niçin bugünü beklemiştir açıklamalıdır" dedi.

21.04.2014Gündem
Seçmen listeleri askıya çıkarıldı YSK sitesi çötü

Seçmen listeleri askıya çıkarıldı YSK sitesi çötü

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 30 Mart 2014'te yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin belirlediği seçim takvimine göre, muhtarlık bölgesi seçmen listeleri bugünsaat 08.00'de asıldı. YSK sitesini ziyaret edenler ise şu saatlerde siteye erişemiyor.

10.01.2014Ekonomi
Oy pusulalarının basımı ve dağıtımı tamamlandı

Oy pusulalarının basımı ve dağıtımı tamamlandı

12 Haziranda yapılacak milletvekili genel seçiminde kullanılacak oy pusulalarının basımı ve dağıtımı tamamlandı.

30.05.2011Gündem
Seçime 2 hafta kaldı

Seçime 2 hafta kaldı

12 Haziran 2011'de yapılacak 24. dönem milletvekili seçimlerine 2 hafta kaldı.

29.05.2011Gündem
İlklerin seçiminden ilginç rakamlar

İlklerin seçiminden ilginç rakamlar

12 Haziran 2011'de yapılacak 24. dönem milletvekili seçimlerine 1 aylık süre kaldı. 12 Haziran seçimleri aynı zamanda şeffaf oy sandığı, oy kaşesi, renkli oy pusulası gibi ilklere de sahne olacak. Seçimlere ilişkin rakamlar ise dikkat çekiyor.

12.05.2011Gündem
Seçim ittifakları için son tarih 28 nisan

Seçim ittifakları için son tarih 28 nisan

12 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'nde ittifak yapacak partilerden “çatı partinin” ismi oy pusulasında yer alacak, ittifaka katılan diğer siyasi partiler ise oy pusulasından çıkarılacak.

11.04.2011Gündem
Sandık sonuçları anında partilerde olacak

Sandık sonuçları anında partilerde olacak

Yüksek Seçim Kurulu(YSK), 12 Haziranda yapılacak milletvekili genel seçiminin sonuçlarını anında parti merkezlerine ulaşacak sistemi hazırladı. Sisteme göre, YSK’ya elektronik ortamda gönderilen sandık sonuçları parti genel merkezlerinde eş zamanlı olarak izlenebilecek.

7.04.2011Gündem
Sünni rövanşı

Sünni rövanşı

Irak’ta cumartesi günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde gergin bir bekleyiş var. Bir önceki seçimleri boykot ederek meydanı Kürtlere bırakan Sünni Araplar, rövanş peşinde. Arapların çoğunlukta olduğu Musul gibi şehirleri geri almaya hazırlanan Sünniler, Kürt bölgesini daraltmayı hedefliyor.

28.01.2009Dünya
YSK seçim takvimini açıkladı

YSK seçim takvimini açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 29 Mart 2009'da yapılacak mahalli idareler seçimlerine ilişkin takvimi açıkladı.

28.12.2008Gündem
TVde propaganda için kura

TV'de propaganda için kura

Seçime girecek siyasi partilerin radyo ve televizyon propaganda konuşmaları 15 Temmuzda başlayacak. İşte partilerin yayın süreleri....

18.06.2007Gündem
Milletvekili aday tespiti nasıl yapılacak

Milletvekili aday tespiti nasıl yapılacak?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), siyasi partilerin ön seçim ya da aday yoklaması yoluyla milletvekili adaylarını tespitinde uygulanacak usul ve esasları belirledi.

8.05.2007Gündem
Seçime 21 siyasi parti katılacak

Seçime 21 siyasi parti katılacak

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) hazırladığı seçim takvimine göre, aday olmak isteyen kamu görevlileri, en geç 8 Mayıs Salı günü istifa edecek. Seçime 21 siyasi parti katılabilecek. İstanbul 70 milletvekili çıkaracak.

4.05.2007Gündem
Kilit parti Anavatan

Kilit parti Anavatan

Gül muhalefet parti liderleriyle görüşmelere başladı. Gül, ilk görüşmesini Baykal ve kurmaylarıyla yaptı. CHP Gül'ün destek isteğine ret yanıtı verdi ve Meclis'teki seçimlere katılmama kararlarını tekrarladı. Anavatan Lideri Mumcu ise kararlarını henüz vermediklerini söyledi.

24.04.2007Gündem
Haydi sandık başına

Haydi sandık başına

Demokrasinin gereği olan oy verme hakkını kullanmak için bugün 43 milyon 500 bin 64 seçmen sandık başına gidecek. 20 partinin kaldığı seçimde 93 bin 353 yerel yönetici seçilecek. Oy vermeye giderken resmi kimlik belgenizi yanınıza almayı unutmayın.

27.03.2004Gündem

Haydi sandık başına

Türkiye, yerel yöneticilerini seçmek için bugün sandık başında. 43 milyon 500 bin 64 seçmen, 174 bin 355 sandıkta, 5 yıl boyunca görev yapacak toplam 93 bin 353 yerel yöneticiyi seçecek.

27.03.2004Gündem
Seçimde oy verirken bunlara dikkat

Seçimde oy verirken bunlara dikkat!

28 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde oy verme işlemi, günün daha erken karardığı doğudaki 32 ilde 07.00-16.00, diğer illerde 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

27.03.2004Gündem
Seçimde oy verirken bunlara dikkat

Seçimde oy verirken bunlara dikkat!

28 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde oy verme işlemi, günün daha erken karardığı doğudaki 32 ilde 07.00-16.00, diğer illerde 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

26.03.2004Gündem
Yerel seçim takvimi

Yerel seçim takvimi

Yüksek Seçim Kurulu, 28 Mart 2004 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin seçim takvimini açıkladı.

2.03.2004Gündem
Yerel seçim takvimi

Yerel seçim takvimi

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), 28 Mart 2004 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin seçim takvimi belli oldu.

20.01.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Aşkolsun Cumhuriyet’i kuranlara, yaşatanlara...

CUMHURİYET aşktır. Aşk, yaşatmaktır. Yaşamak iyiye, güzele, çağdaşlığa akmaktır. Akmak ışık olmak, aydınlatmaktır.

25.10.2018

Başbakan’ın son sel olaylarına yaklaşımı hatalı

SAYIN Başbakanımız, son günlerde ülkemizin kimi bölgelerinde meydana gelen 'sel olaylarını' doğal afet olarak nitelendirmektedir.

12.03.2004