MENÜ

Seçim2018

Seçim2018 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seçim2018 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.440 Seçim2018 haberi bulunmuştur.

Seçim2018 Haberleri

O kentte yurt dışı fark yarattı Kazanan değişti

O kentte 'yurt dışı' fark yarattı! Kazanan değişti

Yurt dışında kullanılan oyların partilere dağıtılmasıyla Kahramanamraş'ta dün İYİ Parti'nin kazandığı milletvekilliği bugün CHP'nin oldu. Bu sonuçlara göre 2015'te Ak Parti'nin 7 olan milletvekili sayısı 6'ya düştü, CHP ve MHP birer milletvekilliği kazandı.

25.06.2018Gündem
Çankırı seçim sonuçları | 24 Haziran seçimlerinde Çankırı’da son sonuçlar

Çankırı seçim sonuçları | 24 Haziran seçimlerinde Çankırı’da son sonuçlar

Türkiye kritik bir seçimi daha geride bıraktı. Resmen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçen Türkiye'de, dün yapılan seçim sonuçları rakamların netleşmeye başlamasıyla birlikte araştırmalara konu oldu. 24 Haziran seçimi sonuçları, İç Anadolu bölgemizin bir şehri olan Çankırı’da en çok konuşulan konulardan biri oldu. Şehirlerindeki seçim sonuçlarını merak eden Çankırılılar internette, 'Çankırı'da hangi parti yüzde kaç oy aldı' ve Çankırı seçim sonuçları' gibi sorgulamalar yapıyor. Peki, Çankırı’da açıklanan son rakamlar nasıl? Çankırı’da hangi parti ve Cumhurbaşkanı adayı birinci geldi?

25.06.2018Gündem
Çorum seçim sonuçları | 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi Çorum sonuçları

Çorum seçim sonuçları | 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi Çorum sonuçları

Tüm Türkiye'nin merakla beklediği seçim sonuçları netleşmeye başladı. Vatandaşlar şimdi kendi bulundukları şehirlerde hangi partinin önde olduğunu ve cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adayın birinci olduğunu öğrenmek istiyor. Çorum’da yaşayan vatandaşlar da şehirlerindeki milletvekili genel seçimi sonucunu ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunu öğrenmek için araştırma yapmaya başladı. Peki, Çorum’da milletvekili seçimde kim birinci? Çorum’da hangi Cumhurbaşkanı adayı yüzde kaç oy aldı?

25.06.2018Gündem

24 Haziran’da Çanakkale’de hangi parti kaç vekil aldı? Çanakkale Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçları

24 Haziran seçimi sonuçları tüm Türkiye'de olduğu gibi Çanakkale’de de heyecanla takip ediliyor. Çanakkale’de Cumhurbaşkanlığı seçiminin galibinin kim olduğu ve milletvekili seçiminde partilerin yüzde kaç oy aldığı özellikle bu şehirde ikamet eden vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Peki, Cumhurbaşkanı seçiminde Çanakkale’de kim birinci oldu? Çanakkale’de hangi parti yüzde kaç oy aldı?

25.06.2018Gündem
CHPde kazan kaynamaya başladı... Parti içi mücadele açıklaması

CHP'de kazan kaynamaya başladı... 'Parti içi mücadele' açıklaması

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ile ilgili partisine eleştirilerde bulundu. Aksünger, "CHP'nin genel başkanı ve yöneticiler sınıfta kaldı. Topluma açıklama yapmayarak, beklentileri yerle bir ettiler. Parti içi mücadele artık farklı bir mecraya taşınacak" diye konuştu.

25.06.2018Gündem
Burdur’da seçimlerinde son gelişmeler | Burdur’da hangi parti yüzde kaç oy aldı

Burdur’da seçimlerinde son gelişmeler | Burdur’da hangi parti yüzde kaç oy aldı?

Seçimlerin tamamlanması ve oyların sayılmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi Burdur’da da seçim sonuçları heyecanla takip ediliyor. Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların aldığı oy oranını sorgulayan Burdur seçmeni, bir yandan da milletvekili seçimi sonuçlarını araştırıyor. Peki, Burdur’da hangi parti yüzde kaç oy aldı? Burdur’da seçim nasıl bitti?

25.06.2018Gündem
Bolu Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimi sonucu | Bolu’da hangi parti ve aday birinci oldu

Bolu Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimi sonucu | Bolu’da hangi parti ve aday birinci oldu?

Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanı Seçimi sonuçları Bolu’da da merak ediliyor. Bolu’da hangi partinin ne kadar oy aldığını sorgulayan vatandaşlar, Bolu seçim sonuçları hakkında internette araştırma yapıyor. Bolu seçimlerine dair son gelişmeleri öğrenmek isteyen vatandaşlar şehirlerinde hangi parti ve Cumhurbaşkanı adayının yüzde kaç oy aldığını araştırıyor. Peki, Bolu’da seçim sonuçları nasıl? Bolu’da hangi parti ve aday birinci oldu?

25.06.2018Gündem
2018 Bitlis seçim sonuçları | Bitlis seçimlerinde son durum

2018 Bitlis seçim sonuçları | Bitlis seçimlerinde son durum

Bitlis seçim sonuçları, bu ilde ikamet eden vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. 24 Haziran Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanı Seçimini geride bırakan Bitlisliler, şehirlerindeki seçim sonuçlarını sorguluyor. Peki, Bitlis’te hangi parti yüzde kaç oy aldı? Bitlis’te hangi Cumhurbaşkanı adayı ne kadar oy aldı?

25.06.2018Gündem
5 Temmuz günü sonuçları açıklayacağız

"5 Temmuz günü sonuçları açıklayacağız"

YSK Başkanı Sadi Güven kesin sonuçları 5 temmuzda açıklayacaklarını duyurdu.

25.06.2018Haber
Bingöl seçim sonuçları | 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi Bingöl sonuçları

Bingöl seçim sonuçları | 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi Bingöl sonuçları

Tüm Türkiye'nin merakla beklediği seçim sonuçları netleşmeye başladı. Vatandaşlar şimdi kendi bulundukları şehirlerde hangi partinin önde olduğunu ve cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adayın birinci olduğunu öğrenmek istiyor. Bingöl’de yaşayan vatandaşlar da şehirlerindeki milletvekili genel seçimi sonucunu ve Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunu öğrenmek için araştırma yapmaya başladı. Peki, Bingöl’de milletvekili seçimde kim birinci? Bingöl’de hangi Cumhurbaşkanı adayı yüzde kaç oy aldı?

25.06.2018Gündem
Bilecik seçim sonuçları | 24 Haziran seçimlerinde Bilecik’te son sonuçlar

Bilecik seçim sonuçları | 24 Haziran seçimlerinde Bilecik’te son sonuçlar

Türkiye kritik bir seçimi daha geride bıraktı. Resmen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçen Türkiye'de, dün yapılan seçim sonuçları rakamların netleşmeye başlamasıyla birlikte araştırmalara konu oldu. 24 Haziran seçimi sonuçları Bilecik’te en çok konuşulan konulardan biri oldu. Şehirlerindeki seçim sonuçlarını merak eden Bilecikliler internette, 'Bilecik’te hangi parti yüzde kaç oy aldığı' ve 'Bilecik seçim sonuçları' gibi sorgulamalar yapıyor. Peki,  Bilecik’te açıklanan son rakamlar nasıl? Bilecik’te hangi parti ve Cumhurbaşkanı adayı birinci geldi?

25.06.2018Gündem
Yeni dönemde milletvekillerinin 123ü avukat

Yeni dönemde milletvekillerinin 123'ü avukat

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçlarına göre, TBMM'ye mesleği avukatlık olan 123 milletvekili giriyor. Avukat milletvekillerini 100 serbest meslek sahibi, 64 mimar ve mühendis, 46 doktor ve diş hekimi izliyor.

25.06.2018Gündem
Ankarada Ak Parti milletvekilleri kimler oldu Ankara 1, 2. ve 3. bölge milletvekilleri

Ankara'da Ak Parti milletvekilleri kimler oldu? Ankara 1, 2. ve 3. bölge milletvekilleri

24 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Ak Parti 27. dönem milletvekilleri belli oldu. Başkent'te ikamet eden vatandaşlar, AK Parti’nin Ankara 1.2. ve 3. bölge milletvekillerini merak ediyor. Peki, yeni dönemde Ak Parti’den hangi isimler milletvekili koltuğunda oturacak? İşte, Ak Parti’nin Ankara milletvekilleri listesi!

25.06.2018Gündem
İnce basın toplantısına TRTyi almadı

İnce basın toplantısına TRT'yi almadı

İnce basın toplantısına TRT'yi almadı.

25.06.2018Haber
Mahir Ünal, İncenin açıklamalarını değerlendirdi

Mahir Ünal, İnce'nin açıklamalarını değerlendirdi

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin bugün yaptığı açıklamalarla ilgili "Muharrem İnce'nin bugünkü tavrını takdir etmek lazım" dedi.

25.06.2018Haber
AK Partiden İncenin açıklamalarına ilk yorum

AK Parti'den İnce'nin açıklamalarına ilk yorum

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin bugün yaptığı açıklamalarla ilgili "Muharrem İnce'nin bugünkü tavrını takdir etmek lazım" dedi.

25.06.2018Gündem
İl Seçim Kurulu İstanbulun sonuçlarını ilan etti

İl Seçim Kurulu İstanbul'un sonuçlarını ilan etti

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine ilişkin İstanbul'un kesin olmayan resmi sonuçları belli oldu. 39 ilçeden gelen tutanaklara göre düzenlenen birleştirme tutanakları, İl Seçim Kurulu kapısına asılarak ilan edildi.

25.06.2018Gündem
İzmir’de MHPnin Milletvekilleri kimler oldu MHP İzmir 1 ve 2 . Bölge milletvekilleri

İzmir’de MHP'nin Milletvekilleri kimler oldu? MHP İzmir 1 ve 2 . Bölge milletvekilleri

Milletvekili Genel Seçimlerinin tamamlanmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) İzmir’de çıkardığı milletvekilleri de merak konusu oldu. MHP'nin İzmir’den TBMM'ye kaç vekil göndereceğini sorgulayan seçmenler bir yandan da MHP, milletvekillerinin isimlerini sorguluyor. Peki, İzmir’de MHP'nin Milletvekilleri kimler oldu? MHP İzmir’den kaç milletvekili çıkardı?

25.06.2018Gündem
CHP İzmir milletvekili listesi.. CHP İzmir 1. 2. bölge seçim sonuçları

CHP İzmir milletvekili listesi.. CHP İzmir 1. 2. bölge seçim sonuçları

CHP İzmir seçim sonuçları, 24 Haziran akşamı sandıkların açılmasıyla birlikte egeliler tarafından araştırılmaya başlandı. İzmir'den toplam 14 milletvekili çıkarma hakkını elde eden CHP'de, bu isimler arasında Tuncay Özkan, Kemal Kılıçdaroğlu, Selin Sayek Böke gibi isimlerin dışında eski DİSK Başkanı Kani Beko da yer aldı. İşte, 27. dönem seçim sonuçları kapsamında CHP'nin İzmir'den çıkardığı adaylar ve detaylı bilgiler

25.06.2018Gündem
Ankara’da MHPnin Milletvekilleri kimler oldu MHP Ankara 1, 2.  ve 3. bölge milletvekilleri

Ankara’da MHP'nin Milletvekilleri kimler oldu? MHP Ankara 1, 2.  ve 3. bölge milletvekilleri

24 Haziran'da sandık başına giden Türkiye, yeni milletvekillerini seçti. Sonuçların belli olmasının ardından başkent Ankara’da yaşayan seçmenler, bu kentten MHP'nin aday gösterdiği kaç kişinin milletvekili seçildiğini merak ediyor.  Peki, Ankara’da MHP'nin Milletvekilleri kimler oldu?

25.06.2018Gündem
İstanbulda MHPnin Milletvekilleri kimler oldu MHP İstanbul 1, 2.  ve 3. bölge milletvekilleri

İstanbul'da MHP'nin Milletvekilleri kimler oldu? MHP İstanbul 1, 2.  ve 3. bölge milletvekilleri

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin tamamlanmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) İstanbul'da çıkardığı milletvekilleri de merak konusu oldu. MHP'nin İstanbul'dan TBMM'ye kaç vekil göndereceğini sorgulayan seçmenler bir yandan da MHP, milletvekillerinin isimlerini öğrenmek istiyor. Peki, İstanbul'da MHP'nin Milletvekilleri kimler oldu? MHP İstanbul'da kaç milletvekili çıkardı?

25.06.2018Gündem
CHP Ankara Milletvekili listesi.. 24 Kasım CHP Ankara 1.2.3. bölge miletvekilleri

CHP Ankara Milletvekili listesi.. 24 Kasım CHP Ankara 1.2.3. bölge miletvekilleri

CHP Ankara milletvekili listesi, Başkent sakinleri kadar tüm yurtta merak edilen hususlar arasında yer aldı. 27. dönemde TBMM'ye girecek olan önemli isimlerin belirlendiği CHP Ankara milletvekili listesi içerisinde, Levent Gök ve Haluk Koç gibi önemli isimler yer aldı. İşte, 24 Haziran akşamı gerçekleştirilen oy sayımlarına göre CHP Ankara milletvekili listesi ve TBMM'ye girecek olan adayların detayları

25.06.2018Gündem
CHP İstanbul Milletvekili listesi.. CHP İstanbul 1.2.3. bölge milletvekilleri

CHP İstanbul Milletvekili listesi.. CHP İstanbul 1.2.3. bölge milletvekilleri

CHP İstanbul 1.2.3. bölge milletvekili listesi, seçimin hemen ardından araştırılan konu oldu. İbrahim Özden Kaboğlu, Mehmet Akif Hamzaçebi, Gürsel Tekin, Aykut Erdoğdu gibi önemli isimlerin Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) gitmeye hak kazandığı 24 Haziran seçim sonuçlarına göre CHP, İstanbul'dan toplam 28 milletvekili çıkarmaya hak kazandı. İşte, 27. dönem CHP İstanbul milletvekili listesi

25.06.2018Gündem
2018 Ordu seçim sonuçları | Ordu cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

2018 Ordu seçim sonuçları | Ordu cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

Türkiye'nin merakla beklediği 2018 seçim sonuçları yurt genelinde açıklandı. Yedi bölgedeki tüm iller ve ilçeler gibi Ordu'nun oy oranları da merak konusu oldu. Toplam 557.984 seçmenin bulunduğu Ordu'da 483.081 kişi oy kullandı. Peki, bu oyların dağılımı nası oldu? Ordu'da milletvekili seçiminde en çok oyu hangi parti aldı? Cumhurbaşkanı adaylarının oy oranları kaç? İşte Ordu'nun 2018 seçim sonuçlarına ilişkin verileri!

25.06.2018Gündem
Deniz Baykal 11. kez parlamentoda

Deniz Baykal 11. kez parlamentoda

Deniz Baykal, CHP Antalya Milletvekili olarak 11. kez Meclise girdi.

25.06.2018Gündem
İstanbulda Ak Parti milletvekilleri kimler oldu İstanbul 1, 2. ve 3. bölge milletvekilleri

İstanbul'da Ak Parti milletvekilleri kimler oldu? İstanbul 1, 2. ve 3. bölge milletvekilleri

Ak Parti 27. dönem milletvekilleri, seçim sonuçlarının netleşmesiyle birlikte belli oldu. Metropel şehrinde yaşayan vatandaşlar, AK Parti’nin İstanbul 1.2. ve 3. bölge milletvekillerini merak ediyor. Peki, yeni dönemde Ak Parti’den hangi isimler milletvekili koltuğunda oturacak? İşte, İstanbul milletvekilleri listesi!

25.06.2018Gündem
Muharrem İnce: İsmail Küçükkayaya adam kazandı mesajı atmam hataydı

Muharrem İnce: İsmail Küçükkaya'ya 'adam kazandı' mesajı atmam hataydı

FOX TV'de gazeteci İsmail Küçükkaya, Muharrem İnce'nin kendisine SMS ile cevap vererek 'Adam kazandı' yazdığını söylemesi üzerinde Muharrem İnce bugün bir açıklama yaptı.İnce mesajla ilgili "Orada bir hatam oldu, onu kabul edeyim. Ben İsmail Küçükkaya’ya arkadaşça mesaj attım. Onun haber yapacağını tahmin etmedim" dedi.

25.06.2018Haber
Muharrem İnce: Seçim sonuçlarını kabul ediyorum

Muharrem İnce: 'Seçim sonuçlarını kabul ediyorum'

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim sonrası canlı yayında açıklama yapıyor. İnce, "Seçimde her sandıkta ıslak imzalı tutanak tutulur. Altında bizim görevlilerimizin imzası bulunur. Bizim için gerçek seçim sonuçları bu tutanaklarda yazan rakamlardır. Görevlilerimizin bize ulaştırdıkları tutanaklarda, YSK’nın açıkladığı oranlar ve rakamlar arasında anlamlı bir farklılık yoktur. Olan farklılıklar toplam sonucu değiştirecek nitelikte değildir. Dolayısıyla seçim sonuçlarını kabul ediyorum" dedi.

25.06.2018Haber
Trabzon seçim sonuçları 2018... Trabzonda hangi cumhurbaşkanı adayı birinci oldu

Trabzon seçim sonuçları 2018... Trabzon'da hangi cumhurbaşkanı adayı birinci oldu?

YSK'nın yayın yasağını kaldırmasıyla birlikte Trabzon seçim sonuçları da kamuoyuyla paylaşıldı. Trabzon’da 506.640 seçmen cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için sandık başına gitti. Türkiye genelinde kullanılan oyların ardından Trabzon’da yaşayan vatandaşlar da hem tüm yurdun hem de kendi şehirlerindeki oy oranlarını öğrenmek istiyor. İşte, Trabzon seçim sonuçlarıyla ilgili sayısal veriler.

25.06.2018Gündem
Bayburt seçimlerinde son gelişmeler | 24 Haziran Bayburt seçim sonuçları

Bayburt seçimlerinde son gelişmeler | 24 Haziran Bayburt seçim sonuçları

Bayburt seçim sonuçları kentte günün en çok konuşulan konusu oldu. Günlerdir seçim atmosferini yaşayan Bayburtlular, seçimlerin tamamlanması ve YSK tarafından ilk sonuçların açıklanması üzerine, seçim sonucu araştırmalarına hız verdi. Peki, Cumhurbaşkanı seçiminde Bayburt’ta kim birinci oldu? Bayburt’ta hangi parti yüzde kaç oy aldı

25.06.2018Gündem
Batman seçimlerinde son gelişmeler |  Batman’da hangi parti birinci oldu

Batman seçimlerinde son gelişmeler | Batman’da hangi parti birinci oldu?

Seçimlerin tamamlanması ve oyların sayılmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi Batman’da da seçim sonuçları heyecanla takip ediliyor. Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların aldığı oy oranını sorgulayan Batman seçmeni, bir yandan da milletvekili seçimi sonuçlarını araştırıyor. Peki, Batman’da hangi parti yüzde kaç oy aldı? Batman’da seçim nasıl bitti?

25.06.2018Gündem
Son dakika... Muharrem İnce: Açık ara bir durum var

Son dakika... Muharrem İnce: Açık ara bir durum var

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim sonrası canlı yayında açıklamalarda bulundu. İnce, "Eldeki tutanaklarda yenilmişseniz yenilmişsinizdir. 'Bunu kabul etmiyorum, sokaklara çıkalım' bu demokrasi değil ki. Açık ara bir durum var, bu demokrasiye saygısızlıktır. Ben o noktada değilim. Galip gelmiştir, yapılacak bir şey yoktur. Galip geldiğinde kutlayamıyorsan yarışa girmeyeceksin" dedi.

25.06.2018Gündem
Ak Parti Milletvekili Rümeysa Kadak kimdir, kaç yaşında

Ak Parti Milletvekili Rümeysa Kadak kimdir, kaç yaşında?

Milletvekilleri listesinde en çok dikkat çeken isimlerden biri de Rümeysa Kadak oldu. 24 Haziran Milletvekili Seçimi'nde AK Parti'nin İstanbul 3. bölgeden aday gösterdiği Rümeysa Kadak, milletvekili seçilerek Meclis'in en genç üyesi oldu. Peki, Rümeysa Kadak kimdir, kaç yaşında?

25.06.2018Gündem
Aydın seçimlerinde son durum | 2018 Aydın seçim sonuçları

Aydın seçimlerinde son durum | 2018 Aydın seçim sonuçları

24 Haziran seçimlerinin tamamlanması ve sonuçların netleşmeye başlamasıyla birlikte, Aydın seçim sonuçları da merak ve araştırma konusu oldu. Aydın seçmeni kendi şehirlerinde hangi partinin yüzde kaç oy aldığını ve hangi Cumhurbaşkanı adayının birinci sırada çıktığını öğrenmek istiyor. Peki, Aydın’da hangi parti yüzde kaç oy aldı? Aydın’da hangi Cumhurbaşkanı adayı ne kadar oy aldı?

25.06.2018Gündem
Mardin seçim sonuçları 24 Haziran.. Mardin milletvekili listesi

Mardin seçim sonuçları 24 Haziran.. Mardin milletvekili listesi

Mardin seçim sonuçları 24 Haziran sonrası bölge halkının merak ettiği hususlar arasında yer aldı. Selahattin Demirtaş'ın yüzde 58'lik oy oranına sahip olduğu kentte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 34'lük oy oranına sahip oldu. Mardin seçim sonuçları kapsamında milletvekili oylarında HDP yüzde 59 ile 4 milletvekili çıkarırken, AK parti yüzde 30 ile 2 milletvekili çıkarmaya hak kazandı. İşte 24 Haziran Mardin seçim sonuçları bilgisi

25.06.2018Gündem
Seçim bitti... Şimdi ne olacak

Seçim bitti... Şimdi ne olacak?

Genel Kurul, seçimlerin kesin sonuçlarının açıklanmasını takip eden üçüncü günde saat 14.00'te toplanacak. İlk toplantıda, milletvekillerinin ant içme töreni yapılacak. Başkan seçilinceye kadar, en yaşlı milletvekili, Geçici Başkanlık görevini üstlenecek. İlk toplantının ardından en az 6, en çok 10 gün içinde Meclis Başkanı seçimi tamamlanacak.

25.06.2018Gündem
Sakarya seçim sonuçları 24 Haziran.. Sakarya milletvekili listesi

Sakarya seçim sonuçları 24 Haziran.. Sakarya milletvekili listesi

Sakarya seçim sonuçları, gecenin ilerleyen saatlerinde sandıkların tamamının kapanmasıyla birlikte vatandaşların sorguladığı husus oldu. Kenan Sofuoğlu'nun da listede yer aldığı Sakarya'da, AK Parti'den 4, CHP, İYİ Parti ve MHP'den birer isim meclise girmeye hak kazandı. İşte, 600 bin kişinin katılım gösterdiği Sakarya seçim sonuçları hakkında detaylı bilgiler

25.06.2018Gündem
2018 Malatya seçim sonuçları | Amasya Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçları

2018 Malatya seçim sonuçları | Amasya Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçları

Türkiye'nin merakla beklediği 2018 seçim sonuçları açıklanmaya başladı. Tüm yurt geneli gibi Malatya’da ikamet eden vatandaşlar da illerindeki oy oranlarını inceliyor. Peki, 487.079 seçmenin oy kullandığı Malatya’da milletvekili seçiminde en çok oyu hangi parti aldı? Cumhurbaşkanı adaylarının oy oranları kaç? İşte Malatya’nın 2018 seçim sonuçlarına ilişkin verileri!

25.06.2018Gündem
Tekirdağ seçim sonuçları 24 Haziran.. Tekirdağ milletvekili listesi

Tekirdağ seçim sonuçları 24 Haziran.. Tekirdağ milletvekili listesi

Tekirdağ seçim sonuçları için 24 Haziran akşamı araştırmalar başladı. Binlerce kişinin oy kullanma işlemini gerçekleştirdiği Tekirdağ'da, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce yüzde 47 ile ilk sırada yer alırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 40 ile ikinci sırada yer aldı. Milletvekilliğinde ise CHP bu kentte yüzde 38, AK Parti ise yüzde 34 ile üçer milletvekili çıkarmaya hak kazandı. İşte, Tekirdağ seçim sonuçları ve milletvekili listesi

25.06.2018Gündem
TBMMnin ekonomi vitrini şekillendi

TBMM'nin ekonomi vitrini şekillendi

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile siyasette yeni bir dönem başlarken, iktisatçı birçok siyasetçi de milletvekili seçildi.

25.06.2018Ekonomi
Van seçim sonuçları 24 Haziran.. Van milletvekili listesi

Van seçim sonuçları 24 Haziran.. Van milletvekili listesi

Van seçim sonuçları 24 Haziran akşamı binlerce kişinin merakla araştırdığı konu oldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Selahattin Demirtaş'ın yüzde 58 ile önde tamamladığı ilde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 35 ile ikinci sırada yer aldı. Milletvekili seçiminde ise HDP yüzde 59, Ak Parti yüzde 31, MHP yüzde 3, CHP yüzde 2, İYİ Parti ise yüzde 1'lik oya sahip oldu. İşte, 24 Haziran Van seçim sonuçları ve milletvekili listesi

25.06.2018Gündem
YSK Başkanından seçim sonrası açıklama

YSK Başkanı'ndan seçim sonrası açıklama

Seçim sonuçlarıyla ilgili bilgi veren Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "Bugün itibariyle Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin sandık sonuçlarından yüzde 99,91'i sisteme işlendi" dedi.

25.06.2018Haber
Mecliste yeni dönem hazırlıkları başladı

Meclis'te yeni dönem hazırlıkları başladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) mazbatalarını alacak milletvekilleri için hazırlanıyor.

25.06.2018Gündem
Eskişehir 2018 seçim sonuçlarına göre hangi parti ne kadar oy aldı

Eskişehir 2018 seçim sonuçlarına göre hangi parti ne kadar oy aldı?

Türkiye geneli gibi Eskişehir'de 2018 seçim sonuçlarına kilitlendi. İkamet ettikleri bölgede hangi partinin yüzde kaç oy aldığını merak eden Eskişehirliler, aynı zaman cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını da araştırıyorlar. Eskişehir'de 645.534 seçmenden 574.878 'i oy kullanmak için sandık başına gitti. Peki, Eskişehir 2018 seçim sonuçlarına göre hangi parti ne kadar oy aldı?

25.06.2018Gündem
Kahramanmaraş seçim sonuçları 24 Haziran.. Kahramanmaraş milletvekili listesi

Kahramanmaraş seçim sonuçları 24 Haziran.. Kahramanmaraş milletvekili listesi

Kahramanmaraş seçim sonuçları 700 bine yakın oy kullanılan kentte, merak edilen hususlar arasında yer almaya başladı. AK Parti'nin 6 milletvekili çıkardığı ilde, MHP ve İYİ Parti birer adayını meclise göndermeye hak kazandı. AK Parti içerisinde önemli bir isim olan Mahir Ünal, yeni dönemde meclisteki yerini ayırttı. İşte, binlerce kişinin sorguladığı Kahramanmaraş seçim sonuçları ve milletvekili listesi

25.06.2018Gündem
Hatay seçim sonuçları 24 Haziran.. Hatay milletvekili listesi

Hatay seçim sonuçları 24 Haziran.. Hatay milletvekili listesi

Hatay seçim sonuçları, kentte yaşayan birçok vatandaşın gündem konusu oldu. 925 bin kişinin oy kullandığı kentte, katılım oranı yüzde 89 olarak açıklandı. AK Parti'nin 4, CHP'nin 4, HDP'nin 1, MHP'nin 2 milletvekili çıkarmaya hak kazandığı Hatay'da, daha önce Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yapan Hüseyin Yayman AK Parti'den, partisinin Hatay İl Başkanlığı görevini de yürüten Mehmet Güzelmansur CHP'den, oyuncu Barış Atay HDP'den, partisinin İl Başkanlığı görevini de yürüten Kırıkhanlı aday Lütfi Kaşıkçı ise MHP'den meclise giren isimler arasında yer aldı. İşte, 24 Haziran Hatay seçim sonuçları ve milletvekili listesi

25.06.2018Gündem
YSK Başkanından son dakika açıklaması

YSK Başkanı'ndan son dakika açıklaması

Seçim sonuçlarıyla ilgili bilgi veren Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, "Bugün itibariyle Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin sandık sonuçlarından yüzde 99,91'i sisteme işlendi. Sağlıklı bir seçim oldu, sonuçları, kesinleştikten sonra vatandaşların incelemesine açacağız" dedi.

25.06.2018Gündem
CHP Elazığdan 41 yıl sonra vekil çıkardı

CHP Elazığ'dan 41 yıl sonra vekil çıkardı

CHP'den Tunceli Milletvekilliği yapan ancak 24 Haziran'daki genel seçimlerde Elazığ'dan CHP'nin birinci sıra adayı olan Gürsel Erol, bu ilde bir ilke imza attı. CHP, Elazığ'da 41 yıl sonra milletvekili çıkardı.

25.06.2018Haber
Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğanı telefonla arayarak tebrik etti

Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik etti

Rusya meclis alt kanadı Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin Suriye barış süreci dahil olmak üzere Rusya ve Türkiye’nin işbirliğinin kilit konularında öngörülebilirliği sağlayacağını duyurdu. Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. Putin ve Erdoğan'ın bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

25.06.2018Dünya
Aksaray seçimlerinde son gelişmeler | Aksarayda hangi parti yüzde kaç oy aldı

Aksaray seçimlerinde son gelişmeler | Aksaray'da hangi parti yüzde kaç oy aldı?

Seçimlerin tamamlanması ve oyların sayılmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi Aksaray'da da seçim sonuçları heyecanla takip ediliyor. Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların aldığı oy oranını sorgulayan Aksaray seçmeni, bir yandan da milletvekili seçimi sonuçlarını araştırıyor. Peki, Aksaray'da hangi parti yüzde kaç oy aldı? Aksaray'da seçim nasıl bitti?

25.06.2018Gündem