MENÜ

Şebeke

Şebeke ile ilgili tüm haberleri, son dakika Şebeke haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Şebeke haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.713 Şebeke haberi bulunmuştur.

Şebeke Haberleri

Türkiyenin Otomobilinden hayatı kolaylaştıran teknoloji

"Türkiye'nin Otomobili"nden hayatı kolaylaştıran teknoloji

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun tüm araçlarında standart olarak sunması beklenen yeni teknolojisi, evde kullanılan ağa bağlı akıllı cihazlarla otomobili entegre edip hayatı kolaylaştıran çözümler sunacak.

15.12.2019Ekonomi
FETÖcüleri Yunanistana kaçıran 4 organizatör tutuklandı

FETÖ'cüleri Yunanistan'a kaçıran 4 organizatör tutuklandı

EDİRNE'de FETÖ/PDY üyelerini Yunanistan'a kaçıran şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 6 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Şebekenin dikkat çekmemesi için FETÖ/PDY üyelerini düzensiz göçmenlerin arasında Yunanistan'a kaçırdığı belirtildi.

14.12.2019Gündem
Çınarcıktaki baz istasyonlarına ilişkin açıklama

Çınarcık'taki baz istasyonlarına ilişkin açıklama

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD), Yalova Çınarcık İlçe Belediyesi sınırları içinde hizmet veren mobil şebeke ekipmanlarına yönelik açıklama yaptı.

13.12.2019Teknoloji
Yerli ve milli 5G sistemlerinin demoları tanıtıldı

Yerli ve milli 5G sistemlerinin demoları tanıtıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, "Uçtan Uça Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Projesi ile 5G teknolojisine özel kritik şebeke donanım ve yazılımları geliştiriliyor." dedi.

13.12.2019Teknoloji
Yerli ve milli 5G sistemlerinin demoları tanıtıldı

Yerli ve milli 5G sistemlerinin demoları tanıtıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan "Son dönemlerde 5G'ye giden yolda ülkemizde önemli çalışmalar yürütülüyor. Uçtan Uça Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Projesi ile 5G teknolojisine özel kritik şebeke donanım ve yazılımları geliştiriliyor" dedi.

12.12.2019Ekonomi
Şüpheliler aylarca takip edildi Büyük sahte içki operasyonu

Şüpheliler aylarca takip edildi! Büyük sahte içki operasyonu

Yılbaşı öncesi İstanbul merkezli 8 ilde eşzamanlı sahte içki operasyonu yapıldı, 107 şüpheli hakkında gözaltı kararı bulunan operasyonda, 200 tonun üzerinde sahte içki ele geçirildi.

12.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Mersin gümrüğünde ilginç olay Ciğerden yakalandılar

Son dakika haberi... Mersin gümrüğünde ilginç olay! Ciğerden yakalandılar

Mersin gümrüğünde ilginç bir kaçakçılık olayı yaşandı. Çin’den tonlarca kuzu ciğeri getirildi. İthalatı yasak olan kuzu ciğeri tavuk kırıntısı olarak beyan edildi. Mersin gümrüğüne getirilen kuzu ciğerleri gerçek tavuk kırıntısı ile değiştirildi. Kuzu ciğeri Türkiye’ye, tavuk kırıntıları Lübnan’a gönderilmek üzereyken şebeke yakayı ele verdi.

11.12.2019Ekonomi
Bir bakışla hesabı öde

Bir bakışla hesabı öde!

Türkiye’nin dijital dönüşümüne talip olduklarını açıklayan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Doğuda bankasız sistemler büyüyor. Orada farklı bir rüzgâr var. Dönüşüm için gereken her şey bizde var ve Turkcell olarak gerekli altyapıya sahibiz. Fintech tarafında fark yaratabiliriz. Sadece yüz tanıma sistemi ile ödeme yapacağımız benzer uygulamaları buraya getirebiliriz. Bu alanda büyümek istiyoruz” dedi.

11.12.2019Ekonomi
Hırsızlık şebekesi çökertildi

Hırsızlık şebekesi çökertildi

Karaman'da 7 köyde 21 hırsızlık olayına karışan şebeke, jandarmanın operasyonuyla suç üstü yakalandı. Gözaltına alınan 1'i kadın 4 kişi adliyeye sevk edildi.

9.12.2019Gündem
Vodafoneda üst düzey atama: Thibaud Rerolle yeni görevine başladı

Vodafone'da üst düzey atama: Thibaud Rerolle yeni görevine başladı

Telekomünikasyon sektöründe 25 yıllık uluslararası deneyime sahip olan Thibaud Rerolle, Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

9.12.2019Teknoloji
Afetlerde hayatımızı yerli uygulamalar kurtaracak

Afetlerde hayatımızı "yerli uygulamalar" kurtaracak

Deprem başta olmak üzere doğal afetler gibi acil durumlarda hayat kurtaran bir fonksiyon halini alan iletişim, Türkiye'nin son dönemde yaşadığı örneklerden sonra kamuoyunun ve şirketlerin öncelikli konusu haline geldi. Başta Türkiye'de faaliyet gösteren GSM şirketleri olmak üzere, işin içinde olan tüm taraflar, alternatif çözümlerle olası acil durumlarda kesintinin minimuma indirilmesi ve hatta giderilmesi için kolları sıvadı.

9.12.2019Teknoloji
İşte trol ile avlanan balıkçıların kopardığı optik kablolar...

İşte trol ile avlanan balıkçıların kopardığı optik kablolar...

Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener, sismik hareketliliği ölçmek için Marmara Denizi'ne yerleştirdikleri fiber optik kablolara trol yöntemiyle balık avcılığı yapanların zarar verdiğini açıkladı.

5.12.2019Gündem
Maliyetleri eritecek

Maliyetleri eritecek

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Yenilenebilir Enerji 2019 Raporu’nun Türkiye lansmanında paylaşılan bilgilere göre güneş öncülüğünde büyüyen yenilenebilir enerji üretimi elektrik üretiminin yatırım maliyetinde düşüşe neden olacak.

5.12.2019Ekonomi
Irak, Kuveyt, Suriye ve Türkiye’den isimler var Büyük vurgun…

Irak, Kuveyt, Suriye ve Türkiye’den isimler var! Büyük vurgun…

Mersin merkezli ilginç bir dolandırıcılık şebekesi ortaya çıkarıldı. Şebeke üyeleri Irak, Kuveyt, Suriye ve Türkiye’den isimler. Savaş mağdurlarının ihtiyacı olan ev, klima, jeneratör, battaniye, demir ve un için ihale yapacaklarını söyleyen şebeke üyeleri, çok sayıda kişiden para topladı. Katar ve Dubai’deki iki yardım derneği adına da sahte ihale evrakları düzenleyen şebekeye yönelik savcılık soruşturma başlattı.

4.12.2019Gündem
Taktik Tunç’tan, gol Sörloth’tan

Taktik Tunç’tan, gol Sörloth’tan

Turkcell, 3 Aralık Dünya Engelliler günü için özel bir projeye imza attı. Kas gelişmesi rahatsızlığı bulunan 13 yaşındaki Trabzonspor taraftarı Tunç Genç’in hayali, Turkcell’in 5G teknolojisi sayesinde gerçek oldu.

2.12.2019Futbol
Turkcell, en uzun mesafede 400 Gbps veri transferi gerçekleştirdi

Turkcell, en uzun mesafede 400 Gbps veri transferi gerçekleştirdi

Turkcell genişbant veri taşıma hızında yeni bir rekora imza attı. Edirne ve Gebze veri merkezleri arasındaki canlı şebekesi üzerinden tek taşıyıcı ile 400 Gbps veri transferi gerçekleştirerek, en uzun mesafede bu hıza ulaşabilen dünyanın ilk operatörü oldu.

29.11.2019Teknoloji
Doğal gaza en iyi alternatif biyogaz

Doğal gaza en iyi alternatif "biyogaz"

Londra merkezli Anaerobik Arıtma ve Biyokaynaklar Birliği (ADBA) Politika Yöneticisi Viktoryia Nestserava, biyogazın doğal gaza alternatif olacak en iyi enerji kaynağı olduğunu belirterek, "Atıkların uygun şartlarda değerlendirilmesiyle dünya genelinde 1100 teravatsaat enerji üretilebilir ve yaklaşık 135 milyon insanın elektrik ihtiyacı karşılanabilir." dedi.

28.11.2019Ekonomi
İstanbulda sular ne zaman gelecek İSKİ kesinti programı

İstanbul'da sular ne zaman gelecek? İSKİ kesinti programı

İstanbul Anadolu- Avrupa Yakası'ndaki bazı ilçelerde su kesintisi yaşanıyor. Kesintilerin olduğu il ve mahallelerde ikamet eden vatandaşlar, İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) İstanbul su kesintisi programını inceleyerek bilgi edinmeye çalışıyor. İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 224 Kasım İSKİ kesinti programı

24.11.2019Gündem
Ukrayna’da organize işler... Türk iş insanı dolandırıldı

Ukrayna’da organize işler... Türk iş insanı dolandırıldı

TÜRKİYE’nin yanı sıra Ukrayna’da da faaliyet yürüten iş insanı Cüneyt Zencirci, ilginç bir dolandırıcılık organizasyonunun kurbanı oldu.

23.11.2019Ekonomi
Güney Sudanda ilk elektrik santrali kısmen faaliyette

Güney Sudan'da ilk elektrik santrali kısmen faaliyette

Jeneratörlerle elektrik ihtiyacını karşılayan Cuba'da, elektrik santrali ve dağıtım şebekesinin açılışı yapıldı.

22.11.2019Ekonomi
Sular ne zaman gelecek 20 Kasım İstanbulda su kesintisi listesi

Sular ne zaman gelecek? 20 Kasım İstanbul'da su kesintisi listesi

Sular ne zaman gelecek sorusu, sabah saatlerinde pek çok vatandaşın araştırdığı konu oldu. İçmesuyu hattındaki arızanın giderilmesi için yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi veren İSKİ, sular ne zaman gelecek sorusuna yanıt verdi. İşte, İstanbul'da sular ne zaman gelecek sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

20.11.2019Gündem
Güneydoğuda sulanan arazilerden ekonomiye 2 milyar 888 milyon liralık katkı

Güneydoğu'da sulanan arazilerden ekonomiye 2 milyar 888 milyon liralık katkı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sulanan arazilerdeki tarımsal üretimle ülke ekonomisine 2 milyar 888 milyon 247 bin liralık katkı sağlandı.

19.11.2019Ekonomi
Sahte kimlik belgeleriyle bankaları dolandıran şebeke çökertildi

Sahte kimlik belgeleriyle bankaları dolandıran şebeke çökertildi

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, sahte kimlik belgeleri ile başkaları adına bankalardan kredi çekip vurgun yapan dolandırıcılık şebekesi çökertildi. Gözaltına alınan 21 şüphelinin 14’ü tutuklandı.

18.11.2019Haber
İstanbulda sahte para operasyonu

İstanbul'da sahte para operasyonu

Ali ABLAY-Çağatay KENARLI, İSTANBUL (DHA) İstanbul merkezli 3 ilde düzenlenen sahte para operasyonunda 15 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında polis ekipleri piyasaya sürülmek için bekleyen 15 bin dolar ve 128 bin lira ele geçirilirken, şebekenin piyasaya sürdüğü toplam 335 bin liraya el konuldu.

15.11.2019Gündem
EIB, 2021den sonra fosil yakıt projelerini finanse etmeyecek

EIB, 2021'den sonra fosil yakıt projelerini finanse etmeyecek

Sürdürülebilir enerji projelerine odaklanma kararı alan Avrupa Yatırım Bankası, 2021'den sonra fosil yakıt projelerine finansman sağlamayacak.

15.11.2019Ekonomi
580 mülteciyi kamyon kasasında taşıyan 36 göçmen kaçakçısı yakalandı

580 mülteciyi kamyon kasasında taşıyan 36 göçmen kaçakçısı yakalandı

Avrupa Birliği Polis Teşkilatı (Europol), Almanya ve Romanya güvenlik birimleriyle ortaklaşa yürütülen operasyonda, Avrupa’da düzensiz göçü koordine eden ve 580 mülteciyi kamyon kasasında Avrupa’ya taşıyan 36 kişilik organize suç çetesinin yakalandığı duyuruldu.

15.11.2019Avrupa
Sular ne zaman gelecek 14 Kasım İSKİ kesinti programı

Sular ne zaman gelecek? 14 Kasım İSKİ kesinti programı

14 Kasım Perşembe günü, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinden etkilenen bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi sitesine girerek suların geleceği saate yönelik araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

14.11.2019Gündem
Yeni kanunla kural dışı balıkçılığa set

Yeni kanunla kural dışı balıkçılığa set

Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özkaya "(Yeni Su Ürünleri Kanunu) Kanun, denizlerin bereketli günlerine dönmesine katkı sağlayacak" dedi.

14.11.2019Ekonomi
İzmirde masaj salonlarına fuhuş baskını: 12 kişi tutuklandı

İzmir'de masaj salonlarına fuhuş baskını: 12 kişi tutuklandı

İzmir'de, masaj salonu adı altında kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen şebeke polis operasyonuyla çökertilirken, gözaltına alınan 14 kişiden 12'si tutuklanarak cezaevine konuldu.

12.11.2019Haber
Noter onaylı şebeke

Noter onaylı şebeke

Lüks otomobilleri yurtdışından ucuza temin edip Türkiye’ye sokan çoğu galerici 22 kişi gözaltına alındı. Milyonluk araçları sahte şasi numarasıyla vergisiz yerlileştiren şebekenin Laleli’deki bir notere rüşvet verdiği iddia ediliyor. İşsiz kişilerin üzerine geçirilen otomobilleri piyasadan ucuza satan şebekenin oyunu, bir kişinin itiraflarıyla ortaya çıktı.

11.11.2019Ekonomi
Turkcell sağlık sektörü için 5G şebeke deneyimi gerçekleştirdi

Turkcell sağlık sektörü için 5G şebeke deneyimi gerçekleştirdi

Turkcell, Ericsson ve Medical Park Hastaneleri ile birlikte 5G pilot şebekesi üzerinden 5G teknolojisiyle donatılan bir ambulansa bağlanıp uzaktan ultrason taraması yaptı. 5G üzerinden yapılan çağrı ve dokunsal eldivene gönderilen geri bildirim sinyalleriyle uzman hekimlere ambulanstaki görevliyi uzaktan yönlendirebilme imkânı sunan bu inovasyon trendi, sağlık sektörü için tanı süreçlerinde daha fazla hız vaat ediyor.

7.11.2019Teknoloji
50 milyonluk bahis çetesine darbe

50 milyonluk bahis çetesine darbe

İSTANBUL’da Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, spor karşılaşmaları üzerinden yasadışı sanal bahis oynatan bir çeteye yönelik çalışma yürüttü.

7.11.2019Gündem
İstanbulda lüks rezidansa baskın Her yerden para çıktı

İstanbul'da lüks rezidansa baskın! Her yerden para çıktı

İstanbul’da yasa dışı dışı bahis oynatan şebekeye düzenlenen operasyonda 44 kişi gözaltına alınırken, lüks bir rezidansta yapılan aramalarda elbise dolabında 3 milyon 200 bin lira ele geçirildi.

6.11.2019Gündem
Sular ne zaman gelecek İSKİ 6 Kasım su kesintisi programı

Sular ne zaman gelecek? İSKİ 6 Kasım su kesintisi programı

İSKİ'den (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) su kesintisi duyurusu geldi. Yapılan duyuruya göre, Ümraniye, Maltepe, Beylikdüzü, K. Çekmece ve Sarıyer'de su kesintisi yaşanıyor. Peki, çalışmalar ne kadar devam edecek, sular ne zaman gelecek? İSKİ 6 Kasım su kesintisi programı

6.11.2019Gündem
Türkiye ile Birleşik Krallık arasında temiz teknoloji alanında iş birliği

Türkiye ile Birleşik Krallık arasında "temiz teknoloji" alanında iş birliği

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Türkiye ile Britanya arasındaki başarılı iş birliklerini geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Önemli ticari ilişkileri olan iki ülkenin bundan sonra çok daha etkin ticari girişimler ve anlaşmalarla ilişkilerini daha da geliştireceği kanaatindeyiz." dedi.

5.11.2019Ekonomi
5G denemesinde dünya hız rekorunu kırdı

5G denemesinde dünya hız rekorunu kırdı

Türk Telekom, canlı 5G test şebekesi üzerinde 5G Yeni Radyo Taşıyıcı Birleştirme Teknolojisini kullanarak önemli bir başarıya imza attı. Kullanıcıya daha yüksek hız ve daha geniş kapsama alanı içerisinde iyileştirilmiş geniş bant deneyimi sunan bu teknolojiyi,3.5 GHz ile çalışan, 3GPP standartları ile uyumlu olarak kullanan Türk Telekom, dünyadaki en yüksek 5G hızına ulaştı.

4.11.2019Teknoloji
Veri merkezlerine milyarlık yatırım

Veri merkezlerine milyarlık yatırım

Turkcell, 44 bin 150 metrekare kapalı ve 12 bin metrekare beyaz alana sahip, Türkiye’nin en büyük veri merkezlerinden birini Ankara Temelli’de açtı.

2.11.2019Ekonomi
Turkcell, Türkiye’nin en büyük veri merkezini açtı

Turkcell, Türkiye’nin en büyük veri merkezini açtı

Üçüncü çeyrek sonuçlarını Ankara’da açtığı Türkiye’nin en büyük veri merkezinde duyuran Turkcell, üçüncü çeyrekte müşteri bazına yarım milyondan fazla müşteri daha eklerken aynı dönemde 6,6 milyar TL gelir elde etti. Türkiye’nin en büyük veri merkezi işletmecisi olan Turkcell, yeni açtığı veri merkezindeki 12 bin metrekare beyaz alan ile toplamda 33 bin 500 metrekare beyaz alana ulaştı. Gelecek yıl Çorlu’daki veri merkezinin devreye girmesiyle birlikte Turkcell’in ulaşacağı beyaz alan kapasitesi 39 bin 500 metrekare olacak.

1.11.2019Teknoloji
5G altyapısı ilk kez Trabzonspor stadında

5G altyapısı ilk kez Trabzonspor stadında

Trabzonspor Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu, Turkcell teknolojisiyle 5G altyapısına kavuştu.

1.11.2019Teknoloji
Sular ne zaman gelecek 30 Ekim İSKİ su kesintisi listesi

Sular ne zaman gelecek? 30 Ekim İSKİ su kesintisi listesi

İstanbul'un çeşitli bölgelerinde su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinden etkilenen bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi sitesine girerek suların geleceği saate yönelik araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

30.10.2019Gündem
Vodafone, topladığı elektronik atıkları kodlama sınıfına dönüştürüyor

Vodafone, topladığı elektronik atıkları kodlama sınıfına dönüştürüyor

Vodafone, karbon ayak izini küçültme hedefiyle başlattığı “Bu Atıklar Kod Yazıyor” projesini Türkiye geneline yaygınlaştırmayı sürdürüyor. Şirket, 18 ildeki 30 Bütünleşik Hizmet Merkezi’nde çalışanların topladığı elektronik atıkları geri dönüştürerek Samsun İlkadım Kubilay İlkokulu’nda kodlama sınıfı açtı. Vodafone’un açtığı kodlama sınıfı, Samsun ve çevresinde kodlama öğrenmek isteyen tüm çocuklar tarafından ücretsiz kullanılabilecek.

29.10.2019Teknoloji
İzmirde sular ne zaman gelecek İZSU su kesintisi programı

İzmir'de sular ne zaman gelecek? İZSU su kesintisi programı

İzmir'de planlı su kesintileri yaşanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU), su kesintisi programını resmi sayfası üzerinden paylaştı. Buna göre, şehrin bazı ilçelerinde planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle su verilemeyecek. Peki, İzmir'de sular ne zaman gelecek? İşte, İZSU su kesintisi programı

25.10.2019Gündem
Kritik altyapıların siber güvenliği masaya yatırıldı

Kritik altyapıların siber güvenliği masaya yatırıldı

Biznet Bilişim, Abu Dabi’de düzenlenen uluslararası HITB CyberWeek etkinliğine katıldı. Etkinlikte Biznet’i temsil eden IoT siber güvenlik hizmetleri ekip lideri Fatih Kayran, “Akıllı Şebekelerde Enerji Hattı Üzerinden Veri İletimi Güvenliği” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Ayrıca, kritik altyapılar siber güvenliği konusunda öncü hizmetleri ile tanınan Biznet Bilişim, geçen sene ülkemizde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği “EKS (Endüstriyel Kontrol Sistemleri) Siber Güvenlik Konferansı”nın ikincisini, 13 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştiriyor.

23.10.2019Teknoloji
Turkcell ve Ericsson, 5G teknolojisi alanında işbirliği anlaşması imzaladı

Turkcell ve Ericsson, 5G teknolojisi alanında işbirliği anlaşması imzaladı

Turkcell ve Ericsson, 5G teknolojisinin Turkcell şebekesinde kullanımına imkân tanıyacak senaryoların geliştirilmesi konusunda ‘iyi niyet anlaşması’ imzaladı.İki şirket, çeşitli sektörlerde farklı 5G kullanım senaryoları belirlemek üzere birlikte çalışacak.

23.10.2019Teknoloji
Sular ne zaman gelecek 22 Eylül İstanbul su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? 22 Eylül İstanbul su kesintisi

İstanbul'un bazı bölgelerinde 22 Ekim Salı günü, içmesuyu şebeke hattındaki arızalar nedeniyle onarım çalışması yapılacağından dolayı, söz konusu ilçelerde bazı bölgelere belirli saatler arasında su verilmeyeceği İSKİ tarafından açıklandı. İşte, ilçe ilçe kesinti hakkında bilgi...

22.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Burası akşam olunca kapanan bir şirket değil

Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Yalova’da 2 bin 250 kişi ile hizmet verdiklerini açıklayan Uludağ Elektrik Dağıtım İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörü Cengiz Işık, bölgede yaşayan herkesin müşterileri olduğunu belirterek, “Elektriği eğlence için kullanan da var, tıbbi cihaza bağlı hayatını sürdüren insanlar da… Sokaktaki elektrik panoları, sayaçlar ya da sokaktaki direğin tutmuş olduğu elektrik telleri… Hepsi aynı zamanda bizim işyerimiz. Bunların bakımını, onarımını ve tamirini yapmak, sürekli izlemek, ciddi bir sorumluluk… Burası akşam olduğunda kapısını kapatan bir şirket değil” diye konuştu.

8.12.2019

NATO'nun beyin ölümü mü demode Türk solcusunun mu

Bu Türk solcuları, 1969 yılında Dolmabahçe’de ellerinde “NATO’ya hayır”, “Katil Altıncı Filo defol” pankartları ile Amerikalı bahriyelileri denize dökerken, ben 22 yaşında solcu bir gençtim.

5.12.2019