MENÜ

Scooter

Scooter ile ilgili tüm haberleri, son dakika Scooter haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Scooter haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 677 Scooter haberi bulunmuştur.

Scooter, genelde 50 ila 800 cc arası motor hacmine sahip, otomatik vitesli, küçük tekerlekli, kaportalı, daha çok şehir içinde kullanılan bir motosiklet türüdür. Motorun arkaya yakın ve tekerlerin küçük olması sebebiyle, diğer motosiklet türlerine göre oldukça dengesiz bir yapıya ve ön tekerlek bağlantısı yüzünden daha az manevra kabiliyetine sahipti. Teknolojik yapısı geliştikçe, tekerlek boyutları büyütülmüş, manevra ve denge kabiliyetini arttırmıştır.

 

Scooter Haberleri

Elektrikli arabadan sonra şimdi de elektrikli bebek arabası

Elektrikli arabadan sonra şimdi de elektrikli bebek arabası

Dünya yavaş yavaş elektrikli otomobillere geçiş yaparken, pek çok aracın elektrikli olan sürümünü görmeye başladık. İstanbul sokaklarında da kullanılmaya başlanan e-scooter'lar da bu akımın son temsilcilerinden. Bosch ise bu teknolojiyi bebek arabalarına adapte etti ve elektrikli bebek arabası için düğmeye bastı.

3.09.2019Teknoloji
Ukrayna Başbakanı, Bakanlar Kurulu’nda scooter ile gezdi

Ukrayna Başbakanı, Bakanlar Kurulu’nda scooter ile gezdi

Ukrayna’da Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile başlayan ’video mesaj’ furyasına yeni Başbakan Aleksey Gonçaruk da katıldı.

2.09.2019Dünya
Ukrayna Başbakanı, Bakanlar Kurulunda scooter ile gezdi

Ukrayna Başbakanı, Bakanlar Kurulu'nda scooter ile gezdi

Ukrayna'da Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile başlayan 'video mesaj' furyasına yeni Başbakan Aleksey Gonçaruk da katıldı.Ukrayna'nın çiçeği burnunda Başbakanı Aleksey Gonçaruk, yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle, elektrikli scooter ile Bakanlar Kurulu binasının içinde gezdiği görüntüleri takipçileri ile paylaştı.Bakanlar Kurulu binasının koridorlarında ve toplantı salonunda elektrikli scooter ile gezen Gonçaruk, Ukrayna'da çağdaş, rekabetçi ve Avrupa seviyesinde eğitim sistemini hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.Ukrayna Parlamentosu'nda geçen hafta başbakan seçilen 35 yaşındaki Aleksey Gonçaruk, Ukrayna'nın bugüne kadarki en genç başbakanı olmuştu.

2.09.2019Haber
Geleceğin  ulaşım aracı mı yoksa baş belası mı

Geleceğin ulaşım aracı mı yoksa baş belası mı?

Sokaklarımızın yeni olsa da şu aralar en popüler üyeleri onlar. Hele de hava güzelse, scooter’a binmenin, hızlıca gideceğiniz yere varmanın tadı tarifsiz. Peki, elektrikli scooter’lar söz konusu olduğunda her şey güllük gülistanlık mı? Cevaptan emin olmayın...

Trafikte ölümler azaldı, bisiklet kazalarında arttı: 5 ayda 158 bisikletli...

Trafikte ölümler azaldı, bisiklet kazalarında arttı: 5 ayda 158 bisikletli...

Almanya’da 2019’un ilk yarısında genel trafik kazalarında geçen yıllara göre ölümler azaldı. Ancak bisiklet kazalarında hayatını kaybedenlerin oranı ise yükseldi. İlk 5 ayda 158 bisikletli kazalarda hayatını kaybetti.

22.08.2019Avrupa
Xiaomi bugüne kadarki en büyük televizyonu için düğmeye bastı

Xiaomi bugüne kadarki en büyük televizyonu için düğmeye bastı

Çinli Xiaomi, genel olarak özellikle Türkiye'de fiyat/performans telefonlarıyla bilinen bir marka. Ancak şirket, sadece telefon üretmiyor, e-scooter başta olmak üzere hoparlör, powerbank dahil pek çok teknolojiyi de kendi üretiyor. Bunlardan biri de televizyon. Şirketin kendi bünyesindeki en büyük televizyonunun hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

20.08.2019Teknoloji
Bayram tatili 9 gün oldu mu Kurban Bayramı kaç gün tatil olacak

Bayram tatili 9 gün oldu mu? Kurban Bayramı kaç gün tatil olacak?

Arefe günü öncesi, bayram hazırlıklarını sürdüren vatandaşlar, şehir dışı planlarını yaparken, bayram tatili süresiyle ilgili araştırmalarını da devam ettiriyor. Tatile yönelik yapılan resmi açıklamayı merak eden vatandaşlar, internette 'Bayram tatili 9 gün oldu mu? Kurban Bayramı kaç gün tatil olacak?' sorularının cevabını arayarak planlarını yönlendirmek istiyor. İşte, Kurban Bayramı tatiline dair merak edilenler.

9.08.2019Gündem
BMW’nin net kârı 1.5 milyar Euro’ya geriledi

BMW’nin net kârı 1.5 milyar Euro’ya geriledi

BMW Grubunun net karı bu yılın ikinci çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28.7’lik düşüşle 1 milyar 480 milyon Euro’ya geriledi.

1.08.2019Avrupa
Milli ‘Martı’yla Avrupa hedefi

Milli ‘Martı’yla Avrupa hedefi

Ulaşımda yeni dönemin kapılarını aralayan elektrikli scooter kiralama startup’ları artık Türkiye’de. Alper ve Sena Öktem kardeşlerin kurduğu Martı, kısa sürede 130 çalışana ulaştı. Hedeflerinde ise Avrupa ülkeleri var. Yerli ve milli bir şirket olduklarını ifade eden Alper Öktem, “Rekabette ilk olmanın avantajını kullanacağız” dedi.

1.08.2019Ekonomi
Sosyal medya fenomeni trafik kazasında hayatını kaybetti

Sosyal medya fenomeni trafik kazasında hayatını kaybetti

Sosyal medya fenomeni Emily Hartridge, kullandığı elektrikli scooter’a kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybetti. Ölümü, sosyal medya hesabından duyuruldu.

14.07.2019Dünya
28 elektrikli scooter sürücüsüne alkol ve uyuşturudan gözaltı

28 elektrikli scooter sürücüsüne alkol ve uyuşturudan gözaltı

Danimarka’da yaygın olarak kullanılan elektrikli scooter kazalarının artması üzerine denetim yapan polis, alkol ve uyuşturu madde kullandıktan sonra scooter kullanan 28 kişiyi gözaltına aldı.

9.07.2019Avrupa
Aşıklar Şehrinde  turist otobüsleri yasaklanıyor

'Aşıklar Şehri'nde turist otobüsleri yasaklanıyor

Independent’ın haberine göre, Paris’in kalabalık şehir merkezindeki turist otobüslerinin, yaşayan Parislilerin şikayetleri doğrultusunda resmi makamlar tarafından yasaklanması söz konusu.

9.07.2019Seyahat
İstanbul’da scooter yarışı

İstanbul’da scooter yarışı

Mikro mobilite... Son dönemlerde doğan bir kavram. Dört tekerlekli araçlar yerine elektrikli ve iki tekerlekli araçlarla ulaşım anlamına geliyor. İlk olarak akla bisikletler geliyor. Ancak bu kavramın en büyük temsilcisi elektrikli scooter’lar. Dünyada pek çok startup’ın hayata geçirdiği kiralama modeliyle kullanılmaya başlayan elektrikli scooter’lar, 1-2 yıl içerisinde milyar dolarlık bir ekonomi yaratmaya başladı. Dünyanın dört bir yanındaki yollarda elektrikli scooter’ları görebilmek mümkün. Bu şehirler arasında İstanbul’da yer almaya başlıyor. Yerli girişimcilerin hayata geçirdiği ‘Martı’dan sonra, milyar dolarlık bir dev olan ‘Lime’ ve kısa sürede milyon sürüşe imza atan ‘Flash’ (yeni adıyla Circ) İstanbul’a açılmak için gün sayıyor.

7.06.2019Ekonomi
Brükselde elektrikli scooter çılgınlığı

Brüksel'de elektrikli scooter çılgınlığı

Brüksel'de çok sayıda teknoloji şirketinin kısa mesafede ulaşım seçeneği olarak kullanıma sunduğu elektrikli scooterler sağladığı pek çok avantajın yanı sıra çeşitli sıkıntılara da neden oluyor.

30.05.2019Teknoloji
BMW şimdi de elektrikli scooterlarıyla asfalta iniyor

BMW şimdi de elektrikli scooter'larıyla asfalta iniyor!

Almanya merkezli BMW, bu kez yeni bir otomobiliyle değil, son günlerin moda araçlarından elektrikli scooter'larıyla karşımıza çıktı. Bu scooter'lar özellikleriyle olduğu kadar fiyatıyla da dikkat çekecek gibi görünüyor.

27.05.2019Teknoloji
Renaulttan hızlı ulaşım ve kurye hizmetine yönelik konsept araç

Renault'tan hızlı ulaşım ve kurye hizmetine yönelik konsept araç

Renault Grubu, kısa yolculuklar için tasarlanan elektrikli ve otonom test aracı EZ-POD'u geliştirdi.

17.05.2019Teknoloji
Beyaz Saray önünde bir kişi kendini ateşe verdi

Beyaz Saray önünde bir kişi kendini ateşe verdi

ABD'de, Beyaz Saray önünde kendini ateşe vererek yaralanan kişi, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

12.04.2019Dünya
Harçlıklarıyla yurtta doğdu

Harçlıklarıyla yurtta doğdu

Birçok girişimci aldıkları tohum yatırımla startup kuruyor. Ancak bazı startup’lar ise üniversite öğrencilerinin cep harçlıklarıyla kuruluyor. ‘Bizero’ bu startup’lardan biri. Boğaziçi Üniversitesi’nin dik yokuşlarından yakınan Mehmet Akıncılar, biriktirdiği harçlıklarla yurt odasında elektrikli bisiklet paylaşım startup’ı kurdu. Platformda 500 bisiklet bulunuyor.

11.04.2019Ekonomi
Elektrikli scooter’lar Almanya’da trafiğe çıkıyor

Elektrikli scooter’lar Almanya’da trafiğe çıkıyor

Federal Hükümet, e-scooter olarak da bilinen elektrikli scooter’ların trafiğe çıkmasına izin verdi.

3.04.2019Avrupa

Yolların yeni efendileri

Batarya, elektrikli motor ve tekerlekler... İşte bu üçlü son dönemlerde kişisel ulaşım anlayışını değiştirmeye başladı. Elektrikli otomobillerin hayatımıza girmesi için önümüzde daha çok uzun yıllar olsa da bisiklet, scooter ve benzeri kişisel ulaşım araçları konusunda önemli adımlar atılmaya başlandı. Daha az efor sarf edip, daha çok mesafe gitmek için yapılan geliştirmeler, farklı icatlarla karşımıza çıkmaya başladı. Bacak gücüyle giden bisiklet, scooter ve paten gibi araçlar elektrikli motorlarından aldıkları güçle artık kullananların onlarca kilometre gitmesini sağlıyor. Kısacası yollara yeni efendiler geldi. İster haftasonuna eğlenmek için isterse işe gidip gelmek için kullanılabilen bu modeller, bize gelecekten ipuçları vermeye başladı. Biz de bu hafta yeni nesil ulaşım araçlarını araştırdık.

24.03.2019Ekonomi
Yalnız gezenler anlatıyor Her seyahat iz bırakır...

Yalnız gezenler anlatıyor! Her seyahat iz bırakır...

ABD, İngiltere, Kıta Avrupa, Hindistan... Her yerden aynı haber geliyor: Tek başına seyahate çıkan kadınların sayısı artıyor. Kadınlar, yola yalnız çıkmayı erkeklerden daha fazla tercih ediyor. British Airways’in 2018 tarihli araştırmasına göre, dünya genelinde kadınların yüzde 50’si tek başına tatile çıktığını, yüzde 75’i çıkmayı planladığını söylüyor. Biz de Hürriyet Seyahat’in kadın gezginlerine sorduk; yalnız tatil tecrübesinin kazandırdıklarını, aksiliklerden bile bir şeyler öğrendiklerini anlattılar. İşte birinci elden dönüştürücü deneyimler...

11.03.2019Seyahat
300 milyar dolarlık korku

300 milyar dolarlık korku!

Otomotiv devleri Avrupa’da otomobil satabilmek için önümüzdeki 5-10 yıl içinde elektrik teknolojisine 300 milyar dolarlık yatırım yapacak. Çünkü 2021’den itibaren karbondioksit (CO²) miktarını kilometre başına 95 grama indirmenin tek yolu elektrikli ve hibrit otomobil geliştirmekte yatıyor. Eğer bunu yapmazlarsa her yıl 1 milyar Euro’nun üstünde ceza ödeyecekler.

7.03.2019Ekonomi
Xiaomi uzaktan hacklendi, kontrolü ele geçirdiler

Xiaomi uzaktan hack'lendi, kontrolü ele geçirdiler!

Çinli Xiaomi'nin elektrikli scooter'ı hack'lendi, uzaktan erişime açık hale geldi.

18.02.2019Teknoloji
Uber kendi otonom bisikleti için düğmeye bastı

Uber kendi otonom bisikleti için düğmeye bastı

Otonom araç üretmede emin adımlarla ilerleyen Uber, yeni nesil 'akıllı' bisiklet ve scooter geliştirmek için düğmeye bastı.

23.01.2019Teknoloji
Xiaomi İstanbulda ikinci mağazayı açıyor

Xiaomi İstanbul'da ikinci mağazayı açıyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, ikinci mağazasını Evofone işbirliği ile Forum İstanbul’da açıyor.

26.12.2018Teknoloji
Elektrikli scooterlar: Yenilikçi bir ulaşım aracı mı, kentlerin yeni kabusu mu

Elektrikli scooterlar: Yenilikçi bir ulaşım aracı mı, kentlerin yeni kabusu mu?

Bisiklet kiralama servisleri dünyanın dört bir yanındaki kentlerin kalabalık sokaklarındaki bisikletli sayısını katlayarak artırdı.

14.12.2018Teknoloji
Elektronik atık toplayan öğrencilere ödül

Elektronik atık toplayan öğrencilere ödül

ELDAY ve Beyoğlu Belediyesi e-atıkların geri dönüşüm zincirine kazandırılmasını teşvik etmek ve özellikle gençler arasında bu konudaki farkındalığı artırmak için önemli bir kampanyaya imza atıyor. “Elektronik Atıkları Topluyoruz, Öğrencilerimizi Ödüllendiriyoruz” kampanyasıyla 10 Mayıs 2019 tarihine kadar elektronik atık toplayan öğrencilere bir scooter hediye ediliyor.

10.12.2018Kampüs
Tasarrufu kumbara resimleriyle anlattılar

Tasarrufu kumbara resimleriyle anlattılar!

Geleneksel hale gelen dördüncü "Vakıf Emeklilik Kumbara Tasarımı Resim Yarışması"nın ödülleri verildi. Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı’nın elinden aldı.

6.12.2018Ekonomi
Scooter kullanan baykuşu görünce şaşırdılar

Scooter kullanan baykuşu görünce şaşırdılar

Moskova’da sokak ortasında akülü scooter kullanan baykuş herkesi güldürdü. Sahibinin yönlendirmesiyle hareket eden baykuşun eğlenceli anları sosyal medyada kısa sürece çokça paylaşıldı

6.12.2018Eğlence
PUBG Mobile Royale Pass 4. sezon başlıyor

PUBG Mobile Royale Pass 4. sezon başlıyor

PUBG'de bugün başlayacak 4. sezon, kullanıcıları heyecanlandırıyor. Android ve iOS platformunda bulunan PUBG Mobile, sunucular çevrimdışı hale gelmeden direkt olarak 4. sezona geçiş yapacak.

20.11.2018Teknoloji
Scooterla hız yaparken yakalandı, polis ceza kesti

Scooter'la hız yaparken yakalandı, polis ceza kesti!

İngiltere'nin Cleveland kentinde elektrikli scooter'la hız yaparken yakalanan çocuğun gelecekteki ehliyetine işlenmek üzere 6 ceza puanı yazıldı.

16.11.2018Teknoloji
Scooterla hız yapan çocuğa görülmemiş ceza

Scooter'la hız yapan çocuğa görülmemiş ceza

İngiltere'de elektrikli scooter'ıyla 'hız yaparken' yakalanan 15 yaşındaki bir çocuk, gelecekteki ehliyetine işlenmek üzere altı ceza puanı aldı.

14.11.2018Dünya
Mytaxi, Avrupada e-scooter hizmeti verecek

Mytaxi, Avrupa'da e-scooter hizmeti verecek

Mercedes'in çatı şirketi Daimler’in çoğunluk hissesine sahip olduğu Mytaxi, Avrupa’da elektrikli scooter paylaşım servisi vereceğini duyurdu.

29.10.2018Teknoloji
Amaç, çocuklarda tasarruf bilincini geliştirmek

Amaç, çocuklarda tasarruf bilincini geliştirmek

Vakıf Emeklilik, çocuklarda tasarruf bilincini geliştirmek için bu yıl, “4. Kumbara Tasarımı Resim Yarışmasını” 24 Eylül-22 Ekim tarihleri arasında düzenliyor.

17.10.2018Ekonomi
Milyar dolarlık scooter yarışı

Milyar dolarlık scooter yarışı

Ulaşım sektörünü ve şehirleri dönüştürmek isteyen girişimcilerin son gözdesi elektrikli scooter kiralama alanı. Yatırımcıların da ilgisini çeken ve şu anda kadar toplamda 5.7 milyar dolar yatırım alan elektrikli scooter kiralama girişimleri arasında kıyasıya bir yarış başladı.

Türkiyedeki ilk Xiaomi mağazası 16 Eylülde açılıyor

Türkiye'deki ilk Xiaomi mağazası 16 Eylül'de açılıyor

Türkiye'deki Xiaomi fanlarının uzun süredir beklediği Mi Store 16 Eylül saat 13.00'da Vadistanbul'da açılıyor. Açılış törenine Xiaomi yöneticilerinin katılacağı da duyuruldu.

13.09.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Gece’den Solo Can Baydar’a

Grup müziği yapmak gerçekten de zor bir birliktelik. Gece 2000’li yılların ilk dönemlerinde Ankara’dan çıkan, o dönemin indie-rock-pop temalı ilk albümleri ‘İçinde Saklı’ ile hayatımıza girmişti. 10 seneden uzun süren bir müzik yolculuğunda grup 4 albüm ve birçok single yayınladı. Zamanın kendilerine en doğru yoldaş olacağını düşünen Gece 1.5 yıl önce birlikte müzik yapmaya ara vermişti.

4.09.2019

Lezzet dağıtıyoruz

Sayfalarca menü, onlarca afili fotoğraf ve gösterişli sunumlar...

22.08.2019

Ardı ardına yanan otobüsler

Önümüz bayram. Yüzbinlerce insan otobüslere binecek. Peki otobüslerin güvenli olduğunu nasıl anlayacağız?

6.08.2019

Yunanistan’ın huzur adası: Sakız

Sakız Adası, Türkiye’ye en yakın Yunanistan Adaları’ndan sadece biri. Çeşme’nin tam karşısında yer alan Sakız Adası, oldukça sessiz ve sakin. Adını adadaki sakız ağaçları sayesinde üretilen damla sakızından alıyor. Sahip olduğu doğal güzellik, tarihi yapıları ve eşsiz lezzetleri size zamanı unutturacak. İşte Sakız Adası gezi rehberi…

17.04.2019

Roma’nın renkleriyle Vespa dünyası

Roma sokaklarının arasında ‘Bici & Baci’ tabelasıyla size göz kırpan birçok renkli Vespa kiralayan Bici Baci dükkânı bulunuyor. Roma’da Bici Baci yani ‘Bisiklet & Öpücük’ anlamına gelen dükkânlarda neler olup bittiğinin peşine düştüm. Bir de İtalyan havasını dibine kadar hissettiren Vespa Müzesi’nin… İşte detaylar…

29.01.2019

Yazdan kalma Sakız koyları

Çok severiz Yunanistan’ın sevimli adası Sakız’ı! İzmir’in cenneti Çeşme’den yaklaşık 30-40 dakikalık bir feribot seyahatiyle bir de bakmışsınız sevimli mi sevimli Sakız Adası’ndasınız. O kadar çok gezdik, o kadar çok yedik içtik ki, feribot kaptanından, araba- motor kiralama, restoran, otel ve mağaza sahiplerine kadar pek çok iyi arkadaş edindik.  İşte size Sakız Adası gezi rehberi…

1.01.2019