MENÜ

Sbk Holding

Sbk Holding ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sbk Holding haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 58 Sbk Holding haberi bulunmuştur.

Sbk Holding Haberleri

Cengiz İnşaat’a bol arsalı ÖYK onayı

Cengiz İnşaat’a bol arsalı ÖYK onayı

ÖZELLEŞTİRME Yüksek Kurulu (ÖYK), 30 Kasım’da yapılan ihaleyle satışa çıkan bazı varlıkların, Cengiz İnşaat’a ait Eti Bakır’a satışını ve devrini onayladı.

19.03.2016Ekonomi
Ayakkabı boyacılığı ile başladı 27 şirkete yatırım yaptı

Ayakkabı boyacılığı ile başladı 27 şirkete yatırım yaptı

Yabancı fonların Türkiye’deki çeşitli firmalara yatırım yapmasını sağlayan SBK Holding, elde ettiği kârın önemli bir bölümünü sosyal yardımlara harcıyor. En son Kars’ta okul ve öğrenci yurdu yaptıran SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz, köy okullarında okuyan 5 bin öğrenciye de kışlık giysi hediye etti. Korkmaz, "Ayakkabı boyacılığı yaparak işe başladım. Bir çocuğu mutlu ederken ki aldığım keyfi hiçbir şeyden alamam" dedi.

23.12.2015Ekonomi
İnebolu Limanı ve Hopa Termik Santrali ile birlikte 3 gayrimenkul için 76 milyon TL teklif

İnebolu Limanı ve Hopa Termik Santrali ile birlikte 3 gayrimenkul için 76 milyon TL teklif

İnebolu Limanı ve Hopa Termik Santrali yeniden özelleştirme ihalesine çıkarıldı. İki ay önce de birlikte ihaleye çıkarılan iki tesise üç ayrı değerli gayrimenkul de eklendi. Limanın işletme hakkını ve santralin varlıklarını alan, İstanbul Ortaköy ve Göktürk’deki iki değerli arsa ile Mardin’deki bin dönümü bulan arazileri de almış olacak. Konuya yakın bir kaynak ihaleyi ‘cazip’ hale getirmek için söz konusu gayrimenkullerin ihaleye eklendiğini söyledi. İhale bugün yapıldı. En yüksek teklifi, 76 milyon TL ile Cengiz İnşaat'a bağlı Eti Bakır verdi.

30.11.2015Ekonomi
SBK Holding, Bukombini satın aldı

SBK Holding, Bukombin'i satın aldı

İngiliz fonu AIM ile Türkiye’de ortak yatırım kararı alan SBK Holding, bukombin.com’u satın aldı. Farklı markaların ürünlerini bir araya getirerek ziyaretçilere kıyafet kombinleri oluşturan siteye iki yıl içinde 50 milyon dolarlık yatırım yapılacak.

3.08.2015Ekonomi
Mardan Palacenin icra ihalesinde flaş gelişme

Mardan Palace'nin icra ihalesinde flaş gelişme

İlk olarak hurriyet.com.tr'nin duyurduğu Antalya’da bulunan Mardan Palace'ın icradan satışıyla ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Otelin sahibi Telman İsmailov, ihalenin yapılacağı andan dakikalar önce icra müdürlüğüne 100 milyon dolarlık borç ödeme taahhüdünde bulundu. Otelin satışı iptal oldu.

3.06.2015Ekonomi
İngiliz fonu yanına aldı, fabrika avına çıktı

İngiliz fonu yanına aldı, fabrika avına çıktı

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Baran Sezgin Korkmaz ile İngiliz AIM fonu CEO’su Ana Cukic Armstrong Türkiye’deki yeni satın almalar için işbirliğine gittiklerini açıkladı. İngiliz fon, SBK’nın bulacağı krizdeki Türk şirketlerine yıl sonuna kadar 410 milyon dolarlık yatırım yapacak.

30.03.2015Ekonomi
69 yıllık ilaç şirketi satıldı

69 yıllık ilaç şirketi satıldı

Geçtiğimiz haftalarda Münir Şahin ve BETASAN gibi sağlık sektöründeki firmaları yabancılardan satın alan SBK Holding bugün de Biofarma’yı satın aldığını açıkladı. Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, “Umut vadeden Türk şirketlerini yabancılardan alarak tekrar Türk yapacağız” dedi.

14.11.2014Ekonomi
85 yıllık Münir Şahin İlaç, SBK Holdinge satıldı

85 yıllık Münir Şahin İlaç, SBK Holding'e satıldı

TÜRKİYE’nin en eski ilaç fabrikalarından Münir Şahin İlaç, 8 yıl içinde bir kez daha el değiştirdi. Lüksemburglu yatırım fonu Ivory’nin 2006’da satın aldığı şirket geçtiğimiz cuma günü atılan imzalarla SBK Holding bünyesine geçti. SBK, Münir Şahin’e bağlı yara bandı markası Sanitabant’ı almak için de masada. Tarafların olumlu giden görüşmelerde sona gelindiğini söyledi. İstanbul merkezli SBK’ya finans desteğini ise ‘Son Zaman Azizleri’ olarak da bilinen dini grup Mormonlar ve ABD’li Noil Energy sağlıyor.

27.08.2014Ekonomi