MENÜ

Savunma Sanayi Fuarı

Savunma Sanayi Fuarı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Savunma Sanayi Fuarı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 399 Savunma Sanayi Fuarı haberi bulunmuştur.

Savunma Sanayi Fuarı Haberleri

Türkiyenin milli teknolojik katırı BOĞAÇ

Türkiye'nin milli 'teknolojik katır'ı 'BOĞAÇ'

DÜNYADA sadece ABD'de olduğu belirtilen insansız kara aracının benzeri yerli ve milli imkanlarla Ankara'da Türk firması tarafından üretildi. 'BOĞAÇ' adı verilen 6x6 insansız kara aracı, en zorlu arazi koşullarında zorlanmadan ilerliyor, üzerindeki 'Atış Tespit Sistemi' ile düşman ateşini tespit edip, yine üzerindeki 'Uzaktan Komutalı Silah Kulesi' ile hedefi ateş altına alabiliyor.

1.06.2019Gündem
En zorlu koşullarda durmuyor... Sadece ABDde var dendi Türkler de üretti

En zorlu koşullarda durmuyor... Sadece ABD'de var dendi! Türkler de üretti

DÜNYADA sadece ABD’de olduğu belirtilen insansız kara aracının benzeri yerli ve milli imkanlarla Ankara’da Türk firması tarafından üretildi. ’BOĞAÇ’ adı verilen 6x6 insansız kara aracı, en zorlu arazi koşullarında zorlanmadan ilerliyor, üzerindeki ’Atış Tespit Sistemi’ ile düşman ateşini tespit edip, yine üzerindeki ’Uzaktan Komutalı Silah Kulesi’ ile hedefi ateş altına alabiliyor.

1.06.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan İnovasyon Haftası ödül töreninde önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnovasyon Haftası ödül töreninde önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası İnovalig Ödül Töreni'nde konuştu.

3.05.2019Gündem
Sistem yüzünü tanıdı

Sistem yüzünü tanıdı

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nı ziyaret ederek İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı standlarını gezdi. Tanıtımı yapılan teknolojik ürün ve ekipmanlar hakkında bilgi alan Bakan Süleyman Soylu’ya Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de eşlik etti.

3.05.2019Gündem
Mehmetçiğe süper lazer silah geliyor

Mehmetçiğe süper lazer silah geliyor

TÜBİTAK, milli piyade tüfeği MPT 76'ya monte edilebilen ve bir kilometreye kadar caydırıcı etkisi olan milli lazer silahı geliştirdi. Tüfeğe Monte Lazer (TÜMOL), Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda (IDEF 2019) görücüye çıktı

1.05.2019Haber
Hiçbir dayatmayı kabul etmeyiz

Hiçbir dayatmayı kabul etmeyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin dışlandığı bir F-35 projesi tamamen çökmeye mahkûmdur. Türkiye siyasi, diplomatik ve ekonomik alanda olduğu gibi savunma alanında da hiçbir dayatmayı kabul etmemiştir, etmeyecektir” dedi. Erdoğan, çok sayıda ülkeden savunma bakanları ve generallerin de katıldığı 14’üncü IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nın açılışında özetle şu mesajları verdi:

1.05.2019Gündem
Bakan Akar,  IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında konuştu

Bakan Akar,  IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda konuştu

IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayi’i Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,” FETÖ’den temizlendikçe güçlenen Türk Silahlı Kuvvetleri, yurt içinde ve sınır ötesinde terörle etkin bir şekilde mücadele ederken, aynı zamanda yerli ve milli savunma sanayi’imiz de her geçen gün güçlenmektedir” dedi.

30.04.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan 14. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarını gezdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 14. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nı gezdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen IDEF'19 14. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nın açılışına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış töreninin ardından fuarı gezerek yetkililerden bilgi aldı.

30.04.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan IDEF19da kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan IDEF'19'da kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen IDEF’19 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Türkiye'nin dışlandığı bir F-35 projesi tamamen çökmeye mahkumdur" dedi.

30.04.2019Gündem
Bakanlıktan yeni askerlik sistemiyle ilgili son dakika açıklaması

Bakanlıktan yeni askerlik sistemiyle ilgili son dakika açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yeni askerlik sistemi ile ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindiğini açıkladı. Bu arada Milli Savunma Bakanlığı'nın yeni arması da tanıtıldı. Armada, bakanlığın millilik yönüne dikkat çekmek için ay yıldız kullanıldığını, Türkiye'nin dünyadaki yeri ve önemini vurgulamak için merkezde bir konumlandırılma yapıldığını anlatan MSB Cari İşlem Şube Müdürü Muhabere Albay Tamer Zincir, "Meşe yaprağı kurumun sürekliliği, gücü ve kararlılığını sembolize etmektedir. Bilinen en eski Türk kılıçlarından olan Kilij ile köklü geçmişi ve gücü simgelenmiştir" dedi.

29.04.2019Gündem
İlk kez sergilenecek... Göreve başladı

İlk kez sergilenecek... Göreve başladı

Kritik askeri noktalarda güvenilir enerji sağlayan Guru Kompakt, ASELSAN Hibrit Enerji Sistemleri'nin en yeni üyesi olarak IDEF'19'da ilk kez sergilenecek. TSK envanterine giren sistem, sahip olduğu yüksek verimli güneş panelleri ve güçlü rüzgar türbiniyle güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik üretiyor. Guru Kompakt kritik askeri sistemleri saatlerce besleyebiliyor.

26.04.2019Ekonomi
Türkiyenin ilk elektrikli zırhlı aracı Akrep II tanıtıldı

Türkiye'nin ilk elektrikli zırhlı aracı Akrep II tanıtıldı

Otokar, Türkiye'nin ilk elektrikli zırhlı aracı Akrep II'yi tanıttı. Akrep II, Türkiye'nin ilk elektrikli zırhlı aracı olarak IDEF'19'da sergilenecek.

25.04.2019Teknoloji
Türkiyenin eli namluda güçleniyor

Türkiye'nin eli namluda güçleniyor

Savunma, havacılık ve uzay sanayisinde namlu ve roket gövdesi gibi stratejik ürünlerde yerli ve milli çözümler geliştirildi.

14.04.2019Teknoloji
Latin Amerikada Atak... Görücüye çıktı

Latin Amerika'da Atak... Görücüye çıktı

Latin Amerika'nın en büyük savunma sanayi fuarı LAAD'da görücüye çıkacak T129 Atak helikopteri ile Brezilya'da gösteri uçuşu gerçekleştirildi.

29.03.2019Ekonomi
T129 Atak helikopteri Brezilya’daki ilk uçuş gösterisini yaptı

T129 Atak helikopteri Brezilya’daki ilk uçuş gösterisini yaptı

Latin Amerika’nın en büyük savunma sanayi fuarı LAAD’da görücüye çıkacak helikopter ilk uçuş gösterisini Brezilya Forte Ricardo Kirk Kara Havacılık Komutanlığı'nda gerçekleştirdi.

27.03.2019Haber
T129 Atak helikopteri Brezilya’daki ilk uçuş gösterisini yaptı

T129 Atak helikopteri Brezilya’daki ilk uçuş gösterisini yaptı

Latin Amerika’nın en büyük savunma sanayi fuarı LAAD’da görücüye çıkacak helikopter ilk uçuş gösterisini Brezilya Forte Ricardo Kirk Kara Havacılık Komutanlığı'nda gerçekleştirdi.

27.03.2019Ekonomi
İran lideri Ruhani’den Türkiye’ye işbirliği çağrısı: ‘Yeter ki bir araya  gelelim’

İran lideri Ruhani’den Türkiye’ye işbirliği çağrısı: ‘Yeter ki bir araya gelelim’

İran, ABD ile yaşanan gerilimin gölgesinde “yüzde 100 yerli” savaş uçağını tanıttı. Törende Washington yönetimine sert çıkan Cumhurbaşkanı Ruhani, savunma sanayiinde Türkiye ile işbirliği mesajı verdi ve “Yeter ki bir araya gelelim, birçok şey ortaya çıkarabiliriz” dedi.

21.08.2018Dünya
Otokardan 433 zırhlı araç satışı

Otokar'dan 433 zırhlı araç satışı

Zırhlı kara aracı üreticisi Otokar, geçen yıl yurt içinde ve dışında 433 zırhı araç satışı gerçekleştirdi. Otokar'ın savunma sanayisindeki 30 binden fazla ürünü Türkiye'nin yanı sıra 5 kıtada 30'dan fazla ülkede aktif kullanılıyor .

24.02.2018Ekonomi
İş dünyası Katara gemi kaldırıyor

İş dünyası Katar'a gemi kaldırıyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdurrahman Kaan, ilerleyen yıllarda Türkiye ile Katar'ın ticaret hacminin 5 milyar doları aşabileceğini söyledi. Kaan, açıklamasının devamında Katar'a gemi nakliye seferi başlatacaklarını açıkladı.

24.06.2017Ekonomi
Pakistan’a Türkiye’den  ‘savunma gemisi’

Pakistan’a Türkiye’den ‘savunma gemisi’

TÜRKİYE’nin en önemli savunma sanayi ihracat projelerinden birisi olarak değerlendirilen, Savunma Sanayii Müsteşarlığı‘nın öncülüğünde ilerleyen Pakistan MİLGEM projesine yönelik Pakistan- Türkiye arasında niyet mektubu imzalandı.

25.05.2017Ekonomi
İçişleri Bakanı Soylu: Güvenlik güçlerimiz gerekli cezayı verdi

İçişleri Bakanı Soylu: Güvenlik güçlerimiz gerekli cezayı verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu sabah saat 04.30'da bir mağaraya saklanmış 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, "Bir gün önce Muradiye'de İlçe Başkan Yardımcımız gecenin 02.00'sinde evine giderken teröristler yolunu kesmiş, onun amcasının oğlunu orada şehit etmişler. Biz duvara yazdık, 'Bu iş karşılıksız kalmayacak.' diye. Bu gece o evladımızı şehit edenlerin kanı da yerde kalmadı. 3'üne gerekli cezayı güvenlik kuvvetlerimiz verdi." dedi.

18.05.2017Gündem
Türkiyeden Yunanistanı ayağa kaldıran test

Türkiye'den Yunanistan'ı ayağa kaldıran test

Türkiye’nin ürettiği ve ilk kez Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda tanıtılan 280 kilometre menzile sahip Bora ismi verilen füzenin Sinop’ta gerçekleştirilen deneme testinden sonra Yunanistan adeta ayağa kalktı.

15.05.2017Gündem
İşte Göktürk 1in çektiği ilk fotoğraf

İşte Göktürk 1'in çektiği ilk fotoğraf

Geçen yıl uzaya fırlatılan gözlem uydusu Göktürk 1'in ilk test fotoğrafı İstanbul'da yapılan savunma sanayi fuarı IDEF 2017'de kamuoyu ile paylaşıldı. Yüksek hassasiyete sahip uydunun yolladığı ilk fotoğraf, Çanakkale Boğazından geldi.

10.05.2017Gündem
Türkiye Pakistandan eğitim uçağı alıp gemi satacak

Türkiye Pakistan'dan eğitim uçağı alıp gemi satacak

Türkiye, savaş uçağı pilotlarının eğitimde kullanılacak 52 adet başlangıç eğitim uçağını Pakistan'dan almak için sözleşme imzaladı.

10.05.2017Ekonomi

Başbakan Yıldırım ilk Milli helikopter "Atak"ın pilot koltuğunda

Başbakan Yıldırım ilk Milli helikopter "Atak"ın

9.05.2017Gündem
Milli savaş uçağında kontrat çarşambaya

Milli savaş uçağında kontrat çarşambaya

TÜRK Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçak Projesi için İngilizlerle Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı (IDEF) sonrasında çalışmaya başlayacaklarını bildirdi.

8.05.2017Ekonomi
Türkiyeye getirildi İlk defa tanıtılacak

Türkiye'ye getirildi! İlk defa tanıtılacak

“İnsan Güvenliği Radarı” Türkiye’ye getirildi. Sistem, IDEF’17 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda ilk defa canlı gösterimlerle yetkililere sunulacak.

5.05.2017Ekonomi
Milli Savunma Bakanı Yılmaz: 23 Mart 2013ten bugüne teslim olan teröristlerin sayısı 946

Milli Savunma Bakanı Yılmaz: 23 Mart 2013'ten bugüne teslim olan teröristlerin sayısı 946

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, teslim olan terörist sayısından son dönemde dikkat çekici bir artış yaşandığını belirterek, 23 Mart 2013'ten bugüne kadar gerek yurtiçinde gerek yurtdışında 946 teröristin teslim olduğunu açıkladı.

16.05.2015Gündem
Savunmada yerli şov

Savunmada yerli şov

Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF’15’te, tanklar, insansız hava araçları, roket ve güdümlü füzeler, hafif ve ağır silahlar sergilendi. Türk malı ürünlere Arap ülkelerinden talep yüksek.

8.05.2015Ekonomi
İşte hayalet uçak F35

İşte hayalet uçak F35

İstanbul'daki IDEF Savunma Sanayi Fuarı'nın en merak edilen bölümlerinden biri, son nesil savaş uçağı olan F-35 hayalet uçağın tanıtıldığı simülatör. Türkiye, üretimine de katıldığı ilk F-35 uçağını 2018 yılında teslim alacak. Hayalet uçağı, Ahu Özyurt test etti ve üreticilerle konuştu. Onur Özel görüntüledi.

6.05.2015Haber
Sandıkta elektronik dönem

Sandıkta elektronik dönem

TÜRKİYE'nin önde gelen savunma firmalarından HAVELSAN, seçimlerde kullanılması için geliştirdiği elektronik seçim sandığı (e-sandık) sistemini 12'nci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda (IDEF'15) tanıttı. 7 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala tanıtılan yerli yapım e-sandık sistemi ziyaretçilerin ilgisini çekti. HAVELSAN Seçim Sistemleri Proje Yöneticisi İsmail Göktaş, Türkiye'de 5-10 yıl sonra yapılacak seçimlerde oyların e-sandık sistemiyle kullanılacağını belirterek, "Bu sistem ile hem geçersiz oyları engellemeyi hem de 5-10 dakika içinde Türkiye genelindeki tüm sandıkların sayılabileceğini iddia ediyoruz" dedi. Haber-Kamera: Enver ALAS - Taner YENER / İSTANBUL, (DHA)

6.05.2015Haber
Avrupa’nın gönül kapıları da kapalı

Avrupa’nın gönül kapıları da kapalı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, mültecileri taşıyan gemilerin Akdeniz’de batmasına Avrupa ülkelerinin kayıtsız kaldığını söyledi. İstanbul’da IDEF 2015 12’nci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nın açılışında konuşan Erdoğan, Avrupa ülkelerini şu sözlerle eleştirdi:

5.05.2015Gündem
Dışa bağımlılık artık bitecek

Dışa bağımlılık artık bitecek

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 2002 yılında savunma sanayisinde dışa bağımlılık oranının yüzde 80 olduğunu belirterek, “Bugün savunma sanayi ihtiyacımızın yüzde 54’ünü kendi imkânlarımızla karşılar hale geldik. Amacımız, 2023 yılına geldiğimizde savunma sanayimizi dışa bağımlılıktan tamamen kurtarmaktır” dedi.

5.05.2015Ekonomi
Savunma sanayi fuarı açıldı

Savunma sanayi fuarı açıldı

12. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı.

5.05.2015Ekonomi
F-35’den 12 milyar dolar kazanırsınız

F-35’den 12 milyar dolar kazanırsınız

Lockheed Martin’de savaş uçağı F-35’den sorumlu Başkan Yardımcısı Steve O’Bryan, Türkiye’nin projeden en az 12 milyar dolar gelir elde edeceğini söyledi. O’Bryan, “Türkiye projenin tedarikçisi konumundaki dokuz ülkeden biri ve Türkiye olmasaydı biz bu projeyi yapamazdık” dedi.

8.05.2013Ekonomi
Üniversite denizaltı ve helikopter haberleşme sistemi tasarlayacak

Üniversite denizaltı ve helikopter haberleşme sistemi tasarlayacak

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ. (STM), Bahçeşehir, İstanbul Teknik, Yıldız Teknik ve Piri Reis Üniversiteleri ile anlaşma imzalandı.

8.05.2013Eğitim
Hezârfen’e selam olsun...

Hezârfen’e selam olsun...

Türk savunma sanayi için kritik önem taşıyan ‘uçak projeleri’ IDEF-13 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda gövde gösterisi yapıyor.

8.05.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çok geç kaldık

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ATO Başkanı Gürsel Baran arasında polemiğe yol açan fuar alanıyla ilgili 27 Şubat’ta yapılacak Uluslararası Fuar Alanı Olağan Üstü Yönetim Kurulu toplantısı öncesi Ankara Ticaret Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir’le bir araya geldik.

21.02.2017