MENÜ

Savcı Mehmet Selim Kiraz

Savcı Mehmet Selim Kiraz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Savcı Mehmet Selim Kiraz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Savcı Mehmet Selim Kiraz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 527 Savcı Mehmet Selim Kiraz haberi bulunmuştur.

Savcı Mehmet Selim Kiraz Haberleri

Türkiye Adalet Bakanlığı, Adalet Akademisi 40 güvenlik görevlisi personel alımı yapacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Türkiye Adalet Bakanlığı, Adalet Akademisi 40 güvenlik görevlisi personel alımı yapacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Adalet Bakanlığı Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda,2018-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile Türkiye Adalet Akademisinde çalıştırılmak üzere 40 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna açıktan atama ile personel alımı yapılacaktır.

14.10.2019Gündem
‘Adaletimiz ihtişamlı olmak zorunda’

‘Adaletimiz ihtişamlı olmak zorunda’

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen 2019-2020 Adli Yıl Açılış törenine İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, hâkimler ve savcılar ile çok sayıda adliye personeli katıldı.

3.09.2019Gündem
Öğretmenler kaza yapan araçta sıkıştı

Öğretmenler kaza yapan araçta sıkıştı

Ankara'da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu okul duvarına çarpan otomobildeki 4 öğretmen yaralandı.

27.08.2019Gündem
Davası karar aşamasında

Davası karar aşamasında

GEZİ eylemlerinde Okmeydanı’nda Berkin Elvan’ın öldürülmesi soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın, DHKP-C’li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından 31 Mart 2015 tarihinde makamında şehit edilmesine ilişkin dava karar aşamasına geldi.

23.05.2019Gündem
Savcı Kiraz, şehit edilmesinin 4. yıldönümünde anıldı Unutulmadı

Savcı Kiraz, şehit edilmesinin 4. yıldönümünde anıldı Unutulmadı

İSTANBUL Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP/C’li 2 terörist tarafından makam odasında şehit edilişinin dördüncü yıl dönümünde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda anıldı.

30.03.2019Gündem
Şehit Savcı Kiraz için anma töreni düzenlendi

Şehit Savcı Kiraz için anma töreni düzenlendi

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın 4 yıl önce İstanbul Adalet Sarayı’nda şehit edilmesinin yıldönümü nedeniyle adliyede anma töreni düzenlendi. Törende Konuşan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan Gezi Parkı olaylarını hatırlatarak, "Mehmet Selim Kiraz, Berkin Elvan’ın soruşturmasını yürütürken titizlikle çalışmıştır” dedi.

29.03.2019Gündem
Ahde vefa için şehir şehir geziyorlar

"Ahde vefa" için şehir şehir geziyorlar

Türkiye'ye hizmet etmiş devlet büyükleri, sanatçılar ve şehit ailelerine vefada farkındalık oluşturmak için kurulan Ahde Vefa Platformunun üyeleri, kuruluşlarından itibaren bir yıllık sürede Türkiye'nin dört bir yanında çok sayıda aileyi ziyaret etti.

19.03.2019Gündem
Ankarada 25 araç birbirine girdi

Ankara'da 25 araç birbirine girdi

Ankara'da buzlanma ve yoğun sis nedeniyle 25 araç birbirine girdi. Zincirleme kazada, ölen ya da yaralanan olmadı. Kazaya karışan araçların sürücülerinden Didem Soyuyüce, "Arabalar birbirine vurunca yol kapandı ve arkadan gelen herkes sırayla birbirine çarptı" dedi.

28.01.2019Gündem
flaş

flaş

22.11.2018İstanbul
Savcı Kirazın şehit olduğu olayla ilgili dava başladı

Savcı Kiraz'ın şehit olduğu olayla ilgili dava başladı

İSTANBUL Adalet Sarayı'ndaki makam odasında 31 Mart 2015 tarihinde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın DHKP/C terör örgütü mensupları Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından makam odasında rehin alınarak şehit edilmesi olayına ilişkin 4’ü tutuklu 9’u firari 14 sanık hakkında açılan davaya başlandı.

22.11.2018Gündem
Hâkim ve savcılar hiyerarşi ilişkisi içinde olmamalıdır

Hâkim ve savcılar hiyerarşi ilişkisi içinde olmamalıdır

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen adli yıl açılışına İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Ayhan Ayan, İstanbul Barosu Başkanı Ömer Durakoğlu, şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz ile hâkimler, savcılar ve adliye personeli katıldı.

3.09.2018Gündem
Meslektaşları unutmadı

Meslektaşları unutmadı

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP/C’li iki terörist tarafından rehin alındıktan sonra makamında şehit edilmesinin 3’üncü yıldönümünde, İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen tören ile anıldı. Törende konuşma yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Son 5 yılda yoğun bir şekilde ülkemize yönelik terör saldırılarının arttırıldığını görüyoruz. Adına FETÖ, PKK, YPG, DHKP/C hangi örgütü dersek diyelim, bu proje terör örgütlerinin temel amacı, ülkemizin birliğini, beraberliğini, bağımsızlığını, istiklalini ve istikbalini ortadan kaldırmaktır” dedi.

30.03.2018Gündem
Savcı Kiraz’ın şehit edilmesi DHKP/C iddianamesinde

Savcı Kiraz’ın şehit edilmesi DHKP/C iddianamesinde

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ve DHKP/C silahlı terör örgütünün avukat yapılanması içerisinde yer aldıkları iddia edilen 20 avukat hakkında “Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” veya “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından 7,5 yıl ile 22,5 yıl arasında hapis istemiyle iddianame düzenlendi. İstanbul Cumhuriyet  Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca hazırlanan 521 sayfalık iddianamede Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın örgüt mensubu olan Şafak Yaylalı ve Bahtiyar Doğruyol tarafından makamında 31 Mart 2015’de rehin alınarak şehit edilmesi eylemine de yer verildi.

29.03.2018Gündem
Cumhuriyet davasında tanıklar dinleniyor

Cumhuriyet davasında tanıklar dinleniyor

Gazeteciler Can Dündar, Ahmet Şık, Kadri Gürsel ve Musa Kart'ın da sanıkları arasında bulunduğu Cumhuriyet Gazetesi'nin  yönetici ve yazarlarına yönelik açılan 20 sanıklı davaya devam ediliyor.

25.09.2017Gündem
O teröristlere silah temin eden kişi yakalandı

O teröristlere silah temin eden kişi yakalandı

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı makam odasında şehit eden teröristlere silah temin eden M.K bugün gözaltına alındı. M.K.'nın itirafçı olan bir örgüt üyesinin ifadesinin ardından yakalandığı öğrenildi.

23.09.2017Gündem
Cumhuriyet Gazetesi davasında ara karar verildi

Cumhuriyet Gazetesi davasında ara karar verildi

Gazeteciler Can Dündar, Ahmet Şık, Kadri Gürsel ve Musa Kart'ın da sanıkları arasında bulunduğu Cumhuriyet Gazetesi'nin yönetici ve yazarlarına yönelik açılan 20 sanıklı davanın 6. duruşmasında tanıklar dinlendi. Tanıkların dinlenmesinin ardından duruşma savcısı, aralarında Ahmet Şık'ın da bulunduğu 6 sanığın tutukluluk hallerinin devamını talep etti. Mahkeme, 6 sanığın tutukluluk halinin sürmesine karar vererek bir sonraki duruşmayı 25 Eylül'e erteledi.

11.09.2017Gündem
Cumhuriyet davasında 3. gün

Cumhuriyet davasında 3. gün

Gazeteciler Can Dündar, Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Musa Kart’ın sanıkları arasında bulunduğu Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik 19 sanıklı davanın, üçüncü duruşması bugün yapıldı. Savunmasını yapan isimlerden Ahmet Şık, "Her dönemin 'suçlusu' olmayı başardım; kızıma bırakacağım bu mirastan gurur duyuyorum" dedi.

26.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Cumhuriyet Gazetesi Davası... Aynı anda üç terör örgütüne nasıl yardım edersiniz

İSTANBUL Bölge Adliye (istinaf) Mahkemesi 3. Ceza Dairesi’nin Cumhuriyet gazetesi davasındaki mahkûmiyetler üzerinde verdiği ‘onama’ kararı dört sayfa tutuyor. Ancak kararın özünü oluşturan hapis cezalarının onanmasına ilişkin hüküm bölümü son sayfadaki tek bir paragrafın içinde karşımıza çıkıyor. Bu paragrafı karardan aynen aktarıyoruz:

22.02.2019