MENÜ

Sanık

Sanık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sanık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sanık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 41.030 Sanık haberi bulunmuştur.

Sanık Haberleri

Eski Askeri Yargıtay üyesi Arif Fikret Özeve FETÖden hapis cezası

Eski Askeri Yargıtay üyesi Arif Fikret Özev'e FETÖ'den hapis cezası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde sıkıyönetim listesinde yer alan eski Askeri Yargıtay üyesi Arif Fikret Özev'e, silahlı terör örgütü üyeliğinden 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verildi.

12.12.2019Gündem
Cinayet şüphelisi kick boksçunun yargılanmasına başlandı

Cinayet şüphelisi kick boksçunun yargılanmasına başlandı

KADIKÖY'de kız arkadaşına laf attığı gerekçesi ile Ömer Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen milli kick boksçu Berke Şahin ve ona yardım ettikleri öne sürülen iki arkadaşının yargılanmasına başlandı.

12.12.2019Gündem
Otomobili uçurumdan yuvarlayarak eşinin ölmesiyle ilgili yargılanan sanık akıllı çıktı

Otomobili uçurumdan yuvarlayarak eşinin ölmesiyle ilgili yargılanan sanık 'akıllı' çıktı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde kullandığı otomobili kasten uçurumdan yuvarlayarak eşi Esra Aşlar'ın ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan ve daha önce verilen ömür boyu hapis cezası alınan raporlardaki çelişki nedeniyle bozulan eski CHP İl Başkanı Hakan Aşlar'ın oğlu Batuhan Aşlar akıllı çıktı. İstanbul Adli Tıp Kurumu Genel Kurulu'ndan istenilen raporda akıl sağlığının yerinde olduğu bildirilen Aşlar hakkında savcı yeniden 'kasten adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası verilmesini talep etti.

12.12.2019Gündem
SEGBİS ne demek SEGBİSin açılımı nedir

SEGBİS ne demek? SEGBİS'in açılımı nedir?

SEGBİS uygulaması gündemdeki haberler ardından yeniden gündeme geldi. SEGBİS uygulaması ülkemizde 20 Eylül 2011'de Resmi Gazetede yayınlanmış olan yönetmelikle kullanılmaya başlanmıştır. Peki, SEGBİS ne demek? SEGBİS'in açılımı nedir?

12.12.2019Gündem
Oyuncu Berk Oktay ve eşi Merve Oktay hakim karşısına çıktı Bu olay benim namus davamdır

Oyuncu Berk Oktay ve eşi Merve Oktay hakim karşısına çıktı! 'Bu olay benim namus davamdır'

Oyuncu Berk Oktay'ın sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınladığı iddiasıyla hakkında "Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçundan dava açılan  boşanma aşamasında olduğu eşi Merve Oktay  hakim karşısına çıktı.

12.12.2019Magazin
Üniversiteli Şule 7’inci raporda da kusursuz

Üniversiteli Şule 7’inci raporda da kusursuz

İstanbul Kurbağalıdere’deki ıslah çalışmaları sırasında 12 Mayıs 2016 tarihinde Yoğurtçu Parkı’nda yürüyüş yaparken hafriyat kamyonunun altında kalan 23 yaşındaki İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü 3’ncü sınıf öğrencisi Şule İdil Dere’nin ölümüne ilişkin görülen davada mahkemeye ulaşan 7. bilirkişi raporunda da Şule İdil Dere’nin kusursuz, sanıklar kamyon şoförü Mümin Kılıç ile Deniz Hizmetleri Müdürü İbrahim Ruhi Kelleci’nin asli derecede, İSTAÇ İş Güvenliği Uzmanı sanık Zafer Karasaçlı’nın ise tali derecede kusurlu olduğu belirtildi. Raporda, “Şule İdil Dere’ye, araç trafiğine kapalı park içinde yayalar için ayrılmış yaya yolunda kulağında kulaklık ile müzik dinleyerek cep telefonuna bakması hayatın olağan akışına ters olmadığından ve yaya olarak trafiğe kapalı parkta bulunduğu sırada karşısına kamyon çıkabileceği ihtimalini düşünüp buna karşın önlem alması akla, mantığı ve vicdana düşmeyeceğinden, kusur atfı mümkün olmamıştır” denildi.

12.12.2019Gündem
Adil Öksüz’ün serbest kalması davası… ‘Tarla savunmasına hakim itibar etti onlar etmedi’

Adil Öksüz’ün serbest kalması davası… ‘Tarla savunmasına hakim itibar etti onlar etmedi’

FETÖ’nün TSK imamı Adil Öksüz’ün serbest kalmasında ihmalleri bulunan kamu görevlilerinin yargılandığı davada verilen kararın gerekçesi açıklandı.  Kararda, bazı sanıklar için “ Öksüz’ü serbest bırakan Sulh Ceza Hakiminin dahi ‘tarla bakmaya geldim’ şeklindeki savunmaya itibar ettiğini, buna karşın sanıkların bu savunmaya itibar etmeyerek Öksüz’ü yakaladıkları” anlatıldı.

12.12.2019Gündem
Tecavüzle suçlanan profesör hakim karşısında Genç kız gözyaşlarıyla anlattı

Tecavüzle suçlanan profesör hakim karşısında! Genç kız gözyaşlarıyla anlattı

Ankara'da bir veteriner hekimin çalıştığı hayvan hastanesinde, cinsel saldırıya uğradığı iddiasıyla ilgili, aralarında eski Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan B.'nin de bulunduğu 3 sanığın yargılandığı davanın ilk celsesi tamamlandı.

11.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Eski Askeri Yargıtay üyesi Öztopraka FETÖden 12 yıl hapis cezası

Son dakika haberi... Eski Askeri Yargıtay üyesi Öztoprak'a FETÖ'den 12 yıl hapis cezası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde sıkıyönetim direktifinde "Ankara 1 No'lu Sıkıyönetim Savcısı" olarak yer alan eski Askeri Yargıtay üyesi Turgay Öztoprak'a, silahlı terör örgütü üyeliğinden 12 yıl hapis cezası verildi.

11.12.2019Gündem
Her satırı kan dondurdu Dudağını, dilini, burnunu ve kulağını kesti…

Her satırı kan dondurdu! Dudağını, dilini, burnunu ve kulağını kesti…

Küçükçekmece’de eşi İkram Doğan’ın kafasına satır ile vurarak öldürdüğü, daha sonra ise dudağını, dilini, kulağını ve burnunu kestiği iddiasıyla yargılanan Adil Doğan’ın davasının görülmesine devam edildi. Duruşmada sanık ile maktülün müşterek çocukları annelerini öldüren babalarından şikayetçi olmadı.

11.12.2019Gündem
ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz’un tahliye talebine ret

ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz’un tahliye talebine ret

CASUSLUK suçlaması yöneltilen ABD İstanbul Başkonsolosluk irtibat görevlisi Metin Topuz’un tahliye talebi reddedildi.

11.12.2019Gündem
Tosuncuk’un el konulan lüks yatı açık arttırmayla 234 bin dolara satıldı

Tosuncuk’un el konulan lüks yatı açık arttırmayla 234 bin dolara satıldı

Vatandaşları dolandıran Çiftlikbank'ın kurucusu firari sanık Mehmet Aydın’ın sosyal medyada görüntülerini paylaştığı süper lüks yatı Silam, Uruguay Ulusal Uyuşturucu Kurulu (JND) tarafından el konulmasının ardından düzenlenen açık arttırmayla satıldı.

11.12.2019Dünya
Ayşe Karaman’ın ölümünde 27 dakikanın sırrı

Ayşe Karaman’ın ölümünde 27 dakikanın sırrı!

Ayşe Karaman’ın şüpheli ölümü, sanık Tarhan’ın “Hatırlamıyorum” dediği 27 dakikalık kayıp zamanın kameralardan çözülmesiyle aydınlatılacak.

11.12.2019Gündem
FETÖnün A kategorideki sözde emniyet mahrem imamına 12 yıl hapis

FETÖ'nün "A" kategorideki sözde emniyet mahrem imamına 12 yıl hapis

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "A" kategorideki sözde emniyet mahrem imamı Kemal Gökçe'ye "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 12 yıl hapis cezası verildi.

10.12.2019Gündem
Kocasının 21 kez bıçakladığı Ayşe: Yarım kalanı tamamlamak isterler

Kocasının 21 kez bıçakladığı Ayşe: Yarım kalanı tamamlamak isterler

Antalya’da eşi Ayşe Seyidoğlu’nu (50) 21 yerinden bıçaklayan Nizamettin Seyidoğlu’nun (53) yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tanık olarak dinlenen komşuları Lütfiye K., "Kanlar içerisindeki kadın Kelime-i Şehadet getirince ben de başında Kuran okudum" dedi. Duruşma çıkışı konuşan Ayşe Seyidoğlu ise "21 yerimden bıçaklandım. Ölüme terk edildim. Yarım kalanı tamamlamak isterler. Endişelerimiz var. İstanbul Sözleşmesi’ni hiç bilmezdim. Öğrendim" diye konuştu.

10.12.2019Gündem
Hira Nur Demircan davasında sanığa kasten yaralama suçundan ceza istemi

Hira Nur Demircan davasında sanığa 'kasten yaralama' suçundan ceza istemi

PENDİK'te oturduğu sitenin parkında oyun oynarken gürültü yaptığı gerekçesi ile 7 yaşındaki komşusu Hira Nur Demircan'ı silahla yaralayan Barış Balcı'nın yargılanmasına devam edildi. Esas hakkındaki mütalaasını sunan duruşma savcısı, "Çocuğu öldürmeye teşebbüs" ve "Korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme" suçlarından 23 yıla kadar hapsi istenen Barış Balcı'nın, "Çocuğu kasten yaralama" ve "Genel güvenliğin tehlikeye sokulması" suçlarından 7 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

10.12.2019Gündem
Kartalda 21 kişinin öldüğü Yeşilyurt Apartmanı davasına devam edildi

Kartal'da 21 kişinin öldüğü Yeşilyurt Apartmanı davasına devam edildi

KARTAL'da 21 kişinin ölümü 17 kişinin de yaralandığı 3 sanıklı çöken Yeşilyurt Apartmanı davasına devam edildi. Çöken binanın müteahhidi Hikmet Yeşilyurt'un çocukları Mustafa Yeşilyurt ve Helim Yeşilyurt tanık olarak dinlendiler. Binadaki zemin ve bodrum kattaki dükkanların kendisi ve kardeşi Helim Yeşilyurt'a miras kaldığını söyleyen Mustafa Yeşilyurt, "Bina çöktüğü gün ben bodrum katında boya badana işi yapıyordum. Üst kattan çatırtı sesleri gelince hızlı adımlarla çıktım. Geri dönüp baktıktan sonra bina yıkılmıştı. 10-15 saniye farkla kurtulduk" dedi.

10.12.2019Gündem
FETÖ sanığı ihraç astsubaya 6 yıl 3 ay hapis

FETÖ sanığı ihraç astsubaya 6 yıl 3 ay hapis

KAYSERİ'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen astsubay Kadir D. (30), tutuksuz yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

10.12.2019Gündem
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedir ve evrensel beyanname maddeleri nelerdir

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedir ve evrensel beyanname maddeleri nelerdir?

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü, Birleşmiş Milletler Tarafından kabul edilmiş ve 1948 yılından bu yana her yıl kutlanmıştır. İnsan hakları evrensel beyannamesinin kabul edildiği gün olarak kutlanan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda kabul edildiği gün itibariyle davetlerle organize edilmektedir. Peki, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedir ve evrensel beyanname maddeleri nelerdir? İşte, o detaylar

10.12.2019Gündem
Zafer Biryol için 15 yıla kadar hapis istemi

Zafer Biryol için 15 yıla kadar hapis istemi

FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin, eski futbolcular Bekir İrtegün, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç, Uğur Boral, Ersin Güreler ve antrenör İsmail Şengül'ün "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan on beşer yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava, İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

10.12.2019Futbol
Son dakika: FETÖnün futbol yapılanması davasında mütalaa açıklandı

Son dakika: FETÖ'nün futbol yapılanması davasında mütalaa açıklandı

FETÖ’nün futbol yapılanmasına ilişkin davada mütalaasını açıklayan savcı, eski futbolcular Zafer Biryol ve Ersin Güreler’in örgüt üyeliği suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Savcılık mütalaasında, ifadelerinde itiraflarda bulunan Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını talep etti.

10.12.2019Gündem
Mahkemedeki sözleri herkesi ağlattı: Benim babamı kim öldürdü hakim amca

Mahkemedeki sözleri herkesi ağlattı: Benim babamı kim öldürdü hakim amca?

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde, 25 kişinin öldüğü, 328 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili açılan davanın 3'üncü duruşması görülmeye başlandı. Kazada babasını kaybeden Gülgen Erbil'in (10), "Babaannemlerin yanına gittim. Az bir yağmur var bu kaza nasıl olur hakim amca? 25 kişiyi öldüren kimdi? Hakim amca, sizin bu yaşta babanız öldü mü? Hakim amca, ihmal var. Öyle bir tren kazası bu yağmurda olmaz. Benim babamı kim öldürdü hakim amca?" sözleri, salondakileri ağlattı.

10.12.2019Gündem
Tecavüzle suçlanan profesörün avukatlarından flaş karar

Tecavüzle suçlanan profesörün avukatlarından flaş karar!

ANKARA'da sahibi olduğu hayvan hastanesinde veteriner hekim Ç.B.'ye (23) tecavüz etmekle suçlanan Prof. Dr. Hasan Bilgili'nin tutuksuz yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak. Duruşma öncesi Bilgili'nin avukatları Nizamettin Bulut ile Erol Yılmaz Aras, vekillikten çekildi.

10.12.2019Gündem
Sakat bıraktı helallik istedi

Sakat bıraktı helallik istedi!

İzmir’de eşi Manolya Akman’ı pompalı tüfekle vurarak ayağının kesilmesine sebep olan Onur Akman, mahkemede ‘Hakkını helal et’ deyince tepki gördü.

10.12.2019Gündem
Kadın, kimlik bilgilerinin değiştirilmesini istedi, mahkeme reddetti

Kadın, kimlik bilgilerinin değiştirilmesini istedi, mahkeme reddetti

Boşanmak isteyen eşini 28 yerinden bıçaklayan kocaya, teşebbüs ve iyi hal indirimi yapılarak 13 yıl hapis cezası verildi. Ancak sanık koca, bulunduğu cezaevinden eşine “yarım kalan işi bitireceğim” diyerek ölüm tehditleri gönderince genç kadın, kimlik bilgilerinin değiştirilmesi ve gizlenmesi için Aile Mahkemesine başvurdu. Mahkeme, talebi reddetti.

10.12.2019Gündem

4 kişinin ölümüne neden olan gelin aracı sürücüsüne 5 yıl hapis

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde sürücüsü olduğu gelin aracı ile çarpıştığı otomobilde 4 kişinin ölümüne neden olan Hamza Azgın, 'Taksirle ölüme ve yaralamaya neden olma' suçundan tutuksuz yargılandığı davada, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

10.12.2019Gündem
Organdan dava kimlikten ceza

Organdan dava kimlikten ceza

Maddi sıkıntılar nedeniyle internetten böbreğini satışa çıkaran Ertuğrul Avcı ile böbrek nakli olması gereken Rıdvan Altundal hakkında dava açıldı. Sanıklar hakkında ‘organ ticareti yapmak veya aracılık etmek’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından toplamda 7 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası istendi. Sanıklar sadece ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan 1 yıl 8’er ay hapis cezasına çarptırıldı.

10.12.2019Gündem
Galatasarayın eski futbolcusu Leo Franco için şike kararı

Galatasaray'ın eski futbolcusu Leo Franco için şike kararı!

La Liga tarihinin, 8 yıl sonra sonuçlanan en büyük şike davasında, 36 futbolcu hakkında beraat kararı çıktı - Mahkeme, Real Zaragoza'nın eski kulüp başkanı ve eski sportif direktörüne "evrakta sahtecilikten" 1 yıl 3'er ay hapis cezası verdi

9.12.2019Futbol
Ayşe Karamanı öldürmekten yargılanan doktor sevgili suçlamaları reddetti

Ayşe Karaman'ı öldürmekten yargılanan doktor sevgili suçlamaları reddetti

Ankara’da, anestezi teknikeri Ayşe Karaman’ı öldürdüğü suçlamasıylaÿUzman Dr. Özgür Tarhan’ın (46) tutuklu yargılanmasına başlandı. Tarhan, Karaman’ın ölümüne yol açan ’propofol’ etken maddeli ilacıÿkendisinin vermediğini, Karaman’ın kendisinin aldığını ileri sürerek, "Ayşenin alkolden sonra bu ilacı alması nedeniyle öldüğünü düşünüyorum"ÿdedi. Mahkeme,ÿolay yerinde keşif yapılmasına karar verdi.

9.12.2019Gündem
14 kişi ağırlaştırılmış müebbet almıştı… Yargıtay’ın kararı belli oldu

14 kişi ağırlaştırılmış müebbet almıştı… Yargıtay’ın kararı belli oldu

Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde, Etimesgut Özel Hava Alay Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan 14 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet ile 6 sanık hakkındaki müebbet hapis cezalarını onadı.

9.12.2019Gündem
Evde uyuşturucu satışıyla suçlanan kadına 13 yıl 9 ay hapis

Evde uyuşturucu satışıyla suçlanan kadına 13 yıl 9 ay hapis

ANTALYA'da, evinde 2 kilo 740 gram eroin bulunan Meral B., 'uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama suçu'ndan 13 yıl 9 ay hapse mahkum edildi.

9.12.2019Gündem
Bebeğini poşete koyup ölümüne neden olan anneye müebbet

Bebeğini poşete koyup ölümüne neden olan anneye müebbet

KAYSERİ'de evlilik dışı dünyaya getirdiği bebeğini, poşet içinde baza altına koyarak ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan üniversite öğrencisi Durnagül Balta (19), müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

9.12.2019Gündem
Antalyada kan donduran olay

Antalya'da kan donduran olay!

Antalya'da, eski eşi tarafından 21 yerinden bıçaklanan Ayşe Seyidoğlu, canice öldürülen 20 yaşındaki balerin Ceren Özdemir’in son görüntülerini izlerken kendisini onun yerine koyduğunu belirterek, “Ceren ölünce ben de sanki onunla beraber öldüm” dedi. Yaşanan olayların toplumu da etkilediğine işaret eden Seyidoğlu, “Torunlarım bıçakları alıyormuş, 'sen anneanne ol, ben de büyükbaba olayım, Ayşe anneyi bıçaklayalım' diye oyun oynuyorlarmış. Bu caniler herkese örnek oluyor” ifadelerini kullandı.

9.12.2019Gündem
Tavuk alma eğlencesindeki cinayete istenen ceza belli oldu

'Tavuk alma' eğlencesindeki cinayete istenen ceza belli oldu!

BURSA'da, damadın erkek arkadaşlarının davullu zurnalı 'tavuk alma' eğlencesi sırasında çıkan kavgada Aytaç Balı’yı (29) kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan Mustafa Soylu (35) hakkındaki savcılık iddianamesi kabul edildi. Soylu hakkında 'kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

9.12.2019Gündem
Ayşe Karamanın ölümüne ilişkin dava

Ayşe Karaman'ın ölümüne ilişkin dava

ANKARA'da, anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın (25), ölümüyle ilgili hakkında 'tasarlayarak adam öldürmek' suçundan dava açılan tutuklu sanık Uzman Dr. Özgür Tarhan (46) ilk kez hakim karşısına çıktı. Ayşe Karaman'ın ailesi ve avukatı, duruşma öncesi adliye önünde açıklama yaptı.

9.12.2019Gündem
Nüfus cüzdanında ağabey... Ticaret  hayatında tokatçı

Nüfus cüzdanında ağabey... Ticaret hayatında tokatçı

Yurtdışında 40 yıldır yaşayan kardeşinin kimliğini kullanan Necati Yıldız, şirket kurarak piyasayı dolandırdı. Durumdan tesadüfen haberdar olan Mustafa Yıldız, ağabeyinden şikâyetçi oldu. Kardeşlerden birinin şikâyetçi, diğerinin sanık olduğu davada 13 yıl hapis cezası çıktı.

9.12.2019Gündem
Sevgilisini tüfekle yaralayan sanığa önce hapis cezası sonra tahliye

Sevgilisini tüfekle yaralayan sanığa önce hapis cezası sonra tahliye

Bursa'da tartıştığı sevgilisi Aslı Çıkıkçı'yı (26) bacağından pompalı tüfekle vurarak yaraladığı iddiasıyla 'kasten öldürmeye teşebbüs'ten ömür boyu hapsi istenen Ahmet Kara (34) son kez hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Kara'ya 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 11 yıl 3 ay, 'silahla tehdit'ten ise 1 yıl 8 ay olmak üzere toplam 12 yıl 11 ay hapis cezası verip tahliyesine hükmetti.

8.12.2019Gündem
Kadın mücadelesi gündemde Tabii ki suç bende değil, ne nerede bulunduğumda ne de nasıl giyinmiş olduğumda...

Kadın mücadelesi gündemde! Tabii ki suç bende değil, ne nerede bulunduğumda ne de nasıl giyinmiş olduğumda...

Şilili feminist kolektif Las Tesis’in, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle Kadın ve Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı’nın önünde gerçekleştirdiği dans performansı, dünyanın farklı ülkelerinden kadınları harekete geçirdi.

Güvenpark saldırısının detayları ek iddianamede

Güvenpark saldırısının detayları ek iddianamede

ANKARA Güvenpark'ta 36 kişinin yaşamını yitirdiği, 344 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısının planlayıcısı olduğu iddiasıyla ana dava kapsamında aranan firari terörist Vahit Ayçil'in, saldırıyı nasıl planladığı ve gerçekleştirdiği düzenlenen ek iddianamede yer aldı. Terörist Ayçil'in, pastanede oturarak saldırının gerçekleşmesini beklediği ve bu sırada ıhlamur içtiği, iddianamede belirtildi.

7.12.2019Gündem
Çifte cinayet sanığına iki kez müebbet ve 39 yıl hapis cezası

Çifte cinayet sanığına iki kez müebbet ve 39 yıl hapis cezası

ANTALYA'nın Serik ilçesinde, arazi anlaşmazlığı tartışmasında Mehmet Ali Merih (74) ile oğlu Rüştü Merih'i (53) av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü, kızı Mesudiye Kılıç'ı da yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Süleyman Ünal (63), iki kez ömür boyu ve 39 yıl, oğlu Savaş Ünal da 42 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan Savaş Ünal, duruşma sonunda tutuklanarak cezaevine götürüldü. Kararın ardından taraflar arasında adliye koridorunda yaşanan tartışma polis tarafından engellendi.

7.12.2019 Gündem
Murat Sancak davasında karar çıktı

Murat Sancak davasında karar çıktı

İstanbul Büyükçekmece’de 20 Ağustos 2015 tarihinde eski Star Medya Grup Başkanı ve Adana Demirspor Başkanı işadamı Murat Sancak’ın bulunduğu araca silahlı saldırı düzenlendi.

7.12.2019Gündem
İfade özgürlüğüne saldırıya indirim yok

İfade özgürlüğüne saldırıya indirim yok

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın, 1 Ekim 2015’te uğradığı saldırıya ilişkin davada 5 sanık ‘Kasten yaralama’dan 2’şer yıl 2’şer ay 20’şer gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına karar verdi.

7.12.2019Gündem
FETÖ sanığı SATçılar ile mahrem imamlarının davasında karar

FETÖ sanığı SAT'çılar ile "mahrem imamları"nın davasında karar

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının "mahrem imamı" konumundaki 14 sivilin de aralarında bulunduğu 52 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı.

6.12.2019Gündem
Doktorun evinde ölü bulunan Ayşe’nin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Doktorun evinde ölü bulunan Ayşe’nin yeni görüntüleri ortaya çıktı

ANKARA'da, erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür Tarhan'ın (46) evinde ölü bulunan anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın (25), ölmeden önce sosyal medya hesabından farklı zamanlarda paylaştığı yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde Karaman'ın otomobili kullanırken, yüksek sesle müzik dinlediği ve müziğe eşlik ettiği görülüyor.

6.12.2019Gündem
Son dakika: Yargıtay kritik isimlerin cezasını onadı

Son dakika: Yargıtay kritik isimlerin cezasını onadı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik Gaziantep'teki 5. Zırhlı Tugay Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, eski tuğgeneral Murat Soysal ile eski yarbay Hakan Çınar'a "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarını onadı.

6.12.2019Gündem
Kastamonuda FETÖ sanığına 7,5 yıl hapis cezası

Kastamonu'da FETÖ sanığına 7,5 yıl hapis cezası

Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu iddiasıyla 10 yıl 6 ay hapse mahkum edilen sanık, Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

6.12.2019Gündem
Kadıköyde otizmli çocuk kâbusu yaşadı

Kadıköy'de otizmli çocuk kâbusu yaşadı

KADIKÖY'de 9 yaşındaki otizmli B.Ö., eğitimine ve tedavisine yardımcı olması için ailesi tarafından teslim edildiği yaşam koçu Uğur D. tarafından darp edildi. Uğur D. hakkında, "Kendisini beden veya ruh sağlığı bakımından koruyamayan kişiyi kasten yaralama" suçundan 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılırken, darp anları kameralara yansıdı.

6.12.2019Gündem
Ahmet Hakana saldırı davasında karar

Ahmet Hakan'a saldırı davasında karar

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a evinin önünde yapılan saldırıya ilişkin yargılanan 7 sanıktan 5'i 2 yıl 2 ay 20 gün hapse mahkum edildi. Davada 2 sanığın ise beraatine karar verildi.

6.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları