MENÜ

Sandık

Sandık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sandık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sandık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.874 Sandık haberi bulunmuştur.

Sandık Haberleri

AK Parti son rakamı açıkladı: Lehimize yazılan oy 13 bin 969dur

AK Parti son rakamı açıkladı: "Lehimize yazılan oy 13 bin 969'dur"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Hem maddi hata ve hem bu açılan sandıklardaki düzeltme sonucu seçim kurullarının belirleyerek, AK Parti lehine düzelttiği ve kayda geçtiği sayı, bugün itibarıyla 13 bin 969'dur." dedi. Yavuz farkın ise 18 binin altına indiğini açıkladı.

5.04.2019Gündem
Malatyadaki seçim kavgasında 5 kişi tutuklandı

Malatya'daki seçim kavgasında 5 kişi tutuklandı

Malatya'nın Pütürge ilçesinde, oy verme işlemleri sırasında çıkan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin gözaltına alınan 5 zanlı tutuklandı.

5.04.2019Gündem
Son dakika... AK Partiden Ankara için yeni açıklama

Son dakika... AK Parti'den Ankara için yeni açıklama

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan açıklama yaptı. Özcan, "Tüm Ankara’daki 12 bin 180 sandığın sayılması talebiyle İl Seçim Kurulu’na müracaatımızı yapmış durumdayız" dedi.

5.04.2019Gündem
Son dakika… Binali Yıldırım: Aradaki oy farkı azalıyor

Son dakika… Binali Yıldırım: Aradaki oy farkı azalıyor

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, itirazlar nedeniyle oy sayım işleminin devam ettiğini belirterek, "Beklemekten başka yapacak bir faaliyet yok. Yüksek Seçim Kurulu bütün bu süreci yönetecek." dedi. Gazetecilerin "oy farkına" ilişkin soruları üzerine Yıldırım, ilçelerde sayımlar devam ettiği için bunun her an değiştiğini dile getirerek, "Ama belirli oranda aradaki farkın azaldığını görüyoruz." şeklinde konuştu.

5.04.2019Gündem
Bursada seçim sonuçlarına itiraz

Bursa'da seçim sonuçlarına itiraz

CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, Bursa'daki seçim sonuçlarına ilişkin İl Seçim Kuruluna itirazda bulunduklarını belirtti. Denizli'nin Honaz, Babadağ ve Baklan ilçelerinde seçim sonuçlarına itiraz edildi. İYİ Parti Uşak İl Başkanlığının merkez ilçe belediye başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin İl Seçim Kuruluna yaptığı itirazın ardından geçersiz oyların sayımına başlandı.

5.04.2019Gündem
İstanbulda 5 ilçede geçersiz oylar sayılacak

İstanbul'da 5 ilçede geçersiz oylar sayılacak

İstanbul İl Seçim Kurulu, Maltepe, Beyoğlu, Beylikdüzü ve Şişli'den sonra Kağıthane'de de geçersiz oyların yeniden sayılması ve geçersiz oyların tespitinin mümkün olmadığının anlaşılması durumunda, o sandıktaki İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığına ilişkin tüm oyların da yeniden sayıma tabi tutulmasını kararlaştırdı. Bu kararla birlikte oyların sayılacağı ilçe sayısı 5 oldu.

5.04.2019Gündem
Kırklareli Merkezde oy sayımı devam edecek

Kırklareli Merkez'de oy sayımı devam edecek

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin, Kırklareli Merkez'de bağımsız adaya pusulada belirtilen yer dışında tercih mührü basılması sebebiyle sandık kurullarınca oyların geçerli kabul edilmesine yapılan itirazları ve oyların yeniden sayılması ile bu hataların iptal edilmesine yönelik başvuruyu kabul etti.

5.04.2019Gündem
Mardinde kara yoluna dev kayalar düştü

Mardin'de kara yoluna dev kayalar düştü

Mardin'in merkez Artuklu ilçesinde, aşırı yağışlardan dolayı heyelan meydana geldi.

5.04.2019Gündem
Adalet Bakanı Gül: Daha fazla bağıran değil haklı olan kazanacaktır

Adalet Bakanı Gül: Daha fazla bağıran değil haklı olan kazanacaktır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına itirazlara ilişkin, "Bu süreç sonunda daha fazla bağıran, daha fazla farklı yollara tevessül eden değil, haklı olan elbette kazanacaktır. Bunun tescilini de YSK yapacaktır. YSK, Türkiye'de bu konuda son otoritedir." dedi.

5.04.2019Gündem
Maltepe ve Beyoğlu oylarıyla ilgili yeni karar

Maltepe ve Beyoğlu oylarıyla ilgili yeni karar

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin İstanbul Maltepe 1. ve 2. İlçe Seçim Kurulu'nda, büyükşehir belediye başkanlığı seçimine ait tüm oyların yeniden sayılmasına karar verdi. İstanbul İl Seçim Kurulu, Beyoğlu'nda geçersiz oyların yeniden sayılması ve geçersiz oyların tespitinin mümkün olmadığının anlaşılması durumunda, o sandıktaki İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na ilişkin tüm oyların da yeniden sayıma tabi tutulmasını kararlaştırdı.

5.04.2019Gündem
‘Sürec 18-20 bin arası farkla biter’

‘Sürec 18-20 bin arası farkla biter’

CHP’nin İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, partililerinden ilçe seçim kurullarındaki nöbeti sürdürmelerini isteyerek, “11 ilçedeki sayım tamamlandı. Aradaki fark 19 bin 552. Bütün ilçelerdeki geçersiz oylar sayılsa dahi artı eksi diyorum, 18 bin ile 20 bin arasındaki fark korunarak bu süreç tamamlanacak” dedi.

5.04.2019Gündem
Devlet Bahçeli: CHP’nin İstanbul adayının mazbata diye tutturması akla ziyandır

Devlet Bahçeli: CHP’nin İstanbul adayının 'mazbata' diye tutturması akla ziyandır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı son açıklamada ‘CHP’nin İstanbul adayının 'mazbata' diye tutturması akla ziyandır. Hiç kimse sokaklardan medet ummasın kaos şakşakçılığına soyunmasın bedeli hakikaten çok ağır olur” ifadelerini kullandı.

4.04.2019Gündem
AK Partiden Ankara açıklaması

AK Parti'den Ankara açıklaması

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, "Seçime Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li adayı olarak giren Sayın Mehmet Özhaseki'nin oyları bin 805 arttı. Bu, bizim beklentilerimizi karşılamaktan uzak bir sonuç. Bu nedenle hukuki süresi içinde bugün ve yarın Ankara İl Seçim Kurulu Başkanlığına yeniden müracaatlarımızı gerçekleştireceğiz." dedi.

4.04.2019Gündem
AK Partiden son dakika oy sayımı açıklaması

AK Parti'den son dakika oy sayımı açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz seçim sonuçlarına yapılan itirazların sonuçları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

4.04.2019Gündem
Giresunda CHP itiraz etti, Cumhur İttifakının oyu arttı

Giresun'da CHP itiraz etti, Cumhur İttifakı'nın oyu arttı

Giresun'da CHP İl Başkanlığı'nca sandık sonuçlarına yapılan itiraz üzerine geçersiz oyların yeniden sayım sonrası AK Parti adayı Aytekin Şenlikoğlu'nun oyu 39 arttı.

4.04.2019Haber
Netanyahunun partisi anketlerde önde

Netanyahu'nun partisi anketlerde önde

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun partisi Likud, 9 Nisan'da yapılacak genel seçim öncesi son anketlere göre rakiplerini geride bırakmış görünüyor.

4.04.2019Dünya
Son dakika İstanbulda son durum... 4 ilçede sayım işlemi sona erdi

Son dakika! İstanbul'da son durum... 4 ilçede sayım işlemi sona erdi

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerinin ardından itirazlar üzerine İstanbul'da 19 ilçede yeniden sayım işlemi başlamıştı. Başakşehir, Fatih, Sarıyer ve Esenyurt'ta sayım işlemi tamamlandı. CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk, İstanbul'da 19 ilçede devam eden oy sayımıyla ilgili son bilgileri aktardı.

4.04.2019Gündem
Fatih ilçesinde geçersiz oy sayımları bitti

Fatih ilçesinde geçersiz oy sayımları bitti

İstanbul'da Fatih İlçe Seçim Kurulu'nda itirazların ardından yapılan geçersiz oyların sayımı işlemi tamamlandı.Geçersiz oyların sayıldığı Fatih ilçe Seçim Kurulu'ndan ayrılan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, "Fatih'in sayımı bitti, itirazlarımız yine oldu. Bazı sandık kurulu başkanlarının kabul etmediği, onlara tekrar herhalde bakılacak. Şimdilik bitti, bakalım hayırlısı Allah devlete, millete hayır etsin inşallah" diye konuştu.Her iki partinin de heyetinin bir kısmı seçim kurulundan ayrılırken, diğer kısmı ise kendilerine ayrılan çadırlarda beklemeye devam ettiler.

4.04.2019Haber
Fatihte sayım bitti... AK Partili Çamlıdan ilk açıklama

Fatih'te sayım bitti... AK Partili Çamlı'dan ilk açıklama

İstanbul'da Fatih İlçe Seçim Kurulu'nda itirazların ardından yapılan geçersiz oyların sayımı işlemi tamamlandı.

4.04.2019Gündem
Geçersiz oylar tutanak altında

Geçersiz oylar tutanak altında

31 Mart yerel seçiminin İstanbul’daki sonuçları, itirazlara ve bazı ilçelerde oyların yeniden sayımına kilitlendi. İşlemler, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 138 sayılı genelgesine göre gerçekleştiriliyor. Yeniden sayım işlemleri de tutulan bu sayım-döküm cetvel ve tutanakları incelenerek yapılıyor.

4.04.2019Gündem
Giresunda CHPnin itirazı kabul edildi

Giresun'da CHP'nin itirazı kabul edildi

Giresun Merkez İlçe Seçim Kurulu, CHP İl Başkanlığının sandık sonuçlarına yaptığı itirazı kabul etti.

3.04.2019Gündem
Oy kullanamayan seçmenlerden HDP hakkında suç duyurusu

Oy kullanamayan seçmenlerden HDP hakkında suç duyurusu

Gaziantep'te, HDP'nin "kendilerini habersiz bir şekilde kentin farklı semtlerindeki okullarda sandık kurulu üyesi gösterdiği için oy kullanamadıklarını" iddia eden 20 seçmen, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

3.04.2019Gündem
Son dakika... Sarıyerde oylar yeniden sayılacak

Son dakika... Sarıyer'de oylar yeniden sayılacak

İstanbul Sarıyer'de, İlçe Seçim Kurulu'nun kararı üzerine sandık kurullarınca geçersiz kabul edilen oylar yeniden sayılacak.

3.04.2019Gündem
Son dakika... AK Parti Genel Başkan Yardımcısından Ekrem İmamoğluna: Seçildiğine nereden kanaat getiriyorsun

Son dakika... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'ndan Ekrem İmamoğlu'na: 'Seçildiğine nereden kanaat getiriyorsun?'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na ''Sen seçildiğine nereden kanaat getiriyorsun?" diyerek yanıt verdi.

3.04.2019Gündem
PUBG Mobile Prime ve Prime Plus nedir

PUBG Mobile Prime ve Prime Plus nedir?

PUBG Mobile Prime ve Prime Plus adında iki yeni abonelik sisteminin duyurusu yapıldı. Razer ile mobil oyunları iyileştirmek adına işbirliğine giden Tencent, PUBG'de oyunculara bakın nasıl bir sürpriz hazırladı?

3.04.2019Teknoloji
Bağcılar’da 1304 oy AK Parti’ye yazıldı

Bağcılar’da 1304 oy AK Parti’ye yazıldı

Bağcılar İlçe Seçim Kurulu, şaibeli olduğu iddia edilen sandıkları gözden geçirdi ve AK Parti’ye atılan oylar 1304 arttı.

3.04.2019Gündem
‘Yerelde başkanlık sistemi’ önerisi

‘Yerelde başkanlık sistemi’ önerisi

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yerel seçimlere yönelik “Öyle bir sistem inşa edilsin ki, sadece büyükşehir belediye başkanını seçelim, o da üstlendiği görev ve yetkiye dayanarak ilçe belediye başkanlarını belirlesin” dedi.

3.04.2019Gündem
Yeniden sayım trafiği

Yeniden sayım trafiği

AK Parti’nin İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimleriyle ilgili tüm sandıkların yeniden sayılması taleplerine, dün önce ilçe seçim kurullarının bazılarından olumlu yanıt geldi. Beykoz, Çekmeköy, Şile, Bayrampaşa, Fatih, Gaziosmanpaşa, Ümraniye ve Ataşehir ilçe seçim kurulları yapılan itirazlar üzerine geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verdi. Çatalca İlçe Seçim Kurulu ise “oy pusulalarının yeniden sayılmasına” yönelik itirazı oy çokluğu ile kabul etti.

3.04.2019Gündem
Dışişlerinden ABDye yerel seçim yanıtı

Dışişlerinden ABD'ye "yerel seçim" yanıtı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Hiçbir ülkenin, hukuk ve demokrasiden uzak şekilde başka bir ülkenin seçim sonuçlarına müdahale etme ve kendisini sonuçların meşruiyet kaynağı olarak görme yetkisi yoktur.” ifadesini kullandı.

2.04.2019Dünya
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Yabancı devletler seçime saygılı olsun

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Yabancı devletler seçime saygılı olsun

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün yerel seçimlere ilişkin açıklamalarına Twitter hesabından cevap verdi. Altun, "Yabancı devletler dahil olmak üzere tüm tarafları yasal sürece saygı göstermeye ve Türkiye’nin iç işlerine karışma olarak anlaşılabilecek her türlü adımdan kaçınmaya çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

2.04.2019Dünya
Son dakika... Ömer Çelikten İmamoğlu açıklaması: Bu bir istismardır

Son dakika... Ömer Çelik'ten İmamoğlu açıklaması: Bu bir istismardır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İmamoğlu'nun Anıtkabir ziyareti için "Aziz hatıraya saygının ötesine taşırarak, bir takım kişisel çıkarlar için kullanmak saygı duyulacak bir tavır değildir ve bu bir istismardır. " ifadelerini kullandı.

2.04.2019Gündem
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysaldan o iddialara yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal'dan o iddialara yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, CNN Türk canlı yayınında 'dosya kaçırılıyor' iddialarına ilişkin yanıt verdi.

2.04.2019Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: Seçim tarihinin en büyük şaibelerinden biridir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: "Seçim tarihinin en büyük şaibelerinden biridir"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul'daki yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. "Daha ilk incelemede gerçekten çok ilginç verilerle karşılaştık." diyen Yavuz, "Gerçekten bu seçim 'tarihimizin en büyük şaibelerinden biridir' dersem abartmış olmam." ifadelerini kullandı. Yavuz, "Sizin de veri noktasında bir endişeniz yoksa, sonuçta ne çıkarsa kesinleşen sonucu hepimiz kabul ederiz. Hodri meydan." dedi.

2.04.2019Gündem
İzmir, Iğdır ve Yalova’da seçim sonuçlarına itiraz

İzmir, Iğdır ve Yalova’da seçim sonuçlarına itiraz!

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, 25 ilçede toplam 3 bin 800 sandıkta usulsüzlük tespit ettiklerini ve buna ilişkin ilçe seçim kurullarına itirazda bulunduklarını belirtti. Cumhur İttifakı'nın MHP'li Iğdır Belediye Başkan Adayı İsa Yaşar Tezel, seçimlerde şaibe olduğunu iddia ederek kesin olmayan sonuçlara itirazda bulunmak için Merkez İlçe Seçim Kuruluna dilekçe verdi. Yalova’da ise AK Parti İl Teşkilatı, CHP’nin lehine sonuçlanan seçimlerle ilgili basın toplantısı düzenleyerek sonuca itiraz edeceklerini açıkladı. Cumhur İttifakı'nın MHP'li Iğdır Belediye Başkan Adayı İsa Yaşar Tezel, Iğdır'daki 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına itiraz etti.

2.04.2019Gündem
Son dakika: İstanbul’da 6 ilçede geçersiz oylar yeniden sayılacak

Son dakika: İstanbul’da 6 ilçede geçersiz oylar yeniden sayılacak

İstanbul'un Beykoz, Çekmeköy, Şile, Bayrampaşa ve Çatalca, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulları, yapılan itirazlar üzerine geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verdi.

2.04.2019Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Seçim sonuçlarına itiraz elbette hukuki bir haktır

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Seçim sonuçlarına itiraz elbette hukuki bir haktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Seçim sonuçlarına itiraz hukuki bir haktır. Eğer usulsüzlük varsa, eğer kullanılan oylar tutanaklara geçirilmemişse bunun mutlaka tamir ve telafisi şarttır. Geçersiz oyların kuyumcu titizliğiyle incelenmesi zarurettir." dedi.

2.04.2019Gündem
AK Parti Ankara İl Başkanı: Tespit ettiğimiz bariz usulsüzlükler var

AK Parti Ankara İl Başkanı: Tespit ettiğimiz bariz usulsüzlükler var

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Özcan yaptığı son dakika açıklamasında “Tüm sandık sonuç tutanaklarını inceledik ve bunu neticesinde elde edilen hataları ve eksiklikleri ilçe seçim kurullarına ileterek itirazlarımızı gerçekleştirdik” dedi.

2.04.2019Haber
AK Parti Ankara İl Başkanı: Tespit ettiğimiz bariz usulsüzlükler var

AK Parti Ankara İl Başkanı: Tespit ettiğimiz bariz usulsüzlükler var

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, "Ankara'da oyların 108 bin 680'inin geçersiz sayıldığını tespit ettik. Bu durum karşısında teşkilatımız ve hukukçularımızla birlikte tüm sandık sonuç tutanaklarını inceledik ve bunun neticesinde elde edilen hataları ve eksiklikleri bugün ilçe seçim kurullarına müracaat ederek, itirazımızı gerçekleştirdik." dedi.

2.04.2019Gündem
AK Parti İstanbul İl Başkanı’ndan son dakika açıklaması: Sonucu etkileyecek 319 bin 570 geçersiz oy ile karşı karşıyayız

AK Parti İstanbul İl Başkanı’ndan son dakika açıklaması: Sonucu etkileyecek 319 bin 570 geçersiz oy ile karşı karşıyayız

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'tan son dakika açıklaması geldi. Şenocak açıklamasında "İtirazlarımızı 39 ilçe seçim kurulana bugün saat 15.00 itibariyla teslim ettik. Mevzuata aykırı hileler ve usulsüzlükler tespit ettik. Binali Yıldırım'ın oyu 153 tutanağa 127 diye işlenmiş. Seçim sonucunu etkileyecek 319 bin 570 geçersiz oy durumuyla karşı karşıyayız." dedi.

2.04.2019Gündem

MHP Kars'ta seçim sonuçlarına itiraz etti

Cumhur İttifakı'nın MHP'li Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Kars'taki 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına itiraz etti.

2.04.2019Gündem
Iğdır ve Yalova’da seçim sonuçlarına itiraz

Iğdır ve Yalova’da seçim sonuçlarına itiraz!

Cumhur İttifakı'nın MHP'li Iğdır Belediye Başkan Adayı İsa Yaşar Tezel, seçimlerde şaibe olduğunu iddia ederek kesin olmayan sonuçlara itirazda bulunmak için Merkez İlçe Seçim Kuruluna dilekçe verdi. Yalova’da ise AK Parti İl Teşkilatı, CHP’nin lehine sonuçlanan seçimlerle ilgili basın toplantısı düzenleyerek sonuca itiraz edeceklerini açıkladı.

2.04.2019Gündem
Pınar Altuğ’a sandık başında şiddet

Pınar Altuğ’a sandık başında şiddet

Kelebek yazarı Ömür Gedik, Pınar Altuğ’un yaşadıklarını yazdı...

2.04.2019Magazin
CHP lideri Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş ile partililere seslendi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş ile partililere seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ayrımcılıktan değil, beraber olmaktan yanayız. Kavgadan değil, huzurdan ve barıştan yanayız. Ankara'yı da İstanbul'u da Antalya'yı da Mersin'i de Adana'yı da böyle yöneteceğiz." dedi. İmamoğlu Ankara'da ailesiyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Sandık tutanaklarım bugün sayın Yıldırım lehine bir sonuç verseydi, partim de 'Hayır kardeşim, kabul etmiyorum' deseydi, ben çıkar, 'Sayın Yıldırım, hayırlı uğurlu olsun, seçimi kazandınız' derdim. Aynı şeyi beklerim." dedi.

2.04.2019Gündem
AK Partiden Siirtte seçim sonuçlarına itiraz

AK Parti'den Siirt'te seçim sonuçlarına itiraz

AK Parti, 72 bin 680 seçmenin oy kullandığı, HDP'nin bin 409 oy fark ile kazandığı Siirt merkez ile Kurtalan ve Baykan ilçeleri, Gökçebağ ve Veyselkarani beldelerinde seçim sonuçlarına itirazda bulundu.

2.04.2019Gündem
‘YSK mazbatayı kime verirse başkan o olacak’

‘YSK mazbatayı kime verirse başkan o olacak’

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, dün partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada, “Şüphesiz Yüksek Seçim Kurulu (YSK) mazbatayı kime verirse başkan o olacak” dedi.

2.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Aradaki fark binde 2 ise

- Sanki ortada yüzde 10’luk asla kapanmaz çok büyük bir fark varmış gibi yapılmaz.

5.04.2019

‘Bulut’, teknolojiye demokrasi getirdi 112 bin iş kapısı açacak

ARKAS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Microsoft Türkiye CEO’su Murat Kansu ile grubun tüm sunucu ve veri merkezlerinin “bulut”a taşınması sonrasındaki izlenimlerini paylaşırken bir örnek verdi:

5.04.2019

Sandık ve temyiz

İtiraz, seçimin bir parçasıdır. Süreç öyle tamamlanır. Tıpkı mahkeme kararını temyiz etmek gibi bir şey bu...

4.04.2019

Mine’ye ağzının payını Dilek İmamoğlu vermeli

MİNE Kırıkkanat adlı faşizmin köhne sesi yine kafayı çıkarmış.

4.04.2019