MENÜ

Sanat Güneşi

Sanat Güneşi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sanat Güneşi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sanat Güneşi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 767 Sanat Güneşi haberi bulunmuştur.

Sanat Güneşi Haberleri

Zeki Müren doğum gününde anılıyor - Zeki Müren ne zaman öldü

Zeki Müren doğum gününde anılıyor - Zeki Müren ne zaman öldü?

Besteci, söz yazarı, yorumcu ve oyuncu Zeki Müren, doğum gününde anılıyor. Türkiye'nin ‘Sanat Güneşi’ olarak anılan sanatçı Zeki Müren için sosyal medyada mesajlar paylaşılıyor, usta sanatçının videoları yayınlanıyor. Peki, Zeki Müren ne zaman öldü? İşte vefatının üzerinden yıllar geçmesine rağmen gönüllerde taht kurmaya devam eden Zeki Müren’in hayatına dair bilgiler…

6.12.2019Magazin
Zeki Müren vefat yıl dönümünde anılıyor

Zeki Müren vefat yıl dönümünde anılıyor

Türk sanat müziğinin en büyük icracılarından 'Sanat Güneşi' ve 'Paşa' olarak tanınan Zeki Müren'in vefatının ardından tam 23 yıl geçti. Zeki Müren, canlı yayında rahatsızlanarak 24 Eylül 1996'da hayatını kaybetmişti. İşte, vefat yıl dönümünde anılan Zeki Müren hakkında merak edilen ayrıntılar...

24.09.2019Hayat
İzmir Fuarı ne zaman, hangi tarihler arasında gerçekleşecek

İzmir Fuarı ne zaman, hangi tarihler arasında gerçekleşecek?

İzmir Enternasyonal Fuarı bu yıl 88’inci kez gerçekleşecek. İzmir Fuarı, Konserden tiyatroya, sinema gösterimlerinden müzikal gösterilere, söyleşiden sokak gösterilerine pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. İEF’te geçtiğimiz yıl ilk kez kurulan Rock Sahnesi, bu kez Rock&More adıyla müzikseverleri ağırlayacak. Peki, İzmir Fuarı ne zaman, hangi tarihler arasında gerçekleşecek?

4.09.2019Gündem
Tarihin anılarla dolu tanığı ‘Hünkar Köşkü’

Tarihin anılarla dolu tanığı ‘Hünkar Köşkü’

Bursa'da 175 yıl önce av köşkü olarak yaptırılan ve sonrasında bir süre Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kentteki ikametgâhı olan Hünkar Köşkü, tarihi hafızasıyla şehrin önemli simgeleri arasında yer alıyor.

13.05.2019Seyahat
Üniversite yılların film olsaydı fonda hangisi çalardı Eskimeyen Yeşilçam şarkıları...

Üniversite yılların film olsaydı fonda hangisi çalardı? Eskimeyen Yeşilçam şarkıları...

Türk Filmlerini kim sevmez? Dönüp dönüp izlediğinizi biliyoruz Kampüslüler. O filmlerin içinde kendini bulur hatta bazen karakterlerin yerine koyar insan kendini. Bir düşünsenize ya sizin hayatınız filme çekilseydi? Üniversitede yaşadığınız hüzünler, sevinçler, dostluklar, aşklar… Peki ya fonda ne çalardı?

8.04.2019Kampüs
Bursa’nın merkezine seyahat

Bursa’nın merkezine seyahat

Başlık her ne kadar Jules Verne’in ‘Arzın Merkezine Seyahat’ kitabından ilham almış olsa da yazının içeriği İtalo Calvino’nun ‘Görünmez Kentler’ine selam yolluyor aslında. Bursa için böylesi bir girizgâh yapmayı uygun buldum… Çünkü şehre gelenlerin geneli, bilhassa Instagram’da popüler olmuş yerleri görmekle yetiniyor. Halbuki adımlanan yerlerin biraz ötesinde, çokça yakınında Bursa’nın asıl hikâyesini duyacaksınız. O zaman gelin, ‘gizli özne’leri görünür kılalım...

10.12.2018Seyahat
Bugün “Sanat Güneşi”miz Zeki Mürenin doğum günü...

Bugün “Sanat Güneşi”miz Zeki Müren'in doğum günü...

"Sanat Güneşi" olarak bildiğimiz Klasik Türk müziğinin en büyük isimlerinden Zeki Müren 6 Aralık 1931 yılında dünyaya geldi.

6.12.2018Keyif
Bugün “Sanat Güneşi”miz Zeki Mürenin doğum günü...

Bugün “Sanat Güneşi”miz Zeki Müren'in doğum günü...

"Sanat Güneşi" olarak bildiğimiz Klasik Türk müziğinin en büyük isimlerinden Zeki Müren 6 Aralık 1931 yılında dünyaya geldi. Türk müziğinin efsane isminin hayatını kendi sesinden dinliyoruz.

6.12.2018Video
Google sanat güneşi Zeki Müreni unutmadı

Google sanat güneşi Zeki Müren'i unutmadı

Sanat güneşi Zeki Müren'in doğum gününü Google da unutmadı; hazırladığı şık bir doodle ile tüm Türkiye'deki kullanıcılarının karşısına çıkardı.

6.12.2018Teknoloji
Zeki Müren 87nci doğum gününde unutulmadı Sanat Güneşi Zeki Mürene dair merak edilenler

Zeki Müren 87'nci doğum gününde unutulmadı! 'Sanat Güneşi' Zeki Müren'e dair merak edilenler

Klasik Türk müziğinin unutulmaz isimlerinden 'sanat güneşi' Zeki Müren 87. yaş gününde unutulmadı. Google, ana sayfasında Zeki Müren'in 87. yaş günü için "doodle" tasarladı. Bu gelişmenin ardından, 24 Eylül 1996'da hayatını kaybeden Zeki Müren'in kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Zeki Müren kimdir?

5.12.2018Gündem
Selami Şahin ve Didem Şahin’in unutulmaz nişan anısı

Selami Şahin ve Didem Şahin’in unutulmaz nişan anısı! 

32 senedir evlilikleri devam eden, üç çocuk sahibi Türkiye'nin örnek çifti usta sanatçı Selami Şahin ile eşi Didem Şahin'in 1985 senesinde gerçekleşen nişan töreninden yayınlanan fotoğrafları büyük ilgi topladı.

2.12.2018Magazin
KPSS yorumlarında poli foli sorusu dikkat çekti... İşte KPSS yorumları

KPSS yorumlarında poli foli sorusu dikkat çekti... İşte KPSS yorumları

KPSS Ön Lisans Sınavı bugün Türkiye çapı ve Lefkoşa’da gerçekleşti. Ön lisans düzeyindeki KPSS'ye giren memur adayları, soru değerlendirmelerini sosyal medya hesaplarından dile getirmeye başladı. Özellikle matematikteki poli foli sorusuna yönelik yorumlar ön plana çıktı. Peki, ön lisans sınavı zor muydu, sınav ardından en çok hangi sorular konuşuldu? İşte, KPSS Ön Lisans Sınavı ardından ilk yorumlar

4.11.2018Gündem
Sanat Güneşine benzetildi

Sanat Güneşi'ne benzetildi

Özgün ile Aylin Şengün Taşçı ilginç bir düete imza attı. İlk kez bir projede sanat müziği seslendiren Özgün, performansıyla müzik severlerden tam not aldı.

25.10.2018Keyif
Onun gibisi bir daha gelmedi

'Onun gibisi bir daha gelmedi'

Yalnız muazzam sesi ve şarkıları değil, kostümleriyle de bir ikondu Zeki Müren. Sanat Güneşi'mizdi, müziğin "Paşa"sıydı. 24 Eylül 1996’da kaybettik onu. Onun gibisi bir daha gelmedi...Sanat Güneşi’mizi özlemle ve saygıyla anıyoruz…

24.09.2018Magazin
Şimdi uzaklardasın, gönül hicranla doldu...

Şimdi uzaklardasın, gönül hicranla doldu...

Yalnız muazzam sesi ve şarkıları değil, kostümleriyle de bir ikondu Zeki Müren. Sanat Güneşi'mizdi, müziğin "Paşa"sıydı.

24.09.2018Magazin
Şimdi uzaklardasın, gönül hicranla doldu...

Şimdi uzaklardasın, gönül hicranla doldu...

Yalnız muazzam sesi ve şarkıları değil, kostümleriyle de bir ikondu Zeki Müren. Sanat Güneşi'mizdi, müziğin "Paşa"sıydı. 24 Eylül 1996’da kaybettik onu. Onun gibisi bir daha gelmedi. Sanat Güneşi’mizi özlemle ve saygıyla anıyoruz…Kurgu: Anıl AYDIN Metin: Sebla KOÇAN

21.09.2018Life Style
Petekkaya’dan Zeki Müren Gecesi’ne övgü yağdı

Petekkaya’dan Zeki Müren Gecesi’ne övgü yağdı

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, Türk Sanat Müziği sanatçısı Naim Akman’ın sahne performansını ailecek çok sevdiklerini ve her hafta dinlemeye geldiklerini söyledi.

10.07.2018Keyif
Bugün Zeki Müren’in doğum günü… İşte Sanat Güneşi’nin hayatı

Bugün Zeki Müren’in doğum günü… İşte Sanat Güneşi’nin hayatı

Zeki Müren’in doğum günü unutulmadı. Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz sesi, ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren, 86 yaşında kendi şarkılarıyla anılıyor. İşte 21 yıl önce vefat eden Zeki Müren’in hayatı!

6.12.2017Magazin
Türk Sanat Müziği Günü böyle ortaya çıkmış...

'Türk Sanat Müziği Günü' böyle ortaya çıkmış...

TAKVİM yaprakları 6 Aralık 1931’i gösterdiğinde güneş, karlar altındaki Bursa’nın üzerine bir başka doğdu...

6.12.2017Keyif
Filarmoni orkestrasından Zeki Müren şarkıları

Filarmoni orkestrasından Zeki Müren şarkıları

Limak Vakfı tarafından kurulan ‘Limak Filarmoni Orkestrası’ Sanat Güneşi Zeki Müren’in şarkılarını dinleyicileriyle buluşturuyor

4.12.2017Kitap Sanat
Cem Yılmaz’ın yeni filmi Arif v 216’dan ilk görüntüler geldi… Tarkandan Cem Yılmaza yanıt

Cem Yılmaz’ın yeni filmi Arif v 216’dan ilk görüntüler geldi… Tarkan'dan Cem Yılmaz'a yanıt

Cem Yılmaz’ın yeni filmi Arif v 216’dan ilk görüntüler geldi. Daha önce kadrodaki isimleri tek tek Twitter adresinde açıklayan Cem Yılmaz, Tarkan’ın Kuzu Kuzu şarkısının çaldığı bir sahneyi paylaştı. Tarkan da Instagram hesabından paylaştığı filmden bir sahne ile Yılmaz'a cevap verdi.

14.11.2017Magazin
Zeki Müren’e senfonik bakış

Zeki Müren’e senfonik bakış

Yeni kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, CSO ve Bilkent Senfoni’den sonra Ankara’nın üçüncü orkestrası olarak Türkiye’nin müzik dünyasına adım attı. Limak Filarmoni’nin önce Ankara, ardından İstanbul’daki ilk konserinde opera sanatçısı Murat Karahan’ın Zeki Müren şarkıları yorumları büyük beğeni topladı. Konser 10 ilde daha tekrarlanacak.

19.10.2017Kitap Sanat
Limak Filarmoni Orkestrası Sanat Güneşi ile büyüledi

Limak Filarmoni Orkestrası 'Sanat Güneşi' ile büyüledi

Limak Holding’in sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Limak Vakfı’nın kurduğu Limak Filarmoni Orkestrası önceki akşam İstanbul’daki ilk konserini verdi.

12.10.2017Ekonomi
Limak Filarmoni Orkestrasının konseri izleyenleri büyüledi

Limak Filarmoni Orkestrası'nın konseri izleyenleri büyüledi

Limak Filarmoni Orkestrası çok sesli müzik ile "Sanat Güneşi" Zeki Müren'in unutulmaz parçalarını buluşturdu. Tenor Murat Karahan ve ünlü şef Rengin Gökmen yönettiği Limak Filarmoni orkestrasının konseri izleyenleri büyüledi

12.10.2017Haber
Zeki Mürenin şarkılarını filarmoni orkestrası seslendirecek

Zeki Müren'in şarkılarını filarmoni orkestrası seslendirecek

Limak Filarmoni Orkestrası, Türk sanat müziği duayeni Zeki Mürenin şarkılarını İstanbulda seslendirecek.

9.10.2017Keyif
Gençlerbirliğine Mısırlı marşı

Gençlerbirliği'ne "Mısırlı" marşı

Dünyaca ünlü Türk tenor Murat Karahan, Gençlerbirliği'ne marş yazacak.

4.10.2017Futbol
Zeki Müren Konserinde izdiham

Zeki Müren Konserinde izdiham

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Zeki Müren’i ölümünün 21. Yıldönümünde nedeniyle Emel Sayın konser verdi. Konsere giremeyen vatandaşlar isyan etti, demir parmaklıklara çıkarak konser alanına girmeye çalıştı. Sanat güneşi Zeki Müren’in ölümüm 21’inci yıldınömü nedeniyle müzeye çevrilen evinde mevlit okutuldu. Zeki Müren hayranları mevlide yoğun ilgi gösterdi. Müren hayranları önce Zeki Müren2in eşyalarının bulunduğu evi gezdi. Daha sonra dualar edip mevlide katıldı. Mevlidin ardından Akşam ise Bodrum Kuzey hendeğinde Emel sayın konser verdi. “Zeki Müren Bodrum'da Alkışlarla Yaşıyor” adlı konserinde izdiham yaşandı.

25.09.2017Magazin
Konserde izdiham çıktı, kapıda kalanlar isyan etti

Konserde izdiham çıktı, kapıda kalanlar isyan etti

BODRUM’da Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı tarafından Zeki Müren’in ölümünün 21’inci yıldönümü nedeniyle anma konseri düzenlendi. İnternet sitesi üzerinden ücretsiz olarak dağıtıma sunulan davetiyelerin kısa sürede tükenmesi nedeniyle bilet bulamayanlar kapıda yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Konser başladığında kapıda kalan yaklaşık 200 kişi ıslıklar ve alkışlarla tepki gösterdi, ’rezalet’ sloganı attı.

25.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Dikkat! Emirsultan Mezarlığı kayıyor

Abonelerimizden olan Sağlık Aktüel Genel Yayın Yönetmeni Sn. Abdullah Pekak özetimle bakınız ne diyor:

11.01.2019

Şiirler bestelenince

İlhan Helvacı, iyi Türk şairlerinin iyi, sevilen, bilinen şiirlerini bestelemiş. CD’sinin adı:

9.12.2018

Neden kalın sesli kadın, ince sesli erkek seviyoruz?

Selin Ciğerci ile müstakbel eşi Gökhan Çıra’nın Kelebek’teki röportajını okudunuz mu? Detayları merak edilen bu ilişki hakkında, zaten karışık kafamı bir tur daha mikserden geçiren çok çarpıcı bir işe imza atmış Cengiz Semercioğlu. İşin içinden tek başıma çıkamadım çünkü ucu hepimize dokunuyor; buyurun beraber kafa yoralım...

18.12.2017